Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יהיה העתיד של מכוניות "טכנולוגיות"?

ashane
שימו לב! השרשור הזה בן 2017 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אאודי איי4 מגיעה עם מסך במקום לוח שעונים.

הרכב לא רכב יוקרה,לא קרוב אפילו.

קצת הגזמת. A4 זה אמנם לא רכב יוקרה, אבל פרמיום כן. כשאתה כותב “לא קרוב אפילו” נשמע כאילו מדובר היה ברכב עממי לגמרי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כמו שאמר יאיר, האלקטרוניקה ברכב מתוכננת בצורה מעט שונה ממה שאתם מכירים ממוצרים ביתיים - הרבה יותר דגש על אמינות לאורך זמן ועבודה בתנאים קשים.

לגבי עלות הייצור של המסכים, לא הייתי אומר עדיין שזה זול יותר מלוח שעונים רגיל; קודם כל, הם דורשים יכולות עיבוד חזקות יחסית בשביל להפעילם; דבר שני, אלו לא בדיוק מסכי טאבלט מאחר והם בעלי עוצמת תאורה מאוד גבוהה בשביל ניראות באור יום. עדיין זה פרימיום, אבל ברור שזה העתיד.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת הגזמת. A4 זה אמנם לא רכב יוקרה, אבל פרמיום כן. כשאתה כותב “לא קרוב אפילו” נשמע כאילו מדובר היה ברכב עממי לגמרי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

מייד אחריו הבאתי את הטוארג כדוגמה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מהיכרות שלי עם עולם התעופה, שמה הרכיבים הקיימים, הם רכיבים יחסית ישנים ומסיביים, בכדי לאפשר אמינות מירבית.

בהקבלה לעולם הרכב, הרושם שלי הוא, שרכיבים שלא קריטיים, כגון מסכי לד, וכל מיני פיצ'רים נוטים להתקלקל בתדירות הרבה יותר גבוהה מול רכיבים יותר קריטיים, כגון: מזרקים, משאבות וכו', שוב מדובר בהתרשמות שלי.

האם זו הכוונה של היצרן?, אין לי מושג.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האאוטלנדר מגיעה עם מולטימדיה זולה מאוד(על גבול הסיני).

.

זה לא על גבול, זה סיני ממש כמו החומה ועוף סצ׳ואן.

יש בשוק מולטימדיות אפטרמרקט שהם לא סיניות?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מסך Monochrome ברכב מודל 2007 עם 175 אלף ק"מ (אופל זאפירה). הוא עובד מצויין, לא רואים עליו שום סימנים של דהיה או משהו. אם כי זה במדינה עם משמעותית פחות שמש ממה שיש בארץ, אולי זה משפיע. Screenshot_2018-09-14-09-02-00-1-1.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מסך Monochrome ברכב מודל 2007 עם 175 אלף ק"מ (אופל זאפירה). הוא עובד מצויין, לא רואים עליו שום סימנים של דהיה או משהו. אם כי זה במדינה עם משמעותית פחות שמש ממה שיש בארץ, אולי זה משפיע. [ATTACH]509501[/ATTACH]
בס"ד

משפיע משמעותית, ברכב שלי (307), מדובר במחלה ידועה, שהמסך הופך לבלתי קריא ביום וזה ברכב שבזמנו היה בן 6.

קניתי לפני שנה וחצי, מסך משומש מאנגליה, מרכב יותר ישן משלי, המסך עובד כמו חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מהיכרות שלי עם עולם התעופה, שמה הרכיבים הקיימים, הם רכיבים יחסית ישנים ומסיביים, בכדי לאפשר אמינות מירבית.

בהקבלה לעולם הרכב, הרושם שלי הוא, שרכיבים שלא קריטיים, כגון מסכי לד, וכל מיני פיצ'רים נוטים להתקלקל בתדירות הרבה יותר גבוהה מול רכיבים יותר קריטיים, כגון: מזרקים, משאבות וכו', שוב מדובר בהתרשמות שלי.

האם זו הכוונה של היצרן?, אין לי מושג.

יש הגדרה של ASIL לכל קומפוננטה ברכב. בגדול מאוד מדובר על הסיכון הפוטנציאלי לחיי אדם במקרה והרכיב כושל. למחשב הבלמים יש הגדרת ASIL גבוהה מאוד ולמערכת המולטימדיה יש הגדרה נמוכה. דרך אגב, ה instrument cluster מוגדר כרכיב קריטי כיוון שהוא מציג נתונים קריטיים כגון תקלות במערכות הרכב ואת המהירות. כשל של ה instrument cluster יכול פוטנציאלית להוביל לאסון. ספקי הרכב נדרשים לעמוד בסטנדרטים גבוהים מאוד כאשר הם רוכשים ובונים רכיבי תוכנה חומרה ל instrument cluster.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הגדרה של ASIL לכל קומפוננטה ברכב. בגדול מאוד מדובר על הסיכון הפוטנציאלי לחיי אדם במקרה והרכיב כושל. למחשב הבלמים יש הגדרת ASIL גבוהה מאוד ולמערכת המולטימדיה יש הגדרה נמוכה. דרך אגב, ה instrument cluster מוגדר כרכיב קריטי כיוון שהוא מציג נתונים קריטיים כגון תקלות במערכות הרכב ואת המהירות. כשל של ה instrument cluster יכול פוטנציאלית להוביל לאסון. ספקי הרכב נדרשים לעמוד בסטנדרטים גבוהים מאוד כאשר הם רוכשים ובונים רכיבי תוכנה חומרה ל instrument cluster.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

בס"ד

החכמתי, תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שעובד בחברה שמייצרת חומרה גם לשוק האוטומוטיב ועוסק באופן ישיר בהגדרת הסטנדרטים שעל הרכיבים לעמוד אוכל לומר שרכיבים אלו נדרשים לעמוד בתקן מחמיר יותר ממוצרי צריכה.

הם דורשים בדיקות מעמיקות יותר וסינון של רכיבים בעלי פוטנציאל לכשל למרות שהם עובדים ותקינים בהווה.

פעולות אלו עולות יותר כסף פר רכיב ומאידך מגדילות את אמינותם הרבה יותר.

שוק הרכב באופן מסורתי לא ממהר להתחדש בטכנולוגיות, מסכים קיימים במטוסים עשרות שנים, כח המחשוב והתוכנה ברכבים מאוד חלשים בהשוואה לשוק המחשבים/סמארטפונים. אופי התעשייה לא מזמין חידושים תדירים אלא שיפור הקיים.

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם חיישן בלימה אוטונומית בן 7 שיזייף יבלום רכב בפתאומיות סתם כך?

לא, סביר להניח שהוא, כמו החיישן של כריות אוויר, פשוט יפסיק לעבוד וידליק נורה צהובה בדשבורד.

בלימות שווא זה אופי עבודה של חיישן תקין.

וזה מה שיקרה לרוב הדברים האלה. אחרי 5-6-7 שנים, יתחילו להתפגר חיישנים למיניהם, והמערכות האלה פשוט יפסיקו לעבוד ויתנתקו. אין כאן משהו דרמטי, בעל הרכב יקבל הצעת מחיר של כמה אלפי שקלים פר חיישן, וימשיך לנסוע ככה, היות וזה לא חיוני ליכולת תנועה של הרכב.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואז יכשל בטסט על נורת תקלה של המערכת דולקת ויהיה חייב לתקן.

ימצאו איך לנתק אותן עד אז.

המוסכים והחאפרים מתקדמים עם הטכנולוגיה יחד.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר היום יודעים איך להתחבר למחשב ולבטל את ההתראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2017 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...