Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה Waze CarPool לא הולך בארץ?

Fraysa
שימו לב! השרשור הזה בן 2040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז החלטתי סוף סוף לנסות את הפיצ'ר הזה, לאחר חודש באמריקה שהתמשתי המון ב-Uber. הצעתי נסיעה למישהו שהייתי אמור לאסוף מאיירפורט סיטי בדרך חזרה מרמלה לפתח תקווה ולזרוק אותו על כביש 40, קרוב לצומת סירקין. להפתעתי, הוא אישר ובסוף הנסיעה קיבלתי על כך 14 ש"ח.

במהלך הנסיעה שוחחנו על השירות והוא סיפר לי שהוא משתמש בו כבר כמעט 3 שנים. הופתעתי, כי לא שמעתי עליו עד לפני חצי שנה (או בעדכון שוייז החליפו את הרשימת חברים ל-CarPool). הסכמנו יחד שהממשק לא מושלם, והוא ציין שיש להם קבוצה של משתמשים קבועים שעוזרת לדווח על באגים ושיפורים לוייז.

בגלל הנסיעות הארוכות, במידה והייתי מוסיף טרמפיסט דרך CarPool בשתי הכיוונים כל יום, כנראה שהייתי חוסך בערך ב-60% מהוצאות הדלק שלי.

נשמע לי כמו פתרון מצויין לחלק מהאנשים, עבורו לדוגמא מדובר בתוספת של 7 ש"ח בלבד בהנחה שהוא עושה כרטיס חופשי-חודשי לתחבורה ציבורית והוא מקבל נסיעה החל מפתח הבית עד לעבודה וחזור. פתרון חלקי לכמות המכונויות בכבישים.

לצערי ניסיתי למצוא עוד טרמפיסטים אך אין אנשים בשירות הזה מלבד כמה בודדים. מדוע זאת?

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

התשובה בהתאם לניסוח שלך ומה שמובן ממנו.

זרקת אותו על כביש 40, ברור שזה לא היעד שלו. אז מה נובע מכאן... שהוא צריך להתפשר על זמן איסוף, זורקים אותו לאורך הדרך, משם הוא צריך להסתדר בדרך כלשהי.

לסיכום,

לבעל הרכב זה משתלם, נוסע במסלול שלו ועוד מקבל כסף עבור זה.

הנוסע מתפשר עבור זמן יציאה, מתפשר על דילוגים בין אמצעי תחבורה שונים, וגם משלם עבור התענוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית מפחד מענייני ביטוח, לא ברור לי כמה זה באמת מותר בארץ. אם חס וחלילה קורה משהו, כשכסף מעורב, אני לא משוכנע שלא ידפקו אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי ניסיתי למצוא עוד טרמפיסטים אך אין אנשים בשירות הזה מלבד כמה בודדים. מדוע זאת?

נסה את אפליקציית Moovit. אני מתרשם שהיא פעילה יותר בעניין.

עריכה: האפליקציה הזו קיימת בגירסת נוסע ובגירסת נהג.

התקן את גירסת הנהג כמובן.

עריכה אחרונה על ידי TDI
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכסף שאני מקבל לא שווה לי את הטרחה של לאסוף אנשים שאני לא מכיר ולהסתכן החוויה לא נעימה.

לצורך העניין מעתלית לירושלים הוייז נתן לי 15 שקל.

מה זה בדיוק סוגר לי,שליש מכביש 6?

כרגע אני במוסד לימודים,נוח לי לאסוף אנשים דרך הקבוצת טרמפים,גם יוצא משתלם מבחינת דלק וכביש 6,סוגר לי את כל ההוצאה אם לא היו פקקים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטכניון יש תעשיית טרמפים שלמה שכולם מרוויחים ממנה. הסכומים זולים יותר מתחצ והאיסוף\ הורדה הוא כמעט בבית לרוב.

בנוסף - 3 טרמפיסטים מכסים עלות נסיעה.

ככה בפייסבוק, בלי אפליקציות.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטכניון יש תעשיית טרמפים שלמה שכולם מרוויחים ממנה. הסכומים זולים יותר מתחצ והאיסוף\ הורדה הוא כמעט בבית לרוב.

בנוסף - 3 טרמפיסטים מכסים עלות נסיעה.

ככה בפייסבוק, בלי אפליקציות.

פגעת בול :D

יש קבוצות ווצאפ לפי איזורים והיכולת לקבל מידע על בן אדם לפני שאני לוקח אותו ואם אני רוצה\לא רוצה לקחת אותו היא קריטית עבורי.

בCARPOOL יש ביקורות,אבל זה לא זה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית מפחד מענייני ביטוח, לא ברור לי כמה זה באמת מותר בארץ. אם חס וחלילה קורה משהו, כשכסף מעורב, אני לא משוכנע שלא ידפקו אותי.

יש עם הסעת נוסעים בשכר 3 בעיות בארץ (וברוב העולם המערבי):

1. צריך רשיון נהיגה שמתיר הסעת נוסעים בשכר

2. צריך ביטוח מתאים

3. צריך לשלם מס על ההכנסות

הדרך הפשוטה וחוקית לעשות car pool היא בלי שכסף מחליף ידיים. קבוצה קבועה של אנשים משתפת את הנסיעות שלה כשכל פעם מישהו אחר מהקבוצה נוהג ברכבו. בשביל זה לא צריך שום אפליקציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנה וחצי בערך השתמשתי בשירות הזה.

מצאתי נוסעת קבועה עם סטייה קלה מהמסלול של 5-10 דקות.

קבלתי עליה בין 15-25 ש"ח משהו כזה אז זה השתלם והיא הייתה בנאדם נוח.

הסעתי אותה שבועיים-שלושה ברצף עד שנעלמו עקבותיה.

לרוב - בגלל שאני לא גר בעיר, העיקופים מאוד מציקים ואני מעדיף להמנע מזה.

וכמו שציינו, לפעמים מעדיף את השקט שלי ולא להסיע ברכב שלי אדם שאני בכלל לא מכיר.

ביטוח ישיר לפחות לפי הפרסומים, מכסה נסיעות שיתופיות.

אני מניח שיש חברות נוספות שהצטרפו לעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זרקת אותו על כביש 40, ברור שזה לא היעד שלו. אז מה נובע מכאן... שהוא צריך להתפשר על זמן איסוף, זורקים אותו לאורך הדרך, משם הוא צריך להסתדר בדרך כלשהי.

לסיכום,

הנוסע מתפשר עבור זמן יציאה, מתפשר על דילוגים בין אמצעי תחבורה שונים, וגם משלם עבור התענוג.

אם זה לא היה משתלם לנוסע הוא היה מגיע לעבודה בתח"צ.

מאמין שהוא לא סתם "זרק" אותו באמצע כביש 40, אלא בתחנה מסודרת כלשהי ממנה הוא המשיך באוטובוס.

בנוסף, זה בוודאי חסך לנוסע דקות המתנה ארוכות בנסיעה בתח"צ ובנוסף הרבה יותר נעים לשבת ברכב ממוזג מאשר באוטובוס עמוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עם הסעת נוסעים בשכר 3 בעיות בארץ (וברוב העולם המערבי):

1. צריך רשיון נהיגה שמתיר הסעת נוסעים בשכר

2. צריך ביטוח מתאים

3. צריך לשלם מס על ההכנסות

הדרך הפשוטה וחוקית לעשות car pool היא בלי שכסף מחליף ידיים. קבוצה קבועה של אנשים משתפת את הנסיעות שלה כשכל פעם מישהו אחר מהקבוצה נוהג ברכבו. בשביל זה לא צריך שום אפליקציה.

צריך להפריד בין שירותים כמו UBER לבין איסוף טרמפיסטים תוך השתתפות באפליקציות CARPOOL, אני חושב שהאחרון לא מצריך את שלושת הסעיפים שציינת. לפחות ביטוח ישיר פרסמו לפני שנים הודעה מסודרת בדבר הכיסוי:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?601961-%D7%9E%D7%94-%D7%A0%D7%97%D7%A9%D7%91-%D7%94%D7%A1%D7%A2%D7%AA-%D7%A0%D7%95%D7%A1%D7%A2%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A9%D7%9B%D7%A8&p=5109092&viewfull=1#post5109092

ואני לא חושב שיש תקדימים אחרים, או חברות עם מדיניות אחרת.

אני גם לא חושב שיש למס הכנסה עניין ב"הכנסה" הזאת (זאת לא הכנסה, זאת השתתפות חלקית בדלק), בדיוק כמו אם תמכור מוצר יד2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכסף לא שווה את הטרחה.

הפעלתי את זה פעם, וקיבלתי הצעה שב12 שקל אני אקח מישהו מחדרה לכפר סבא, ועוד לקצה השני של כפר סבא מלאיפה שאני מגיע (אני עובד בעתיר ידע, והבחור ביקש שייקחו אותו לצומת רעננה), בשעות הבוקר בשיא הפקקים.

אמרתי תודה, אבל לא תודה, וביטלתי את האופציה של הקארפול בוייז.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר ולא מדובר על הכנסה אלא על השתתפות בהוצאות נסיעה, כל הסעיפים שלך לא תקפים.

לגבי ביטוח, מה ההבדל בין זה לבין הסעה של 3 בני משפחה ברכב?

עריכה: שכחתי להוסיף את הציטוט של ההודעה אליה התייחסתי

לפני שנה וחצי בערך השתמשתי בשירות הזה.

מצאתי נוסעת קבועה עם סטייה קלה מהמסלול של 5-10 דקות.

קבלתי עליה בין 15-25 ש"ח משהו כזה אז זה השתלם והיא הייתה בנאדם נוח.

הסעתי אותה שבועיים-שלושה ברצף עד שנעלמו עקבותיה.

לרוב - בגלל שאני לא גר בעיר, העיקופים מאוד מציקים ואני מעדיף להמנע מזה.

וכמו שציינו, לפעמים מעדיף את השקט שלי ולא להסיע ברכב שלי אדם שאני בכלל לא מכיר.

ביטוח ישיר לפחות לפי הפרסומים, מכסה נסיעות שיתופיות.

אני מניח שיש חברות נוספות שהצטרפו לעניין.

Peugeot 208 GTI 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסיכום,

מתנצל, הניסוח שלי היה שגוי. הכוונה ב״זרקתי אותו על כביש 40, קרוב לצומת סירקין״ הייתה שבנקודת יעד שלו (הבית שלו) הייתה ממש צמודה לכביש 40, כך שמלבד להוסיף דקה לנסיעה לא פגע בי בשום צורה.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נרשמתי כנהג , לא כל כך כדי להרוויח אלא לנסות להבין את המעבר לתחבורה שיתופית.

שלחתי הצעות ולא היו תגובות.

בפעמים הבודדות שפנו אלי זה היה סיבוב לא משתלם ופעם אחת בגלל פקק וויז לקח אותי מכביש 6 וגם זה עולה כסף.

כמו שאמרו לפני , יש קבוצות טרמפים בפייסבוק והבת שלי נעזרה בהן רבות כסטודנטית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...