Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיבור מצלמה לסוללה של מערכת אזעקה - שאלת מתחים

Ooga
שימו לב! השרשור הזה בן 2048 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

בבית מערכת אזעקה עתיקה עם סוללה 2.4Ah.

נראה שכלל המערכת לא תוחזקה (עשרות) שנים והיא לא עובדת בעת הפסקת חשמל.

לאחרונה רציתי לחבר לבקרה שלה מצלמת אבטחה במתח 12v, ושקלתי לחברה ישירות למצבר המערכת.

בבדיקה המתח על הקטבים הוא 15.2v כשיש חשמל. האם זהו לא מתח גבוה מדי? משער שצריך להיות סביבות ה 14.5v.

דבר נוסף, האם המערכת מקבלת 15.2v בפועל או שישנו מייצב מתח ל 12v אחרי המצבר? היו כבלים עליהם נכתב 12v אך בבדיקת הטרמינלים שלהם המתח היה סביב ה 14.5v~.

האם המצלמה תעבוד במתח כזה או שהיא חייבת 12v?

הספק של המערכת מגיע בתצורה של שנאי המחובר למייצב מתח, האם נדרש החלפה לאור המתח הגבוה (15.2v כאמור) לפני החלפת המצבר?

מנסה ללמוד את הדברים לפני ביצוע, לא בטוח שאני אבצע בפועל.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתקין מערכות מצלמות.

רוב המצלמות עובדות על 12V-1A למעט PTZ שמצריכות חיבור מתח גבוה יותר (לרוב 24V) בגלל המנוע. 15V עלול לשרוף את המצלמה. ישנם מצברים מיועדים למערכות גיבוי של מצלמות והם עובדים על 12V ובזרמים משתנים (מ-5A ועד 30A).

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מדבר על מצלמת 12V 1A.

המצברים שאתה מדבר עליהם הם מצברי 12V רגילים, לא כך?

מתח הטעינה שלהם הוא באיזור ה 14V (ממה שידוע לי ורשום עליהם), האם אתה משתמש בספק שמטעין את המצבר ב 12V בלבד על מנת לא לשרוף את המצלמות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שלא תחבר את המצלמה לשנאי נפרד?

בכל אופן לא מחברים ישירות למצבר אלא לספק כח של המערכת אזעקה ואתה יכול למצא שם גם 12וולט

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא אמור להתחבר ישירות למצבר אלה ליציאת המתח על הלוח הראשי, המתח על הלוח צריך להיות סביב ה12V

קח בחשבון שהבקרה מוציאה בד"כ בין 1.5A ל0.7A תלוי בדגם ואם יש גלאים שעדיין מחוברים לא ישאר לך מספיק זרם להפעלה של המצלמה (הבעיה תהיה בלילה כשהמצלמה מפעילה אינפרא שזוללת זרם),

לגבי סטיית מתחים - 1.בדוק בחוברת של המצלמה מה טווח המתחים שלה - סביר להניח שזה יעבוד

2. בחלק מהבקרות הישנות היה נגד משתנה על הלוח שאיפשר כיוון מתח יציאה - חפש אחד כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצברים מקבלים 12V +-5%. המצבר עצמו מתפקד במייצב מתח ומוציא 12V נקי.

מעניין אם כך מדוע פה המתח 15.2V, יש מצב שהספק תקול?

למה שלא תחבר את המצלמה לשנאי נפרד?

בכל אופן לא מחברים ישירות למצבר אלא לספק כח של המערכת אזעקה ואתה יכול למצא שם גם 12וולט

כי אני רוצה שהמצלמה תעבוד במקרה של הפסקת חשמל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדלי מתחים של המטען אמורים להיות 12+-5%. אמור להיות בין 11.5V ל-12.5V, נניח 13V. 2V מעל המותר במקרה של מצלמה עלול לגמור את החיישן של העדשה, הכל עדין שם. המוליכים בעובי של נימות - מיקרונים. אם המצלמה בעלת שם ידוע (PROVISION/HIKVISION) אז אמור להיות לה הגנה מסויימת שתכבה את המצלמה.

אני בכוונה לא מחשיב את DAHUA כיצרן איכותי - יותר מדי מוצרים מפסיקים לעבוד אצלם באורח פתאומי, והיבואן מאשים את המתקין. מושלם פשוט.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אם כך מדוע פה המתח 15.2V, יש מצב שהספק תקול?

כי אני רוצה שהמצלמה תעבוד במקרה של הפסקת חשמל.

אז תחבר אותה לקו מתח באזעקה שמקבל גיבוי מהמצבר

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקח בחשבון שחיי מצבר כזה הם סביב ה 3 שנים !!

אז במידה והוא (החותמת עליו) מלפני 3 שנים. הוא מת

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון - הכוונה להזין את המצלמות מה-12V של האזעקה, שמסופק בשגרה מספק הכח של האזעקה, ורק בהפסקות חשמל, מהסוללה.

מתח הטעינה של הסוללה (lead acid) צ"ל גבוה מ-12V -אצלי זה בערך 13.5 וולט.

3 שנים זה לא חוק. הסוללה הראשונה חייה אצלי 10 שנים (מההתקנה, לא מייצור הסוללה). השנייה, עדיין חייה, בשנתה השלישית. יש אצלי באיזור הרבה הפסקות חשמל, אז אני יודע.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה יכול להיות פתרון מצויין.

לחבר כזה לאחת מיציאות ה 12v (שבפועל מספקות 14.8), ורק נשאר לקוות שהלוח יוכל לספק 1a יציב.

תקח בחשבון שחיי מצבר כזה הם סביב ה 3 שנים !!

אז במידה והוא (החותמת עליו) מלפני 3 שנים. הוא מת

לוקח בחשבון שהוא גמור, לדעתי יש לו 15 שנה לפחות, אבל לא מצאתי חותמת. אבל לא זה מה שיגרום למתח על הקטבים להיות 15.2v.

יובק - הבנת נכון.

13.5 נשמע הגיוני, ובכל זאת ה 12v של האזעקה צריך להיות 12v - והוא לא.

אבל אחרי מה שאמרת, גם אם הבעיה בספק, לא אחליף לאחד של 12v אלא 13.5-13.8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...