Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לנהוג ברכב כשהביטוח לא כולל אותי

שימו לב! השרשור הזה בן 2043 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה קצרה: לרכב שלי יש ביטוח לשני אנשים. לאשתי ולי. אם, נניח, מישהו אחר מלבדנו נוהג ברכב, מה ההשלכות?

אני בעצם שואל האם כשאומרים לביטוח שמדובר בשני אנשים, זה מדבר רק על מקיף/צד' ג' או גם לגבי החובה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אלה שני ביטוחים נפרדים, כל אחד והתנאים שלו.

2. בביטוח החובה יש מושג של "נהג מזדמן", בניגוד למי ש"נוהג דרך קבע". הבעיה היא שמונח ה"נהג המזדמן" אינו מוגדר, ואם יקרה משהו - לך תוכיח שאינו נוהג דרך קבע. בעייתי במיוחד אם מדובר בבן משפחה.

3. אם תתרחש תאונה כאשר ברכב נהג נהג שאינו מכוסה בביטוח - יהיה עליך לשלם את הנזקים מכיסך. זה יכול להיות כואב מאוד.

בקיצור - דאג לכיסוי של כל נהג העשוי לנהוג ברכב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין לא מבין.

האם כשאני מודיע לביטוח שלי שרק שני נהגים יכולים לנהוג ברכב, האם זה רלוונטי רק למקיף/צד ג' או שזה תקף גם לגבי חובה?

עזוב נזקי רכוש. יותר מעניין אותי נזקי גוף במקרה שנהג מישהו על רכב שיש לו ביטוח חובה, אך נאמר לביטוח שרק 2 אנשים (שהם לא הוא) נוהגים ברכב.

אני לא מתכוון לעשות זאת, ולא מחפש לעגל פינות. רק רוצה לדעת את החוק ולא מוצא תשובה ברשת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסברתי לך: אלה שתי עסקות נפרדות. אתה קובע את הנהגים המכוסים בכל אחד בנפרד. אישית איני רואה הגיון בבחירת נהגים מבוטחים שונים בין שני הביטוחים.

אתה יכול לבחור בין נהג נקוב אחד, שניים או כל הנהגים הממלאים תנאים מסוימים (בעיקר גיל וותק בנהיגה).

אצלי, למשל, עד לאחרונה היו למכונית אחת שני נהגים נקובים (מעל גיל 50, כיסה אותי ואת אשתי), למכונית שניה כל נהג מעל גיל 24 וותק שנה בנהיגה (כיסה את הבן הבכור) ולמכונית השלישית כל נהג מעל 21 וותק מעל שנה בנהיגה (כיסה את שני הבנים הגדולים) . לאחרונה הצטרף נהג חדש נוסף אז הרחבנו את הרכב הכיסויים לפי הצרכים החדשים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ץקרא כאן

https://car.cma.gov.il/?has_insurance_date=False&submissions_supplied=False&last_cpi_date=07%2F01%2F2018%2000%3A00%3A00&insurance_date=10%2F01%2F2018%2000%3A00%3A00&sheet_id=1&code_owner=1001&parameters=System.Collections.Generic.List%601%5BCar.DataEntities.Parameter%5D&companies_list=System.Collections.Generic.List%601%5BSystem.Int64%5D&compute_year=2018&compute_month=7&sheets=System.Collections.Generic.List%601%5BCar.DataEntities.Sheet%5D&owner_codes=System.Collections.Generic.List%601%5BCar.DataEntities.Code%5D&rate_status_codes=System.Collections.Generic.List%601%5BCar.DataEntities.Code%5D&group_codes=System.Collections.Generic.List%601%5BCar.DataEntities.Code%5D

בביטוח חובה אין עניין של נהג שמי אלא הולכים על פי הגיל הצעיר והוותק הקצר ביותר של אותו אחד שינהג ברכב מדי פעם.

נהג אקראי לא מתחשבים בו, לצורך חישוב הפרמיה, והוא רשאי לנהוג אם לא נפסל רשיונו

כלומר, אם נהג ברכב שלי (שלא מסרתי את שמו לביטוח) לא נהג צעיר, זה כאילו שהוא נהג ללא ביטוח צד ג' או מקיף אך הוא וכל הנוסעים מבוטחים במקרה של פגיעות גוף? הבנתי נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנת נכון

א ב ל - תצטרך להוכיח שמדובר בנהג "מזדמן" - וחברת הביטוח תלחם בך, במיוחד אם יש פגוע בפגיעה לא טריויאלית, שהטיפול בה יכול לעלות עשרות ומאות אלפי ש"ח. מעבר לכך, גם אם חברת הביטוח תתנער מהכיסוי קיים מנגנון לפיצוי נפגעי תאונות דרכים על ידי גוף הקרוי "קרנית". אבל הגוף הזה יוכל לתבוע ממך את הוצאותיו. וכאמור, טיפול בפצוע יכול להיות עניין יקר, משהו שאדם מן היישוב יתקשה לעמוד בו, שלא לדבר על פיצוי למשפחתו של נכה או הרוג.

זה נכון לגבי ביטוח החובה בלבד. אם יהיו נזקי רכוש - תשלם אותם מכיסך, מהפרוטה הראשונה ועד האחרונה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח לכל נהג הוא עניין יקר מאד, כין שהוא מכסה גם נהגים צעירים חדשים.

אתה צריך לבטח עבור כל נהג שסביר שינהג. אם יש לך בן או בת בני 19 עם רשיון שנתיים זה כבר הרבה יותר זול מאשר ביטוח לאותם בן או בת כאשר קיבלו את הרשיון בגיל 17.

עריכה: אם נוסף לך נהג צעיר בהלך שנת הביטוח אשר להרחיבו בתאם לצורך עד סוף השנה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2043 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...