Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחריות על צמיגים, האמנם?

Guest Wildlands
שימו לב! השרשור הזה בן 2076 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מקווה שהשאלה לא מטומטמת,

האם יש אחריות יצרן על צמיגים?

לרכב שלי בדיוק שנתיים על הכביש מסה"כ 3 שנות אחריות, תאריך יצויר הצמיגים הוא בסביבות השבוע ה30 שנת 2015, כל מי שרואה אותם אומר לי להחליף ומהר בעיקר בתיקוני פנצ'ר, עד ששלשום ראה אותם שוטר והעיר לי על כך, ובקש ממני להחליף אותם באופן בהול, הבעיה היא שהם נורא יבשים, איך יתכן רכב עם כ50000 ק"מ בלבד בן שנתיים וכבר עם צמיגים כל כך יבשים?, יש לי בכלל על מה לפנות ליבואן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מדבר ברכב 1.2 רובוטי ולא מפלצת אספלט, בצמיגים יש עדיין הרבה מה שנקרא "בשר",

אך יבשים מאוד, אזה לא חדש, היבישות הזאת הופיעה אפילו לפני שנה, אך כרגע זה מתחיל להיות מוגזם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין אחריות על התייבשות.

הרכב אמנם בן שנתיים, אבל הצמיגים בני 3. ולא ברור כמה הרכב עמד משמש עוד לפני המסירה.

תחליף אותם לצמיגים איכותיים - זה חלק מתחזוקת הרכב.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחריות יצרן צמיגים הינה לרוב רק על פגמי ייצור.

אם תוכל להוכיח קשר ישיר בין מצב הצמיג לתהליך כושל בעת ייצורו, אזי תוכל לממש את האחריות.

מאחר וזה בגדר בלתי אפשרי, שכח מהנושא והחלף לצמיגים מומלצים וטריים.

לסיפוק יצר הסקרנות, תוכל להעלות תמונות באיכות טובה של מצב הצמיגים אצלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה בטח צמיגים מקוריים שבאו עם הרכב ( לא סיניים ).

אני לא מבין למה צריך לחפור ( כמה פעמים מלאה אוויר וכו.. ). 50 אלף קילומטרים ושנתיים+ בשמש זה אורך החיים של רוב הצמיגים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב 50,000 ק"מ זה לקראת סוף החיים של צמיג (יש פחות ויש יותר).

זה לא נכון.

40-50 אלף ק"מ ניתן להוציא מצמיגי "ספורט" או "קיץ ביצועים" למינהם עם רוטציה ונהיגה נכונה - אני עשיתי זאת ועוד הרבה לפניי שהגעתי למינימום עובי הרשום בחוק (החלפתי עבור עצמי כיוון שבדיוק הגיע החורף).

צמיגים "ירוקים" או חסכוניים מגיעים גם ל 90-100 אלף ק"מ בקלות כך שזה לא פחות או יותר, זה פי 2.

אלו לא אגדות ובארה"ב מקבלים אחריות לצמיגים עבור 50,000 או 60,000 מיילים ובמידה ולקוח מגיע לסימון כבר ב 40,000 מיילים מתוך 60 נגיד או 50? יתקזזו איתו במחיר עבור צמיגים חדשים או יזכו אותו, עד כדי כך - זוהי אחריות אמיתית.

זה נקרא prorated tread-life warranty.

הינה לדוגמא:

https://www.mysynchrony.com/mysyf/tire-warranty-overview.html

כל מה שנכתב מדבר על נהיגה בין עירונית רגועה, על אספלט/בטון ראוי וללא התרגזנויות מצד הנהג.

עריכה אחרונה על ידי Automatic1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד הרבה לפניי שהגעתי למינימום עובי[/b] הרשום בחוק (החלפתי עבור עצמי כיוון שבדיוק הגיע החורף).

צמיגים "ירוקים" או חסכוניים מגיעים גם ל 90-100 אלף ק"מ בקלות כך שזה לא פחות או יותר, זה פי 2.

אלו לא אגדות ובארה"ב מקבלים אחריות לצמיגים עבור 50,000 או 60,000 מיילים ובמידה ולקוח מגיע לסימון כבר ב 40,000 מיילים מתוך 60 נגיד או 50? יתקזזו איתו במחיר עבור צמיגים חדשים או יזכו אותו, עד כדי כך - זוהי אחריות אמיתית.

תבדיל בין החלפת הצמיגים במצב שבו יש סכנה מיידית בשימוש בהם בשל סכנת התפרקות (אחרי מאה אלף קילומטרים או שש שנים) או ציפה (אחרי שעומק החריצים מגיע לשני מילימטרים), לבין מצב שבו הצמיג עדיין שמיש אך ביצועיו פחתו בשיעור כה ניכר שיש סיכוי סביר שתמרון חירום לא ייצלח בעטיים.

למי שאכפת לו הקריטריון השני, מומלץ להחליף צמיגים אחרי 80 אלף קילומטרים, ארבע שנים או כשעומק החריצים מגיע לשלושה מילימטרים - המוקדם מביניהם.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לדעת על איזה צמיג מדובר? יצרן ודגם?

good year GT3

מדובר בצמיגים סיניים במקרה ?

אלה הצמיגים המקוריים, למרות שעם האיכות הזו של פיג'ו לא אהיה מופתע אם מדובר בצמיגים סיניים מזויפים עם הכיתוב של Good Year :-D.

בשנתיים האלה, כמה פעמים מילאת אוויר?

יכול לספור במקומי?, בממוצע כל שבוע וחצי שבועיים במשך שנתיים בדיוק, וגם יש לי TPMS שהתריע כבר ב28PSI .

------------------------------

ברכבים הקודמים שלי הצמיגים היו מחזיקים המון, למשל היתה לי ניסן אלמרה 5 שנים, החלפתי לה צמיגים איך שקניתי, והחלפתי אותם שוב אחרי כ4 שנים וכ90K ק"מ (רק לא זוכר מה היה גיל הצמיגים), ועדיין מצבם היה יותר טוב מאלה שיש לי על הפיג'ו שנסעו רק 50K וגילם המדויק כ3 שנים.

הנושא העיקרי בכל הסיפור הוא אני מתלבט אם למכור את הרכב או לא, כך שאני פוחד להשקיע כאלפיה על צמיגים ואז להחליט סופית שכדאי למכור עוד כחודש - חודשיים, טוב זה עניין אישי שלא כל כך קשור לדיון, תודה רבה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2076 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...