Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תסכול מהתנהלות של מוסך

memilavi
שימו לב! השרשור הזה בן 2046 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הלוואי והיה ניתן להשאיר את השיניים אצל רופא השיניים לטיפול ולחזור בסיום העבודה :cry:

(לא - אל תגידו לי שיניים תותבות. ברור שניתן במקרה זה).

אני חושב שרצוי להדגיש בפני המוסך שמביאים את הרכב מוקדם ומבקשים גם שיסיימו בהקדם.

כמובן - לא בטוח שיצליחו לעמוד בזה (ואם עובד שניים לא הגיעו לעבודה מחמת מחלה ?)

לא מרוצים - ניתן להחליף מוסך (איך חובה לטפל במוסך מסויים, והיום גם לא חובה לטפל במוסך יבואן - תחת אישור שכל מה שבוצע "תואם יבואן" הוא).

קודנית - תרגיל "יפה" (שרק יכול לעכב את הטיפול ברכב, כי כשעוברים לרכב הבא - מי יודע מתי יחזרו לרכב שלך...)

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אז שאותם אינדיבידואלים לא יתפלאו שדופקים אותם.

שאותם אנשים שלא מבינים איך הדברים עובדים ולא רוצים להבין אלא רק להתלונן אחרי שדופקים אותם חזק.

זה כמו להסתכל על רשימת המרכיבים על מוצר מזון שאתה קונה.

לא מסכים איתך.

זה כמו לומר שאם אתה אוכל במסעדה, ולא נכנס למטבח לבדוק איך מכינים את המנה שלך, אל תתפלא שחטפת סלמונלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין, מה שאתה אומר שמוסך מחליט לדפוק לקוח או לא על פי ההבנה של הלקוח במהות הטיפול? והמסקנה שלך שלקוח שלא שולט בחומר אשם. כלומר, כל בעל עסק קודם מנסה לדפוק אותך ועל כן אתה צריך להבין ולהציג ידע בכל תחום בחיים שלך כדי שבעלי עסקים לא ידפקו אותך?

לי זה נשמע קצת כמו פרנויה.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין, מה שאתה אומר שמוסך מחליט לדפוק לקוח או לא על פי ההבנה של הלקוח במהות הטיפול? והמסקנה שלך שלקוח שלא שולט בחומר אשם. כלומר, כל בעל עסק קודם מנסה לדפוק אותך ועל כן אתה צריך להבין ולהציג ידע בכל תחום בחיים שלך כדי שבעלי עסקים לא ידפקו אותך?

לי זה נשמע קצת כמו פרנויה.

אני לא בטוח אם הגבת אלי, אבל אם כן:

מוסך דופק את מי שהוא יכול לדפוק, הוא רואה אישה הוא יחליט שהיא לא מבינה בכלום וידחוף לה עוד כמה דברים.

"כלומר, כל בעל עסק קודם מנסה לדפוק אותך ועל כן אתה צריך להבין ולהציג ידע בכל תחום בחיים שלך כדי שבעלי עסקים לא ידפקו אותך?

לי זה נשמע קצת כמו פרנויה."- בדיוק ככה.

אם אתה רוצה להבטיח שלא ידפקו אותך, אתה צריך להבין לפחות את המינימום בכל דבר.

שזה לא כזה קשה היום כשיש את האינטרנט.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שזה הראיה שלך לחיים, רוב המוסכים לא מנסים לדפוק אותך וגם רוב בעלי העסקים.

הישראלי המצוי תמיד מחפש את הכי זול ואין מה לעשות זול זה יקר.

יש מספיק מוסכים מומלצים שניתן לפנות אליהם וכן לשלם יותר ממוסך מדרכה הקרוב לביתך ובהתאם לקבל שירות.

אני חבר בפורום קרוב לעשור וקורא דיי הרבה (פחות כותב) ולהיתחשב בעובדה שבפורום מתפרסמים רק מקרי הקצה אתה יכול לראות שאין כל כך הרבה תלונות. למעשה חלק ניכר מהתלונות קשורות בסוף למקצועיות המוסך ולא לנסיונות עוקץ.

בסוף זה לא משנה כמה תישב על סירטונים ביוטוב אם מוסך ירצה לעקוץ אותך נראה לך שהוא לא יכול? הרי תמיד הוא יכול לדפוק חלק ואז מה יעזור לך כל הידע הזה? לך תוכיח שהחלק לא היה דפוק לפני.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שזה הראיה שלך לחיים, רוב המוסכים לא מנסים לדפוק אותך וגם רוב בעלי העסקים.

הישראלי המצוי תמיד מחפש את הכי זול ואין מה לעשות זול זה יקר.

יש מספיק מוסכים מומלצים שניתן לפנות אליהם וכן לשלם יותר ממוסך מדרכה הקרוב לביתך ובהתאם לקבל שירות.

אני חבר בפורום קרוב לעשור וקורא דיי הרבה (פחות כותב) ולהיתחשב בעובדה שבפורום מתפרסמים רק מקרי הקצה אתה יכול לראות שאין כל כך הרבה תלונות. למעשה חלק ניכר מהתלונות קשורות בסוף למקצועיות המוסך ולא לנסיונות עוקץ.

בסוף זה לא משנה כמה תישב על סירטונים ביוטוב אם מוסך ירצה לעקוץ אותך נראה לך שהוא לא יכול? הרי תמיד הוא יכול לדפוק חלק ואז מה יעזור לך כל הידע הזה? לך תוכיח שהחלק לא היה דפוק לפני.

יש קונפליקט קל במה שאתה אומר...

תשמע, זה שתלמד קצת לא יכול לפגוע בך, זה שתדע מה צריכים לעשות לאוטו שלך לא יפגע בך בשום צורה.

זה שתפגין קצת ידע, זה כבר נראה טוב יותר מאשר שתגיע ותשב בפלאפון שלך במקרה הטוב או שתעזוב את המוסך במקרה הרע.

לפעמים שאלה מתוזמנת אחת טובה יכול להראות למוסכניק שאתה מבין משהו מהחיים שלך ושאתה לא כבשה שתשלם ותלך.

תראה קצת סרטונים על מוסכים בארצות הברית או אפילו שטיפת מכוניות בארצות הברית, שתבין שגם שם יכולים להגיד לך שהחלפנו שמן ובעצם לא עשו כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קונפליקט, מה שאני אומר שיש בעלי עסק עם מספיק לקוחות ומוניטין שלא שווה להם לנסות לעקוץ אף אחד.

בגלל שיש להם מוניטין של אמינות ומקצועיות יש להם הרבה לקוחות ובגלל שיש להם הרבה לקוחות אין להם את המוטבציה לדפוק אף אחד ולדפוק את המוניטין שהם בנו. זה סוג שבעלי עסק שאתה צריך לעבוד איתם.

בדרך כלל הם לא היו הכי זולים וגם לא הכי יקרים.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים שאלה מתוזמנת אחת טובה יכול להראות למוסכניק שאתה מבין משהו מהחיים שלך ושאתה לא כבשה שתשלם ותלך.

לא תמיד נכון. אם אתה לא מהתחום ולא מבין אז תשאיר את העבודה בידיי מישהו שאתה סומך עליו.

אם אתה לא סומך על אף אחד קנה ליפט וערכת כלים ותטפל לבד.

אם אתה רוצה להגיע למוסך ו'להרשים' את המכונאי עם איזה פיסת מידע שקראת באינטרנט - יכול להיות שזה רק יוריד מערכך בפניו.

מי שלא מבין- לא מתערב ולא מפריע. מי ש"מבין" אחרי שהוא הקדיש לקריאת 2 עמודים באינטרנט ובא לעשות רושם על המכונאי יחשוף את עצמו אחרי 2 משפטים וערכו יירד. למה יירד ערכו? כי ככה זה כשמבינים שמישהו חרטטן וגם באותה ההזדמנות יורדת הסבלנות אליו.

החשיבה שכל המוסכים רק מנסים (או רוצים) לדפוק אותך היא מעוותת.

כל המוסכים, כולם כולל כולם, רוצים להתפרנס. חלקם בחרו בדרך חזירית יותר מהשאר.

אם המוסך יקר- הוא רמאי וגנב.

אם המוסך זול- הוא רמאי וגונב חלקים.

אם הוא עובד מהר - הוא מחפף.

אם עובד לאט- מושך זמן.

אם לא פתר את התקלה אחרי 2 דקות- לא מקצועי.

אם לקח לו שעתיים לאבחן תקלה - לא מקצועי.

אם אין אספרסו בפינת קפה- לא מקצועי.

אם יש אספרסו אבל אין חלב - חובבן.

...

חבל שכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם הוא אומר שהברקסים נגמרו כשבפועל יש עוד 85%?

השרשור הזה סתם הופך ל"ישראל ישראלי נגד המוסך". מיותר. בכל עסק יש יותר טובים ופחות, גם בתוך אותו מוסך יש בעלי מקצוע ויש רמאים. אם המנהל הוא גם בעל העסק, והוא מקצועי ונותן דוגמה לעובדים שלו, אז הוא קובע סטנדרטים ואפשר לסמוך. מעטים המוסכים האלו, ושמם הולך לפניהם. בשאר המקרים, עדיף באמת להיות מצויד בידע בסיסי, בדיוק על הנקודות שאולי ינסו להשחיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבדתי בתור מתקין מזגנים, הערכתי לקוחות ששאלו שאלות נכונות, וכמובן שיש כאלו שניסו להראות שהם יודעים יותר מכולם.

הקטע הוא כזה, אתה לא צריך להבין בהכול ולהיות יותר מבין מהמוסכניק, אבל מינימום של להבין מה קורה לאוטו שלך.

מי שלא עושה את זה, והולך לבד למוסך, שלא יתפלא שהוא נדפק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מוסכים שיתנו לכם מחיר זול ויסיימו לטפל ברכב תוך שעתיים, ואיך אמר לי המוסכניק בטיפול האחרון, יש כזה דבר "טיפול שמש": האוטו עומד בשמש שעתיים, והלקוח חוזר ומשלם 450 שקל על פילטר שמן.

ויש מוסכים שיעשו עבודה טובה, יבדקו, ושיש להם ביקוש גבוה - כלומר אי אפשר לקבוע אליהם תור מהיום למחר. במוסכים האלו בדרך כלל משלמים יותר, ולפעמים זה שווה לשלם קצת יותר מאשר לתת לאוטו טיפול שמש.

כי בחייאת, כמה פה יודעים להחליף קלאץ' ובוקסות משולשים/תפוחים/רפידות בלם ודיסקיות וכ'ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2046 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...