Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן חדש ל- 60 מ"ר

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 1924 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המזגן כבר לא עושה את העבודה כמו שצריך.

מענין למה, הוא בסך הכל בן קצת יותר מ- 30 שנה. לא מצליח להבין מה גורם לו להיחלש.

את הקיץ הזה עוד סחבנו, אבל בקיץ הבא נירצה כבר להיות עם מזגן חדש.

בכל אופן, מדובר כאמור בחלל גדול של כ- 60 מ"ר.

כן, סלון ענק מפעם שחובר לו יחדיו עם הול ופינת עבודה(ענקיים. מפעם).

המזגן הנוכחי הוא מיפלצת ריצפתית של אמקור שכאשר מדליקים אותו נוצר עימעום של מנורות הרחוב.

בכל אופן הוא נחלש. לפני כשנתיים כבר שמתי לב לזה וקיבלתי הצעת מחיר של כ- 7000 ש"ח כולל התקנה של מזגן תדיראן מדגם 35 או 350, כבר לא זוכר ממש. או שווה ערך (לטענת המתקין) - אלקטרה GO או Relax.

אינוורטר אגב לא בא בחשבון.

כיום בטח יש כבר חידושים. מה שאני מחפש זה בעיקר אמינות מכונה ואמינות המתקין או החברה שעומדת מאחורי ייבוא המזגן. מין הסתם המזגן יהפוך להיות עילי. אשמח לקבל המלצות, רעיונות, השערות לטווחי מחיר וכמובן מה להתקין וע"י מי, אזור ר"ג-גבעתיים-ת"א.

תודה.

עריכה אחרונה על ידי ירחמיאל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לגבי רכישת המזגן - בדרך כלל יותר זול לקנות ולהתקין בנפרד.

שתבחר לך דגם, אחרי סקר שוק - תעלה כאן את הדגם ובמקביל תבדוק אצל 2-3 רשתות שיווק. בגדלים האלו אפשר למצוא פערים עצומים במחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקירור שטח דירה של 60 מ"ר אני מציע לך לרכוש רק מזגן אינוורטר אשר יחסוך לך הרבה כסף.

מנסיוני עם מזגן תוצרת מיציבושי בדירה של הוריי אני יכול לספר לך שהם חסכו לפחות כ-20 אחוז בצריכת החשמל והמזגן עובד יופי ללא שום תקלות כ-6 שנים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינוורטר אגב לא בא בחשבון.

לקירור שטח דירה של 60 מ"ר אני מציע לך לרכוש רק מזגן אינוורטר אשר יחסוך לך הרבה כסף.

מנסיוני עם מזגן תוצרת מיציבושי בדירה של הוריי אני יכול לספר לך שהם חסכו לפחות כ-20 אחוז בצריכת החשמל והמזגן עובד יופי ללא שום תקלות כ-6 שנים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי רכישת המזגן - בדרך כלל יותר זול לקנות ולהתקין בנפרד.

אני מניח שאתה צודק, אבל החשש שלי הוא במיקרה תקלה: אני כבר יודע שהיבואן ממנו רכשתי יטיל האחריות על המתקין - ולהיפך. כלומר יש יתרון מסוים כאשר הכל מגיע מאותו האדם. אשמח לשמוע דעתך.

מרק10, במיקרה שלנו אין יותר ילדים בבית, והמזגן יעבוד בד"כ מספר שעות ביום וזהו. בפירוש לא מדובר במיזוג למשך כל היום! זוגתי ואנוכי לא נמצאים בבית במשך רוב שעות היום וקיים אצלי גם החשש מסיפורי האימה על כרטיס שנדפק ועלה חמישים ושניים מיליון דולר.

מה דעתך?

אגב מיצובישי הוא מזגן מעולה לפי מה שאני קורא, יש לך מושג לגבי מחירים? איך קונים מזגן כזה? אצל היבואן? דרך זאפ?

ותודה לשניכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, ב- זאפ ראיתי גם מזגנים של אלקו. חשבתי שאלקו כבר לא.

אז מהיכן באמת המזגנים שלהם?

והאם נכונה הקביעה שכל המזגנים בארץ באים בעצם מאותם 2-3 יצרנים סינים, פשוט עם מותג אחר מודבק עליהם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן.

אלקטרה משווקים את אלקו למוסדיים יותר.

לא יודע אם הייתי הולך עליהם, הם רובם אינוורטר לדעתי ויקרים יותר מהאלקטרה המקבילים.

הייתי מתמקד בתדיראן, או אלקטרה.

בעיקר תדיראן.

יש לתדיראן מותגי משנה - כמו אמקור במחירים יותר אטרקטיבים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלטה אם לקחת אינוונטר לעומת אחד שלא תלויה בעיקר בהבדלי המחירים שלהם.

לדוגמא, אם מזגן X יעלה 10,000 שקלים והשני יעלה 15,000 שקלים אז אתה צריך להבין האם כמות השעות שבהן יעבוד המזגן ON/OFF, שווה את ה 5,000 שקלים תוספת ובתוך כמה זמן "תחזיר" את ההשקעה שלך, קל ופשוט עם טבלת אקסל אם יש אפשרות.

איך עושים? למזגן יש נתונים טכניים ואפשר להתחשב בכך שאם המזגן קירר במהרה ולאחר מכן הפחית את הצריכה שלו (יהיה רשום במפרט הטכני לרוב), לחשב עלות לפי קילוואט פר שעות וכן הלאה ואז אתה תראה, תוך כמה שנים ההשקעה שלך חוזרת כביכול.

אבל תהיה הוגן עם עצמך ותקח נתונים אמיתיים, אל תגיד "טוב אני אפעיל רק ל 5 שעות" כאשר בפועל יש שבועות שבהן אתה מפעיל אותו 12 וכו'.

לעומת זאת, לאינוונטר יש יתרונות טובים אחרים ולא רק בתחום ה "חסכון", יש יותר יתרונות מחסרונות אבל שוב, הכל תלוי במחיר עצמו ואתה צודק שבסופו של יום, תקלה במזגן מסוג אינוונטר תהיה ככל הנראה ואולי, יקרה יותר לעומת מזגן פשוט ON/OFF.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לחשוב מה עושים עם צנרת הגז.

זה מיקומים שונים בין מזגן רצפתי למזגן עילי.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הורי היו "בסרט" הזה. המלצתי להם לרכוש תדיראן, והם קנו תדיראן 28600BTU דגם A (לפי טענתם), מזגן ON/OFF. עלות של אינוורטר היא בתוספת תשלום של 1500 ש"ח ולכן החליו לוותר.

בנוסף, המחיר שהם קנו על המזגן, לדעתי גבוה מדי. אבל זה סיפור בפני עצמו.

השבוע הותקן המזגן, והוא מקרר נהדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטומטי אחד - גם צריך לקחת בחשבון עלויות תיקון גבוהות יותר של אינוורטר.

ובמזגן, כמו שיש ימים שמדליקים אותו 12 שעות, יש חודשים שלמים שהוא יושב מיותם.

לגבי הצנרת - אם המזגן הקודם ישן מאוד, הייתי ממליץ להחליף את כולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצנרת של מזגן רצפתי מגיעה עד לגובה הפנאל, הצנרת של מזגן עילי מגיעה עד לגובה 2 מטר בערך מהרצפה.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיאורטית - אפשר לרתך ולהאריך צנרת.

הבעיה היא שאם בצנרת הישנה היה גז מסוג אחר צריך שטיפה.

ואם מראש זאת צנרת ותיקה מאוד (20-30 שנה) אני הייתי מחליף.

זה מה שעשיתי אצלי בבית בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...