Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול 90 אלף/חמש שנים פיאסטה 1.25L

AvihuHe
שימו לב! השרשור הזה בן 2074 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הגיע הזמן לטיפול השנתי בפיאסטה שלי.

הרכב שנת 2013 מה שאומר שהטיפול יכלול גם החלפת רצועת תזמון (המלצת יצרן חמש שנים או 120 אלף ק''מ, המוקדם מביניהם).

בסה''כ מדובר בטיפול גדול ברכב.

קיבלתי 2 הצעות מחיר, אחת בשיחת טלפון ממוסך מורשה שהמחיר האחרון היה 3100 ש''ח והצעת מחיר שניה ממוסך פורד מורשה יבואן שצירפתי פה ומסתמת ב3000 ש''ח.

איך ההצעה לדעתם? אשמח לשמוע חוות דעת וטיפים איך ניתן להוזיל את המחיר.

אני גר באיזור הדרום (עוטף עזה).

תודה.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי AvihuHe

פורד פיאסטה ידנית 2013 1.25L 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקומך אני הייתי מתקשר לשירות הלקוחות של דלק מוטורס ושואל אותם למה לכאורה במוסך מורשה יבואן לא מכירים שעל פניו ההמלצה הנוכחית בדף הטיפולים הנוכחי של הפיאסטה היא החלפת רצועת תזמון כל 8 שנים או 160 אלף ק"מ או למעשה במה נבדל מנוע ה-1250 מזה של ה1400 או 1600?

תבקש משירות הלקוחות או במוסך עצמו שידפיסו לך ויתנו לך או שלפחות יתנו לך להסתכל בדף שגרת הטיפולים והנתונים הטכניים של פיאטסה FIE10 אשר נכתב על ידי דלק מוטורס עצמם ויש לכל עובד מוסך עם גישה לאתר הטכני של דלק מוטורס אפשרות להדפיס הדף.

בנוסף, מדוע מראש לקבוע שיש צורך בהחלפת רצועת מנוע - אמנם בזמן פירוק הטיימינג יש גם גישה קלה יותר לרצועה אבל זה לא משהו מורכב כלל. הרצועה הזו גם מחליפים כל 8 שנים או 160 אלף. אבל מניסיון עם מספר רכבי פורד במשפחה היא מראה סימני בלאי מוקדם יותר מכך והוחלפה לרוב אחרי 6 או 7 שנים. מבחינת עבודה מדובר נדמה לי על חיוב של 30-40 דקות עבודה לרצועה זו.

אגב, לא מסובך כלל להחליף פילטר מזגן בפיאסטה ותוכל לרכוש פילטר איכותי באי-ביי ולעשות זאת לבד כל שנה ולא כל שנתיים - לא מעט לכלוך מצטבר בפילטר גם אחרי שנה.

עריכה אחרונה על ידי student
בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שהגדרות היצרן קובעות החלפת טיימינג כל 8 שנים ל-1.6? אני די משוכנע שזה פחות או יותר אותו מנוע שיש בפוקוס, וששם ההגדרה היא כל 5 שנים.

מעבר לזה, העובדה שבמנוע x של יצרן מסויים ההגדרה היא ל-8 שנים, לא אומרת כלום על מנוע y של אותו יצרן.

לעניין, המחיר נראה סביר לדעתי. פילטר מזגן באמת אפשר להחליף לבד, מצד שני, 200₪, אחרי שתוריד בטח כמה עשרות ₪ שיעלה פילטר באיביי, לא תקבל חיסכון מטורף.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מוזמנים לבדוק אותי - במנועי ה- 1.4 וה- 1.6 בפיאסטה החל מ-2009, יישרו קו עם אירופה והוראות החלפת הטיימינג בדף נתונם של דלק מוטורס עצמם כתוב 8 שנים או 160 אלף ק"מ, המוקדם מביניהם. ראיתי הדף במו עיניי.

גם מנוע ה- 1.25 הוא מאותה סידרת מנועים אבל כמו שכתבתי צריך לבדוק דף הנתונים של FIE10.

גם בפוקוס - דור שני? - מה הייתה הצדקה לטיימינג 5 שנים או 90 אלף? שוב סיפורי מזג האוויר החם בארץ?!

לגבי פילטר המזגן - שים לה שיש גם חיוב של 0.4 שעות על עבודה, פרט למחיר הפילטר. באיביי אני קונה פילטר איכותי של Valeo עם פחם-פעיל ב-70/80 ש"ח לאחד.

עריכה אחרונה על ידי student
בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוקוס דור שלישי, לא דור שני. לא יודע מה ההצדקה, לא חושב שצריך הצדקה - לפעמים זה מה שהרצועה אמורה לחיות לפני שאתה מתחיל להסתכן בקריעה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2074 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...