Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שילוב 4x4 בירידה לשטח

michaelcarmi
שימו לב! השרשור הזה בן 1981 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קראתי בכמה אתרים וכן המלצה של יבואן סובארו

שברגע שיורדים לשטח עם רכב 4x4 יש להפעיל את הנעילה גם אם מדובר בשטח קל שלא דורש 4x4 וזאת כדי למנוע נזק למכלולים.

האם כך הדבר ואיזה נזק יכול להגרם מאי נעילה?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מדבר על רכב ספציפי

לי יש טריוס, ויבואן סובארו מדבר על ה xv

השאלה שלי היא מדוע לשלב מיד עם ירידה לשטח גם אם מדובר בשטח קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה קטנה שהיא תורה שלמה.

אם את התורה כולה אפשר לתמצת על רגל אחת אז זה יהיה "פיזור עומסים".

אתה רוצה לפזר עומסים ככל שניתן, ולכן לשלב ל 4X4.

הכרחי - ממש לא.

אם היתה לך סופה - כנראה שהיית עובר את מרבית המסלול בהנעה אחורית בלבד.

אם אתה בעל ניסיון משמעותי ותדע מתי לשלב את ההנעה הקדמית - אז גם לא חייב.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מדבר על רכב ספציפי

לי יש טריוס, ויבואן סובארו מדבר על ה xv

השאלה שלי היא מדוע לשלב מיד עם ירידה לשטח גם אם מדובר בשטח קל

1. בסובארו ההנעה היא כפולה קבועה. לא משלבים שום דבר. ייתכן ואתה מבלבל עם שילוב הX-MODE. המערכת מדמה נעילת דיפרנציאל אלקטרונית, ורלוונטית למצבים של הצלבות ובוץ. אין לה שימוש מעשי בשבילים פשוטים.

2. נהיגה מקצועית מתחילה בהכנת הרכב לדרך. לכן, בכל כניסה לשטח (גם אם הוא קל), משלבים ל4X4 (ברכבים שבהם נדרש שילוב). לשלב ל4X4 אחרי שאתה כבר תקוע באמצע השלולית שהפתיעה אותך על השביל המהודק והקל, זה מאוחר מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע שילוב 4x4 אסור בכביש כי בעצם עומס גדול נופל על המכלולים בגלל אחיזה גבוה ואילו בשטח העומס לא קיים כי האחיזה יורדת ואין עומס על מכלולי ההנעה

מכאן שהיינו מעדיפים למנן את השילוב למקומות שצריך אותם ולא לשלב תמיד גם כשאין צורך.

השאלה היא במידה ואני מצליח לעבור מכשולים ללא שילוב אני גורם לנזק / עומס על מערכת ההינע?

עריכה אחרונה על ידי michaelcarmi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע שילוב 4x4 אסור בכביש כי בעצם עומס גדול נופל על המכלולים בגלל אחיזה גבוה ואילו בשטח העומס לא קיים כי האחיזה יורדת ואין עומס על מכלולי ההנעה

מכאן שהיינו מעדיפים למנן את השילוב למקומות שצריך אותם ולא לשלב תמיד גם כשאין צורך.

השאלה היא במידה ואני מצליח לעבור מכשולים ללא שילוב אני גורם לנזק / עומס על מערכת ההינע?

שילוב 4x4 לא מומלץ על הכביש רק כאשר אין דיפרנציאל מרכזי מכיוון שהשילוב הוא מעין נעילת דיפרנציאל.

המאמצים במערכת ההנעה נוצרים בגלל הפרשי המהירויות בין הציר הקדמי לאחורי בסיבובים.

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם השילוב ל4X4 (לרכבי הנעה אחורית עם שילוב הנעה קידמית במערכת ואקון למשל) גורם לבלאי מואץ בעצמו? אולי יציאה וכניסה להנעה קידמית היא בעצמה פעולה שגורמת לבלאי וכדאי להישאר לאורך כל המסלול ב4X4 וזהו?

כנ"ל לגבי נעילת דיפ' מרכזי, כל הזמן לנעול ולשחרר אותו מייצרת מלאי מיותר.

כנ"ל לרכבים הם הילוך כוח ירידה ל Low במערכת ואקום היא גם פעולה מסוימת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

השילוב עצמו חסר משמעות מבחינת בלאי.

כמובן שאם סרן קדמי וגל הנע קדמי מסתובבים, יש להם יותר בלאי לעומת אם לא, אבל אפילו המטיילים הכי קשוחים נוסעים ב 4x4 אולי 3% מכלל הקילומטרז' שלהם, ולכן זה גם זניח.

בקיצור שלב איפה שצריך, רצוי לפני שיהיה כבר מאוחר מדי, שחרר ל 2x4 איפה שצריך ותהנה מהטיול בלי מחשבות על בלאי יותר מדי.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1981 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...