Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת ABS - 106 S16

aa123
שימו לב! השרשור הזה בן 6969 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחרונה נדלקת הנורה של ה-ABS לפרקים. נאמר במוסך מורשה שזו בעייה במחשב.

האם ניתן להשאיר את זה? האם זו בעייה בטיחותית? מהי העלות המוערכת של החלפת מחשב??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיש תקלה במע' ABS אז היא אינה פועלת והבלמים מתפקדים כמו ברכב רגיל.

קיים חשש קטן שעקב תקלת מחשב תופעל כרית אויר מעצמה, אך כמעט שלא קרו דברים כאלו.

(נתקלתי בכרית אויר שהופעלה מעצמה ברכב חונה ונעול).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיש תקלה במע' ABS אז היא אינה פועלת והבלמים מתפקדים כמו ברכב רגיל.

קיים חשש קטן שעקב תקלת מחשב תופעל כרית אויר מעצמה, אך כמעט שלא קרו דברים כאלו.

(נתקלתי בכרית אויר שהופעלה מעצמה ברכב חונה ונעול).

מחשב כרית אויר? ממתי זה קשור לABS?....

אצלי באוטו יש את נורת הABS דולקת. פעם אחת היה בעייה בברקסים כשהנורה הפסיקה לדלוק פתאום. והברקסים היו קשים יותר ונשמע רעש מוזר של ברזל מכיוון הברקסים.

הוצאתי את הפיוז של הABS ועכשיו הנורה דולקת קבוע. אבל אין בעיה בברקסים.

בקיצר, אם הנורה דולקת, או שתגש למוסך לתקן, או שתנתק את הפיוז האחראי על הABS. אל תתן למערכת כושלת להמשיך לפעול. בטל אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחפש פיוזים שרופים או פיוזים בדרך למותם.

יש לך בתוך תא המנוע בית פיוזים אחד(עם כל הפיוזים הגדולים, והפיוזים של המנוע)

ועוד בית פיוזים אחד בתוך האוטו. תעשה חיים

שלד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה נדלקת הנורה של ה-ABS לפרקים. נאמר במוסך מורשה שזו בעייה במחשב.

האם ניתן להשאיר את זה? האם זו בעייה בטיחותית? מהי העלות המוערכת של החלפת מחשב??

מחשב ABS?? לרוב המחשבים האלו אמינים מאוד.

סביר להניח שיש לך תקלה בחיישן גלגל או חווט. גש למוסך מורשה אחר לאיבחון נוסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה התבלבלתי במהלך הכתיבה. מחשב כרית אויר לא מתקנים כלל מסיבות של בטיחות.

מחשבי מע' ABS לפעמים מתקלקלים וחלקם ניתן לתיקון. כפי שכתבתי קודם יש כמובן לבצע שוב בדיקת אבחון לפני טיפול במחשב. לפעמים לכלוך או שבבי מתכת על חיישן מהירות גלגל או על זר השינייים שמול החיישן משבש פעולת החיישן ומדליק נורת הבקרה.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב שיש לו ABS וה ABS לא עובד הוא רכב מסוכן, זאת כיוון שברכבים חדשים יש חלוקת בלימה של 50/50 בין הסרנים, עם הABS הכל טוב אבל בלי, הבלימה מסוכנת!

בברכה נדב

נ.ב. ברכבים בלי ABS הבלימה מחולקת בין 60\40 ל30\70 פחות או יותר

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי!

כולם אמרו לי לתקן כאן... אבל במוסך מורשה רוצים יותר מ-1000 שקל רק כדי לחבר את הרכב למחשב, ובכלל לא בטוח שיצליחו למצוא את הבעייה. אני שואל האם אפשר להמשיך עם זה ככה? הנורה נדלקת לפרקים...

1. מה מחירו של מחשב ABS ל-106?? (בערך)

2. ולרפי: אז יש קשר לכריות אויר או לא? לא הבנתי מדבריך...

3. אפרופו כריות: הבנתי שצריך להחליף אותן כל 10 שנים בחלק מהיצרנים... מה אתם הייתם עושים? אם לא להחליף אז איך אפשר לבדוק? בפיז'ו ממליצים להחליף? מישהו מכיר כרית אויר בת יותר מ-10 שעשתה "בלאגן"?...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבתי קודם, פשוט טעיתי באמצע הכתיבה (בגלל שיחת טלפון), אין כל קשר בין מע' ה ABS לבין מע' כריות אויר.

פנה למי שכתבתי לך וברר איתו פרטים, לא תשלם אצלו על התחברות לבדיקה 1000 ש"ח.

התייעץ איתו גם לגבי כרית אויר שגילה מעל 10 שנים, למיטב ידיעתי החשש אינו מפצוץ פתאומי שלה,

אלא שבזמן תאונה היא לא תפתח כלל.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב שיש לו ABS וה ABS לא עובד הוא רכב מסוכן, זאת כיוון שברכבים חדשים יש חלוקת בלימה של 50/50 בין הסרנים, עם הABS הכל טוב אבל בלי, הבלימה מסוכנת!

אני חושב שמה שאתה אומר נכון רק למכוניות שיש בהן גם EBD -כלומר חלוקת עומס בלימה אלקטרוני בין הסרנים, וגם אז, יש יותר עוצמת בלימה בסרן האחורי, אבל לא ביחס הקיצוני שציינת.

ב- 206 שהייתה לי, היה EBD, וכשהייתי מוציא את הפיוז של ה-ABS באמת היה המון BIAS לסרן האחורי בזמן בלימה.

אני חייב לציין, שחלוקת עוצמת הבלימה בצורה הזו הופכת את המכונית לחדת הפנייה (בכל נגיעה בבלם) בצורה בלתי רגילה ולכן מאוד מהנה לנהיגה, על חשבון אובדן יציבות בלימה מאוד מוחשי בבלימה חזקה ממהירות גבוהה על אספלט איכותי ויבש. אני ממליץ.:twisted:

(add lightness' (Colin Chapman'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים חדשים (גם חלק מהיותר ישנים) בהם יש EBD משמע Electronic braking distribution כלומר חלוקת בלימה אלקטרונית, אין מערכת מכאנית שמחלקת את עוצמת הבלימה בין הסרנים כיוון שלא צריך כזו. משמע אם הABS לא עובד, וגם הEBD אזי הבלימה בין הסרנים מתחלקת 50\50.

בברכה נדב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים חדשים (גם חלק מהיותר ישנים) בהם יש EBD משמע Electronic braking distribution כלומר חלוקת בלימה אלקטרונית, אין מערכת מכאנית שמחלקת את עוצמת הבלימה בין הסרנים כיוון שלא צריך כזו. משמע אם הABS לא עובד, וגם הEBD אזי הבלימה בין הסרנים מתחלקת 50\50.

בברכה נדב

גם ברכבים כאלו עדיין המערכת הבסיסית מכויילת לעוצמה חזקה יותר מלפנים ע"י שוני בנפח הבוכנות של משאבות הבלם בגלגלים, ושוני בהיקף צלחות /תופי הבלימה, בין הסרנים.

זה בשום מקרה לא יהיה 50:50 מכיוון שגם מכונית בעלת חלוקת משקל של 50:50 בין הסרנים (דבר נדיר לכשעצמו במכוניות הנעה קדמית בעלת משקל עודף מלפנים), לעולם לא תזדקק לחלוקת בלימה של 50:50 מכיוון שבבלימה עובר משקל קדימה ואז אפשר להפעיל עומס בלימה גדול יותר על הקדמיים.

היתרון שנותנת מערכת EBD, היא שהיא מעניקה ליצרן את היכולת לכייל את מערכת הבלימה המכאנית באופן שחלוקת העומס בין הסרנים תהיה מתאימה לבלימת חרום על המשטח החלק ביותר (למשל קרח) בניגוד למערכת ללא EBD שאותה חייבים לכייל לבלימת חרום על המשטח האוחז ביותר (אספלט משובח וצמיגים חדשים), ולכן מפגינה ביצועי בלימה נחותים על משטחים חלקים.

איך EBD מאפשת זאת? ככה - החיכוך של המשטח עליו בולמים הוא למעשה מה שמגדיר את עוצמת הבלימה המירבית האפשרית, ולכן גם את היקף העברת המשקל לסרן הקדמי. - ככל שהמשטח אוחז יותר, עובר יותר משקל לסרן הקדמי בזמן בלימה, וניתן להפעיל עליו יותר עוצמה ביחס לאחורי.

לכן, לבלימה מיטבית על משטח אוחז, נצטרך יותר עוצמה קדימה מאשר במשטח חלק - וזה אומר בעצם שלבלימה מיטבית על משטח חלק צריך יותר עוצמת בלימה בסרן האחורי מאשר לבלימה על משטח אוחז.

ולכן, אם במערכות ללא EBD היו מכיילים את המערכת לבלימה מיטבית על משטח חלק, אז בכל פעם שהיית בולם על משטח אוחז, היו ננעלים הגלגלים האחוריים קודם, והיית מסתחרר. כדי למנוע תופעה בלתי נעימה זו, המערכת במכוניות כאלו מכויילות לבלימה על משטח אוחז, ומה שקורה במשטח חלק זה נעילה מוקדמת של הגלגלים הקדמיים ובלימה פחות יעילה באופן כללי. לא נעים אבל פחות מסוכן מהמקרה ההפוך.

כאשר יש EBD, מכיילים את המערכת לבלימה על משטח חלק, ובבלימות חרום על משטח אוחז, ה-EBD משחרר את הגלגלים האחוריים לפי הצורך כדי שלא ינעלו.

כאשר אתה בולם חלש או על משטח חלק, ה-EBD למעשה לא מתערבת.

אבל גם כאן כיול הבסיס לא מתקרב ל-50:50. אפילו בבלימה על קרח או שלג, עוצמת הבלימה לקדמיים חזקה משמעותית מלאחוריים, ולכן יהיה זה בזבוז לכייל את המערכת המכאנית ל-50:50. (מצד אחד לעולם לא ימוצה כח הבלימה המירבי של הבלמים בסרן האחורי, ומצד שני ה-EBD תעבוד סתם שעות נוספות, ומצד שלישי חלוקה כזו תהיה מסוכנת בצורה בלתי סבירה בעת כשל של המערכת האלקטרונית.)

(add lightness' (Colin Chapman'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם כל מה שאמרת חן העניין הוא, שלמרות שברוב המכוניות הבלמים הקדמיים חזקים יותר. למשל תופים מאחור ודיסקים מקדימה, או דיסקים גדולים יותר מקדימה או מה שלא יהייה...

למרות זאת, במכוניות הנעה קדמית, רוב המשקל נמצא מקדימה, כך יוצא שללא הפיוז של הABS הגלגלים האחוריים ננעלים יחד עם הקדמיים במקרה הטוב ובמקרה הרע, ינעלו קודם לכן...

אין לי מושג מה יהיה היחס המדוייק אולי זה יהייה 55.5\44.5 או 60\40 או לא יודע מה אבל העובדה היא שזה מסוכן! (יש כאלו שיאמרו כיף)

בברכה נדב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי!

כולם אמרו לי לתקן כאן... אבל במוסך מורשה רוצים יותר מ-1000 שקל רק כדי לחבר את הרכב למחשב, ובכלל לא בטוח שיצליחו למצוא את הבעייה. אני שואל האם אפשר להמשיך עם זה ככה? הנורה נדלקת לפרקים...

1. מה מחירו של מחשב ABS ל-106?? (בערך)

2. ולרפי: אז יש קשר לכריות אויר או לא? לא הבנתי מדבריך...

3. אפרופו כריות: הבנתי שצריך להחליף אותן כל 10 שנים בחלק מהיצרנים... מה אתם הייתם עושים? אם לא להחליף אז איך אפשר לבדוק? בפיז'ו ממליצים להחליף? מישהו מכיר כרית אויר בת יותר מ-10 שעשתה "בלאגן"?...

בוא נעשה סדר:

1. לי בעבר נדלקה נורת ABS, והיה נעלמת ומופיעה מידי פעם. בדיקה קלילה במרכזי בבני ברק העלתה כי אחד החיישנים של ה-ABS היה מקולקל. החלפתו עלתה סביב ה-450 ש"ח, לפני כ-3 שנים.

2. אין קשר לכרית אויר.

3. אין לי מושג :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6969 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...