Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ירקות ופירות רבותיי. המחירים בשמיים והאיכות באדמה. מה עושים?

קורן בן אשר
שימו לב! השרשור הזה בן 2004 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נשבר לי.

רבות מדובר על מחירי הפירות המטורפים השנה. אבל מה שבאמת שובר אותי זה האיכות. נדמה שבשנים האחרונות המצב מתדרדר באופן עקבי ויציב. מה שיש היום ברשתות הגדולות - אין מילה אחרת לתאר מאשר חרא (pardon my French). זה בעיקר ניכר בירקות שמיוצאים לניכר בכמויות גדולות, כמו פלפלים. אני מניח שאת כל התוצרת הטובה שולחים מייד ליצוא, והשאר נשאר פה.

אני שומע מדי פעם על משקים שמוכרים בהם את תוצרתם ישירות, אבל לטייל כל היום בין משקים חקלאיים שונים כדי למלא את סל הקניות, זה גם לא מעשי.

מה עושים?

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קשה לי לענותלך כאשר המומחית יצאה לפגוש חברות. אבל כנראה שיה הבדל בין הרשתות השונות.

המומחית שלי נוהגת לרדת פעם בשבוע לשוק תלפיות, קומה בקביעות אצל אותו ירקן. ויש ירקות ופירות שהיא מעדיפה לרכוש ברשתות. בדרך כלל ויקטורי או שופרסל, לאחרונה גם הסניף החדש של רמי לוי הקרוב לביתנו.

וכדי לנחם אותך, הייתי לאחרונה מספר שבועות בניכר. הירקות אולתם ירקות, המחירים גבוהים פי 5-10 (תפוחי אדמה ב-9 ש"ח לק"ג).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע על הניכר שאתה מדבר עליו, גם לי יצא להיות לאחרונה הניכר במדינה שידועה ביוקר הירקות (ארהב) ואני חייב לציין שהמחירים על רוב הדברים הזכורים לי זולים או תואמים למה שבארץ. יחד עם זאת, כל מלפפון בצבע. הייתי גם בטביליסי לא מזמן ושם כמובן אין מה לדבר ולהשוות מחירים אבל הטעם פשוט מטורף. אחרי שאוכלים עגבניות שם מבינים לגמרי את האובססיה של אייל שני.אנחנו לא אוכלים פה עגבניות אלא קרטון עגול בצבע אדום שמגיע מעזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהייתי לא כל כך רחוק ממך, לא יותר מכמה אלפי ק"מ (קנדה). אנחנו נוהגים להכין ארוחות בעצמנו, ובהתאם לכך פקדנו הרבה סופרמרקטים, עם דגש על וולמארט, אבל גם אחרים. לא משהו לספר לחבר'ה, אלא אם מדובר בערב קוטריי.

ודרך אגב, אני מחסל שרי בכמויות ונהנה מכל עגבניה. וגם "עגבניות חממה" שנרכשות בסופר על שדרית בדרך כלל אדומות וטעימות. קצת קשה לי לשפוט ירקות אחרים, שבדרך כלל נאכלים בסלט עם תיבול, ויכולת הפרדת הטעמים שלי דומה לשמיעה שלי (אבסולוט נישט).

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנה היא אחת הגרועות שאני זוכר. מה שעצוב הוא שזה בכלל לא מוגבל לרשתות שיווק, עד שאני מוצא סחורה סבירה (עזוב בזול, אין בזול גם אם תחפש) בשוק מחנה יהודה, יוצאת לי הנשמה.

האמת? פשוט ממעיט באכילת פירות. אני לא מזוכיסט ויש גבול לכל תעלול. בירוקים בסגנון חסה/רוקט/בייבי/תבלינים אני מסודר עם הגינה הביתית, אבל אין לי מספיק שטח לאספקה עקבית של עגבניות ביתיות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתייחסות שלכם לארה״ב או קנדה כמדינה אחידה היא לא מדוייקת. יש הבדל באיכות בין סניפי וולמרט במדינות השונות.

הבצורת בשילוב עם יחס הממשלה לחקלאים אכן עושים לא טוב לירק הממוצע.

קורן, אם אתה מוכן לשלם יותר תמצא גם בארץ פירות וירקות איכותיים.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"שופרסל שלי" מחזיקים בד"כ סחורה ברמה טובה כי בהיררכיה של הרשת - ה"שלי" הוא הכי רווחי והם נחשב לפרמיום שלהם, אבל גם שם לאחרונה יש ירידה באיכות (כך אומרת הצודקת).

אז ב"שלי" וב"אונליין" (האונליין מקבל בד"כ מה"דיל" או מסניף ייעודי של משלוחים) היא כבר לא קונה ירקות\פירות, וגם לא ברמי לוי ששם המצב בד"כ גרוע יותר (בעיקר בירקות. דווקא הפירות בד"כ טובים !).

ב"ויקטורי" שיוצא לי לדגום אחת לכמה חודשים - יש סחורה סבבה, אבל אין לי מושג מה קורה שם בד"כ כי אני לא נכנס לשם בשוטף.

המקום היחידי שאנחנו כן קונים בו ירקות\פירות ובמחירים טובים - "קינג סטור" (רשת קמעונאות של הבני-דודים) בראש העין (ליד רמי לוי).

חוץ מזה שב-99% מהמקרים יש שם סחורה טובה של ירקות ופירות במחירים טובים (אבל עזבו את המחירים, הסחורה טובה), החבר'ה האלו יודעים לעבוד כמו שבעוד הרבה רשתות קמעונאיות לא יבינו.

זה סניף שקיים שנה וקצת, אבל מדהים לראות את הקצב שכל הזמן משפרים, משקיעים ומטפלים בדברים שלא עובדים כמו שצריך - בשביל שיתקתקו כמו שעון דוקסה... החל מנושא פשוט כמו הסדרי חניה ועד לשינויים בתוך הסניף שנעשים בהתאם לרמת הביקוש שיש לדברים מסויימים (מאפיה, קפיטריה קטנה, מוצרים מסויימים, שיפורים במידוף של מוצרים, הרחבת המגוון וכד'). כל הזמן משפרים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שנשבר לי ופתחתי את השרשור אחרי ביקור בדוכן גן שמואל. יצאתי משם בהלם. מחירי פרימיום של סופר בוטיק בכיכר המדינה, ואיכות בתחתית החבית.

אני בהחלט מוכן לשלם קצת יותר ולאכול קצת פחות זבל. זה לא רק שירשור קיטורים, אני באמת רוצה לדעת איפה לחפש. בינתיים הפסקתי עם האובססיה הישראלית לקנות באוטומט מלפפונים/עגבניות/פלפלים כאילו אין עוד ירקות ופירות בעולם. אם יש סחורה סבירה - קונה. אחרת - לא קונה.

איציק - תודה. אני מכיר את הקינג סטור הנ"ל, אם כי מעולם לא נכנסתי שם. מדי פעם יש לי נסיעות עבודה באזור, אנסה לבדוק זאת. אמור להיות סניף קרוב אליי, באום אל פאחם. אני לא בטוח שאני רוצה להכנס לשם.

גילו את אוזני שמרכז המזון בנצרת/ירכא איכותי מאוד - אבל זה לא ממש משתלם עבורי, אלא אולי אם אני ממלא עגלה באלף שקל.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר ביקרתי בירכא איזה פעמיים - שלוש, כל הכפר הזה הפך לאיזה מין מצינגן מזרח תיכוני (וגם בלגן מזרח תיכוני). בין השאר יש שם "מרכז מזון" מצויין וענק. אבל זה מתאים לתושבי נהריה, לנסוע לשם מחיפה (שעה לכל כיוון במקרה הטוב) כולל הקטעים הידועים לשמצה של 70 - לא, תודה. אני אסתפק בשוק תלפיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כותב מחבל בריטני שבצרפת שבגולה. מחירי הירקות והפירות פה כפולים עד משולשים לרוב. האיכות טובה עד טובה מאוד, חוץ ממלפפון, די חסר טעם, אני מדבר על הענקי.

האננס תענוג, מגיע מקוסטה ריקה ועולה רק שני יורו.

כשאני בארץ, אני מבקר פעם בשבוע בשוק תלפיות חיפה. קצת יותר מחצי ממחירי הסופר, סחורה לא פחות טובה ואף יותר.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי את הביקור באיסלנד - כל המזון עלה את מחירו בזהב (ליטר חלב או כיכר לחם קטנה ב-13-15 ש"ח), אבל משום מה בננות מקוסטה ריקה או שכנותיה בפרוטות.

דרך אגב - הירקן שאצלו אשתי קונה אינו בתוך השוק אלא ליד מגרש החניה העירוני (הירקן שמימין לשער, אם מסתכלים מהרחוק למגרש). מכיר אותה כבר שנים ותמיד מוסיף לשקית איזה ירק בונוס, ומרחק הסחיבה יותר קצר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כמוך, אבל מחפש מקום שיתן סחורה טובה עד הדלת. לא אצא במיוחד בשביל לקנות פירות וירקות, אם אין עד הדלת- לא יהיה מבחינתי.

כרגע מזמין קבוע משופרסל והאיכות נוראית, צורך ממני במשך כל שבוע לעשות שיחה למוקד שלהם ולהתלונן על הסחורה שהגיע.

השבוע קיבלתי ענבים בצבע צהוב חום ורכים שנמעכים לך ביד, איך מחזיקים בכלל סחורה כזאת ועוד מוכרים אותה ללקוחות??

חיפוש בגוגל "משלוחי פירות וירקות" הניב תוצאות יפות, העמוד הראשון מלא באתרים שמתמיימרים לשלוח לך ישר מהחלקאי.

מישהו התנסה? בראשם עומד מושבניק ואז שלל אתרים נחמדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, רוב הסחורה האיכותית מיוצאת לחו"ל ואת הבררה משאירים למשווקים.

אפילו את הפירות והירקות בחלק מהבסיסים בארץ "מייבאים" מעזה.

ישנם רשתות בהן הפירות והירקות מאוד יפים (אושר עד בני ברק\תל אביב, פרימדונה ברמת גן) אבל אתה בהחלט צודק.

כל עוד הצרכן יתנהג יפה ולא יהפוך שולחנות, זה יישאר.

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר אותה כבר שנים ותמיד מוסיף לשקית איזה ירק בונוס.

באופן בלתי נמנע אני נזכר במערכון ההוא של החמישיה הקאמרית... :lol:

לצערי רחוק לי שוק תלפיות. אני הולך ומתרחק מחיפה דרומה בעקביות עם השנים.

אני כמוך, אבל מחפש מקום שיתן סחורה טובה עד הדלת. לא אצא במיוחד בשביל לקנות פירות וירקות, אם אין עד הדלת- לא יהיה מבחינתי.

כרגע מזמין קבוע משופרסל והאיכות נוראית, צורך ממני במשך כל שבוע לעשות שיחה למוקד שלהם ולהתלונן על הסחורה שהגיע.

השבוע קיבלתי ענבים בצבע צהוב חום ורכים שנמעכים לך ביד, איך מחזיקים בכלל סחורה כזאת ועוד מוכרים אותה ללקוחות??

חיפוש בגוגל "משלוחי פירות וירקות" הניב תוצאות יפות, העמוד הראשון מלא באתרים שמתמיימרים לשלוח לך ישר מהחלקאי.

מישהו התנסה? בראשם עומד מושבניק ואז שלל אתרים נחמדים.

מצטרף לשאלה. אני אגב במהלך כולל עכשיו להעביר כל קניה אפשרית לאינטרנט.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את המערכון, הניסחוח המקורי שלי היה פחות זהיר, תיקנתי אותו כיון שציפיתי להנחתה. כנראה שגם חינם זה יקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...