Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ברגים לתליית טלויזיה

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 2017 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א', תתחדש.

ב', אל תזמין ברגים סיניים מסין... לא שווה את זה. ייחרשו לך בניסיון ההברגה הראשון.

יש בכל הארץ חנויות אספקה טכנית עם ברגיות רציניות, תן קפיצה. תשאל, תקבל תשובה, תקבל מחיר, ותוכל לקנות. דומני שיש מינימום של כמות ברוב המקומות (משהו כמו 10 יחידות, משתנה בין מקום למקום).

להבנתי עם המתקן שלי הגיעו ברגים M10, אבל אני לא סגור על זה 100%. בכל מקרה ומצב, גם הם אוברקיל רציני. תוכל "להתחמק" עם ברגי M6 לדעתי, אבל אל תעשה את זה...

ג'. תוודא שהקיר שלך לא בלוקים/גבס. גבס יצריך חיזוק ובלוקים יצריכו דיבלים יותר איכותיים (יידעו לכוון אותך בחנות שבה תקנה את הברגים. ככה אני עשיתי עם קיר בלוקים פריך והדיבלים שנתנו לי היו מצויינים).

ד'. באותה הזדמנות, תארגן (או תוודא שיש) לך ביט אלן בקוטר המתאים. לא כיף להבריג ביד. ממש לא.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתכוון לברגים לקיר?

כנס לכל טמבורייה, 4 דיבלים וברגים ארוכים 12 מ"מ (לא ניילון המעפן הזה) לא יעלה יותר מ - 25 שח.

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות המפורטות

הזרוע לטלויזיה כבר מותקנת לקיר!!

כל מה שצריך זה הבורג הזה בקישור שנתתי שמתחבר לטלויזיה מאחורה

השאלה היחידה שלי היא איזה רוחב שלו אני צריך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יהיה כנראה בורג עם הברגה מטרית סטנדרטית.

קח קליבר ומדוד את הקוטר הפנימי של התבריג, תעגל למעלה את התוצאה ותדע בדיוק.

למשל אם מדדת קוטר של בערך 5 או 5.1 ככה אז אתה צריך ברגי M6.

אורך הבורג גם חשוב - צריך למדוד את העומק ולהוסיף לו כ-2 עד 3 מ"מ עובי של הפלטה, ולהוריד טיפה כדי שהבורג יחזיק אבל לא יגיע ממש עד הסוף. המידות סטנדרטיות, קנה לפי מה שהכי קרוב למידה שמדדת.

אתה צריך שהבורג יסתובב לפחות 3 סיבובים מלאים בתוך ההברגה, זה המינימום של המינימום. כמובן שעדיף יותר מזה ולא להיות על המינימום.

אם יש ספייסרים, ובדרך כלל יש בסטים שבאים עם המתקן, אז כמובן לקחת גם את אורכם בחשבון.

בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיזה אזור אתה, אולי אוכל לתת לך ברגים

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יהיה כנראה בורג עם הברגה מטרית סטנדרטית.

קח קליבר ומדוד את הקוטר הפנימי של התבריג, תעגל למעלה את התוצאה ותדע בדיוק.

למשל אם מדדת קוטר של בערך 5 או 5.1 ככה אז אתה צריך ברגי M6.

אורך הבורג גם חשוב - צריך למדוד את העומק ולהוסיף לו כ-2 עד 3 מ"מ עובי של הפלטה, ולהוריד טיפה כדי שהבורג יחזיק אבל לא יגיע ממש עד הסוף. המידות סטנדרטיות, קנה לפי מה שהכי קרוב למידה שמדדת.

אתה צריך שהבורג יסתובב לפחות 3 סיבובים מלאים בתוך ההברגה, זה המינימום של המינימום. כמובן שעדיף יותר מזה ולא להיות על המינימום.

אם יש ספייסרים, ובדרך כלל יש בסטים שבאים עם המתקן, אז כמובן לקחת גם את אורכם בחשבון.

בהצלחה.

רק לחדד, עומק הבורג צריך להיות לפחות 1D-משמע אם הבורג הוא M6 אז צריך שהבורג יוברג 6 מ"מ ולא 2-3 כפי שציינת אלא אם כן מדובר בבורג M3.

והנוסחה של מדידת קוטר פנימי שגויה, יש תבריגים עם פסיעה גדולה מ1 לכן הוא יעגל למשהו שהוא לא תבריג בכלל.

טלווויזה 32 אינץ' תהיה לוודאי עם תבריג M5/M6.

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה בן, למדתי 2 דברים חדשים היום מההודעה שלך.

עומק הברגה מינימלי ומהו ה-D הזה שאני מכיר מקפיצי הליקוייל אך לא טרחתי אף פעם לבדוק את זה לעומק. :mm_yeah:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
רק לחדד, עומק הבורג צריך להיות לפחות 1D-משמע אם הבורג הוא M6 אז צריך שהבורג יוברג 6 מ"מ ולא 2-3 כפי שציינת אלא אם כן מדובר בבורג M3.

לא צריך דווקא עומק כקוטר.

זכור לי מבית הספר בעבר ש-4 הכריכות הראשונות בתבריג נושאות כ-90% מהעומס, אז הן מספיקות. במילים אחרות הכריכות שמעל 4 הראשונות נושאות במעט מאד עומס צירי.

זה גם הגיוני כי אם מדובר (למרות שבטלוויזיה זה לא כך) בתבריג עדין מאד בעומק במידת הקוטר תהיינה הרבה יותר כריכות מאשר במקרה בו התבריג עדין (וזהו בסבירות גבוהה המקרה בטלוויזיה) או כשהוא גס. אז הקריטריון ההגיוני הוא מספר הכריכות ולא סתם עומק התבריג.

וביקורת עצמית על מה שכבתי - הגיוני שגודל הכריכות גם כן משפיע על היכולת להתמודד עם העומס הצירי, ולצערי חלפו המון שנים ואינני זוכר אם ההמלצה הזכורה לי מתייחסת לסוג התבריג.

יוסי

עריכה אחרונה על ידי yosi05
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...