Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימודי מכונאות רכב בארץ? , ובכלל איך להיכנס לתחום הרכב

AlphaBeta
שימו לב! השרשור הזה בן 2070 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, שלום. אני מודה לכם מראש על עזרה, אני מחפש מקום איפה אפשר להתחיל לימודי מכונאות להסמכה סוג 1, אני מבין שאחד התנאים בשביל לקבל הסמכה מכונאי רכב סוג 1, הם ניסיון תעסוקתי במוסך. אני די חדש בתחום, לא יותר מדי צעיר אבל עם רצון ללמוד ולהתעסק בזה. אני באמת שלא מכיר איך עובד המערכת, איך זה שאתה בשביל לקבל הסמכה צריך ניסיון, אבל בשביל לעבוד במוסך אתה צריך הסמכה?. בדקתי קצת באינטרנט ולא היה לי ברור בכלל.

בעבר הייתי תקופה בשרות הצבאי שלי, ממ"ס, זה אומר מכונאי מטוסים, כלומר ידע טכני יש לי, והבנה במנועים ומערכות שונות גם פחות או יותר. אבל מאז לא התעסקתי יותר, הלכתי לכיוון אחר.

אני מודה לכל אחד שיכול לעזור לי, כל מידע ועזרה תקבל באהבה, האם בכיוון תעסוקתי או לימודי.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל לשלוח קורות חיים למוסכי מורשה יבואן, יכולים לקבל אותך לא מעט מוסכים כשאתה ללא ניסיון אבל במשכורת מינימום אולי טיפה יותר, צריך להתחיל ממשהו ומשם להתפתח, ללמוד דרך הידיים, עלייה הדרגתי בשכר.

מציע לך ללמוד הנדסאי רכב, קורסים של מיזוג אוויר וחשמל, רכב היברדי וחשמלי זה העתיד, יבואני רכב שולחים לקורסים כאלה על חשבונם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה halperin96, Adamm על התגובות. האם הבנתי נכון אפשר להתחיל לעבוד במוסך ללא ניסיון בכלל או הסמכה כלשהוא? דבר ראשון שאני אעשה יעבור דרך מוסכים בחיפוש עבודה. איפה אפשר למצוא את הקורסים הנאמרים?. הבנתי שהנדסאי רכב הוא יותר תאוריה בכמעט שום דבר מעשית, וגם אז אני יותר משנתיים בלימודי ערב. הייתי מעדיף קורס מכונאי רכב יותר מעשי, האם קיים קורס מכונאות היום שנותנת הסמכה כלשהוא במכונאות ללא ניסיון במוסך? אני אשמח על ההמלצות, באזור המרכז, האם אפשרי לימודי ערב לשלב עם עבודה במוסך. תודה לכם על הכוונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסכים מקבלים עובדים ללא ניסיון או הסמכה.

אני מבין שאתה מתקעש לעבוד כמכונאי רכב וזה יפה מאוד אבל העבודה הזאת תישחוק אותך מהר מאוד ותמצא את עצמך עם קורס סוג 1-2 שלא נותן הרבה בכלל.

בפועל, רק במוסך אתה לומד מעשית.

עבודה כמכונאי בשילוב עם לימודי הנדסאי רכב בשעות הערב או קורסי הסמכה אחרים כמו ניהול מוסך, דיאגנוסטיקה, חשמל ומיזוג אוויר וכו'(אבל הם מחייבים ניסיון מעשי בשטח)

זה הכיוון שאתה צריך, אחרי הוצאת התעודה נפתחות לך הרבה דלתות ואתה לא נתקע בתקרת הזכוכית אם תישאר רק במכונאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם היה קורס אוטוטרוניקה במכללת עתיד..היום אני לא בטוח שזה קיים והעבירו הכל בחסות תעודה להנדסאי רכב שבתכלס אין כמעט נגיעה בחלק מעשי והרוב שם תיאורטי עם לימודים של הנדסת חומרים, הידראוליקה וכל מה שמסביב. זה יותר הנדסאי מכונות עם התמחות לרכב...בקיצור..לא ממש מה שאתה מחפש אלא אם אתה חושב בעתיד לפתוח מוסך. הכי טוב כנס למוסך כפועל פשוט, תתחיל ללמוד ולנבור תוך כדי העבודה..תשאל שאלות, תתעניין..והידע שלך ימריא יופי יופי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בעתיד הכול אני מלמד שם

אוטוטרוניקה מתקדמת זה מה שהיה פעם סוג 3 זה דורש ניסיון מעשי וכו.

אם הוא רוצה להכנס לתחום כדאי ורצוי בשילוב עבודה מעשית במוסך והתחלת לימודים סוג 1 ומשם להתקדם אין קיצורי דרך.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, תודה רבה על התגובות ותמיכה, עזר לי מאוד. אני משתף את התוצאות החיפוש שלי כדאי לעזור גם למתעניינים אחרים כמוני. אז אחרי ההכוונה מחברי הפורים בדקתי לגבי קורסים ללא צורך בניסיון מעשי, אז ככה:

יש במכללה איגוד המוסכים, קורס יסודות הרכב המודרנית, קורס התחלתי לתחום שמהווה בסיס. אבל לא נותן הסמכה מקצועי.

במכללה עתיד, יש קורס אוטוטק, שגם הוא קורס בסיס שמלמד על המערכות שונות של הרכב, אבל בסופו לא מקבלים הסמכה מקצועי.

קורס משרד התעסוקה, למובטלים וזכאים, אוטוטרוניקה במלטב חולון, קורס שבמהלכו כמעט שנה, שבסופו של דבר מקבלים הסמכה מכונאי רכב סוג 1, חשמלאי רכב סוג 1. בעייה שלא כולם יכולים להירשם, רק מי שעומד בקריטריון. אנ י אישי גם שאני זכאי לא מסתדר לי לימוד יום יומי במהלך שנה, כי מה לעשות, חייב להפרנס, לעבוד.

ואופציה אחרונה הם לימודי הנדסאי רכב, בקורס בוקר הוא שנתיים וערב שלוש שנים, בסופו של דבר מקבלים הסמכה מכונאי רכב סוג 2. יש בעתיד ורופין, ונראה לי יש עוד מכללות אבל אלא מה שאני בדקתי.

שוב פעם אני מודה לכם על העזרה, האם יש למישהו אחר ידיעה אחרת או מידע נוסף אשמח מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2070 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...