Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלה חשמלית בבלם יד סיטרואן C4

nathun
שימו לב! השרשור הזה בן 2071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

סיטרואן C4 2010 דיזל גיר רובוטי, היום בבוקר כשפתחתי את הסוויטצ׳ הנורה של הבלם יד הבהבה ונכתבה הודעה שיש תקלה בבלם.

לאחר מכן נכתבה הודעה שיש תקלה חשמלית ולקחת את הרכב לתיקון.

הרכב כמובן לא הניע וכל האורות של הלוח מכוונים הבהבו וריצודו.

ניתקתי את המצבר וזה לא עזר וקרה אותו דבר.

ניסיתי להניע עם כבלים, זה עזר כדי לשחרר את הבלם יד (חשמלי) אך הרכב עדין לא הניע...

למישהו יש מושג מה הסיפור?

וכמובן האם יש המלצה על מוסך אמין וטוב באזור ת״א שיוכל לטפל בבעיה?

תודה רבה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להערכתי המצבר במכוניתך חלש ולא הצלחת להניע המנוע בגלל כבלי עזר

מאיכות ירודה.

מוסך מקצועי ומומחה למכוניות פז'ו וסיטרואן הנו "מוסך גבע" (בהנהלת יוסי ורונן)

שברח' תושיה 24 ת"א, טל' 053-8094122.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפי תודה רבה!

צדקת בכל מה שאמרת.

הרכב מניע עם כבלים טובים והטעינה תקינה.

המצבר של שנפ החזיק שנה וחצי...

הסיטרואן הזאת היא עם מנגנון stop&start ומצבר כזה עולה כ 1000 שקל.

האם אני יכול לשים מצבר רגיל בלי stop&start ברכב? האם זה לא יפגע במערכות/מחשב של הרכב??

שוב תודה

נתן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כן יכול לבטל את המערכת המיותרת הזאת + לשים מצבר רגיל.

טועה ומטעה. גם אם אתה מבטל את מנגנון ה- start &stop, זה לא משנה את מתח הטעינה של מערכת החשמל שלא מתאימה למצבר רגיל ותקצר את חייו.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצבר התנעה סטנדרטי לרכב (עופרת חומצה) Lead Acid לא עמיד בפני פריקות עמוקות ובמהרה הוא יצבור גופרית על לוחות העופרת, יווצר בידוד והמצבר "יגווע".

לצורכי התנעה בלבד, ברכב רגיל מצבר סטנדרטי הוא מספיק.

למכוניות עם מע' עצור וסע מקובל להשתמש בשני דגמי מצברים לפריקה עמוקה - מצבר AGM Absorved Glass Mat שהוא מצבר לכאורה יבש, כשהאלקטרוליט בו ספוג במצע פיברגלאס ולכן מצבר זה אטום או מצוייד בשסתום לפליטת גזים, לוחות העופרת שלו עבות מאד והוא מאריך ימים, מסוגל לפריקות עמוקות פעמים רבות מאד ללא תקלה ולהתאושש במהירות.

מצבר כזה לרכב הוא יקר למדי ונפוץ במכוניות יקרות בהתאם.

אחיו הזול יותר, שמחירו ממקם אותו בין מצבר AGM למצבר התנעה סטנדרטי, הוא מצבר Enhanced Flooded Battery EFB. זה מצבר סטנדרטי מוצף נוזל אלקטרוליט, אבל עם לוחות עופרת עבות יותר מאלה שבמצבר סטנדרטי ומצבר זה הוא הנפוץ ביותר במכוניות עם מערכות עצור וסע ותוחלת החיים שלו ארוכה למדי, יחסית למצבר התנעה סטנדרטי.

הערה חשובה:

התקנת מצבר סטנדרטי במכונית עם מערכת עצור וסע תקצר את חייו לזמן קצר.

במכוניות מודרניות יש מחשב ניהול צרכני חשמל והטעינה מתוכנתת בהתאם לסוג המצבר ונתוניו ולכן אם מחליפים מצבר לדגם שונה ו/או בנתונים שונים מזה המקורי, חייבים להגדיר במוסך את נתוני המצבר החדש במחשב הרכב.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טועה ומטעה. גם אם אתה מבטל את מנגנון ה- start &stop, זה לא משנה את מתח הטעינה של מערכת החשמל שלא מתאימה למצבר רגיל ותקצר את חייו.

אוקיי.

אולי...

רק תזכור שתאוריה לפעמים לחוד, ומציאות לחוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני במקרה מהנדס, אז אני מכיר טוב תאוריה מול מציאות. במקרה הזה, אתה טועה בוודאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני במקרה מהנדס, אז אני מכיר טוב תאוריה מול מציאות. במקרה הזה, אתה טועה בוודאות.

בסדר .

אני המציאות שלי זה מעל 60 רכבים.

המציאות שלך לא יודע מהי.

לכן בידידות נסכים שלא להסכים ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתנאי - שתספק כתב אחריות לפות"ש בכתב, כך שהוא יוכל לפנות אליך כאשר המצבר ה"רגיל" שהוא יתקין בהתאם להמלצתך, ינפח את נשמתו מוקדם מהצפוי - כך לפחות להמלצה שלך יהיה כיסוי ;-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, רק שהאדון המכובד שלנו יגיע לממש את אותה אחריות, המוכר יאמר לו - "אדוני רכש מצבר שלא מתאים לרכב"...

I rest my case

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...