Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד פוקוס - יש דגם מומלץ ?

Avinusha
שימו לב! השרשור הזה בן 2073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב חברים.

כמעט בכל שנה מגיע הפוסט הזה שלי, ממש רגע אחרי שמכרתי את רכבי ועוד רגע לפני רכישת הבא אחריו.

כמשתמש ותיק שדואג לבקר לפחות פעם ביום בפורום ולהתעדכן במתרחש, אני יודע לנווט ולמקד את עצמי אל הרכב המתאים ולשאלות הנכונות.

כמו בכל רכב שאני רוכש, תמיד אחפש את ערך המוסף, גם אם לא מדובר יהיה ברכב קצה שיבלה כל-יום-כל-היום בנס הרים וגם אם לא מדובר יהיה במפלצת תאוצה, עדיין ארצה חדוות נהיגה, תקשורת, אופי.. משהו כזה שיגרום לי לרצות לנהוג ולא כזה שיגרום לי להעביר את המפתחות לאישה.

הרכב צפוי להסיע משפחה הכוללת זוג הורים ושתי ילדות, כאשר בעוד ארבע חודשים תצטרף לחגיגה קטנטונת ולה עגלה שמנמנה ומפוארת

הרכב שרציתי לחבק לעצמי תחילה היה וולוו s60 t5 שירד מהפרק בגלל שיקולי תקציב (אלה שכן נכנסים בתקציב חולקים מנוע וגיר של פורד הידועים לשמצה בגלל בעיות אמינות, לצערי).

כעת עומד על הפרק מועמד בדמות פורד פוקוס, חייב שיהיה גודש, חייב שיהיה ברמת הגימור הגבוהה ביותר, חייב שיהיה עם תיבה אוטומטית.

התקציב: 50k ש"ח.

האם הרכב מתאים לדרישות ?

האם בשנים בהם נכנס רכב בתקציב (2015?) ישנן בעיות אמינות?

אודה על כל עזרה שתתקבל, אבי.

עריכה אחרונה על ידי Avinusha

מחשבה בוראת מציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בארץ פוקוס 2015.

עד 2014 הגיעו פוקוס 1.6 ו-2.0 אטמוספריות עם גיר רובוטי לא מוצלח, ומעט מאוד 1.6 טורבו ידניות.

מ-2016 כל הפוקוס הגיעו עם 1.5 טורבו (וגיר פלנטרי).

לא חושב שתמצא אחת מ-2016 בתקציב, בטח לא ברמת הגימור הגבוהה (טיטניום), אבל אפשר לנסות

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פוקוס 2015 או שיש ממש מעטות ורובוטיות, בשנה זו הופסק הייבוא שלה.

ב2016 חודש הייבוא, ואני לא בטוח שאקזמפלר מתוח יכנס לך בתקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

דרך אגב, למנוע וגיר של פורד אין בעיות אמינות. (גיר רטוב, לא היבש של הפוקוס)

מה שכן, צריך לבדוק שהם טופלו ביד אוהבת.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגיר אין בעיות אמינות, אבל עלויות הטיפול בו (ממש) לא נמוכות.

לשאלתך, פיג'ו 308 מהדגם הנוכחי (2014+) יכולה להתאים, אבל היא פחות חזקה מהפוקוס (אם כי לא חלשה בפני עצמה), ופחות מתנהגת.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי על מה מדובר הגיר לא יקר לטיפול (רחוק מהעלויות של ה-DSG6) ומחירי ה-S60 T4 (שהמנוע שלה מאד דומה לזה של הפוקוס) דווקא די נוחים.

הוולוו אכן תהיה יקרה יותר לטיפול, אך לא בפער גדול.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור האלמותי של automatic1: https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?643762-פורד-מונדאו-אקו-בוסט-מידע-טכני-כללי-טיפולים-והמלצות-מנסיון-תשובות-לכל-השאלות

החלפת מצמדים יקרה מאוד (בצורה לא סבירה במורשה, סתם יקרה במקום אחר), טורבו (אם צריך) לא זול בכלל, והיו גם מנועים שכשלו (אם כי זה כנראה מאוד נדיר).

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוקוס דור 3 (2011-14), גיר רובוטי / שגם לא הפגין אמינות גבוהה (מה שהגיע לתביעה, ובעקבותיה פוצו בעלי הרכב והוארכה האחריות לגיר) וגם ההתנהגות שלו בהרבה מקרים היתה לא נעימה.

כל שבוע-שבועיים מתפתח פה דיון חדש האם הבעיות בגיר נפתרו או לפחות שופרו וכדאי לקנות פוקוס משומשת בגרושים, אין לזה לדעתי תשובה טובה. בכל אופן, לא מדובר על מנוע גודש כמו שרצית (אבל יש 2 ליטר אטמוספרי).

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור האלמותי של automatic1: https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?643762-פורד-מונדאו-אקו-בוסט-מידע-טכני-כללי-טיפולים-והמלצות-מנסיון-תשובות-לכל-השאלות

החלפת מצמדים יקרה מאוד (בצורה לא סבירה במורשה, סתם יקרה במקום אחר), טורבו (אם צריך) לא זול בכלל, והיו גם מנועים שכשלו (אם כי זה כנראה מאוד נדיר).

אמנם רוב המכללים של פורד, אבל יש לא מעט רכיבים שונים מעט. אני לא מכיר בעיות עם הטורבו בוולוו, בטח לא ברמה של מגיפה, וגם לא הרבה מקרים של צורך בהחלפת מצמדים.

נכון שזה מבוסס על פורד, אבל זה לא לגמרי, ומה שבטוח שאין מה להשוות את השירות של יבואן וולוו, לשירות של יבואן פורד.

ובניגוד אליך, אני מסתובב לעיתים במוסכי וולוו, וגם הבעלים של וולוו עם המנוע/גיר המדוברים, ומכיר לא מעט כאלה.

לא אגיד שלאף אחד לא היו בעיות, אבל זה בהחלט בתחום הסבירות, זאת מעבר לעובדה, שהיה צורך בעזרה של היבואן, הוא היה שם בשבילם.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אני יוסיף את 2 הלירות שלי.

גם לפורדים אין בעיות עם מצמדים, אני מכיר בחור עם למעלה מ160KKM עם מצמדים מקוריים, והוא לא היחיד, השאלה באיזה אופן הרכב ננהג, במידה והנהג חוליגן לא קטן (בעיקר פתיחות) , הוא יגמור על המצמדים והטורבו מהר מאוד.

ובמידה והוא נהג רגוע, המצמדים והטורבו יחזיקו הרבה מאוד זמן.

דלק בתור יבואן, דיי הולך לקראת לקוחותיו, גם לאחר גמר האחריות.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פוקוס 2015 או שיש ממש מעטות ורובוטיות, בשנה זו הופסק הייבוא שלה.

ב2016 חודש הייבוא, ואני לא בטוח שאקזמפלר מתוח יכנס לך בתקציב.

הייבוא חודש לקראת סוף 2015 יש עשר יחידות 2015 כולן עם מנוע טורבו וגיר פלנטרי.

ב-2016 עלו 20 יחידות של פוקוס עם הגיר הרובוטי (נוסף ל-1700 יחידות של פוקוס טורבו שיובאו ע"י דלק) על הכביש בישראל כולן 1.6 ברמת גימור טיטניום - כנראה ע"י איילון מוטורס.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן התקציב לא מאפשר פוקוס משנת 2016 לכן אשאל אחרת, בהתחשב בדרישות, על אילו רכבים הייתם ממליצים עד 50k ש"ח ?

מחשבה בוראת מציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...