Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיצובישי אקליפס (וחברים) - יום מובילי הדעה

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2060 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום בשעה 9:00 בבוקר, במה שהפך כבר למסורת, נפגשנו אנחנו, מובילי הדעה, והצוות הטכני של כלמוביל ליום עיון על מיצובישי אקליפס קרוס.

בגדול, האקליפס הוא שינוי כיוון מאוד משמעותי עבור מיצובישי וקפיצת מדרגה לא קטנה כמעט בכל אספקט. טכנולוגית הנעה, טכנולוגיית-לא-הנעה, עיצוב, ועוד.

נפגשנו עם האקליפס, שהפתיע אותנו עם שני חברים שלו - ASX ואאוטלנדר מחודש (שנת מודל 2019).

ישבנו, דיברנו (יותר נכון חפרנו), נהגנו, ולמדנו.

עוד מעט יגיעו לכאן החברים שהשתתפו ויספרו לכם הכל מהכל על היום ועל המכוניות. ונקודות למי שיצליח לנחש מאיפה הגיע השם של האקליפס (סיפור אמיתי, כך לפחות לפי רן ממיצובישי, שניצח על ההדרכה ביד אומן). בינתיים אתם יכולים להסתכל על התמונות ולקרוא את המבחנים של האקליפס, של ה-ASX ושל האאוטלנדר (בגרסת PHEV) החדש ולהפציץ אותנו ואת המובילים בכל שאלה שעולה לכם ואנחנו נשתדל לענות עליהן למיטב יכולתנו.

על המכוניות כבר יחפרו לכם המובילים, אני רוצה לגעת באופן אישי בארגון עצמו. אחרי ארבעה או חמישה ימים כאלה אני באמת שכבר לא אמור להתפעל מזה, אבל כל פעם מחדש כלמוביל מצליחים להפתיע אותי.

הנכונות להיפגש פנים מול פנים עם האנשים שהרבה פעמים כונו (בפני או מאחורי גבי) כשרוטים הכי קשים של עולם הרכב הישראלי, האגוזים הכי קשים, ואלה שתמיד מצליחים לשלוף את השאלות הכי קשות ולהגיד את האמת, גם כשהיא הכי כואבת, בפרצוף.

וזאת רק ההתחלה. גם היום, כמו בימים הקודמים, הארגון היה המתוקתק להפליא - התחלה בשעה הנקובה, הדרכה שקלעה בול בפוני לגובה הידע וההבנה של הנוכחים (הוזמנו בעבר ליום לקוחות של האאוטלנד PHEV וההדרכה הייתה ברמה אחרת לחלוטין, אז ברור שהיא נתפרה מראש במיוחד עבורנו), כמות הרכבים האדירה (שישה רכבים לשבעה אנשים) שהוקצתה לאירוע. ככה, על כלום, השביתו שישה רכבים ליום שלם. הרצון והנכונות לעזור, להסביר, לספר, והכל ברוח הכי טובה והכי נעימה שאפשר. שאפו. באמת.

תודה רבה, וכן ירבו.

יום-מובילי-דעה-מ&#.jpgיום-מובילי-דעה-מ&#.jpgיום-מובילי-דעה-מ&#.jpgיום-מובילי-דעה-מ&#.jpgיום-מובילי-דעה-מ&#.jpgיום-מובילי-דעה-מ&#.jpgיום-מובילי-דעה-מ&#.jpgיום-מובילי-דעה-מ&#.jpgיום-מובילי-דעה-מ&#.jpgיום-מובילי-דעה-מ&#.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שאלתם את כלמוביל איך הם הולכים להתמודד עם מחיר הפתיחה של קודיאק דיזל 2.0 גיר רטוב 7 מקומות ב179,990?

יציעו אאוטלנדר 7 מקומות אוטומטי עם מולטימדיה מ-0 ק"מ ב150 אלף עם מימון ב100 תשלומים.

רגע, כבר יש.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל חשוב לי לפרגן לכלמוביל (וכמובן לרן) על ההשקעה. כשהגעתי בבוקר הופתעתי שזה רק אנחנו החבר'ה מקארזפורום, ואז מישהו אמר לי שזה בגלל שאנחנו מיוחדים. פייר, על ארגון כזה לקבוצת אנשים מצומצמת מגיע שאפו. ההדרכה היתה קלילה וזרמה מעולה עם מצגת מפורטת על האקליפס-קרוס, כולל הסבר על החידושים ומה המחשבה מאחורי תכנון הרכב הזה.

לרשותינו עמדו שישה רכבים - 2 אקליפס קרוס, 2 ASX, ו-2 אאוטלנדרים דנדשים. מכיוון שהיינו שבעה, לכל אחד יצא לחוות את שלוש הדגמים.

האאוטלנדר 2019 - הנעים ביותר לטעמי בנסיעה ממושכת מבין השלוש. הרכב שקט מאוד והבידוד, שעבר שיפור לשנת המודל הבאה, עושה עבודה מצויינת. גם כיול המתלים שינה במעט את האופי ממה שהיה רך למדי לפחות רך. תנוחת הישיבה גבוהה והראות מצויינת לכל הכיוונים. המושבים טובים אם כי הייתי שמח לעוד קצת תמיכת צד. המנוע עובד טוב בסל"ד נמוך בעיקר ומגיב היטב. ככל שעולה המאמץ כך מתגבר צליל המנוע, והתאוצה הולכת ומאבדת מהפאנץ'.

האקליפס - הרבה נאמר על העיצוב שלו, וכמו ששמעתי מהרבה אנשים, גם אני לא מצליח לגבש את דעתי בעניין. הפרונט אלגנטי ויפה וככל שהולכים אחורה העניין הופך למורכב. מה שכן, אין ספק שהצבע האדום המיוחד עושה לה רק טוב. העיצוב הפנימי חדש ושונה ממה שניתן למצוא באאוטלנדר (שלא השתנה הרבה עם השנים) או ב-ASX (אינטריור של לאנסר בגדול). בנוסף, בניגוד לאאוטלנדר ול-ASX, שם הקונסולה המרכזית נמוכה, כאן הכל נגיש משמעותית ומצריך תנועות ידיים קטנות יותר לתפעול. הראות לאחור טובה מאוד אפילו שמדובר בחלון אחורי מפוצל, אבל זה בתנאי שמשענות הראש האחוריות לא מורמות. גם פה ניתן למצוא כפתורים וידיות שהאקליפס חולק עם האאוטלנדר הותיק - לגיטימי בסך הכל שכן מדובר באותו יצרן ואותו מחסן חלקי חילוף. משהו בתמיכת המושב היה לי נוח פחות מאשר באאוטלנדר ויש לי תחושה שהוא יהיה פחות נוח ממנו בנסיעות ארוכות. ההגה מרגיש טוב מבחינת משקל, אבל התרגום שלו לאספלט לא מדוייק מספיק. יש טורק סטיר מורגש בלחיצה לא מתונה על הגז במהירות נמוכה ותאוצות מתפרצות אגרסיביות - יש כח לקרוסאובר הזה וזה מורגש. שיכוך המהמורות טוב אך פחות טוב לדעתי מאשר באאוטלנדר.

ASX - כן כן, אני יודע שמדובר בדגם ישן שלא באמת מרגש הרבה, אבל דווקא פה הרגשתי שהוא הפשרה הטובה ביותר. כן, העיצוב הלאנסרי מיושן, אך עדיין נעים לעין. המושבים (עור) מצויינים והמתלים דומים בכיול שלהם לאלה שבאקליפס, משמע סופגים שיבושים טוב. בידוד רעשי הרוח והכביש לא מזהיר, ומורגש שמיצובישי בחרו שלא להשקיע בתחום. בניגוד לאקליפס ולאאוטלנדר שהגיעו עם צמיגי yokohama, ה-ASX לובש צמיגי nexen - ייתכן שגם לצמיגים יש אשמה תורמת. להגה משקל טוב והוא מדוייק למדי, עם נטיה לתת היגוי. אותו המנוע שמרגיש מעט חלש עבור האאוטלנדר, "מתיישב" הרבה יותר טוב ב-ASX. למרות שהאאוטלנדר כבד רק במעט מה-ASX, המנוע הזה מרגיש טבעי יותר כאן מאשר באחיו הגדול. אותו צליל מאמץ שקיים באאוטלנדר פחות מורגש ב-ASX והוא משדר קלילות יחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז סוף אוגוסט, אני במילא בבית עם ילדים. למה לא לעשות "ויברח"? עולה לרכב ונוסע לכיוון ראש העין בואכה פארק אפק. עובר בידוק בטחוני בשער מטה כלמוביל, חונה ומגיע לכיתות הדרכה כדי לפגוש את פבל ושאר החברים. במהלך השנים של שיתוף פעולה עם קארספורום הגענו לנוסחה מנצחת: התכנסות, קטע עיוני - נהיגה - צהריים - חזרה ופיזור. זה לא היה שונה הפעם רק שעם השנים הקאליבר של המברכים בהתחלה ירד. ביננו עדיף. אני מעדיף דברי טעם בתכל'ס של מנהל הדרכה על דיבורים גבוהים וסלוגנים שיווקיים מפי מנהלי חטיבות.

שעתיים הראשונות הוקדשו למצגת שהייתה בחלקה שיווקית ובחלקה טכנית. למדנו דברים מעניינים וייחודיים שיש באקליפס. אגב הסיפור על אקליפס הוא לא בגלל הדגם האגדי אלא בגלל שהשקה שלה בארה"ב הייתה בתאריך של ליקוי חמה מלא של פעם ב100 שנה. לכן החליטו לקשור אחד בשני.

עכשיו נעבור לסיבה שלשמה התכנסנו. מיצובישי הוא יצרן קטן עם תקציב פיתוח מאוד מצומצם, לכן היה מעניין לראות שהם עדיין מנסים לחדש ולעשות דברים מחוץ לגזרה החשמלית, איפה שיש להם הובלה טכנולוגית. לדוגמא עניין של הזרקה כפולה הן כרב-נקודתית והן הזרקה ישירה. אני לא בטוח עד כמה זה שימושי, אבל זה בהחלט עוזר לעמוד בתקני זיהום מחמירים של יורו 6. גיר רציף עם חלוקה ליחסי העברה גם חמוד אם כי, בקפיצה קדימה, אני לא בדיוק מסכים שהוא עדיף על זה של ניסן. אני בכוונה לא נכנס לכל העניין של 4X4 למרות שהוא הוצג כאחד ההיילייטס ברכב, כי בשביל לטייל בשבילי קק"ל צריך מרווח גחון והבנה מה עושים. אני עושה את זה שנים עם הנעה קדמית בלי בעיה.

הוצגה בפנינו מכונית מעניינת, מודרנית שמסתקלת ישר בתוך הלבן שבעיניים לחבריה בקטגוריה של "ג'יפונים משפחתיים".

לאחר מכן יצאנו לנהיגה. הנהיגה כללה תמהיל עדכני של הכלים הגבוהים כולל אאוטלנדר המחודשת שתימכר בארץ ב2019, אקליפס עצמה וASX

יצא לי להתחיל את הנהיגה מאקליפס ברמת גימור הגבוהה. כאשר התיישבתי מאחורי ההגה והסתקלתי מסביב הייתה לי הרגשה מוכרת. נסעתי באוטו מאוד דומה לא מזמן. הרגשה פנימית מאוד הזכירה לי את הX2 החדשה של במוו. מאוד הזכירה. מצד שני הקרבה המשפחתית למלכת הכביש הבלתי מעוררת הלא היא ספייס סטאר, או בכינוייה - כוכבה, גם ניכרת בפנים. מבחינת איכות החומרים מיצובישי יכולים לסמן .V מתחילים לנסוע בתנועה צפופה של פארק אפק. טוב, כאן הדמיון לX2 נגמר. הגיר הרציף מתנהג מאוד מהוסס במהירויות נמוכות ויותר מזכיר לי את גיר כפול המצמדים של גרמניה אחרת. מנוע טורבו אומנם משוכלל ומגיע למירב המומנט ב1800 סל"ד אבל הגעה לשם מאוד לא לינארית ולמרות שיש למנוע גם וויסטגייט וגם שסתום מעקף, יש טורבו לאג במהירות נמוכה. המתלים בסדר גמור. למרות הבטחה לכיול יותר אירופאי הם עדיין רכים מספיק וזה מה שמצופה מהרכב. כאשר יוצאים לכביש המצב הופך להרבה יותר טוב, במחשבות שלי אני גם תופס את עצמי על כך שאני, בתור נצר לאמה פולניה ואבא יקה, מגיע עם דרישות מאוד גבוהות וקשה לספק אותי. לא צריך להשוות רכב של 170 אלף שקל שאתה נוסע עליו כרגע עם רכב של 470 אלף שקל משני סגמנטים מעל, שאיתו הגעת לכאן. ברור שיהיה הבדל לא לטובת המיצו. בעצירה הראשונה, אני יורד מאקליפס ועולה על אאוטלנדר פרימיום. אומנם מנוע אטמוספרי יותר גיבור בנמוכים, אבל יחד עם גיר הרציף בכיול "הישן" דורש לחיצות בריאות כדי להזיז אותו. בתור אחד שלא מכיר את הדגם טוב אין מבחינתי שום חידוש מדגם מלפני 5 שנים למרות שהם טוענים שהתחלפו 2 דורות. אותו אינטריור, אותו מנוע, אותו הגיר. הוא לא רע כשלעצמו. הוא פשוט מיושן בעיניי ואני נפרד ממנו בלי חרטה כעבור רבע שעה בלבד לטובת ASX ברמת גימור פשוטה. כזאת עם מזגן מכני, ריפודי בד ומערכת DIN2 בהתקנה מקומית. דווקא שם אני מרגיש טוב משום מה. דווקא הפשטות וחוסר יומרה נותנים הרגשה של משהו כנה והוא גם נוסע ומרגיש סבבה לחלוטין.

בארוחת צהריים החלפנו חוויות ודיברנו על תחביבים המוטוריים מחוץ לכביש שיש לחלקנו. בדרך חזרה קיבלתי את האקליפס ברמת גימור כמעט בסיסית ושם הפאזל התחבר לי לחלוטין. אם מורידים לרגע גינונים של יוקרה ונשארים בגזרת מחיר של רכב משפחתי +- מקבלים תמורה מעולה לכסף. ריפודי בד הרבה יותר נעימים מעור במיוחד בקיץ. הקרנת נתונים למסך קטן היא מיותרת בעיניי וגג פנורמי גם לא כזה שימושי בארץ. לטעמי זאת הגרסה המומלצת של הרכב וכמובן שלמרות שASX גם מצויינת יש לבחור את האקליפס עקב עליונות טכנולוגית וחידוש לאומת שתי אחיות מבוססות אאוטלנדר הוותיק.

שאפו לרן שהעביר את ההדרכה בגובה העיניים. שאפו ענק כרגיל לכלמוביל שבניגוד ליבואנים אחרים מוכנים לארח אותנו ולענות בכנות על כל השאלות, כולל הפחות נעימות, בסובלנות ובגובה העייניים. ישר כוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יציעו אאוטלנדר 7 מקומות אוטומטי עם מולטימדיה מ-0 ק"מ ב150 אלף עם מימון ב100 תשלומים.

רגע, כבר יש.

למען ההגינות, ב-100 תשלומים זה יוצא 184,700 ש"ח (עם מקדמה מינימלית).

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפתח בתודה גדולה לכלמוביל שקיימה את היום הזה ובמיוחד לרן שהוביל אותו , ושמח לענות לשאלות שלנו ולשמוע את החפירות שלנו.

לאחר סדרת מצגות והסברים על האקליפס קרוס ומה הוא מהווה למיצובישי, עלינו לרכבים.

בהתחלה עליתי על מיצובישי ASX פרימיום לבן, רמת הגימור הבכירה מבין שלוש שמוצעות לקונים. כניסה פנימה חושפת את תא הנוסעים המוכר של מיצובישי,

עם איכות החומרים הנחותה מבין השלושה, בהחלט רואים את גילו. הASX יספק את חובבי הישיבה הגבוהה , ותנוחת נהיגה נוחה מושגת בקלות. המושב עצמו נוח אם כי לא אוחז ממש.

המזגן ברכב עובד מצוין, אמנם מזגן מכאני ולא בקרת אקלים גם ברמת גימור זו אבל את העבודה הוא עושה מצוין, במיוחד בימים חמים כמו שהיו היום.

יוצאים לכביש בינעירוני, ושם אני שם לב שהיחידת הינע דיי תפורה לרכב הזה, המנוע חזק והתיבה הרציפה מגיבה יחסית מהר מעמידה ותוך כדי עקיפות ומקנה

לASX אופי זריז יחסית, אפילו שהוא אינו מצויד במנוע טורבו. שיכוך המהמורות ברכב דיי טוב, בנסיעה עירונית הוא מבודד את הנהג בצורה טובה מן הפגמים בכביש וממהמורות , ובשיוט בינעירוני הוא רוכן מעט על המתלים, אך לא ברמה שמפריעה.

מבין כל רכבי המבחן שבהם נהגתי, דווקא בASX הרמקולים היו הכי פחות טובים, לא ברור אם זה נובע מהמערכת בהתקנה מקומית של כלמוביל או שאלו הרמקולים שהרכב יצא איתם מהמפעל. עוד נקודה שאני מייחס לחום הכבד , מערכת הבלימה האוטונומית התריאה שהיא הפסיקה לעבוד לאחר תחילת הנסיעה, הבנתי ממי שהחלפתי איתו את האוטו שזה נעלם אחרי שהוא התניע את האוטו שוב אחרי שכיביתי אותו.

משם עברתי לאאוטלנדר ברמת גימור אינסטייל. נהגתי בעבר באאוטלנדר 2014 , ההבדל בין החדש לישן מורגש בהחלט.

הרכב הרבה יותר נעים לנסיעה, הגיר כבר לא מיילל והדוושה מגיבה יותר כמו דוושת גז נורמלית ופחות כמו מתג הדלקה. הביצועים טובים לרכב בגודל כזה ,אין בעיה להשתלב בתנועה בינעירונית במהירות 120 קמ"ש ולבצע עקיפות, בהשהייה משמעותית של התיבה נתקלתי רק בהאצה כבדה מהמקום.

את השיפור מרגישים גם באיכות הנסיעה ובכיול המתלים.

בידוד רעשים משופר ומושבים טובים יותר, שיכוך מהמורות עדיף וצמצום זוויות גלגול בפניות הופכים את האאוטלנדר למוצר מלוטש יותר ונעים יותר.

איכות החומרים עדיפה על מה שהיה , אבל עדיין ישנה הרגשה חלולה מהדלתות.

מבחינת אבזור , למרות שמדובר ברמת הגימור האמצעית, מלבד שתי מערכות בטיחות חשובות שנמצאות בפרימיום כמו התראה

על רכב בשטח מת ותנועה אחורית חוצה, לא הרגשתי שחסר לי משהו ממשי שנמצא במתחרים. יש בלימה אוטונומית, בקרת שיוט אדפטיבית שעובדת מצוין אבל מתנתקת בעצירה ממושכת, התראה על סטייה מנתיב, פתחי מיזוג לאחור ,כניסה ללא מפתח ועוד רשימה ארוכה, בהחלט אבזור מכובד.

לבסוף ,האקליפס.

מתוך שני רכבי האקליפס שנכחו, עליתי על זה שנבחן כאן באתר, וההבדל העיקרי זה שהפעם השתלבתי בתנועה ערה בדרך בינעירונית ולא בכבישים צדדיים ופנויים.

מיצובישי אכן השקיעו הרבה באקליפס - מנוע טורבו חדש וגיר , עיצוב חיצוני ייחודי ובולט, מערכת מולטימדיה מקורית עם תמיכה באנדרואיד אוטו ואפל קאר פליי ,ממשק מגע ואפילו תצוגה עילית, מערכות בטיחות מתקדמות,ועוד אבל עיצוב הפנים ואיכות החומרים לא. הפנים הוא אותו פנים מוכר של דגמי מיצובישי בשנים האחרונות , הכי איכותי מבין שלושת המכוניות הנידונות כאן, אך עדיין מדובר באיכות חומרים בינונית לטעמי.

נסענו בעיקר בתוואי בינעירוני , וניצלתי את ההזדמנות גם כאן לבדוק את בקרת השיוט האדפטיבית. גם כאן עובדת מצוין כמו באאוטלנדר, בולמת את הרכב כשמזהה כשהרכב מלפנים עצר, מאיצה כשהכביש מתפנה ורק שומרת מרחק מעט גדול מהרצוי גם כשמגדירים את המרחק הכי קטן מהאוטו שמלפנים.

ביציאה ממודיעין צפונה, הכביש עוד היה פנוי יחסית , וניצלתי את הזמן לבחון שוב את המנוע. האקליפס צובר מהירות בקלות ובצורה חלקה יותר תודות לגיר הרציף החדש שלו, שמדמה תיבה פלנטרית בצורה מוצלחת יחסית לגיר רציף.

בסופו של דבר, מבין השלושה התחברתי משום מה דווקא לASX, מלבד חסרון של בקרת שיוט אדפטיבית וחומרים פשוטים הוא עונה להגדרה של קרוסאובר קטן באופן מצוין לטעמי.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השם eclipse נקרא על שם סוס מירוצים אגדי ובלתי מנוצח מהמאה ה18 שיש אומרים שליבו היה פי 2 מסוס רגיל.. הקריירה שלו כסוס מירוצים נקטעה זמן קצר לאחר שהחלה, פשוט כי אף אחד לא רצה להתחרות נגדו. לאחר מכן הפך לסוס הרבעה. עכשיו אם אפשר להמיר את הנקודות בגישה לאוף טופיק זה יהיה נחמד..

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האקליפס הקודמת (רכב הספורט) נקראה ע"ש הסוס.

חידה - איזה עוד רכב של מיצובישי קשור לעולם הסוסים? (רמז-היה פופולרי בשנות ב90)

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2060 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...