Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיצול למדיח כלים - בית בשלב בניה

locus
שימו לב! השרשור הזה בן 2074 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

בית בתהליך בניה

בתוכנית המטבח צויין חוץ מברז הכיור, גם נקודת פיצול למדיח.

ראו תמונה רלוונטית מצורפת.

מטבח.jpg

בפועל מה שנעשה ע"י הקבלן הוא:

Nil.jpg

ביקשתי מהקבלן שיוסיף נקודת פיצול למדיח, הוא אמר שאפשר, אבל חבל על הטירחה והכסף, כי ניתן להשתמש באביזר חיצוני כזה:

https://goo.gl/images/yuqZ8K

ממה שאני יודע אלו אביזרים שפחות אמינים מברז ניל רגיל, וכן נוטים להתקלקל ולינזול עם השנים...זה בתוך ארון מטבח נראה לי בעיה.

מבקש את עצתכם - מה הפיתרון האמין והנכון לטווח ארוך?

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני שנים רבות עם ברז מפצל. לא היה בעייתי.

בדירה הקודמת סבלתי מנזילות לארון שמתחת לכיור, המקור היה תמיד חיבור הצינור הגמיש למזלף.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשש שלי הוא גם נזילות, שמח שלפחות אתם מציינים שלכם לא היה.

ובנוסף, חשש בדיוק ממה שסמי כתב...אם ארצה בעתיד תמי4, יהיו לי כבר 3 צרכנים על נקודה אחת, וככה זה נראה:

NilN.jpg

כן, אפשר לעבוד כך, זה פשוט לא נראה לי אידאלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי דווקא יותר מטריד הקרבה של השקע לקו מים/ברז. אני הייתי מזיז את השקע קצת לצד ומעלה אותו לפחות לגובה של הנקודת מים.

אם אתה רואה שבעתיד יהיה לך תמי4 תכין נקודת מים מעל השיש שלא תצטרך לקדוח בכיור/שיש בעתיד כדי להוציא צינור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשש שלי הוא גם נזילות, שמח שלפחות אתם מציינים שלכם לא היה.

ובנוסף, חשש בדיוק ממה שסמי כתב...אם ארצה בעתיד תמי4, יהיו לי כבר 3 צרכנים על נקודה אחת, וככה זה נראה:

[ATTACH=CONFIG]508535[/ATTACH]

כן, אפשר לעבוד כך, זה פשוט לא נראה לי אידאלי

אצלנו זה נראה ככה, על נקודת מים אחת יושבים הברז של הכיור, מדיח כלים, צינור לתמי 4 שמתפצל קצת לפני הכניסה לתמי 4 גם למכין קרח במקרר. לא הרגשתי בעיות כלשהן בשנתיים שאנחנו בדירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

החלטתי להוסיף נקודה ייעודית של מים קרים למדיח (כך היה לי בדירה הקודמת, בכל מקרה רציתי והבנתי שזה מה שהשרטוט התכוון - אולי טעיתי בהבנה - לא מומחה לתחום)

נקודה ייעודית למקרר תוכננה מראש ובוצעה בהתאם

עריכה אחרונה על ידי locus

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג איזו צנרת זו, למעט שזו צנרת מודרנית.

אולי מהתמונה הבאה ניתן ללמוד:

SP.jpg

לגבי הפיצול, ממש לא מאמין שיבוצע פיצול ישירות מהחנוכיה...זה לא קו מזגן או דוד שצריך מאמת נפרד (מעולם החשמל)

מניח שייעשה פיצול נקודתי, ראה את האיזור בתמונה השניה בהודעה הראשונה שלי בשרשור.

הקיר חשוף כרגע...זה כל העניין, עכשיו ניתן לחצוב בקלות ולתקן תשתיות, מה שיהיה קשה יותר לעשות לאחר שהמטבח יורכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הפיצול לא יהיה בחנוכיה, אתה רק מוסיף עוד נקודת כשל. אם יש בעיה בברז, מאוד פשוט לטפל. אם הכשל יהיה בנקודת הפיצול מדובר בסיפור בעייתי...

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק הנקודה שרציתי להתייחס אליה. אם זה היה קו ישיר והייתה נזילה, אפשר היה לנתק במחלק ובזה היה נגמר הסיפור. לדעתי עדיף פיצול חיצוני ( במיוחד אם המדיח צמוד לכיור) על פני פיצול סמוי מתחת לטיח. אם אתה כבר עושה פיצול בקיר, דאג שהוא יהיה במקום נגיש, ולא מאחורי ארון המטבח או משהו שיסבך אותך במקרה של נזילה עתידית.

רעיון נוסף, במידה והמדיח רחוק מהכיור ואתה לא מעוניין לקדוח בארונות מטבח או בבמה, אולי פשוט "תחצוב" צינור או מוביל בקיר, ותחבר לפיצול חיצוני. בצורה כזו תמיד תוכל לנתק את הקו במידה ותרצה.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקבל את ההערה

אך יש עוד פיצולים שנעשו ע"י האינסטלטור של הקבלן בדירה, מתחת לריצוף.

זה לא שכל ברז בבית יש לו נקודה נפרדת בחנוכיה.

יש תקן שדורש את זה? אם כן אשמח לראות.

תודה

innvision - זה בית בתהליך בניה..תראה בתמונות, הקיר חשוף כרגע ואין שם מטבח עדיין, לכן מתעקש לתקן תשתיות עכשיו

עריכה אחרונה על ידי locus

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...