Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלת AT במאזדה 6 , מודל 2006

דניאליטו
שימו לב! השרשור הזה בן 2072 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האוטו נוסע חלק . ללא קפיצות , אין רעשים /קפיצות/רעידות בזמן החלפת הילוכים . ממש פיקס.

יום אחד נדלקה נורית AT שמעידה על תקלת גיר .

פניתי למוסכניק שלי , הוא קרא את התקלה אך משום מה לא יכל לאפס אותה. טען שאפשר לעשות טיפול קטן ולנסות.

בינתיים אשתי המשיכה לנסוע באוטו , נסיעה חלקה . ללא כל בעיה ולכן המשכנו לנסוע כך כ 8 חודשים.

לפני הטסט שצריך לעבור , לקחתי את האוטו למכון גירים " מוסך ז'וז'ו " בנתניה . אמרו לי שהוא מומחה וישר.

ז'וז'ו אמר לי שהוא עושה בדיקה ממוחשבת שעולה 200 פלוס מע"מ ואם אני מתקן אצלו אז התשלום בדיקה הוא חלק מעלות התיקון.

זוזו חיבר את הטאבלט שלו לפלאג המחשב של הרכב ונתן לו לרוץ כמה דקות ושלף מספר תקלות... :

והמסקנה היא שחיישן המהירות לא תקין . וזה גורם לבעיות בטורבינה... וכנראה הרכב מדלג על ההילוך הרביעי בנסיעה.

אמרתי לו שבמהירויות גבוהות אין שום בעיה , הנסיעה חלקה ומד הטורים לא משתגע...

הוא אמר שהחלפת החיישן לחיישן משומש תעלה לי 700 ש"ח פלוס מע"מ .

לאחר שהתעקשתי שהנסיעה חלקה , ז'וז'ו החליט לעשות סיבוב ברכב . הוא חזר ואמר שהאוטו באמת נוסע בשקט והנסיעה חלקה . אבל התחיל בהכנות להחלפת החיישן...

שאלתי שוב אם איפס את התקלה ? , אמר לי שכן , ושהתקלה תקרה שוב . כי זו תקלה קבועה .

מכיוון ששאלתי שוב ושוב אם הנורית נדלקה שוב הוא אמר שהוא מוכן שאני אסע תקופה של שבוע בשביל לבדוק אם הנורה תדלק שוב ... אם הנורה נדלקת אז הוא יחליף את החיישן . ואם לא נדלקת אז הרווחתי.

בנתיים הוא דרש את מחיר הבדיקה שהיא 234 ש"ח כולל מע"מ .

שילמתי כי לא היתה לי בררה .

בראש חשבתי , למה אני צריך לשלם לו כל כך הרבה כסף בשביל איפוס התקלה . אני מבין שהוא בזבז זמן התעסקות של כ עשר דקות ... אבל רבאק... 234 ש"ח ???

מה אתם אומרים ?

נסעתי ממנו עד הבית כ 20 ק"מ , במהירויות גבוהות(טורים ב 100/120 היו מקס 2300 סל"ד) /משתנות / עם קפיצות על באמפרים והנורה הזו לא נדלקה שוב . אם התקלה היתה קבועה היא לא היתה נדלקת מיד ???

אני אמשיך לעקוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שילמת כי לו יש את הציוד המתאים ולך לא. ציוד עולה כסף!

בכל מיקרה לעניין התקלה..גם קצר כלשהו אפילו חד פעמי יכול להדליק נורת תקחה כלשהי על חיישן כלשהו ולכן תמיד לפני תיקון חשמלי הקשור בנורת מנוע/גיר, אם אין תופעות נילוות לנורה פשוט לאפס ולראות אם חוזרת. אם לא חוזרת הרווחת. אם חוזרת גם הרווחת..תקנה לבד את החלק ותחליף זה לא סיפור והנה החזרת לכיס את מחיר הבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שילמת כי לו יש את הציוד המתאים ולך לא. ציוד עולה כסף!

בכל מיקרה לעניין התקלה..גם קצר כלשהו אפילו חד פעמי יכול להדליק נורת תקחה כלשהי על חיישן כלשהו ולכן תמיד לפני תיקון חשמלי הקשור בנורת מנוע/גיר, אם אין תופעות נילוות לנורה פשוט לאפס ולראות אם חוזרת. אם לא חוזרת הרווחת. אם חוזרת גם הרווחת..תקנה לבד את החלק ותחליף זה לא סיפור והנה החזרת לכיס את מחיר הבדיקה.

אתה צודק שציוד שווה כסף . אבל אני חושב שמבחינת להיות הוגן ומקצועי ... , איפוס הוא דבר אלמנטרי . לקחת 234 ש"ח על איפוס נראה לי מוגזם . אם לא הייתי מדבר יותר מדי הוא היה מחליף לי את החיישן . הייתי משלם 700 פלוס מע"מ סתם .

אגב , היכן יושבים כל החיישנים האלו ? , בתא הנהג ? , יש שם איזו מגירה/מכסה . איך מחליפים לבד ? , תבין שאני לא מכונאי ... אבל יש לי ידע טכני .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשלום הוגן, כיוון שכך סיכמתם מראש, אבל אתה צודק:

הרבה בעלי עסק לא יגבו תשלום על בדיקת מחשב של 10 דקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוגן ?... , כשאתה חושב שיש בעיה שצריך לטפל בה והוא דורש תשלום מסויים על האבחון . מן הראוי שיוציא דו"ח תקלה כדי שאם ארצה לתקן במקום כלשהוא אחר לא אצטרך לשלם תשלום נוסף . לא ככה נעשה . אז הוגנות לא היתה פה .

שילמתי כי , מה לעשות הוא דרש... כי בכל זאת בדק , עשה סיבוב ברכב .... אבל תקלה לא היתה . אז על מה לקח כסף ? על איפוס ? , 50 ש"ח גם היה יותר מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכון הגירים איפס את התקלה הזמנית שמצא וכל מוסך רשאי מצידו לגבות תשלום על חיבור לסורק. (במיוחד אם אין ביניכם היכרות מוקדמת של הסטוריית ביקורים בו).

לי מה שמוזר הוא שהמנורה נדלקת ואין תקלה- מנורה כזו לא נדלקת סתם:

יש מגוון תקלות כמו אי החלפת שמן גיר/שימוש בשמן לא מקורי/חוסר שמן/חיישן כזה או אחר ועד תקלה מכאנית בממסרה עצמה.

יש לי הרגשה,שמכון הגירים צודק ותצטרך בשלב כזה או אחר לבצע תיקון כזה /אחר בגיר ואם "יתמזל מזלך" וזה יהיה בטווח של 3-6 חודשים ותחזור אליו אולי הוא יסכים לפנים משורת הדין לקזז לך מסכום התיקון את עלות איפוס התקלה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי המוסך היה הוגן ביותר.

מגיע לו את הכסף.

הגעת. הוא אמר לך שעבור בדיקה הוא לוקח 200+ מע"מ.

אז מה אתה רוצה?

אם זה נראה לך דיל קרוקודיל - תפתח גם מכון גירים ותהנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר יקר לבדיקה? כן.

מאוד יקר? כן.

על גבול הגניבה? כן!

הסכמת לדיל? זבש"ך.

על מה הוויכוח פה?

ברכב הראשון שלי היה תקלת מנוע(צהובה) הלגתי למוסך לקח לי 100 שקל על קריאה.

הזמנתי מאיביי סורק ב - 2 דולר וחסכתי לי ולחברים שלי מאות שקלים.

זה לא אותו מקרה ואותו סורק, אבל אני מקווה שהבנת את הנקודה.

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא חיבר את הסורק שלו למחשב הרכב .

עשה סריקה של דקה .

הראה לי שיש תקלה בחיישן מהירות . לדעתו זה גורם לבעיה בחילוף להילוך רביעי...

רצה להחליף את החיישן תמורת 700 ש"ח פלוס מעמ.

הקשיתי בשאלות וטענתי שאין שום בעיה.

עשה סיבוב של 5 דק.

חזר ואמר שהאוטו שקט ונסע חלק.

עדיין רצה להחליף את החיישן .

שאלתי אם איפס את התקלה והאם הופיעה שוב ?

אמר שלא ...ואז אמר שאסע שבוע ימים ובטוח שזה יחזור במידה וכן אז שאחזור והוא יחליף.

בינתיים... , אני נוסע כבר יומיים, במהירויות גבוהות , שינויי מהירות פתאומיים ... , כל מה שאפשרי. והנורה לא נדלקת שוב.

הוא לא נתן לי מה קוד התקלה. רק אמר שזה חיישן מהירות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר יקר לבדיקה? כן.

מאוד יקר? כן.

על גבול הגניבה? כן!

הסכמת לדיל? זבש"ך.

על מה הוויכוח פה?

ברכב הראשון שלי היה תקלת מנוע(צהובה) הלגתי למוסך לקח לי 100 שקל על קריאה.

הזמנתי מאיביי סורק ב - 2 דולר וחסכתי לי ולחברים שלי מאות שקלים.

זה לא אותו מקרה ואותו סורק, אבל אני מקווה שהבנת את הנקודה.

אני חשבתי שהוא מוציא לי דו"ח מפורט ולא סריקה מהירה לטאבלט... , אם הוא איפס את התקלה והנורה לא נדלקת זה אומר שאין תקלה... , אז מה הוא תיקן ? , מילא היה מודיע על תקלה והיא חוזרת ואני לא רציתי לתקן אצלו. אז שיקח כסף מלא . אבל למה להחליף אם הנורה לא נדלקת שוב ? , בגלל שהוא גילה קוד שאולי קרה משהו רגעי במהלך נסיעה והנורה נדלקה ? חד פעמי ?

זה מה שמרגיז .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמר לך 200 + מעמ על בדיקה ואבחנה.הסכמת.

עשה את הבדיקה, נתן את האבחנה. הציע לבצע את התיקון.

לא הסכמת. והחלטת שאתה לא מתקן.

עם כל הכבוד, יכול מאוד להיות שבגלל שהתעקשת איתו, הוא לא בא לחנך אותך, סביר שהחיים לימדו אותו שלהתווכח עם לקוח לא יקדם אותו לשום מקום. אז זרם איתך והזהיר.

הרי אם מחר התקלה תחזור, והוא העריך שהיא תחזור, מחיר הבדיקה יקוזז ממחיר החיישן.

אני רואה פה התנהלות צרכנית נבונה גם שלך, ומתן שירות מעולה של בעל המוסך..

בלי קשר אם מה שאמר נכון או לא נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמר לך 200 + מעמ על בדיקה ואבחנה.הסכמת.

עשה את הבדיקה, נתן את האבחנה. הציע לבצע את התיקון.

לא הסכמת. והחלטת שאתה לא מתקן.

עם כל הכבוד, יכול מאוד להיות שבגלל שהתעקשת איתו, הוא לא בא לחנך אותך, סביר שהחיים לימדו אותו שלהתווכח עם לקוח לא יקדם אותו לשום מקום. אז זרם איתך והזהיר.

הרי אם מחר התקלה תחזור, והוא העריך שהיא תחזור, מחיר הבדיקה יקוזז ממחיר החיישן.

אני רואה פה התנהלות צרכנית נבונה גם שלך, ומתן שירות מעולה של בעל המוסך..

בלי קשר אם מה שאמר נכון או לא נכון.

מיהרת להגיד שרות מעולה...

ככה מנצלים לקוחות תמימים.

אם הוא היה מעולה כמו שהגדרת אותו... , הוא היה מאפס ת נוסע קצת ונותן צ'אנס לנורה להדלק שנית ואז היה מציע להחליף את החיישן .

אבל הוא קרא את השגיאה ומייד הציע להחליף מבלי לנסות ולאפס בכלל. ומכאן ההרגשה של הרמייה .

הרי שאם היה נוהג כך , ז"א מאפס ונותן לנורה להדלק שוב , גם אם הוא בטוח שהיא תדלק ,כי היה ספק כלשהוא שזה חד פעמי...

בעל מקצוע שמבין עניין לא היה ממהר לגבות כי הוא יודע שלקוח מזהה מקצועיות והיה חוזר בכל מקרה שהנורה היתה נדלקת שנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2072 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...