Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיג ספורטיבי בחתך נמוך, סיכוי מוגבר לפנצ'ר?

TZR84
שימו לב! השרשור הזה בן 2072 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

ברכב שלי יש צמיגים ספורטיבים בחתך נמוך מאוד R18/235/45 (צמיג איכותי פירלי P-ZERO)

הרכב רק שנה וחצי אצלי וכבר פנצ'ר שישי!!!

למזלי עד עכשיו לא הייתי צריך להחליף צמיגים והכל תוקן.

פשוט נראה לי מוזר כמות כזאת של פנצ'רים. 5 פעמים ברגים בחריצים ופעם אחת מפתח שבור.

האם יש סיכון מוגבר לפנצ'ר בצמיג ספורטיבי בחתך נמוך לפנצ'ר?

אפשר לשלול נזק בזדון כי האוטו חונה לבדו בחניונים מקורים מתחת למצלמות ובודאות לא נגעו בו. גם כל הפנצרים היו בין החריצים ולא בדופן.

במשך 16 שנה שיש לי רכבים היה לי רק פנצ'ר אחד לא ברכב הזה ככה שנראה לי מאוד לא הגיוני הכמות פנצ'רים הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום קשר לחתך הנמוך.

מה שכן, ככל שהצמיג רחב יותר הסיכוי לפנצ'ר גדל...

חוץ מזה, יכול להיות ששינית מסלול נסיעה/התחילו שיפוצים בדרך שלך.

זה תמיד מקור לצרות.

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיגים בחתך נמוך הרבה יותר עדינים ונפגעים בקלות מ"צביטות" כאשר הרכב נכנס לבור קטן בכביש או כשעולים על מדרכות.

כשרכשתי את הרכב הראשון שלי עם חתך נמוך (45) נדהמתי מכמות הפנצ'רים שהתחילה פתאום, למרות שלא שיניתי כלום באופן הנהיגה שלי או במקומות אליהם אני נוסע. עם הזמן למדתי להיות יותר עדין עם הרכב: אני נזהר מאוד לא להכנס לאף בור בכביש, גם אם קטן מאוד, אף פעם לא לא לוקח את הרכב לשבילי עפר, דואג למלא אוויר בצמיגים בתדירות גבוהה יותר מבעבר ולא מעמיד את הרכב על מדרכות.

היום יש לי רכב אחר עם צמיגים בחתך נמוך עוד יותר (40) ובגלל אמצעי הזהירות שאני נוקט אין הרבה פנצ'רים.

במקרה שלך מדובר כנראה בבעיה אחרת. הייתי שוקל לפנות לרינו טייר (קישור), הם משווקים חומר נוגד פנצ'רים שממלא את הצמיג. גילוי נאות: אין לי שום קשר אליהם, אבל שמעתי דברים טובים על המוצר.

עריכה אחרונה על ידי shugiflex

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה להסתכל על מצב הכבישים שבהם אתה נוסע, ותמנע במידת האפשר מנסיעה בכבישים שבמצב גרוע.

אצלי גם יש צמיגים בחתך נמוך והייתי מסתמך על הוויז בעיניים עצומות מה שנקרא, עד שראיתי את המצב של הצמיגים (היה לוקח אותי מכביש צדדי באיזור תעשיה בחיפה, שבו נוסעות משאיות שמובילות חצץ ואבנים), במשך חצי שנה נסעתי שם - בסוף שיניתי נתיב נסיעה וגם נאלצתי להחליף צמיגים לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטטיסטיקה שלי :

שלוש שנים אחרונות : (קלמטראז שווה ) :

חתח 45 - פנצר אחד

חתך 80 - פנצר אחד

עם חתך 45 אני בשום פנים ואופן לא מטפס על מדרכות גם אם אצטרך למצוא מקום חניה מרוחק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי למה כולם מציינים רק את המספר השני של גודל הצמיג כדי להתייחס לגודל הדופן.

בלי לדעת מה רוחב הצמיג המספר הנ"ל הרי חסר חשיבות לא?

לצמיגים 235/40 ו 210/45 יש אותו גודל דופן (כמעט)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם משהו דומה אבל גרוע יותר, 225/35/18

בור קטן גרם לקונטי קונטקט 5 בצד ימין לקבל בועה בצד, הוחלפו 2 צמיגים בכמעט 2000 ש"ח, האחוריים חטפו 2 ברגים ליד המשרד שלי כי יש שם עובדים זבל שזורקים אותם לרצפה, אז פשוט תשתדל לחנות במקום שאין אם יש לך את האופציה.

מצד שני אם זה ביש מזל אז זה משהו אחר, אני תמיד חרד לפאנצ'רים בצמיגים האלו ועושה רושם שקל יותר לקבל פאנצ'ר בצמיג הנ"ל עקב העובי הדק שלו.

נ.ב מצד שני היו לי 185/55/15 ברכב הקודם וגם שם חטפתי איזה 2 פאנצ'רים.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חתך נמוך - פחות גומי שמגן על החישוק

רוחב צמיג יותר גדול שווה יותר לחץ בנקודה קטנה במקרה של חפץ דוקר.

גם הג'אנט עצמו יותר פגיע כשיש פחות גומי בינו לבין הקרקע וגם הצמיג פחות גמיש בפני עצמו כי יש פחות דופן.

אין אפס בדברים האלה אבל במקרה של פותח השרשור כל עוד לא מדובר בחבלה (ונראה שלא) זה או ביש-מזל אחד גדול או שיש באמת משהו בדרך שכדאי לשים לב אליו כמו בניין בתמ"א 38 למשל.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאפ - אכן - יותר שטח פנים שווה פחות לחץ - מיינה מיסטייקן

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2072 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...