Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזו חנייה מוגדרת כפרטית על פי חוק?

שימו לב! השרשור הזה בן 2070 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חניה פרטית היא חניה הרשומה בטאבו על שם הבעלים.

(בניגוד למשל לחניה משותפת בבניין משותף השייכת לכלל הדיירים ללא שיוך ספיציפי)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם חניה משותפת היא פרטית בניגוד לציבורית שכל הציבור רשאי לחנות בה, רק שהיא שייכת שווה בשווה לכל בעלי הדירות יחד.

פות״ש, יהיה קל יותר לתת לך תשובה רלוונטית אם תתאר את המקרה שבגללו אתה שואל. קורה לעיתים שאדם מנכס לעצמו חניה ציבורית או משותפת ולא מתיר לאחרים לחנות בה.

כפי שענו כבר, לא תמיד קל לדעת מה הסטטוס של השטח עד לבדיקת הרישום בטאבו, בשני המקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חניה פרטית (מקורה או לא) אמורה להופיע בתשריט היתר הבניה (בבית פרטי או בבית משותף) ורשומה על שם הבעלים כחלק מהנכס בטאבו (גם בבית פרטי וגם בתשריט בית משותף).

כשאתה מבקש עזרה כדאי שתסביר את המקרה ויהיה אפשר לענות נקודתית ללא ערפול.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהיה כעת ממוקד יותר:

אני עובד במקום עבודה חדש שאין בו הסדר חנייה מסודר לעובדים.

ליד המבנה של מקום העבודה, יש מעין חנות בשרים קטנה.

לפני החנות, יש שטח מסוים אשר נוח ומרווח מספיק לחניית רכבים. תוואי הקרקע הוא חצץ וחול.

ניתן להחנות כמה מכוניות אחת ליד השניה באופן שלא חוסם את הכניסה למקום.

פעם אחת חנה שם רכב שחסם מקום לשני רכבים. הרכב היה שייך לאחד העובדים. שאלתי אותו אם הוא יכול להצמד קצת הצידה והוא אמר לי שאני לא יכול לחנות שם.

החנייה לא מסומנת ואין שלט.

האם זה חוקי מבחינתו למנוע ממני לחנות שם אם יש מקום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם השטח (ולא משנה אם זו חניה או שדה פתוח) הוא בגבול המגרש של החנות, ושייך לבעל החנות, זו קרקע פרטית, ואסור לך להכנס ולחנות שם. זו השגת גבול.

אם השטח הוא פרטי של החנות, ומוגדר בתשריט "זיקת הנאה לתנועה / מעבר", מותר לך לעבור שם ואסור לך לחנות.

אם השטח הוא ברחוב הציבורי, מותר להחנות שם כל עוד לא חוסם שביל גישה למגרש שמולו (בהנחה שאין שילוט עירוני / משטרתי האוסר חניה).

כדי לדעת אתה צריך להוציא מהעיריה תשריט של גבולות המגרש של החנות, ולראות לפי מדידה בשטח האם השטח פרטי או ששייך לרחוב.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבניין שבו אני גר אין חנייה פרטית ,אז אני מחנה ברחוב ויש בשפע(חנייה באפור לא כלול /לבן) ;

לעומת זאת

בבניין שלידי קומת גלריה יש מרכז מסחרי ומעליו עוד 5 קומות של מגורי דיירים ;

בבניין הזה יש שפע חנייה מקורה ,בגלל שקומת גלריה על עמודים כל מה שמתחת מקורה ,אני מחנה כבר שנה שם בלי בעיה ,אתמול בא אליי בעלים של המרכז המסחרי אומר לי: אסור לך לחנות שם זה רק למרכז המסחרי של הבניין,אמרתי לו למה אין מחסום או שער בכניסה? אין שום שלט שמתריע לפי החוק על חנייה אסורה.

מי לדעתכם צודק? האם אני יכול לחנות שם?או שהוא יכול לקרוא לעירייה לתת לי דוח ,

למרות שאין שום שלט מחסום ,שער או כל סימון אחר על הכביש או על הקיר .

עוד דבר: למרות שאני גר בבניין ליד אני גם עושה קניות במרכז המסחרי :יש שם חנות אוכל לחיות מחמד ,אני קונה אוכל לחתולים ויש מינימרקט אני קונה שם מצרכים ,אז למעשה אני גם לקוח של מרכז מסחרי בלי קשר שאני גר בבניין ליד...

עריכה אחרונה על ידי Rony999
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא עניין של דיעה אלא של מציאות, אם השטח הוא פרטי של הבניין ושל בעלי המרכז/החנויות, הם רשאים לקבוע למי מותר לחנות שם. אם הוא ציבורי זה מותר לך לחנות שם כמו כל אחד אחר.

אם הוא פרטי, העדר שלט או מחסום לא הופכים את המקום לציבורי, זה רק מאפשר לך לומר שעד עכשיו לא ידעת.

ואם אתה לקוח, בזמן שאתה מבקר בחנות אתה יכול לחנות שם, אבל לא לאחר מכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוציא תשריט מהטאבו ותדע האם מדובר בחניה השייכת למישהו ספציפי.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט. מה שאתה צריך הוא כתובת (כדי לאתר גו"ח) וכרטיס אשראי, השירות עולה כמה שקלים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2070 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...