Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנתיים ו30K עם סיאט איביזה

shachar187
שימו לב! השרשור הזה בן 2045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קצת פרטים יבשים:

סיאט איביזה 2014, רמת אבזור רפרנס, עלתה בחודש ינואר על הכביש, 1.2 105 כ"ס עם DSG.

את הרכב קניתי ביולי 16 באוטודיל בני ברק עם 49K על השעון כאשר אני יד 01.

הצורך ברכב הגיע היות והתחלתי ללמוד ולא יכלתי להמשיך להסתמך על אוטובוסים.

מאז שהוא אצלי בוצעו שני טיפולים.

הראשון במוסך צ'מפיון ב55K, טיפול גדול חלקי הכולל:

החלפת נוזל בלמים

מסנן שמן

החלפת שמן מנוע

מסנן אוויר

פילטר מזגן

מסיר פיח

עלות:1738 ש"ח

טיפול שני ביצעתי אצל רון כשהשעון מראה כבר 68K. מה נעשה:

החלפת שמן מנוע

מסנן שמן

פלאגים

מסנן דלק

החלפת מגבים קדמיים ואחורי של בוש

עלות: 1439 ש"ח

טיפול הבא ב85 אלף כאשר כרגע אני על 78.

הוצאות אחרות:

התקנת חיישני רוורס - 300 ש"ח

תכשירי ניקוי ודייטלינג.

תקלות:

1.קצת אחרי רכישת הרכב החלה בעיה בחלונות הקדמיים שהם לא היו נסגרים אוטומטית ורק אחרי מספר ניסיונות החלון היה נסגר. בצ'מפיון אמרו שצריך להחליף את המנוע של החלון ודרשו 3000 ש"ח.

הלכתי עם הבעיה לאיזה מיני מוסך שקרוב משפחה עובד שם, ריססו לי קצת ספריי סיליקון, היה נראה שהבעיה נפתרה וגבו ממני 120 ש"ח. כעבור זמן לא קצר, שוב הבעיה חזרה ואני פשוט חי עם זה.

2.לוקר של תא מטען הפסיק לעבוד, החלפה של החלק במוסך צ'מפיון - 350 ש"ח.

3.תיקון מערכת מולטימדיה שהפסיקה לעבוד לאחר שהמצבר שבק חיים - 120 ש"ח.

בלאי:

החלפת מצבר - 500 ש"ח.

דלק: לפי אפליקציית fillup, על פני השנה האחרונה הצריכה הממוצעת היא 1-16.5 כאשר רוב הנסועה היא בינעירונית.

הצריכה הכי טובה שנרשמה: 1-18.12

הכי גרועה: 1-15.13

עלות דלק חודשית: 450 ש"ח

ביטוח מקיף:

3,868 שח

ביטוח חובה: 917 שח

סך הכל: 9352 ש"ח על פני שנתיים, לא כולל דלק.

בפריסה חודשית + דלק מקבלים: 840 ש"ח כל חודש.

רשמים מהרכב:

בסך הכל אני מאוד מרוצה, הרכב מאוד זריז גם ביציאה מהמקום וגם בעקיפות. למרות שידעתי על חוסר האמינות של התיבה, אין הרבה שילובים שנותנים את הכוח שהמנוע והתיבה הזאת נותנים.

בידוד הרעשים די טוב פרט לרעשי רוח כאשר עוברים את ה100 קמש.

מבחינת איכות חומרים, לא משהו לכתוב עליו. יש הרבה פלסטיקה והדאשבורד די משעמם אבל אי אפשר לצפות ליותר. מה שכן מפריע הוא שיש קרקוש שמגיע מאגף ימין כאשר נוסעים על מהמורות ולא הצלחתי למצוא את מקור הרעש. ייתכן וזה מגיע מאזור הרמקולים כי אני שומע כאשר מושמעים שירים עם באס חזק שגורמים לוויברציות.

עוד פרט שולי בעניין, המשטח בתא המטען הוא לא יותר משטיח דק, קצת מבאס שלו עשו שם משהו יותר איכותי אבל זה באמת בקטנה.

כמו שאמרתי בהתחלה, אני מאוד מרוצה. מכנית הרכב שומר על אמינות,נוסע מצוין, כיף לנהוג בו ואין בכוונתי למכור אותו בשנים הקרובות.

לא הכי זול לתחזוקה ובראייה לאחור זה משהו שהייתי צריך לקחת יותר בחשבון, אבל אני מצליח לעמוד בזה.

האם הייתי ממליץ עליו? רק למי שמודע לחסרונות וליתרונות של הגיר.

דברים שלמדתי להבא:

לא לשלם על מגבים 160 ש"ח, בטוח אפשר למצוא זול יותר.

בעניין הלוקר, מניח שאם הייתי מזמין את החלק מחו"ל זה היה יוצא הרבה יותר זול, אבל לפחות יש אחריות של שנתיים.

120 ש"ח על ספרי סיליקון כאשר בקבוק עולה 50 ש"ח.

חוסר ידע עולה כסף.

20180401_184035.jpg20180401_184105.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושבת שזאת אחת הסקירות היותר טובות שיצא לי לקרוא. מאוד עניינית וברורה.

דווקא מחיר הטיפול אצל רון נראה לי סביר לגמרי (להוציא את עלות המגבים) ובכללי את העלות האמיתית של הרכב תדע במעמד המכירה כשתוכל לחשב את ירידת הערך בפועל.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סקירה, נראה שאתה מרוצה מהאוטו ולמעט טיפולים לא זולים האוטו נותן תמורה מלאה לכסף אם זה בכח, במנוע החסכוני וחוויה שבנהיגה.

אהבתי גם את הצבע הירוק בהיר, אין הרבה איביזות בצבע הזה וחבל כי הוא יפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחמד יחסית חוץ מעלויות הטיפולים הלא שפויות.

רק מה הקטע שנהיה לאחרונה לאנשים להגיד "יד 01"

אתה יד 2, אין דבר כזה יד 01, אלא ברשיון מצויין 01 כמספר הבעלים הקודמים, ישנו קשר ישיר למספר יד אבל זו לא ההגדרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפלגים שהחלפת הם אירדיום?

160 שקל ששילמת על המגבים זה לכול השלושה?

עד עכשיו לא הוחלפו מצמדים?

Sent from my iPhone using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי yulianx

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לעלות חשבונית של הטיפול הראשון?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפולים באמת יקרים,

גם 1,200+ ש"ח לפלאגים פילטר דלק חיצוני ושמן פילטר זה יקר. (עלות הטיפול מינוס המגבים)

הטיפולים כהוצאה יחסית על רכב זה לא "ביג דיל" אבל אם נתייחס לערך המספר ולא לאחוז, "זה כסף".

ספריי סיליקון של MAG1 האמריקאית נמכר כעת במבצע בהום סנטר ב-25ש''ח.

הגיר מלחיץ אבל אתה נראה לי מוכן ובעיקר מודע, אז זה טוב. תמשיך להנות

נ.ב.

אהבתי מאוד את המשפט האחרון שלך בהודעה שפתחת. אחלה תימצות

עריכה אחרונה על ידי CharadeClassic
לכל הצדקנים שלא מכירים מקרוב וממשיכים לשכנע אנשים שאין תקלות .

בסוף מאחוריי הייעוץ יש בן אדם שיפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שלא שכחת משהוא בטיפולים?

אולי ברקסים?

עלות הטיפולים צריכה להיות חצי!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

New Doc 2018-08-20_1.jpgNew Doc 2018-08-20_2.jpg

אני מודע לכך ששחטו אותי במחיר.

הטיפול הראשון היה קצת לאחר שקניתי את הרכב ואומנם המחיר אכן היה נשמע לי יקר, אבל הרכב היה כבר שם, טיפול ראשון שלי אי פעם ובלעתי את הגלולה.

כתוצאה מכך הלכתי לרון בצפייה למחיר שפוי יותר, אבל עניין הפלאגים והמגבים די ייקר את העסק. בלעדיהם אני יוצא עם נזק של 824 ש"ח, וזה מחיר שכבר נשמע יותר סביר.

נ.ב הקבלה על סך 1465 זה ממוסך צ'מפיון וכמובן זה בלי מעמ.

New Doc 2018-08-20_2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן פילטר עבודה הבדל של 50ש"ח בין המוסכים (510+מע'מ לעומת 560+מע'מ).

אם היה אפשר להביא שמן ופילטר מהבית, ולבצע החלפה וחיבור למחשב אצל רון בעלות של 200+מע''מ זה היה פיתרון אידיאל. היית חוסך משמעותית בטיפול.

במצב הנתון אני לא מבין בדיוק מה עשית כאן למען האמת,

הרי מבחינתי אני יוצא מהמוסך המורשה לאחר תום האחריות, כדי לחסוך כסף בטיפול, ובכך אני "מסכן" את ההשתפות של רצון טוב.

אם לא חסכת סכום מספיק משמעותי בטיפול (או בהצטברות של טיפולים), אז בשביל מה "לסכן" את ההשתפות של רצון טוב מצד היבואן ?

הטיעון היחיד שיכול לעלות לי בראש הוא מקצועיות, מעולם לא הייתי במורשה סיאט, היו הבדלים משמעותיים ?

זו סתם נקודה שעלתה לי ואשמח לדעת מה דעתך בנושא.

על מנת לחסוך הייתי רוכש שמן מנוע קסטרול עם מסנן שמן מקורי/מאןן, מסנן אוויר מאןן, פילטר מזגן מאןן.

תרכוש הכל דרך אמאזון גרמניה או תברר אצל החנויות חילוף, ככה כל החלקים יעלו לך גרושים ולא תצטרך לשלם מחירים כאלו גבוהים.

עבודות כאלו של פלאגים/שמן/נוזל קירור/פילטרים יש מספיק מוסכים שיעשו לך ב150-200ש"ח פלוס מע"מ. תבדוק מי יעשה לך גם בדיקה של גלגלים ומכלולים.

תזמין VAG COM מאיביי ותוכל לאפס קריאות טיפול ולשלוף קודי תקלות בעצמך.

בהצלחה חבר

לכל הצדקנים שלא מכירים מקרוב וממשיכים לשכנע אנשים שאין תקלות .

בסוף מאחוריי הייעוץ יש בן אדם שיפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע להעיד יותר מדי על המקצועיות כי אני תקוע בחדר המתנה בלי לראות יותר מדי מה קורה עם הרכב.

המחיר ששילמתי על הטיפול מאוד הרתיע אותי והלכתי לרון לאור ההמלצות הרבות שיש כאן ובתקווה למחיר קצת יותר נורמלי.

לצערי זה גם לא קרה.

יצא לי לבקר עוד שתי פעמים במוסך צ'מפיון בנוגע לתלונות שהיו לי ובשתיהן הן טענו אין תקלה.

בפעם האחרונה ביקשתי מפורשות להתלוות לבוחן כשהוא לוקח את הרכב לסיבוב ולא עשו זאת, חזרו אלי עם התשובה שהרכב נמצא תקין. זאת לא התנהלות תקינה.

יחד עם זאת, אני באמת מקווה שלא עשיתי טעות כשהלכתי לרון ואולי עוד יסכימו לרצון טוב במידה ואחזור לטפל אצלם.

אני בהתלבטות קשה פה.

לגבי ההמלצות שלך לקניית חלפים בעצמי, אני לא שוחה בחומר ואין לי זמן לשבת על זה ולראות מה צריך ומה להזמין. הטיפול התקופתי נופל בינואר/פברואר וזה תקופת מבחנים ואין לי זמן להתעסק בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...