Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

2 התלבטויות שונות: ניתוק תדיר ומבוקר של מדחס לקירור מים ורמקול נייד בתור רמקול למחשב.

CartMan2oo5
שימו לב! השרשור הזה בן 2069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, 2 סוגיות שרצות לי בראש, ריכזתי אותם פה במקום לפתוח 2 שרשורים.

סוגיה 1:

אני גר לבד, קומה 3 ללא מעלית.. דיי נמאס לי לסחוב שישיות אחת לשבוע לבית. עלתה בי מחשבה לרכוש בר מים כמו שקניתי להורים שלי, המחיר הוא מוגזם, אני יכול לרכוש אותו ב400 שקלים כולל 6 פילטרים.

בכל מקרה הסוגיה שמטרידה אותי יותר היא צריכת החשמל שתתבזבז לחינם מאחר ואני 2-3 לילות בשבוע ישן בבסיס, להבנתי מדחס כזה שתפקידו לקרר מים צורך לא קצת חשמל. מעבר לנוחות, המים שיוצאים ממנו טעימים בצורה מפתיעה. השאלה הנשאלת היא עד כמה יכול לפגוע במכשיר מסוג כזה מפסק חכם שבאופן אוטומטי ינתק זרם חשמלי ברגע שאגיע לבסיס ויחבר אותו בחזרה ברגע שאצא ממנו לכיוון הבית?

סוגיה 2:

מערכת רמקולים שמחוברת למחשב הנייח שנמצאת אצלי מ2006 שבקה חיים, כנראה במעבר דירה היא קיבלה מכה או שנקרע כבל, בקיצור לא נדלקת בכלל. הסאונד שלה הוא מדהים והבאס ממכר, אני שוקל בכובד ראש להשקיע מאמצים בתיקון שלה או לחילופין להעיף אותה לפח ובמקום לקנות רמקול תומך בלוטות' שיחסית בגודלו למערכת הנ"ל קומפקטי ויהיה נייד במקרה ואצטרך מוזיקה מחוץ לבית (לינת שטח לדוגמא).

המחשב כרגע נמצא בסלון ככה שסרטים ומוזיקה אני שומע בכל מקרה מהמערכת הגדולה, הרמקולים משמשים רק לתוכן של המחשב בגלישה היום יומית.

מצד אחד, אני מאמין שאם המערכת הייתה פעילה הייתי שומע מוזיקה דרכה רב הזמן מאחר והסאונד שיוצא ממנה מדהים באוזניי, מצד שני היא גדולה מאסיבית עם המון כבלים לעומת רמקול נייד שהחיבור היחידי שיהיה לו הוא החשמל כי בנייח יש בלוטות', אבל לא יודע עד כמה האיכות של הניידים היא טובה. במידה ויוחלט להעיף את הגדולה ההתלבטות כרגע בין הJBL לרמקול של שיאומי, שמצד אחד הJBL עמיד למים ובעל סוללה פנימית ובצורתו נח יותר להתניידות או מצד שני השיאומי שלפי ביקורות באינטרנט עם סאונד איכותי יותר מהJBL הנוכחי ויכול להצטרף לבית החכם הקיים עם פקודות קוליות שהוא יודע לקבל אבל הוא ללא סוללה כך שאם ארצה להשמישו בחוץ, אצטרך לחבר לו סוללת גיבוי והגודל שלו מסורבל יותר לניוד. כמובן שאם ישנם בעלי ניסיון עם רמקול נייד עד 400 שקלים וממליצים בחום אשמח לשמוע :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי סוגיה אחת אין לי תשובה (למה לא לשתות מי ברז?)

בעניין הסוגיה השניה, בבקשה:

https://www.hometheater.co.il/article08448.html

נשאר לך רק לבחור את גובה ההוצאה

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי סוגייה #1

האם אתה בטוח שהמכשיר מצוייד בכלל במערכת קירור מבוססת מדחס? בהנתן הגודל והמחיר אני בספק.

ובלי קשר, מערכת הקירור שמקררת את מיכל המים תגיע לטמפרטורת היעד ותפסיק את פעולתה. סביר שמיכל המים מבודד באופן סביר מהסביבה, ולכן, בהעדר שימוש במיים, יעבור זמן מה עד שטמפרטורת המים תעלה מעל הסף (בגלל אובדנן קור לסביבה) ואז יופעל הקירור לזמן מה, וחוזר חלילה.

בקיצור - בלי שימוש במים, צריכת החשמל תהייה נמוכה.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא מכיר את המכשיר הזה.

אין בעיה לחבר לו שעון שבת / מפסק. זה יעבוד בסדר.

בנוסף תשקול לחפש מכשיר ביד 2. שלא דורש החלפה של פילטר כל חודש.

2.

רמקול בלוטופ לא יהיה איכותי כמו המערכת שלך.

מהסיבה שלא יהיה לו את כל התדרים כמו המערכת שלך.

הוא יהיה נוח. ונייד אבל הסאונד לא באותה רמה.

במידה ותחליט לקנות רמקול נייד.

תשקול לקנות אחד שיכול לעבוד בצורה סטריאופונית. כמו זה.

TRONSMART T2 / T6 או דגמים חדשים של החברה.

אופציה נוספת שקבלת ביקורות מעולות.

OONTZ ANGLE 3PLUS או רגיל

שניהם ניתן לקנות שניים. ולהשתמש בהם כסטריאו.

אבל עדיין זה ברמה של מערכת רצינית.

הם נותנים ווליום. וממלאים את החלל. אבל אין סאב. ואין עומק אמיתי כמו מרמקול גדול

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמי4 משומש עולה פחות מ 400 ש"ח והוא כבה אוטומטית לאחר 24 שעות ללא שימוש (וגם החימום כבה אוטומטית לאחר 30 דקות ללא שימוש\הרתחה).

עושים מעקף לסננים ומשתמשים בפילטר חיצוני איכותי (כמה עשרות שקלים).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורי - המים שיוצאים מהברז עושים לי טעם לוואי בפה.. בנוגע לקישור הוא קפץ לי בחיפושים בגוגל.. כולם שם יקרים לי מדי להשקעה של זה חוץ מכמה בודדים שכולם נראים לי אותו הדבר..

yuvk - מצטער על הבורות, אבל לא מבין בזה כל כך.. יש מצב שזה לא מדחס לא מבין במערכות הקיימות. המכשיר הזה אחת לשעתיים\שלוש בימי הקיץ מפעיל את מערכת הקירור (שומעים את המאוורר עובד) לכחצי שעה ומכבה אותה, גם כשלא שותים בפועל, נראה לי קצת מיותר כשיש רגעים שאני לא בבית מעל 48 שעות..

soundman - הסאונד לא יהיה באותה רמה זה ברור לי.. השאלה אם יהיה מספיק על מנת לספק לי סאונד לדברים בסיסיים במחשב.. למוזיקה איכותית וכו יש לי את המערכת בסלון שאמנם ישנה מאוד אבל מרביצה עבודה מדהימה.. כמובן שאם רמקול נייד עד 400 שקלים לא יספק את הסחורה הבסיסית אלך על לתקן את הישנה. בנוגע לסנן מים אז עלות הפילטרים שלו מאמזון היא 30 שקל לפילטר כפול (60 יום או 200 ליטר מים)

איציק - אני מעדיף להימנע מלשים מכשיר עם חיבור ישיר למים, גם לא רוצה להתעסק עם הצנרת וגם המטבח מאוד קטן מה שמגביל אותי בבחירת המקום שבו ארצה לשים את המצנן מים וה"קנקן" הזה עונה על הצרכים, שמעבר לזה המים שיוצאים ממנו טעימים לי מכל בר מים ששתיתי ממנו, השאלה היא האם 3-4 ניתוקי חשמל בשבוע לא יגרמו לו נזק מוגבר..

תודה רבה לכולם על התשובות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחזיק מים בבקבוקים במקרר. לי אין לא תמי 4, לא תמי 5 ואפילו לא תמי 48,3.

אבל זה כי המים אצלנו ברי שתייה וללא טעמים לוואי. מצד שני כאמור אנו מחזיקים במקרר תמיד בקבוק או שניים מהסוג הגדול, ומפזרים בקבוקים קטנים פה ושם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בכל מקום אפשר לשתות אותם.

אצלי אני מרגיש את האבנית על הלשון, ויש טעם לוואי חזק.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתלבטות כרגע בין הJBL לרמקול של שיאומי, שמצד אחד הJBL עמיד למים ובעל סוללה פנימית ובצורתו נח יותר להתניידות או מצד שני השיאומי שלפי ביקורות באינטרנט עם סאונד איכותי יותר מהJBL הנוכחי ויכול להצטרף לבית החכם הקיים עם פקודות קוליות שהוא יודע לקבל אבל הוא ללא סוללה כך שאם ארצה להשמישו בחוץ, אצטרך לחבר לו סוללת גיבוי והגודל שלו מסורבל יותר לניוד. כמובן שאם ישנם בעלי ניסיון עם רמקול נייד עד 400 שקלים וממליצים בחום אשמח לשמוע :)

1. למיטב זכרוני גם ל-JBL אפשרות לקבל פקודות קוליות

2. ביקורת על איכות סאונד באינטרנט אי אפשר לסמוך. לא שמעתי את השיואמי, מכיר את ה-JBL והוא רמקול חביב מאוד ונעים להאזנה. כמו כל הז'אנר, היכן שתמקם אותו (על מה, ליד מה, והמרחק ממך), משנה מאוד את ההאיזון של הצליל. הוא בטח עדיף על רמקולים שבאים עם המחשב. יש לו גם גירסה גדולה וחזקה יותר, עם יותר באס (Charge 3). אותה לא שמעתי, וההעדפה שלה תלויה בעיקר בכמה רחוק תשב מהרמקול וכמה גדול החדר.

3. אם אין אפשרות להאזין, JBL זו חברה שמייצרת רמקולים. שיואמי זו חברה שקנתה רמקול ומשווקת תחת המותג שלה. בין שניהם הייתי לוקח JBL.

בעניין הסוגיה השניה, בבקשה:

https://www.hometheater.co.il/article08448.html

נשאר לך רק לבחור את גובה ההוצאה

לפני שקראתי, על ביקורות של איתי חזום אפשר לסמוך, אם כי תמיד יש גורם של טעם אישי.

הוא בוחן רציני שמשלב טוב מדידות והאזנה סובייקטיבית.

אחרי שקראתי, סוגיית איזון הצליל שהוא מדבר עליה היא גם עניין של טעם וכאמור, ניתן לגמרי לשנות איזון של צליל עם מיקום.

תנסו פעם גם לשים את כפות הידיים מאחורי האוזניים, כשאתם מאזינים למוסיקה. תראו איך הסאונד משתנה לגמרי...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחזיק מים בבקבוקים במקרר. לי אין לא תמי 4, לא תמי 5 ואפילו לא תמי 48,3.

אבל זה כי המים אצלנו ברי שתייה וללא טעמים לוואי. מצד שני כאמור אנו מחזיקים במקרר תמיד בקבוק או שניים מהסוג הגדול, ומפזרים בקבוקים קטנים פה ושם.

אם כוונתך לקנות מים מינרלים אז כפי שציינתי, אני גר קומה 3 ללא מעלית ודיי נמאס לי לסחוב שישיות מים של עין גדי.. ואם כוונתך למלא בקבוקים אז ישיר מהברז יש טעם לוואי לא נעים בכלל, התדירות הגבוהה שבה מצטבר לי אבנית בקומקום מראה כנראה על איכות המים באיזור שלי. אופציה נוספת היא לקנות קנקן פשוט עם פילטר ולהעביר כל הזמן לבקבוקים אבל אם אפשר להוסיף כבר מתקן שיעבוד על אותם הפילטרים ויקרר לי את המים עם אפשרות מזיגה מהירה בעלות סמלית אז אני חושב שזה עדיף.

בנוגע למערכת רמקולים, עלתה לי הברקה שמדי פעם אני רואה סרט בחדר שינה, שם אין לי כלום חוץ מהטלוויזיה. אשקיע בתיקון המערכת של אלטק ואעביר אותה לחד"ש ולמחשב עכשיו אשבור את הראש מה לקנות.

בנוגע לפקודות הקוליות של JBL אז ברמקול של שיאומי הכוונה לפקודות קוליות של הבית החכם.. "כבה את האור, הפעל את השואב, תשים שעון מעורר לXX" וכל מיני שטויות בסגנון. אני לא חושב שהרמקול של JBL ידע לתקשר עם הבית החכם שיש לי.

זה שהרמקול של שיאומי ידע להפיק צליל לא פחות גרוע מכל רמקול אחר באותו טווח מחירים זה אין לי ספק, אני סבור ובטוח שאם הם השיקו רמקול רשמי משלהם אז הם השקיעו גם על הדברים מסביב עם דגש על איכות כמו כל המוצרים שלהם, גם אם הם רכשו דרך חברה מסויימת וגם אם היה להם מעורבות אישית בייצור.. פשוט מפריע לי הגודל שלו והמחסור בסוללה מובנת שמבאסת לי את הבחירה בהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני דברים:

1. אבן במים בסך הכל מעיד שמקור המים הוא מאקוויפר של סלעי גיר ולא קשור לאיכות המים. המים עוברים בסלעי גיר, ממיסים מהם מעט, והקלציט (המינרל ממנו עשויים אבני הגיר) מתגבש חזרה לאבן גיר אצלך (ואצל רובנו) בקומקום. זה לא זיהום, זה הטבע. טעם זה כבר עניין אחר, שעליו אני לא מתווכח.

2. falou אמר הכל במשפט "JBL זו חברה שמייצרת רמקולים". שיומי, עם כל הכבוד לה, היא חברת "כולבויניק" של מוצרי אלקטרוניקה והיא מייצרת כל מה שהיא יכולה וחושבת שתצליח למכור הרבה, ללא קשר לאיכות. בעניין הזה היא לא באותה קבוצת איכות עם JBL.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם כמות אבנית גבוהה מהנורמה לא מעידה על בעייתיות באיכות המים? מבחינה בריאותית? מבחינת טעם ללא ספק יש הבדל ענק בין המים שאצלי ובין המים שאצל ההורים שלי..

בנוגע לרמקול של שיאומי אין לי ספק שJBL מתמחה ברמקולים, וסביר להניח היא טובה בהרבה מבחינה טכנולוגית בייצור רמקולים לעומת שיאומי או כל חברה אחרת שרמקולים אצלה זה "אחד מהמוצרים שלנו".. אבל הדגמים כמו הצארג' הם לא בתקציב שאני מוכן להשקיע.. ואת הflip 3 שמעתי, הוא נחמד מאוד ולא הרגשתי הבדל מהותי בינו לבין רמקולים אחרים ששמעתי באותו טווח המחירים. את הflip 4 לא שמעתי עדיין וגם את השיאומי לא והדבר היחידי שקיבלתי מידע עליהם זה מקריאה באינטרנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי JBL. לא הכול נכון. הרמקולים שלהם סבירים.

אבל גם לשיומי יש רמקולים טובים.

אגב תבדוק את שתי החברות שנתתי לך.

הOONZ יש לה ביקורות מעולות !!!!

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני דברים:

1. אבן במים בסך הכל מעיד שמקור המים הוא מאקוויפר של סלעי גיר ולא קשור לאיכות המים.

אבנית במים מעידה שאתה שייך למיעוט בר המזל שמקבל מי שתייה שאינם מותפלים, ולכן זוכה למגנזיום, סידן, אבץ שחיוניים לבריאות.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...