Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מנוע בסיטרון c4 2008 - ייעוץ בתשלום

Deanw
שימו לב! השרשור הזה בן 2063 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני שמאשימים שואלים איציק.

הרכב בטיפול קבוע והיה חודש שעבר במוסך מורשה.

לאחר הטיפול נאמר לי שהרצועה בסדר גמור אך אם ארצה אפשר לעשות טיימינג בקרוב.

מן הראוי לציין את האמת.

ברכב שלך לא הוחלפה מעולם הרצועה, לכן הגעת לאן שהגעת.

למי ששאל על מתי מומלץ:

ברכבים שלי אני מחליף כל 5 שנים או 120 אלף קמ. זה תקף גם לדגמי ה 2.0HDI וגם לדגמי ה 2 ליטר בנזין (RFN).

בנוגע ל 1.6 NFU - יש מקומות שרשום כל 4 שנים או 80,000 ק"מ, ויש מקומות שרשום כל 120,000 ק"מ או 10 שנים.

אני מניח שזה קשור לתנאי הנסיעה של הרכב - ובארץ הם נחשבים לקשים. מאחר ושגרת הטיפול בארץ היתה כל 30K ק"מ, אז או שהיו עושים ב 90K או ב 120K, תלוי במוסך ובמה שהוא "אימץ" לעצמו כשגרת טיפולים מומלצת.

על סמך ניסיון אישי - אני אימצתי ל NFU גם את השגרה של ה RFN\DW10 וגם שם החלפתי כל 120K או 5 שנים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע נפוץ עד דמעות מפירוק (סדר גודל של 1000 ש"ח למנוע)

עבודה תעלה לך סכום דומה אני מניח, כך שב 2000 ש"ח אתה עם מנוע מורכב ברכב.

כדאי כבר לעשות לו טיימינג ומשאבת מים עוד כשהוא מפורק שחלקים לסיפור עולים כ 600 ש"ח קיט של Gates.

נאמר ב 3000 ש"ח מקסימום אתה סגור כבר עם מנוע תקין ופעיל.

על הרכב עם מנוע דפוק לא תקבל יותר מ2000 שח לפירוק וזה ממקום שיהיה ממש לארג'.

ולהבא טיימינג למנוע הזה כל 90 אלף ק"מ או 4 שנים מה שבא קודם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שקצת מאוחר:wink:

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד כאן לא תהה על מצבו הכללי של הרכב - סלון, מיזוג וחימום, תיקרה, צבע...

בפירוק תקבל אולי 500 ש"ח. אתה יכול לקנות רכב כזה מלוקק בכ- 5,000 ש"ח, אבל אם אתה אוהב את הרכב המסויים... לא יודע, אולי כדאי להתקין בו מנוע 2ל'?

תבדוק לעומק מה מציעים לך ב"אורן שרותי רכב".

(ותחזור לספר לחבר'ה?)

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי ברכב עצמו.

רכבים מלוקקים לרוב לא מגיעים לסכום הזה. פה בפורום לאחרונה מחירים של 6000-7500 שקל לרכבים יחסית מטופלים ומלפני מתיחת הפנים הקטנה.

כמו לכל C4 גם פה צריך להכיר במחלות הילדות של הרכב -

אלטרנטור שהולך להחליף במקום נורמאלי או בחדש.

תיבת נתיכים שמועדת לפורענות אחת לתקופה.

יחידה פנימית של מזגן דולפת.

בד תקרה שאוהב לצנוח.

כל אלו הם דברים מעצבנים שגורמים לאנשים לא להשקיע ברכב ולבסוף הוא מגיע למצב שהוא בלתי הפיך ולא כלכלי לתקן.

היתרון הכי שמעותי ברכב הזה זה לא המחיר אלא מה שמקבלים תמורתו.

בעבור חופן מטבעות תקבלו רכב עם 6 כריות אויר ו-ESP שיוזיל את עלות ביטוח החובה (לעומת רכבים שלא מצוידים במערכת) וישמור טוב יותר על חיי הנוהג בו והסביבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למלטבשי היקר, רציתי לתת את ה-2 סנט שלי לגבי האלטרנטור:

בכל רכב האלטרנטור יעשה בעיות, כי הפחמים בין הרוטור לוסת נשחקים. כלומר, אחרי תקופה ארוכה מאוד (10-15 שנה) אין מגע ומעגל החשמלי פתוח, וכך לא נוצרת טעינה למצבר, ומתח הרשת הוא המצבר.

באלטרנטור של סיטרואן C4 הבעיה היא אחרת לגמרי: טעינת יתר. ככל הנראה הוסת הוא לא 6 דיודות סטנדרטיות, והמעגל הפנימי בוסת נפגע. (זה החשד שלי). הבעיה היא שהפתיחה של האלטרנטור הזה הוא מורכב מאוד, לעומת אלטרנטורים אחרים. על אף שמי שמיצר את האלטרנטור הוא מיצובישי ו-VALEO.

כרגע, ממספר חברים, אלטרנטור מפירוק עושה את העבודה יופי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

משאתה מספר לא חדש. לאנשים שמבינים פחות המכונאי יאמר - "הלך האלטרנטור" ושם זה יגמר. הכיוון הוא לא להתפתות ולהרכיב אלטרנטור משופץ במחיר מוזל. עדיך לשלם יותר על שיפוץ איכותי או על חדש במחיר טוב.

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה לא הסברתי את עצמי טוב:

באלטרנטורים אחרים: עם הזמן הפחמים (המברשות) בין הציר המסתובב לבין וסת מתפורר בגלל המגע כתוצאה של חיכוך. כך שביום בהיר אחד האלטרנטור מסתובב על ריק והמעגל החשמלי שמיצר האלטרנטור נפתח.

באלטרנטור של C4 מתח טעינה הוא גבוה. זו תופעה מאוד מעניינת ועדין אין לי הסבר הגיוני, מלבד שאולי הוסת הוא לא סטנדרטי (וכאן נשאלת השאלה: למה? או מה מיוחד באלטרנטור הזה?), ובהתאם לדעת מה לשפץ.

בסרטונים של שיפוץ או תיקון האלטרנטור, החלפת הוסת פותרת את הבעיה. הבינה היא שוסת זה חלק לא זול.

נ.ב.

אני לא יודע להבדיל בין שיפוץ זול ורע או יקר וטוב. באלטרנטורים סטנדרטים שהוסת הוא 6 דיודות, ותכננו את המעגל כמו שצריך, ואין סיבה שהוסת ימות כל כך מהר. אני לא רואה סיבה להחליף את הוסת, אלא להחליף רק את הפחמים שהם בסך הכל חתיכות מתכת שעולות גרושים.

כלומר המטרה שלי היא כמובן לדעת מה צריך להחליף, ולא לקנות אלטרנטור חדש.

עריכה אחרונה על ידי gbguy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלטרנטור משפצים בחלקים איכותיים. מקום שיתן לך אחריות ארוכה על שיפוץ מאמין במה שהרכיב לך. משפצים שנותנים 3 חודשים לא בהכרח שמים חלקים איכותיים

אגב, לפעמים אפשר למצוא אלטרנטורים חדשים במחיר שיפוץ.

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הטעם לקנות חדש או מפירוק - אם יש אתו הכשל בתכנון, ו הבעיה שוב מופיעה.

נסה להבין מה הבעיה - יש משפצים אשר יודעים לפי דרישה, להתקין גשרי דיודות ווסתים מחוזקים.

אבל.. קודם ללמוד את הנושא, ולהבין מה הבעיה.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אני מחזיק במלאי אלטרנטור חדש של Valeo במחיקרוב למחיר של משופץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2063 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...