Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

0 - 100 קמ"ש (הכותרת נערכה)

Eli Pimpshtein
שימו לב! השרשור הזה בן 2077 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציתי לדעת אם זה נכון יש מישהו מעולם הרכב שאמר לי שאין הבדל משמעותי מבחינת ביצועים וכח בין רכב שעושה 11 שניות למאה או 9.5 שניות למאה ההבדל לא משמעותי צריך להיות מינמום הבדל של 3 שניות למשל 11 שניות מול 8 / , יש למשל את הסקודה פאביה שעושה 9.8 שניות למאה והראפיד 1.4 עושה 9 שניות למאה הבדל של פחות משניה אז אני מבין שהראפיד תהיה נוחה מהפאביה ויותר גדולה תא מטען וכו' אבל מבחינת מנוע 1 ל 1 זה אותו רכב אולי יש לסקודה מנוע 1.4 אבל בגלל יחס משקל כ"ס זה יוצא כמעט אותו הדבר

אני אפליג יותר ואומר הסקודה אוקטביה 1.4 עם כל הכ"ס שלה 150 מול הפאביה זה 9.8 מול 8.2 שניות למאה עכשיו על הנייר ההפרש מטורף נכון ? בפועל אני בספק אם ההבדלים כאלה עצומים , ההבדל בינהם פחות מ 2 שניות !

אז נכון האוקטביה שוקלת יותר גדולה יותר נעימה יותר הכול יותר מבחינת יחס מנוע משקל היא יותר חזקה אבל לא בצורה ממש משמעותית , פורד פוקוס 9.4 שניות למאה , מאזדה 3 9 שניות למאה וכו' , רוב הרכבים שעד 150 אלף שקל הם פחות או יותר אותו דבר .

אז בעצם ההבדל הוא בנוחות , בגודל . צריכת דלק , זה לא ממש בעוצמת המנוע

יש בזה משהו נכון ?

נ.ב.

הרכב שבאמת היה בהפרש משאר הרכבים זה הסקודה אוקטביה 1.8 עם 7.2 שניות למאה אבל גם המחיר בהתאם . קצת מוזר ששברולט קרוז עושה 7.7 עם מנוע חלש בהרבה שלא נדבר על הגיר האיטי .

( כמה שה 1.8 חזק עדיין ההפרש בינו לבין הפאביה לא מגיע ל 3 שניות - פאביה 9.8 וההבדל מבחינת כסף עצום !!!! )

עריכה אחרונה על ידי Eli Pimpshtein
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.

יש הבדל. וכמה אתה תרגיש אותו תלוי בכמה אתה רגיש.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטע הוא שהתאוצה השימושית היא ממש לא 0-100 אלא תאוצות ביניים - ושם זה קצת יותר מורכב, ולא בהכרח תואם לנתוני הזינוק.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

יש כלכך הרבה משתנים בפונקציה כגון:

תחום יעיל של המנוע, יחסי העברה של הגיר, הנעה קדמית/אחורית /כפולה, ועוד.

כמו שאמרו מעלי, החיים הם לא מ 0 ל 100, אלא יותר בתאוצות ביניים שזה אומר היכולת של הרכב לבצע עקיפות וכו' (התחום היעיל של המנוע

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

0-100 זה אחד הנתונים שיכולים להוציא אותי מדעתי - טריק שיווקי אולי אחד המרגיזים אם לא המרגיז מכולם.

אתה לא יודע בהכרח באילו תנאים הנתון נמדד על אילו צמיגים ועל איזה אספלט ובאיזה אקלים הניסוי בוצע לפני שקבעו את המדד הזה.

זה לא אומר לך בשום פנים ואופן איך הרכב יסחוב שיפוע או איך הוא יקח סיבוב, זה לא אומר לך איך הוא יאיץ ל60 קמ"ש וזה לא אומר לך איך הוא ידלג בין 60 ל100

תיקח שני רכבים עם נתון 0-100 די דומים -הבדל של חצי שניה בין אחד לשני אבל ההבדל בכלל יגיע אליך בגלל המומנט הגדול יותר שהרכב ה"זריז" יותר מייצר ולמרות ההבדל המזערי במיאוץ זה שני רכבים שמייצרים לך תחושה אחרת לחלוטין של כוח בזמן הלחיצה על הדוושה.

תיקח שני רכבים שיש בהם בעצם את אותו המנוע - קאדילק ATS ולעומת זאת שברולט מאליבו

רק שבאחת יש לך הנעה אחורית ומתלים שיותר מוכוונים לנהיגה ספורטיבית - נראה אותך אומר שבגלל ששתיהן מגיעות מ0-100 ב6.2 שניות - זה אותו הדבר.

תיקח רכב שמזנק מ0 ל100 ב9 שניות אבל יש לו 280 כוחות סוס ו35 קג"מ ותגיד לי אחרי נסיעה אחת עליו אם בכלל איכפת לך כבר בכמה הוא מגיע ל100 קמ"ש אחרי שתרד ממנו ולא תוכל למחוק את החיוך מהשפתיים.

כן - זה ברור שנתון ה0 ל100 הוא נתון שנותן לך רמז ליכולות של הרכב אבל אתה חייב להלביש את זה ביחד עם כמה מומנט הוא מייצר איזה מתלים ובולמים יש לו, איזה צמיגים, איזו מערכת בלמים וכך הלאה וכך הלאה

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף שעוד שבועיים בדיוק נגמר החופש הגדול.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2077 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...