Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכומכונית - לא כל כך יפה אבל עדיין קטינה - או מיצובישי לנסר 2010 - 4 שנות בעלות

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 2070 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, אז לאחר רכישת קוגעלעגר המפלץ (דודג' ניטרו) הרכב שהוחלף היה של אשתי - המיצובישי לנסר 2010 שנמצאת איתנו איפשהו מאז שנת 2014

הטוב -

עיצוב חיצוני - בעיני עיצוב חיצוני יפה וצעיר, רכב שנותן מראה ספורטיבי ולא מרגיש מיושן בכלל.

אמינות - בעצם היו לנו אפס תקלות עם הרכב הזה למעט תקלה אחת שנגרמה לרכב בגלל מוסך מורשה מאוד לא מקצועי - מאוד! אפרט על זה אח"כ.

תחזוקה זולה.

הנדסת אנוש פשוט מעולה - בייחוד בפן המכאני - הרכב הזה הוא גאונות במובן הזה - הכל נגיש, הכל ברור, הכל קל לביצוע.

צריכת דלק - 1:12.5 ממוצע

הרע -

מתלים אחוריים נוקשים מידי.

הרכב רועש למדי - המנוע חלש ולכן מתאמץ.

עיצוב פנים - אמנם העיצוב יפה אבל הכל פלסטיקה פשוטה, מושבים אמנם סבירים אך לא מספקים בעיני לנסיעות ארוכות כלל וכלל - בעבורי החוויה של הנהיגה ברכב הזה היתה קצת מעייפת.

קצת רקע -

לפני המיצובישי הזו רכשתי לאשתי רנו מגאן 2008 - הרכב היה מדוגם וקיבלנו אותה בדיל של 60 אלף שקלים לאחר שנתנו לנו מחירון על הקורולה 96 (שנמכרה פשוט בגלל שהיא לא היתה בטיחותית מספיק ואשתי היתה בהריון עם הבכורה שלנו) וגם קיבלנו המון הטבות גם מצה"ל במסגרת בהצדעה כמו ג'נט מגזניום איכותיים, חיישני רוורס, מצלמת רוורס, מולטימדיה, מסכי משענות ראש וביטוח חובה ומקיף לשנה חינם - מקרסו קיבלתי על הרנו טיפול גדול מלא כולל טיימינג וארבעה צמיגים חדשים לרכב וחידוש כל הפלסטיקה - על הקורולה קיבלתי מחירון שהיה בזמנו 20 וכך הוספתי רק 40 ושחררתי משם את הרנו ומאושר מכך שלאשה יש רכב נוח, מאובזר ומפנק ומעל הכל בטיחותי מאוד.

הרומן הזה החזיק שנתיים ושלושה חודשים בהם לא היתה אף תקלה בעצם והבלאי היחיד היה תושבת גיר ופיוז אחד ונורת דרך.

למה לא הסתדר? שילוב של אשתי ביחד עם גיר AL4 לא צלח :-P

אז בשנת 2014 חזרנו לקרסו - קיבלנו 28 אלף הזויים על הרנו שנקנתה מהם ב40+ קורולה שנתיים ורבע לפני!!! :?:evil:

:shock:

ויצאנו משם עם מיצובישי לנסר 2010 מנוע 1.5 דגם INVITE בתוספת של 17 אלף שקלים סה"כ ממה שזכור לי המכירון היה סביב ה45 ומאז שקט מוחלט - האשה מבסוטה!

הרכב עבר טיפול אצל קרסו ולכן יצא מיושר קו לחלוטין וגם אם אני זוכר נכון קיבלנו הטבה של ביטוח מקיף + חובה חינם ואחריות לשנה על מנוע וגיר.

משם נכנסנו ליוני סטריאו להתקנת מולטימדיה ומסכי ראש (המסכים הועברו מהרנו), מצלמת רוורס ומגיני רוח ומצלמת דרך. (מצלמת דרך התקנתי בעצמי מאוחר יותר).

עשיתי בידוד אקוסטי למכסה המנוע בעצמי - דבר ששינה את רעש המנוע למשהו נסבל.

בלאי - טיפולים - מה הוחלף

הרכב הגיע אלינו ב100 קילומטר עגולים כמעט ונמכר ב132.5 אלף סה"כ - תחלקו את זה בבערך 4 שנים וסה"כ הרכב עבר בממוצע 7.5 אלף קילומטר בשנה.

צמיגים הוחלפו לאחר שנתיים כאשר הרכב כבר הרגיש חסר אחיזה בכניסה או יציאה מכיכרות.

טיפול ראשון היה אצל חזי שוחמי (מוסך חזי לשעבר ד"ר סובארו) - שמן, פילטר שמן, פילטר מנוע, פילטר מזגן.

טיפול שני היה זהה לטיפול הראשון.

טיפול שלישי ב120KKM הוחלפו גם מצתים ומצבר

כמעט שנה לאחר מכן המצבר הזה גם כן התפגר והוחלף במצבר שנ"פ.

ארבעה פלאגים חדשים NGK אירידיום שטובים ל100KKM

על הדרך חשבתי שיש תקלה בקודנית אז עשיתי לה ניתוק לחוט המתנע אך גיליתי כי יש גם כספת ובתוכה עלוקה אלחוטית - בסוף התברר שזה היה המצבר שהקפיץ קוד תקלה והוא היה פשוט חלש.

לרכב בוצע ריקול של החלפת מחשב אורות ומגבים במוסך סגנון ברמת השרון - באמצע הדרך בעליה לראש העין הבלמים ננעלים ורכב מתחתיי כמעט נכנס בי - מפה לשם התברר שהם שברו לי את היוניט אור בלם, שילמתי על יוניט חדש אבל לא על העבודה!

יוצא מהמוסך - הבלמים נעולים - נכנס לשם כועס רצח עליהם ושואל אותם אם בוחן נסע ברכב אחרי שביצעו תיקון? - קיבלתי מבט של פרה בהתקף של מחלת גפיים.

יצאתי משם וקיוותי שגם לא אחזור לשם - למזלי - לא חזרתי.

מהנקודה הזו - בגלל שהחיים נכנסו לסחרור של הוצאות - התחלתי לטפל במיצובישי לבדי

לקראת 130KKM בוצעו הדברים הבאים -

החלפת שמן לשמן 5W30 חצי סינטטי מקורי של מיצובישי - כ160 שקלים למיכל 4 ליטר

החלפת מסנן שמן (שהוחלף רק לאחר 2K קילומטרים לאחר מכן בגלל שלא היו לי כלים מתאימים וכבר רוקנתי את השמן שהיה - לא נורא, לומדים)

החלפת נוזל בלמים מלאה (רכשתי שנה לפני כן כבר כלים לטיפול ברכב ביניהם היתה משאבת וואקום, לוחץ בוכנות בלמים קדמי ואחורי - קוביה בקיצור, מפתחות מומנט, משחת סיליקון וכל מיני בוקסות לפלאגים וחיישנים וכך הלאה)

החלפת רפידות קדימה אחורה של רמסה

החלפת צלחות אחוריות ובדיקת בלם החירום - צלחות סיניות של AMC וואלה עד המכירה נראה שעושות אחלה עבודה.

קניתי צלחות קידמיות של ברמבו אבל התברר שהקידמיות במצב טוב והעובי שלהן תקין - אז הוחלפו רק הרפידות והרכב נמכר עם צלחות חדשות בתא המטען באריזה שלהן.

החלפתי נוזל מי קירור ועשיתי פלאש מנוע מלא על מי קירור זולים יותר - מי הקירור הסופיים הינם של פרסטון.

שמן 5W30 הייטק של ליקווי מולי (150 שקלים ל5 ליטרים)

מסנן שמן מקורי מיצובישי

מסנן מנוע

מסנן מזגן

בלמים כל החלפים עלו לי סה"כ 900 שקלים - עבודה 0 - זמן מעריך באזור ה3 שעות כי זה הכל היה פעם ראשונה שלי.

הרכב עבר טסט בתעופה.

בלאי שאיתו הרכב נמכר

תושבת מנוע ימין לדעתי כבר יבשה

רצועת אביזרים (רצועת מנוע - לטיימינג יש ברכב הזה שרשרת) שמידי כמה בקרים שורקת קצת למשך כמה שניות.

מכסה מראת צד שמאל חסר (מחלה של הרכבים האלה)

צבע הרכב במצב זוועה

מגבי חלונות חיצוניים בלויים לגמרי (מחלה ידועה של הרכבים האלה)

טמבונים לא מיושרים ב100 אחוז אבל שלמים ותקינים

הרכב "נמכר" במחיר מאוד סימלי לבן משפחה - אמרתי לבן אדם בוא נפתח מחירון יד 2 לרכב הזה - תוריד 50 אחוז וסע לשלום - מבחינתי אם יש גם חס וחלילה תקלה גדולה ברכב - זה כבר מכוסה - אין אחירות טובה יותר מזה - לדעתי.

הרכב נמכר כשהוא מטופל לחלוטין למעט בלאי מינורי ומאוד סביר עם טסט לשנה וארבעה צמיגים במצב טוב מאוד של TOYO NANO R38

קצת תמונות.

לסיכום

זה מקרר יפני אמיתי של שנות ה90 רק מודרני יותר!

יש פתיחה מהשלט לדלת תא המטען

האורות נכבים עם פתיחת דלת הנהג לאחר כיבוי הסוויץ'

הגה כוח חשמלי, ABS, ESP, לא זוכר אם 4 או שש כריות אוויר אבל כל השאר - מקרר יפני - קצת יותר נוח.

תביא אתכם באמינות מופתית מכל מקום לכל מקום בכל זמן ותשמור על הכיס שלכם שלם ובלי חורים.

מומלץ כרכב עיר בעיקר לאמא שצריכה מקום לעגלה וקניות בתא המטען, למשפחה צעירה בתחילת דרכה.

חוץ מתודה אין לי באמת הרבה מה לאמר למיצובישי על הרכב הזה.

2.jpg

1.jpg

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על הסיקור, בהחלט חושב שזה יהיה הרכב הבא שלי.

כמה שאלות:

איך המזגן ברכב? קר? מקפיא? רגיל?

ציפית שיעשו נסיעת מבחן אחרי החלפת יוניט או מחשב אורות?

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומי יקבל את ה B4..

הגדרתה יפה ונכון - המיצובישי כרכב נוסף בבית, רכב פונקציונלי ומתאים מאוד.

אצלכם הייתה בעיה קלה - המיצו' נכנסה מנקודת הפתיחה, למגפיים המרופדות של הרנו.

הרנו יותר מפנקת.. אבל הפנק פנק, לפעמים משגע בנקודות קטנות, ו עולה.. עולה.

לדעתי זו הדילמה שהרבה מאיתנו חווים, ולכן מבינים על מה אתה מדבר..

בין הפינוק לפרקטי - אפילו..8) כמעט כתבתי על-זה שיר

בין האתמול לעתיד

בין האוצר לתחתית

אומרים שיש עוד תקווה

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המזגן - הוא בסדר. הוא מקרר אבל לוקח לו קצת זמן - הוא צריך 2-3 דקות מרגע ההתנעה עד שהוא ממש מקרר את הרכב - אחרי זה הוא עושה את העבודה שלו נהדר.

המלצה מאוד חמה תהיה למצוא אקסמפלר שכבר הגיע עם חלונות אחוריים ושמשה אחורית מושחרים או לפחות לקחת למכון ציפויים ולמגן בעצמך את הרכב - זה מאוד יעזור לקירור שלו.

בסובארו וגם בדודג' מהשניה שאני מתניע המזגן פשוט זורק ישר קור וגם הסובארו וגם הדודג' ממוגנות עם ציפויים.

הדודג' מושחרת לחלוטין כבר ע"י היצרן בדלתות האחוריות ובדלת תא המטען, הסאן רוף ואפילו הדלתות הקידמיות חוסמות UV ומקבלות הצללה קלה מקורית וזה עוד על מזגן שיושב על מנוע 3.7 עם אלטרנטור 160 אמפר מקורי.

בסובארו הצללתי 40 אחוז את הדלתות האחוריות, יש צלון מונע UV בשמשה האחורית והדלתות הקידמיות עם הצללה של 5 אחוז (שקוף) וחסימת UV גם כן על מנוע 2.0 עם אלטרנטור 120 אמפר - המזגן גם כן נכנס לפעולה באופן מיידי.

המיצובישי לא שם וזה גם אחד הדברים שבסופו של דבר - שכנעו את האשה לשמור דווקא את הסובארו

גם נוחה יותר בכל מובן - מושבים אורטופדיים סופר נוחים, מרווח עצום בספסל האחורי, מתלים ובולמים פשוט נהדרים בשילוב עם AWD ומנוע בוקסר - הרכב פשוט נווווווווווווח

אז הB4 עם המערכת סטריאו שלה אצל האשה

והניטרו עם מערכת סטריאו שמורכבת מסאב פשוט מאוד של פאוור בייס 10 אינטש בתיבה דאון פייר ביחד עם מגבר סיני של ניפון, קומפוננט לא ידוע ויחידת ראש אנדרואיד - כרגע עושים מבחינתי את העבודה אך לאחר החגים אני מקווה כבר שאוכל להתחיל במסע רכישות קטן לרכיבי מערכת חדשים ופרוייקט זריז.

תכלס בדודג' אני כרגע כל כך נהנה מהמנוע עצמו ודורש זמן הסתגלות - מערכת כרגע מפריעה לי אז ככה שזה לא בוער בכלל.

והאשה, טוטה מבסוטה!

נהגתי אתמול בB4 - זה באמת רכב מעולה אבל הניטרו פשוט יותר כיפית - זה המנוע, תנוחת הישיבה.

המיצובישי היא פשוט סוס עבודה, כלי שרת - וכבודה במקומו מונח.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת חבל שאין ללנסר דגם מחליף. כן, אני יודע שיהיה קרוסאובר עם שם כזה, אבל זה לא זה.

כשכל הרכבים של כל היצרנים יהפכו לקרוסאוברים גמלוניים עם מנוע טורבו קטן, תיבה רובוטית, מערכת בידור וטון מערכות בטיחות (כדי לפצות על ההסחות דעת מהמסכים שמקיפים את הנהג), אתם עוד תתגעגעו למקררים אסייתיים פשוטים, זולים לאחזקה ואמינים שכאלה.

אני אישית כבר מתגעגע.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפ חשוב להחלפה עצמית של שמן:

לפני שמרוקנים שמן להתחיל מפתיחה ראשונית (בדיקת היתכנות) של מסנן השמן. במיוחד בטיפול ראשון ברכב.

אחלה סיכום!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפ הזה נכון שבעתיים לדודג' ניטרו\ג'יפ ליברטי - תבדוק איך ואיפה הם דחפו במנוע הזה את מסנן השמן - השם יקום דמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא במיצובישי המסנן במקום נח. וגם אם אין כלים, יש מקום לנעוץ מברג במסנן ולסובב אותו...אכן הרכב נח מאוד לתחזוקה עצמית.

אני מדבר על ה 1.8.

ופה דווקא המזגן זה אחד היתרונות של הרכב, מקפיא בטרוף מהשניה הראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התכוונתי למסנן בדודג' - במיצובישי זה נגיש גם מלמעלה וגם מלמטה - אתה תכלס יכול לשלוח יד למסנן אם אתה מתכופף מעל הרדיאטור במיצובישי או להכנס מתחת לרכב - לשחרר את החמישה ברגי 10 מ"מ ולפתוח את החופה שמאפשרת לך גישה לריקון השמן ולפילטר השמן.

בכלל כל התחזוקה של המיצובישי פשוטה ברמת הגאונות המכאנית

פילטר אוויר למנוע זה שני קליפסים והופס הוא בחוץ

פילטר מזגן - משחרר את החלק העליון של תא הכפפות ויש לך גישה לבית הפילטר

שמן ופילטר שמן - פאנל אחד, חמישה ברגים והופס יש לך גישה

רצועת אביזרים נמצאת מצד שמאל כשאתה עומד מול המנוע - משחרר מותחן אלטרנטור ומחליף רצועה

סה"כ ממה שאני הצלחתי לראות למנוע 1.5 שלוש תושבות מנוע - שתיים מהן מאוד נגישות - אחת מלעלה ושתיים מלמטה

פלגים זה קלי קלות - מנוע 4 בוכנות - גישה ישירה מלמעלה

החלפת מי קירור ממש פשוטה - בורג אחד שתופס את הפלסטיקה השחורה מצד שמאל של הטמבון - מסיר ויש גישה לבורג ריקון.

מיכל ההחזרים תפוס על קליפס - אפילו לא צריך לשחרר בורג אחד בודד

מערכת בלמים נורמטיבית בלי שום דבר מיוחד

מבפנים הרכב מתפרק כמו לגו וניתן לעשות התקנות ממש בקלות

הגה חשמלי - כל עוד אין תקלות בקופלונג או ברק-אנד-פיניון אין מה לגעת

הדבר היחיד בתחזוקה שוטפת שלא הייתי עושה זה פילטר משאבת דלק - בתוך המיכל - לא רוצה לגעת בזה.

כל עוד אני לא צריך לפרק ברכב הזה דברים שעלולים לדרוש שעות עבודה - פשוט תענוג אחד גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2070 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...