Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כרטיס אשראי ראשון-לשימוש בתדירות נמוכה

Octavia-TSI11
שימו לב! השרשור הזה בן 2021 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אשמח להתייעץ לגבי בחירת כרטיס אשראי ראשון .

היכן עדיף להזמין (בבנק ,במסגרת אחרת כלשהי ?)

רצוי שתהיה אפשרות לבצע רכישות מחו"ל.

מדי פעם ארכוש עם הכרטיס גם בארץ אם כי , בד"כ מעדיף להשתמש במזומן.

ראיתי שבנק לאומי מציע כרטיס אשרי FREE ללא עמלות.

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם בעל החשבון הוא אדם צעיר או סטודנט, הוא יכול לקבל דרך הבנק כרטיס אשראי בחינם.

בנוסף, יש אפשרות לכרטיס דביט במקום כרטיס אשראי. אני לא יודע מהו עלות הכרטיס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה על כרטיס דביט (חיוב מיידי), שזה כמו אשראי, רק שמה שגיהצת יורד מאופן מיידי מחשבון בנק, ואם אין שם כסף, תקבל סירוב.

לא ניתן לקנות בתשלומים או לעשות משהו שדורש לסגור סכום בכרטיס בתור פיקדון (כמו לשכור רכב).

כמה עולה - תבדוק בבנק.

אופציה נוספת - כרטיס נטען של בנק הדואר. הפעולה הנוספת שנדרשת כדי להטעין אותו, גורמת לך לשקול מחדש את הרכישה ועוזרת להימנע מקניות אימפולסיביות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגש לבנק ותבקש כרטיס אשראי . תדאג שלא יהיה שום עמלה חודשית, אפילו לא שקל אחד.

אם תהיה צרכן כבד של עסקאות מט"ח בעתיד תחזור ותתייעץ איזה אשראי עדיף, כרגע למשתמש מתחיל חוץ מלא לשלם עמלה חודשית שום דבר אחר לא מעניין והכל אותו הדבר.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם.

אגש לבנק לוודא שאין עמלה על ב Free ושאפשר לבצע איתו עסקאות בחו"ל +להשאיר פיקדון לעסקאות בארץ.

יום טוב

ניתן לבצע איתו עסקאות בחו"ל (עמלה יחסית גבוהה של 3.5%) + ניתן להשאיר פקדון בארץ (יש לי את הכרטיס בתור גיבוי) + אין עמלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעסקאות בחו"ל עדיפות לכרטיס של ישראכרט (או אמריקן אקספרס, אבל הוא מכובד בפחות מקומות) - עמלה של 2.3% מעל היציג. בכאל זה 2.8% ובלאומי קארד זה 3%. במשיכת מזומן בכספומט בחו"ל זה הפוך: לאומי קארד 3%, כאל 3.5% וישראכרט (ואמקס) 3.9%.

כל מועדון צרכנות מציע כרטיסים ללא דמי כרטיס למשך 1-3 שנים, ואז צריך להתקשר ולחדש את הפטור (או הנחה שמקטינה את דמי הכרטיס לשקלים בודדים בחודש).

אם אתה משתייך לארגון כלשהו (מקום עבודה, מקום לימודים כסטודנט או בוגר) בדוק האם למקום הזה יש מה להציע, יש ארגונים עם הסדרים טובים במיוחד מול חברות האשראי. גם כרטיס של מועדון צרכנות יכול להיות טוב.

ודבר אחרון - אל תחשוש משימוש בכרטיס האשראי. למעשה זה האמצעי הבטוח ביותר שיש. סטיפה שנגנבה מכיס האחורי אבודה. כרטיס שנגנב - אין בעיה, הוא נחסם, העסקות הלא לגיטימיות מבוטלות (אחת ממטרות דמי הכרטיס היא ביטוח למקרי גניבה או הונאה) והבעיה היחידה היא ההמתנה של כמה ימים לכרטיס חלופי. מסיבה זו אני דוגל בהחזקת מספר כרטיסים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם ספיראל - מזומן (שטרות) זה הלך שומד להעלם מהעולם, ובצדק.

אבל חייב להוסיף - ההתנהלות הישראלית בכרטיסי אשראי היא לא פחות מהזויה.

לא פעם אני רואה בפה פעור את אלה לפני בתור לקופה שמחלקים את הקניה השבועית בסופר ל-6 תשלומים.

"ומה תעשה בחודש הבא, גאון???"

כך שכרטיס (עם מסגרת אשראי) הוא גם "הכנה לבור", אם לא יודעים להתנהל.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולק עליך בשני דברים:

1. המזומן לא הולך לשום מקום. בשום מקום. בודאי לא במדינה שבה סקטור שליט מתנהל במזומן.

2. ההתנהלות הישראלית הזויה - בכלל בלי קשר לכרטיסי האשראי. הזכרתי את החוסר בחינוך הכלכלי בשרשור מקביל.

זוכרים את "בתשלומים" - זה היה הרבה לפני שכרטיס האשראי הגיע למחוזותינו. כבר ראיתי מישהי שחילקה קניה בסופר של 500 ש"ח בין כרטיס מתנה, שני כרטיסי אשראי ושלושה צ'קים.

הבור קיים לכל מי שאינו יודע להתנהל, כרטיס האשראי הוא פשוט עוד מקפצה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו "סקטור שליט" זה בעיקר אנשים שמעבירים כסף "מתחת לאף" של הרשויות.

אם אלו רשויות המס במקרה של הון לא מדווח, ובין אם זה הון שנרכש כתוצאה מפעילות עבריינית (סחר בסמים, נניח).

ההגבלות שמנהיג לאחרונה בנק ישראל על הסכום המקסימלי לשימוש במזומן מצויינות.

יפחיתו בסופו של דבר את השימוש במזומן, עד להכחדתו.

(למיטב ידיעתי, יש מדינות שזה כבר בוצע בהן בהצלחה, לא מתמצא אילו).

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקו - לסקטור הזה יש כוח רב.

ציינת כי עבר חוק המגביל שימוש במזומן - איך תוכל לאכוף אותו? חברות מסודרות משלמות מיסים גם כאשר הן מקבלות מזומן, אנשים וגופים המתנהלים בשחור יתעלמו מהחוק. הדרך היחידה להפטר מהמזומן היא להוציא את כל שטרות הכסף מהמחזור - אבל זה לא יועיל, אותם גורמים יעברו לדולר, אירו או זהב וכסף. כמה ככרות כסף תעלה דירה? יהיה מסורבל, סביר שיצמצם את הכלכלה השחורה, אבל בהחלט לא יבטל אותה.

היתה לפני כמה חודשים סדרת כתבות בטילויזיה על שוודיה, שבה הוטלו מגבלות משמעותיות על השימוש במזומן. אבל גם השוודים שואלים את עצמם שאלות לגבי המהלך הזה.

אישית אני מתנהל כמעט רק בכרטיסי אשראי, אבל בכל זאת יש מגבלות - העוזרת רוצה מזומן, הדואר לא מוכן לקבל פחות מ-20 ש"ח בכרטיס, כל מיני מגבלות כאלה. ובטיולים האחרונים שלי בחו"ל השתמשתי כמעט רק בכרטיסי אשראי - בקנדה משכתי 1000 דולר והתברר שכמעט שלא נזקקתי להם (יכולתי להסתדר עם כמה עשרות דולר לתח"צ בקלגרי ובטורונטו, שבהן הייתי צריך לשלם במטבעות, ועוד כמה שטויות כאלה. בוונקובר שילמתי באוטובוס ב-NFC של כרטיס האשראי, כמו ברב קו שלנו), בגרמניה יכולתי להסתדר עם כרטיס בלבד חוץ מצימר אחד שבעליו דרש מזומן, וכך גם באיסלנד. למעשה באיסלנד היו מקומות שקיבלו רק כרטיס אשראי, למשל תשלום תמורת חניה בחלק מהמקומות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמריקן אקספרס הכחול הוא חינמי. אך לפעמים נתקלים איתו במקומות שלא מקבלים אותו ואז משתמשים במזומן (הבנתי שגם ככה אתה מסתובב עם מזומן כל הזמן עליך..). יש חסרון יותר משמעותי, משום מה הוא לא עובד כשמשלמים עם פייפאל בארץ. אם אני מכניס אותו ידני, רז הכל בסדר. לא ברור לי מה הקטע, אך מכיוון שממש נדיר שאני משלם עם פייפאל בארץ - פחות מפריע לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית איני ממליץ על אמריקן אקספרס ודיינרס קלאב ככרטיס עיקרי, כיוון שאינם מתקבלים בהרבה מקומות, לא רק בארץ. בחר בויזה או מאסטרקארד בהתאם לתנאים שתקבל, והטוב ביותר שני כרטיסים, כאשר אחד עיקרי והאחר גיבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...