Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי סוויפט 2014 נורת ESP דולקת לאחר טיפול/שטיפה

bouzouki28
שימו לב! השרשור הזה בן 2068 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

רכשתי רכב מסוג סוזוקי סוויפט שנת 2014.

ביום הרכישה ביצעתי גם טיפול - שמן, פילטר שמן, פילטר אוויר, פילטר מזגן ובדיקת בלמים.

הטיפול בוצע בכפר סבא - בוצעה נסיעה לירושלים ללא כל תקלה.

למחרת בוצעו נסיעות קצרות בתוך העיר גם כן ללא תקלה.

בהמשך היום בוצעה שטיפה לרכב - ישר לאחר השטיפה נדלקה נורית ESP - בהתחלה חשבתי שאולי בשטיפה הפועל לחץ על איזה כפתור או משהו - ניסיתי לכבות עם הלחצן ESP OFF אבל הוא לא מגיב.

יום למחרת הנעתי את האוטו , לא הייתה נורה - ניסיתי ליזום את זה על ידי לחיצה על ESP OFF - שוב לא קרה כלום (לחצן לא מגיב לא עושה כלום). לאחר נסיעה של 10 דקות שוב הנורה נדלקה.

מישהו נתקל בתופעה הזאת? חשוב לציין שאני ראיתי הסטוריה שהרכב היה מטופל כל 10,000 קילומטר כמו שעון.

אשמח לכיוון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק תחילה שכל מנורות הבלם עובדות כמו שצריך ומשם ניתקדם.
בס"ד

מה הקשר למנורות (ולא בציניות..)?

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודה שבתחום ההימורים איני חזק (וגם לא משחק יותר מידי ואם כן על סכומים פעוטים) ולי נראה,שאין קשר בין הטיפול במוסך למנורה אלא,שכתוצאה מהשטיפה הגיעו מים למע' החשמל למקום שלא היו צריכים להגיע ואז נוצרה התקלה- (קצר חשמלי כלשהו ?).

צריך לגשת לחשמלאי רכב מקצועי,למצוא את נקודת התורפה,לייבש היטב את האיזור,לבדוק שאין מנורות שרופות ואם עדיין לא הסתדר לפתור את הנזק.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודה שבתחום ההימורים איני חזק (וגם לא משחק יותר מידי ואם כן על סכומים פעוטים) ולי נראה,שאין קשר בין הטיפול במוסך למנורה אלא,שכתוצאה מהשטיפה הגיעו מים למע' החשמל למקום שלא היו צריכים להגיע ואז נוצרה התקלה- (קצר חשמלי כלשהו ?).

צריך לגשת לחשמלאי רכב מקצועי,למצוא את נקודת התורפה,לייבש היטב את האיזור,לבדוק שאין מנורות שרופות ואם עדיין לא הסתדר לפתור את הנזק.

אבדוק מנורות שרופות ואעדכן.

גם לי יש חשד כזה בגלל זה ציינתי שהרכב עבר שטיפה - במידה ואכן כך הדבר יש מצב שמה שנרטב יתייבש עם הזמן והתקלה תחלוף מעצמה? אני קצת מפחד ללכת למוסך מורשה עכשיו ואפילו על בדיקת מחשב קלה לשלם הון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו רכב כזה. אצלנו זה נפתר לאחר ניקוי מצערת. ייתכן שהסמיכות לשטיפה היא צרוף מקרים.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

HU: clarion 786Amp1: jbl 1004 Amp2: sundown audio sae1000d comp': polk audio 5251 db SUB:polk audio sr 12dvc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לאלו שניקו בית מצערת והתקלה נפתרה- מה הקשר בין תקלת המצערת לעניין השטיפה ? כיצד הסבירו אותו לפחות במוסך ?

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוויפט על מנת לבטל את הESP יש ללחוץ על הכפתור לכעשר שניות ואז היא תדלק קבוע. לחיצה נוספת יחזיר אותו לפעולה (רשום בספר הרכב). בקשר לנורה שנדלקת אחרי כמה זמן , תבדוק האם בוצעה החלפת נוזל בלמים. אבל יכול להיות גם משטיפת המנוע נכנס מים לאחד הקונטורים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתה שטיפת מנוע חס וחלילה.... הנורה היא כתומה ועם סמל של רכב מחליק - לא רשום ESP OFF - (הבנתי שזה 2 נורות שונות)לגבי הכפתור, הוא לא עושה כלום... לא מכבה את הנורה - ולא מדליק חדשה "ESP OFF" או משהו כזה.

זה ממש מכעיס אותי כי הרכב היה במצב וואו עד השטיפה המחורבנת הזאת.

ובכל מקרה - אם אני אקח את הרכב למוסך ויחבר למחשב - המחשב ינחה לבצע ניקוי מצערת במידת הצורך או שהמחשב יצביע על תקלה אחרת והניקוי זה "קומבינה" שמסדרת את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ביצעתי את הניקוי לבד. עלה לי במחיר של ספריי קרבורטורים ואטם מצערת

HU: clarion 786Amp1: jbl 1004 Amp2: sundown audio sae1000d comp': polk audio 5251 db SUB:polk audio sr 12dvc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע לגבי מה ששאלתי?

לא הייתה שטיפת מנוע חס וחלילה.... הנורה היא כתומה ועם סמל של רכב מחליק - לא רשום ESP OFF - (הבנתי שזה 2 נורות שונות)לגבי הכפתור, הוא לא עושה כלום... לא מכבה את הנורה - ולא מדליק חדשה "ESP OFF" או משהו כזה.

זה ממש מכעיס אותי כי הרכב היה במצב וואו עד השטיפה המחורבנת הזאת.

ובכל מקרה - אם אני אקח את הרכב למוסך ויחבר למחשב - המחשב ינחה לבצע ניקוי מצערת במידת הצורך או שהמחשב יצביע על תקלה אחרת והניקוי זה "קומבינה" שמסדרת את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו רכב כזה. אצלנו זה נפתר לאחר ניקוי מצערת. ייתכן שהסמיכות לשטיפה היא צרוף מקרים.

לאחר בדיקת המנורות שהם תקינות זה השלב הבא שתיכננתי להציע..אכן מחלה מאוד ידועה ספציפית לסוזוקי במיוחד בספלאש. אחד מחיישני ה esp ממוקם באיזור המצערת אך מכיוון שתופעת ההידלקות של הנורה החלה מייד לאחר שטיפת הרכב ייתכן ומיים חדרו לאחד הפנסים וגרמו לקצר באחת מנורות הבלם. אז קודם לתת למישהו ללחוץ על הבלם לראות שכל הנורות עובדות. אם עובדות אז ניקוי מצערת יסודי עולה במוסך כ 150-250 שח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2068 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...