Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המוסך המורשה מסרב להחליף מוח גיר (החלפות הילוכים לא חלקות בסקודה ראפיד 2015 DSG)

Matan Ohana
שימו לב! השרשור הזה בן 2074 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברים שלום, רכשתי לאחרונה סקודה ראפיד 2015 מאוויס והיא עומדת על 97 אלף קילומטר.

מההתחלה הרגשתי שההילוכים נוקשים מידי וההרגשה אינה חלקה כמו ראפיד אחרות שבדקתי לפני רכישה.

פניתי למוסך המורשה בבקשה לבדיקה והם טענו שהמוח גיר וכל מה שקשור אליו מצוין ותקין.

לאחר כמה שבועות של היסוס , לקחתי את הרכב ל2 מוסכים פרטים שאני מכיר ושניהם אמרו לי אותו דבר - צריך להחליף מוח גיר, ההעברת הילוכים על הפנים.

קבעתי מחר בבוקר פגישה נוספת במוסך המורשה, מוסך מימד בבאר שבע, ואני מקווה לטוב.

אשמח לכל עצה או דבר חכמה שיכול לעזור לי - כי לדעתי המוסך המורשה לא ישנה דעתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מההתחלה הרגשתי שההילוכים נוקשים מידי וההרגשה אינה חלקה כמו ראפיד אחרות שבדקתי לפני רכישה.

פניתי למוסך המורשה בבקשה לבדיקה והם טענו שהמוח גיר וכל מה שקשור אליו מצוין ותקין.

לאחר כמה שבועות של היסוס , לקחתי את הרכב ל2 מוסכים פרטים שאני מכיר ושניהם אמרו לי אותו דבר - צריך להחליף מוח גיר, ההעברת הילוכים על הפנים.

יש לי קצת ניסיון עם מוסכים מורשים של צמפיון. בעבר דוקא נתקלתי במוכנות מאוד מפרגנת של המוסך להחליף לי מח גיר, קלאצים וכו.. לדעתי זה אפילו משתלם להם. היבואן מממן את הרכב והם תופרים שעות עבודה.

יכול מאוד להיות שהתקלה שלך מצריכה עדכון תכנה ולא בהכרח החלפה של המח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. נקווה שיש לרכב הנ"ל הסטוריית טיפולים מסודרת..

ב. לרכב שנתיים אחריות

ג. יש מצב שאחד מהחברים פה יכול לעשות לך אדפטאציה לגיר בעזרת תוכנת vag-com שעלולה לשפר פלאים את העברת ההילוכים.

אני מהדרום ואוכל לסייע לך בימי שישי (יש ברשותי vag_con)

מי שלא נשם אבק דרכים.. לא ישאף אוויר פסגות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב ברגע שיש תקלה במוח גיר.האוטו לא נוסע, קפיצות רעידות מכות זה הרבה פעמים קלאצים.

צריך לנסות לעשות אדפטציה לגיר ולראות אם זה מסתדר.

יש גם דבר כזה כיוון קלאצים שזה גם יכול לפתור את הבעייה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה מתכוון שהעברות ההילוכים לא חלקות, למה אתה מתכוון בדיוק?

האם רעידות או צמרמורות בהחלפות הילוכים 1-2-3?

Current: Seat Ateca 2019 1.4T (150HP) DSG7

Previous: VW Polo V 2012 1.4L (85HP) Manual Gear ---> VW Golf VII 2013 1.4T (122HP) DSG7 ---> VW Golf VII 2015 1.4T (150HP) DSG7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר אחד לא ברור לי מכל הסיפור הזה.

אם אין אחריות יבואן,איפה אחריות של חברת הליסינג אוויס ? (אמורה להיות אחריות לשנה לפחות על מנוע וגיר).

לו היה זה הרכב שלי,הייתי חוזר לאוויס ושהם ישברו את הראש (פשוט וקל) מול מוסכי היבואן/שירות הלקוחות שלו כי אני כצרכן דורש לקבל רכב תקין לחלוטין ולא מעניין אותי.. מצידי שיעשו שמיניות ויתקנו את הרכב.

סליחה שזה בוטה אבל זו צריכה להיות הגישה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אתה מגיע למוסך, בקש לפתוח טופס טיפול, וכי ירשמו את התלונות.

לא להתלונן בשיחה ליד הרכב עם הבוחן - לבקש לפתוח טופס טיפול.

ולבקש לעדכן את החברה , על התלונות - אפשר גם לבקש לצלם את טופס הטיפול.

נסה להשיג גם אישור בדיקה ואיבחון בכתב, מהמוסכים האחרים אשר בדקו את הממסרה.

מנגד - לדווח גם ל אוויס על הבעיות - ולבקש מהם כי ידאגו לטיפול בבעיות.

וכמו שרשמו - אפשר והבעיה היא עידכון תוכנה בממסרה / גיר, ולכוון את הקלצ'ים.

אבל - אפשר והבעיה היא במוח הממסרה - כמו שאמרו המוסכים האחרים לאחר הבדיקה.

במידה והם יבקשו לבצע עידכון תוכנה - הייתי מאפשר זאת ונוסע כשבוע.

אם הבעיות ימשכו גם אחרי העידכון והכיוון - עמוד על-כך, כי חובה למצוא פיתרון

גם אם צריך להחליף את מוח הממסרה.

(בקש לסדר את הבעיות, כי לא נוח לכם, להשתמש במצב הנ"ל ברכב)

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל היית עדין מידי.אם היית אומר לי,שזה היה קורה לך והיית שותק הייתי מופתע.

פותח הנושא חווה טרטור במקרה הטוב ושתי חברות זורקות כאן אחריות אחת על השנייה ומגלגלות את הלקוח מאחד לשני.

(זה משפט שאני אומר בהסתייגות כיוון שלא ברור לי אם פותח הנושא פנה לאוויס ויידע אותה).

;בוא נבין בעצם מה קורה כאן..

היבואן אומר בעצם "לקוח יקר,שנתיים אחריות עברו חלפו, רוצה לתקן,תשלם,נתקן לך את הרכב אבל זה עולה X ש"ח.

חברת הליסינג מה יכולה להגיד להגנתה (בטח שלא תודה שמכרה רכב עם גיר לא תקין,לא לזה אני מצפה ממנה) ? היא יכולה להמשיך להתנער מהלקוח כאשר הגיר באחריותה ?

כיוון שזה עכשיו עניין של הלקוח מול חברת הליסינג,אין לו לטעמי מה להמשיך להתנהל בכלל מול צ'מפיון/המוסכים שלו וההתנהלות שלו צריכה להיות כזו- לגשת למגרש אוויס בו נקנה הרכב לומר להם:

"בוקר טוב,הגיר שלי לא תקין,נא טפלו לי ברכב" (כאן אני מאוד מנומס).

לוקחים אחריות- מצויין- הם יוצרים קשר עם צ'מפיון /אחד ממוסכיו ומתקנים את הרכב על חשבונם ולא חשוב בכלל מה היקף התיקון/נזק.

לא לוקחים אחריות ? כאן צריך להפשיל שרוולים ולהיות אסרטיבי " ככל שזכור לי קניתי מכם את הרכב ולא מהיבואן/טרייד אין שלו,לא אכפת לי איך תתנהלו אני דורש לקבל רכב תקין" במקביל- שולח פנייה למייל של אוויס כדי שיהיה תיעוד כתוב של הפנייה.

ממשיכים בשלהם ? ממשיכים לזרוק בוץ אחד על השני ? יש לכם מבחינתי 14 ימים לתקן את הרכב ולא.. אני מתקן רכב על חשבוני,שומר על הקבלה ועל זכותי לתבוע אתכם בתביעות קטנות.

אני רוצה לראות אחרי פנייה כזו אם חברת הליסינג המהוללת תמשיך להישאר אדישה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר אתה נכנס למשפטנות -מאז מעולם בחברות הליסינג המח גיר היה מנותק מטופס האחריות .

מה שכן -אוויס בהחלט יכולים להפעיל הרבה לחץ על היבואן שידאג ללקוח ספציפי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרו את זה פה כמדומני ואני חוזר ומדגיש, אל תבוא למוסך לבקש החלפה של חלק ספציפי כזה או אחר, כי נראה לך שזאת התקלה אצלך, גם אם זה אבחון של מוסך מקצועי ואמין.

בקש פתרון לבעיה שיש לך בהעברת הילוכים, שיפתרו איך שהם מבינים לנכון, רק שיפתרו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה לכולם על העצות הם עזרו לי הרבה!

לאחר קריאת השרשור פניתי למוסך בפעם השנייה והם עשו טענו שאכן משהו לא בסדר אבל אין צורך להחליף מוח גיר.

הם כן ביצעו:

אדפטאציה לגיר

כיוון קלאצים

ועדכון תוכנה

- הרכב מרגיש כרגע שונה ויש הבדל משמעותי. אני ייתן לו עוד שבוע ככה ואז יהיה לי מסקנה סופית, תודה לכולם שוב!

נ.ב- colauti 9 ליין מן אוויס טענו שהאחריות נחה על המוסך המורשה ועל החברה ובכל נושא של אחריות שיש לי בצ'פיון עליי לפנות אליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2074 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...