Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טנריף אקספרס – קפיצה קטנה לאיי קטן

noknok
שימו לב! השרשור הזה בן 1936 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עומס, עומס פסיכי של עבודה – אני חייב לנשום אוויר ולברוח – לא בא לי משהו שיגרתי מצד שני בא לי טיסה במחיר סביר, פתאום קופצות לי משום מקום טיסות ליעד מוזר – טנריף.

מדובר בטיסות של סוויס(לטנריף עם קונקשין של לילה בציריך, המשך מציריך לטנריף עם אדלוויס אייר – ה"סאן דור" של סוויס) במחיר של 350 דולר לסופש++(שזה כלום לטיסה שכזאת) עם עצירת לילה(יותר לפנות בוקר - המראה ב6 בבוקר מציריך) בציריך בהלוך(אגב, הוליידיאין של השדה תעופה בציריך היה על הפנים וממש לא מומלץ), יאללה סגרתי והגיע הזמן להתאוורר.

האי אומנם בשליטה ספרדית אבל לא נמצא כלל בספרד האיי יושב צמוד לחופי מרוקו ובמרחק של 4 שעות טיסה משוויץ(השרשרת איים הספרדית נקראת האיים הקנרים) – האזור זמן הוא כמו של בריטניה(משמע שעתיים אחורה מישראל).

בחודשיים איחור, הנה סיקור קטן על הנהיגה והחוויה הכללית באי.

הרכב

שכרתי גולף או דומה בSIXT, הגעתי ובשדה"ת(עוד בחלק של המזוודות) ישב הדוכן השכרה, הנציגה החביבה הציגה לי אפשרות לשדרוג לאאודי A3 ידנית יחסית חדשה בתוספת של 40 יורו ל3 ימים – לקחתי, אני אוהב ומכיר את הa3 והיא הרכב החביב עלי בחו"ל(כבר פעם רביעית שאני לוקח כזאת) – הפעם היא הגיעה עם המנוע TSI1.0 המוכר בישראל וגיר 6 הילוכים ידני.

הנציגה מסתבר חייה את הטריק שמוכר מקפריסין וישר אמרה לי שהמדיניות דלק היא "מלא לריק" ושאני אשלם להם על הטנק דלק ושאלה אם אני רוצה מדיניות אחרת – כמובן שמדובר באיי קטנטן וזה פשוט מטופש לקחת רכב עם מדיניות דלק שכזאת אז ישר אמרתי שלא(חרשתי את האיי ממש לאורכו ולרוחבו ולא הצלחתי לסיים מיכל שלם, חסכתי 30 יורו בערך ביחס לעלות של המיכל המלא עם המילוי העצמי).

קצת על האאודי:

• הרכב חסכוני בסך הכל – מצד שני מדובר בשילוב מנוע גיר שידועים ככאלה, לא הופתעתי לטובה או לרעה מהנושא
  • הרכב הגיע ברמת גימור דיי נמוכה באופן מאכזב ממש, מחסור עז הורגש בבקרת שיוט(וממש חבל, לא שיש הרבה איפה להשתמש בה), אין GPS מובנה(לא מותקן התוכנה במסך המובנה של אאודי) והביאו לי GPS חיצוני(ממש כזה כמו של פעם – על הפנים והעדפתי את הטלפון) אבל יש בלם יד חשמלי עם בלם אוטומטי(חשוב).
  • המנוע-גיר פשוט מאכזבים, לא ציפיתי לביצועים כ"כ פושרים ועייפים מהמנוע 1.0TSI המהולל – פשוט הרכב דורש התעסקות בלתי פוסקת עם התיבת הילוכים כדי להשיג כוח, אני על 80 בהילוך שישי ורוצה לצאת לעקיפה? צריך להוריד לרביעי כדי לקבל כוח סביר לעקיפה – פשוט פחות מקובל ממנוע טורבו מודרני.
  • אוהב את המערכת של אאודי(MMI), התפעול עם המחוגה פשוט כבר בא לי אוטומטית ביד והסאונד של הדיבורית פשוט מצוין – אין מילים.
  • ההתנהגות של הרכב טובה, הוא מרגיש יציב על הכביש למרות ההגה הVAGי וסך הכל משרה ביטחון לא רע בפניות(גם בעליות המפותלות והמהנות כ"כ בכבישים שמסביב לאיי) – המתלים נוקשים, ברמת גימור הזאת אין מתלים אדפטיביים.
  • המושב היה מאוד נוח ותמך בי מצוין בנסיעה הארוכה.

IMG_20180608_112557.jpgIMG_20180608_112523.jpg

הנהיגה בטנריף:

אני כבר ממש ציפיתי לזה, נהג ספרדי גס שחותך בכבישים – אין לתת זכויות קדימה וכל הרע שאפשר לשמוע על נהגים מזרח תיכוניים ממוצעים והנה, הופתעתי לטובה(בניגוד לאוסטריה – שמה הופתעתי לרעה).

הנהגים אדיבים(תמיד שאתה מגיע למצב של זכות קדימה הם נותנים לך זכות) נהגים רגועים – כאילו הם יושבים באיי באמצע שום מקום ואין להם לשום מקום לאן למהר, כנראה ככה זה שלחצות את האי לוקח במקסימום 3 שעות מצד לצד.

טנריף, המוזרות של המקום:

האיי מחולק ל2 חלקים, הדרום והצפון.

מרחק של 100 קילומטר בערך בין אחד לשני אבל מבחינת מזג אוויר מדובר כאילו עברתי למדינה אחרת לגמרי – החלק הצפוני טרופי לחלוטין, פשוט ג'ונג'ל של ממש ומרגיש כמו מינימום דרום אמריקה, ואז נוסעים חזרה לדרום - המזג אוויר מאוד ים תיכוני וחמים(פשוט כאילו אתה במדינה אחרת).

יש תופעה באיי של גשם אופקי(הצמחייה של האיי מהצפון פשוט מייצרת גשם בעצמה – עננים מתעבים ומורידים גשם באופן עצמי מעל האיי) מה זה אומר? שגשם יכול פשוט לבוא משום מקום ולהפתיע אותך, כולל ערפל שבא באון-אוף ומזג אוויר פשוט הפכפך(דקה אחת הכל שמש בשניה הכל מעורפל – בעיקר בצפון האיי).

בנוסף האיי מלא בצמחייה ייחודית לו שנוצרה בזכות העובדה שמדובר באיי וולקני – כל האזור של הג'ונג'ל בצפון מוגדר כשמורה ביו-ספרית.

לצערי הרב בגלל מזג אוויר גרוע על ההר את הר הגעש טידה(שיושב בערך במרכז) פספסתי(היה מעורפל לגמרי לאורך כל השהות שלי) – מדובר במקום עם צמחיה שאמורה להיות מהמגניבה ביותר – אם אחזור ללא ספק אבקר שמה.

באזורי התיירות(לאס אמריקס הבולט שבהם) יש חופים ממש מגניבים(כמובן שאין חול רגיל, החול הוא שחור כיאה לאיי ולקני – להכניס את הרגל לחול שחור זה פשוט מגניב).

הכבישים:

הכבישים הבין עירוניים פשוט מעולים ממש! 3 נתיבים לכל כיוון במהירות מותרת של 130 קמ"ש(כן, גם באיי קטנטן שכזה – יותר מישראל) וכבישים שסלולים מצוין, באיזורים היותר נדחים המצב של הכבישים משתנה – אבל פחות טוב באיזורים המרחוקים, לדוגמא באיזור של הישוב MASCA הדרומי יש כביש חד מסלולי ל2 הכיוונים צר ומפותל, אבל עם נוף מדהים ויש איזורים עם כבישים שכמעט ולא סלולים וצריך להיזהר.

באיי יש המון כבישים הררים ומדהימים, והמקומיים יודעים לנצל אותם מעולה! האיי פשוט מרגיש כמו סוג של משחק NFS או גרסה אירופאית למהיר ועצבני – המקומיים פשוט חולים על Hot Hatchים, אם אפשר צרפתי/גרמני וישן אז מומלץ.

פשוט כמויות אדירות! של גרסאות חמימות ל106,306,Saxo VTS,גולף GTI דור ראשון-חמישי, אבארטים(גם 500 ישנה אחת שראיתי) ופשוט מצאתי את עצמי מהופנט לשיירות שלהם כשהם יורדים ועולים את ההרים חוויה לא שגרתית ומגניבה – כאילו יש לרכבים האלה חיים משלהם שמה – המקום הרגיש לי כמו גן עדן של נהיגה שלא כ"כ מוכר.

כבישי חובה שאני זוכר(קצת קשה לשחזר הכל):

MASCA – עיירה שנמצאת בדרום והדרך אליה פשוט מדהימה, פשוט לשים בGPS וליסוע.

Mirador Punta del Fraile – המגדלור בקצה של האיי הדרומי, שימו לב! בימי שישי-שני החלק סגור לכניסת רכבים(רק אוטובוסים ורכבים מורשים) עד השעה 7 בערב, אבל דווקא הכניסה לכביש בשעות הדמדומים נתנה אפקט מדהים, דרך הררית על רכס חוף ומדהימה עם נוף מטורף.

אם אתם ישנים בלאס-אמריקס(עיר המלונות של טנריף – סביר להניח ששמה תהיו) זה הזמן לחזור למלון, הדרך מהמגדלור למלון תיקח אתכם דרך אחד מכבישי הנהיגה היותר טובים שהייתי בהם בעולם – פשוט 50 קילומטר של תענוג צרוף של נהיגה – זה המסלול - https://goo.gl/maps/GYKm9MCWDbv - לתוך השקיעה אתה רואה את השיירות של רכבי הספורט הקטנים של המקומיים מטיילים סביבך בכביש, מכירים כל פניה מהודקת בעלפה – פשוט תענוג.

ביער הצפוני מומלץ להסתובב באזור של Mirador hacia el Roque de Los Pinos – פשוט יער טרופי מגניב בדרך לשמה, ממש כאילו עברתם למדינה אחרת – אבל זה קצת יותר נסיעה כי מדובר בצד השני של האיי(שעה וקצת של נהיגה), לקוות שמזג אוויר יהיה אתכם – יש סיכוי סביר שיהיה ערפילי.

אגרות ועלויות נלוות -

אין, פשוט אין – חנייה חינם בכל האזורים בהם החניה מותרת(אין דבר כזה לשלם על חניה ציבורית רק חניונים סגורים – ולרוב יש חניה בכל מקום), אין כבישי אגרה בכלל – הקיצר.

נהיגה בתוך הערים -

לא מורכב, אין פקקים בכלל – שוב, אווירה של צ'יל, המקומיים כן קצת עבריינים(עומס קצת? חותכים קו רציף ועושים פרסה בסבבה).

לסיכום

קצר מידיי, 3 ימים לא הספיק לכסות את טנריף – הדיל של סוויס עדיין חיי ואפשר לתפוס אותו מפעם לפעם, מדובר באחלה דיל לבקר במקום לא שגרתי, אישית אהבתי את המקום – איי שמשלב חוויה של נופש-טיול באותו המקום.

IMG_20180608_112506.jpgIMG_20180608_112511.jpgIMG_20180608_112540.jpgIMG_20180608_112543.jpgIMG_20180608_113316.jpgIMG_20180608_113324.jpgIMG_20180608_113328.jpgIMG_20180608_113348.jpgIMG_20180608_113934.jpgIMG_20180608_114849.jpgIMG_20180608_115058.jpgIMG_20180608_115231.jpgIMG_20180608_120818.jpgIMG_20180608_120915.jpg

המשך דרך אתר חיצוני(כי הגעתי למגבלה):

IMG_20180609_103414.jpg IMG_20180609_103418.jpg IMG_20180609_103432.jpg IMG_20180609_104514.jpg IMG_20180609_104518.jpg IMG_20180609_104522.jpg IMG_20180609_105406.jpg IMG_20180609_105417.jpg IMG_20180609_105930.jpg IMG_20180609_120514.jpg IMG_20180609_120522.jpg IMG_20180609_151302.jpg IMG_20180609_170757.jpg IMG_20180609_170800.jpg IMG_20180609_173053.jpg IMG_20180609_175338.jpg IMG_20180609_175409.jpg IMG_20180609_190415.jpg IMG_20180609_190419.jpg IMG_20180609_191357.jpg IMG_20180609_192924.jpg IMG_20180609_192941.jpg

עריכה אחרונה על ידי noknok

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה על הסקירה.

האי היה על הכוונת שלי בחורף שעבר, אחרי ביקור באי געשי אחר (שיושב גם הוא על התפר שבין אירופה לאמריקה - איסלנד). אבל ירדתי מהרעיון כיוון שלא הצלחתי למצוא קונקשן הגיוני במחיר סביר.

לגבי הנהגים הספרדים - חייב לומר שלפני כ-7 שנים נהגתי שבוע באיזור מדריד ועד סלמנקה, והנהיגה היתה נוחה מאד. אפילו בתוך מדריד הנהיגה לא היתה בעייתית (אם כי צריך להוסיף שהייתי בעיר בתחילה כמה ימים בלי רכב, כך שקיבלתי איזה מושג מי נגד מי).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבת יפה. אני הייתי פעמיים ומת לחזור, אחד המקומות הכי כיפים ורגועים שהייתי בהם.

בפעם הבאה תשתה "ברקיטו קון טודו", הגרסה המקומית והמפנקת לקפה.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערה לגבי מי השתיה בטנריף.

האי סובל מבעיית מים קשה. אין מספיק מים בשביל לקיים את שני צרכני המים העיקריים שהם החקלאות המקומית והתיירות האינטנסיבית שמגיעה לאי (באי כ-900,000 ומגיעים אליו כ-5 מליון תיירים בשנה). כמות המים הזמינים באופן טבעי פשוט לא הספיקה ולכן הוקמה באי (ובגרנד קנריה. אי נוסף במערכת האיים הקנריים) מערכת מים יחודית.

באי חפורות כ-5,000 מנהרות (נקראות גלריות) תת אופקיות, עם נטיה קלה כלפי חוץ. בכל מנהרה יש תעלה פתוחה אליה מטפטפים מים שמגיעים מהגשמים והם מוזרמים למאגרי מים ברחבי האי. אפשר לראות ברחבי האי צינורות גלויים שמובילים את המים מהמנהרות אל מאגרי המים. המערכת, אגב, מנוהלת ע"י חברות פרטיות והיא לא מערכת ממשלתית.

מערכת המנהרות, יחד עם קידוחי מים, מהווים כ-90% מאספקת המים של האי. האורך הממוצע של מנהרה הוא כ-4 ק"מ ומאוד מסוכן להכנס אליהן מכיוון שמדובר בהר געש פעיל ועליה פתאומית בריכוז גזים רעילים היא לא דבר נדיר.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושה חשק

תודה על השיתוף

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תודה על השיתוף, נראה נהדר.

אשריך שאתה מסוגל לחתוך לגיחות האלה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מגיע לאי עוד שבועיים עם עוד שלושה חברים לשבוע, מסלול הטיול כבר מוכן :-D נראה לי קצת חבל לבקר באי הזה רק לשלושה ימים (לנו יש שבוע של ימים דחוסים ונשארו עוד הרבה פעילויות שוויתרנו עליהן מראש), אבל תמיד אפשר לחזור. המחיר שטסת בו נשמע מעולה - אנחנו טסים בטיסה ישירה (7.5 שעות) והיא עלתה לנו 600 דולר כל אחד.

אנחנו לוקחים רכב מהחברה המקומית CiCar, אופל אסטרה, עולה לכולנו פחות מ-200 ש"ח לכל הטיול (שמונה ימים, 176 יורו לכל התקופה).

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין,

אתה יודע מתי אפשר להשיג מחירים כאלו בערך? חיפשתי מעכשיו לפסח (מזכיר, 8 חודשים מראש), ההצעה הכי זולה הייתה של לופטהנזה - 664$ לאדם עם קונקשיין במינכן. זה המון, כמעט פי 2 ממה ששילמת.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיף,

הייתי שם ב2010

חזרתי עם דו"ח מהירות כי הצלחתי לפספס מצלמה אחת :)

ישנו כביש מפותל מאוד, המקומיים מזהירים תיירים לא לנהוג בו בחשכה. הגעתי לשם לקראת שקיעה, תענוג של כביש.

מבחינת אטרקציות ישנו פארק ציפורים וחיות גדול מאוד" לורו פארק", העלייה להר הגעש היא חוויה.

ובכללי, אי קטן וכיפי שקשה מאוד ללכת בו לאיבוד.

Sent from my ONEPLUS 3T using Tapatalk

|fiat punto 16v Speedgear 2006|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חברים, תודה על התגובות.

כתבת יפה. אני הייתי פעמיים ומת לחזור, אחד המקומות הכי כיפים ורגועים שהייתי בהם.

בפעם הבאה תשתה "ברקיטו קון טודו", הגרסה המקומית והמפנקת לקפה.

חבל, לא טעמתי - אני חובב קפה ולא ידעתי שיש סוג מיוחד לטנריף.

אני מגיע לאי עוד שבועיים עם עוד שלושה חברים לשבוע, מסלול הטיול כבר מוכן :grin: נראה לי קצת חבל לבקר באי הזה רק לשלושה ימים (לנו יש שבוע של ימים דחוסים ונשארו עוד הרבה פעילויות שוויתרנו עליהן מראש), אבל תמיד אפשר לחזור. המחיר שטסת בו נשמע מעולה - אנחנו טסים בטיסה ישירה (7.5 שעות) והיא עלתה לנו 600 דולר כל אחד.

אנחנו לוקחים רכב מהחברה המקומית CiCar, אופל אסטרה, עולה לכולנו פחות מ-200 ש"ח לכל הטיול (שמונה ימים, 176 יורו לכל התקופה).

כן, הטיסה הישירה של סמארט-ווינגס יקרה מאוד - גם עם לילה במלון בציריך זה יצא לי יותר מ200 דולר זול יותר מאשר לטוס ישיר, ותאכלס סוויס פשוט מצויינים וזה חוויה בפני עצמה לטוס איתם(מה גם שבזכות הביקוש הנמוך הטיסות היו ממש ריקות - על גבול השורת מושבים שלמה שלי).

טסתי מהרגע להרגע בלי באמת לבנות מסלול מסודר לפני - הייתי חייב משהו קצרצר בגלל העבודה, זכרתי שלקפריסין 3 ימים הספיקו לי וחשבתי שגם פה זה יהיה המצב - אבל ככל שתכננתי את המסלול הבנתי שאני אצטרך ביקור נוסף =].

מעניין,

אתה יודע מתי אפשר להשיג מחירים כאלו בערך? חיפשתי מעכשיו לפסח (מזכיר, 8 חודשים מראש), ההצעה הכי זולה הייתה של לופטהנזה - 664$ לאדם עם קונקשיין במינכן. זה המון, כמעט פי 2 ממה ששילמת.

תשמע, מחירים זולים אומרים שצריך לטוס במועדים זולים - היצע וביקוש, כמו שכתבתי עליתי על טיסות כמעט ריקות וטסתי ממש מחוץ לעונה(תחילת-אמצע יוני), אם תחפש במאי/פברואר/ינואר טיסות שכאלה במחיר זול תוכל למצוא - את הדיל הזה ספציפית מצאתי ב"Hidden Flights".

בפסח הקודם גם אני חצי שנה+ לפני התחלתי לחפש טיסות - אחרי המון מלחמה וסקר הצלחתי למצוא טיסה לנורווגיה(גם יעד לא קל - אבל מחוץ לעונה המקומית שמה) בכמעט פסח(ז"א מהיום השלישי של חול המועד עד 3 ימים אחרי הפסח) דרך אלעל בקונקשין בווינה והמשך עם אוסטריין במחיר יחסית! זול(גם 360-370 דולר).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רק בעיה לטוס בתקופות האלו - אני סטודנט. במאי אני לומד, בינואר ובפברואר תהיה תקופת מבחנים. אולי אם יהיה לי מזל ואעבור הכול במועדי א' אוכל לטוס, אבל זה יהיה יחסית מעכשיו לעכשיו, מה שסביר להניח יגרום למחיר להיות די גבוה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

השרשור הזה הדליק אותי, וגם קיבלתי boost מהשרשור של הבחור שחיפש יעד לירח דבש. מישהו כתב שם שיש חברה שפתחה קו ישיר בנתב"ג, ישירות לאי טנריף. שם החברה הוא SmartWings.

אני כרגע מתכנן את הנסיעה לפברואר הקרוב, ועלות כרטיס טיסה (הלוך ושוב) לשבוע, ליחיד הוא כ-$605. שעות הטיסה נוחות מאוד, ולדעתי מצדיק את ההפרש מול קונקשיין ומלון ללילה בדרך.

עוד כמה ברורים לגבי לינה ורכב, ומתכוון לסגור, אולי ביום ראשון.

* לתשומת לב sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...