Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טנריף אקספרס – קפיצה קטנה לאיי קטן

noknok
שימו לב! השרשור הזה בן 1940 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מעט כסף, ביחס למה שהוצג כאן.

מעבר לכך, לטוס 6-7 שעות בבואינג 737 לא מאוד מרווח, לא נראה לי כמו חוויה, יותר כמו סיוט.

שווה לבדוק קונקשיין עם חברות אחרות, אולי אפשר לקצר את הקונקשיין למספר קטן של שעות בחברה אחרת כמו אוסטריאן, לופטהנזה או אפילו חברה ספרדית כלשהי.

מצאתי טיסות של סוויס ב-375$ עם קונקשיין של כמה שעות בהלוך ובחזור. בכל זאת מדובר על הפרש של כמעט 40%.

יש טיסה של בריסלס איירליינס עם עצירה של כשעתיים בהלוך וכ-4 שעות בחזור - 363$.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה.

המחירים שנקבת הם בפברואר? אכן, הפרש משמעותי, אני מנסה לכמת את הנוחות שבטיסה ישירה מול קונקשיין. פתחת לי התלבטות, וכמובן עוד שיטוטים וחפירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלתך - כן, המחירים בפברואר, שיחקתי עם תאריכים באיזור של ה-11.2 עד 16-18.2.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

של סוויס ושל בריסלס איירליינס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, ראיתי את ההודעה.

סמארטוינגס היא חברה צ'כית, מוכרת לנו גם כ-travel service, ודומני שקשורה גם ל-CSA (אבל אני לא בטוח),ומחכירה מטוסים, בין השאר, לישראייר.

כרגע הכיוון שלי שונה, אבל רשמתי לפני.

דור, אחרי החוויה שלי ב-BA לאחרונה (כולל 380 ו-789 בקטעים של 10 ו-7 שעות בהתאמה), אני כבר לא בטוח שה-737 החדיש פסול. לא כיוון שה-LCC נוח, אלא כיוון שגם חברה יוקרתית לכאורה מושיבה אותך במושב עם pitch של "31 ורוחב "17.5 לטיסה ארוכה, תיבת ה-IFE תופסת את המקום של הרגליים. מעדיף לוותר על ה-IFE, להביא אוכל מהבית ולטוס ישיר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שהטיסה משוויץ לטנריף היא עם החברת בת - אדלוויס, שהם גם ממש אחלה ובטח עדיפים על חברת שאטלים אווירית כמו סמארט ווינגס.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלטתי לבדוק מה המצב בחברות תעופה אחרות.

ברוב החברות יש צורך בשני קונקשיינים (כלומר שלושה מקטעי טיסה).

יש אפשרות לטוס עם אייר אירופה תמורת משהו כמו 440-450 יורו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוקנוק - בדוק בבקשה את הנתונים ב-seatguru. לפחות "על יבש" המושבים של סוויס ואדלוייס (חוץ מה-320 של אדלוייס) צפופים ברמה שלא תאומן.

תראה מה שכתבתי בסוף הפוסט הקודם שלי (שנכתב במקביל לפוסט שלך).

מה שחברות התעופה עושות היום לא יאומן. בואינג ואיירבאס מוציאות דגמים עם פתחי חירום נוספים על מנת לאפשר לצופף את המטוסים עוד ועוד. לטיסות קצרות (נניח עד 3 שעות) זה נסבל, אבל לטיסות ארוכות - והטיסה לטנריפה אורכת 8 שעות - זה קשה. מצד שני, בקונקשן אתה מקבל טיסה משמעותי יותר ארוכה (כנראה בעיקר בחזור), ולא פחות צפופה. מרויח רק את המנוחה באמצע הדרך, שבמקרה זה היא באמת אמצע (בערך4.5 שעות כל קטע).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי בשעתו את אייר אירופה דרך מדריד, עם עצירה בודדת. מדובר בעצירה של הרבה שעות - בלילה. מאוד לא נוח, בודאי לא מוצדק גם לחסכון של $100-200, שחלק גדול מהם יעבור למלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוויס מפעילה לישראל איירבוס 330 שהוא גדול יותר משמעותית משאר החברות שטסות לאירופה(ולטנריף טסתי ב320).

עריכה אחרונה על ידי noknok

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, טסטי בסויס בעבר רק ב-320/321, וגם זה היה לפני איזה 8 שנים. לא זוכר יותר מדי מהטיסה, רק את הקונקשן בציריך (לזכות השדה הזה הקונקשנים די נוחים, חוץ מתור הארוך בביטחון ומרחקים העצומים והאוכל שנמכר במחיר משקלו בזהב בטרמינל E, אבל, כאמור, זה היה לפני די הרבה זמן).

המספרים היבשים של מושבי ה-330 הם pitch של "32 (יחסית ארוך, אם כי המרווח האמיתי תלוי בעובי המשענת כולל כל מה שמחובר אליה), ורוחב מושב צר מאוד של "17.3. מה עוזר לי מטוס גדול אם המושב קטן? אם ראית קודם את הקיטורים שלי על BA, זה כלל גם A380 שגודלו יותר כפול מזה של ה-333 של סויס. תאמין לי שלמרות שהמטוס עצום הישיבה היתה צפופה מאד ולא נוחה.

בכלל, כיום מצופפים מאוד גם את רחבי הגוף. 10 מושבים לרוחב 777, 9 מושבים לרוחב 787, למרות שלנוחות סבירה צריך להיות מושב אחד פחות. זה יתרון של טיסה במטוסים ישנים, למשל ה-777 וה-767 של אלעל שמסודרים בתצורה הרבה פחות צפופה. טסתי במטסים כאלה לסין (טיסות של כ-10 שעות בכל כיוון) והישיבה היתה סבירה בהחלט, אפילו ישנתי כמה שעות. מה שאני מתקשה לעשות בטיסות, כנראה ש-2 ס"מ נוספים ברוחב המושב עושים הבדל. ה-787 שלהם נראה לא מפתה לטיסות ארוכות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוויס מגיעה לפעמים גם עם בואינג 777, אבל הטיסות האלו (בחודש פברואר) כנראה ייצאו באיירבאס A321 בכלל.

בכל מקרה, בנתיים יצא לי לטוס על ה-A321 של לופטהנזה ושל אוסטריאן והיה בסדר גמור.

מטוס גדול כמובן לא מעיד על נוחות המושב או נוחות הטיסה, מאידך, בדרך כלל במטוסים המיועדים לטיסות ארוכות יש לפעמים מערכות בידור אישיות שאין בדרך כלל במטוסים המיועדים לטיסות עם טווח קצר עד בינוני. אני מניח שזה לא רלוונטי לרובנו, אבל גם מחלקת העסקים היא מחלקה אמיתית ולא ביזנס אירופאי. (ב-777 יש גם מחלקה ראשונה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ידוע שככל שהמטוס יותר חדש המושבים צפופים יותר.

השבוע טסתי עם טארום(האלעל הרומנית) לבוקרשט - בהלוך הביאו 737-300(מודל 1993) עתיק עם סלון מתפרק לגמרי(המושב שלי לא התיישר עד הסוף וכל פעם שנשכבתי הוא נמשך אחורה) אבל וואו, המושבים היו נוחים ומרווחים כמו שאני לא מכיר במטוסים היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טסתי בטיסה ובמטוס המדוברים (ה-737 החדש [Max-8] של סמארטווינגס) לפני שבועיים עם עוד שלושה חברים.

הטיסה הלוך היתה תענוג (יצאה בערך ב-2 בצהריים שעון ישראל), בעיקר כי המטוס היה חצי ריק, חבר אחד (גבוה) שלי הזמין מושב עם מקום לרגליים, ככה שיכלנו לשבת לידו כי הוא היה היחיד בשורה. חוץ מזה היה אפשר להתפרס על שורה שלמה, אנחנו ישבנו רוב הזמן 3 ביחד (במושבים הרגילים או במושבים עם האקסטרא מקום), עבר מהר, חלק ובלי בעיות.

הטיסה חזור לעומת זאת (טיסת לילה - יצאה ב8 בערב שעון טנריף), היתה סיוט. המטוס כבר היה קצת יותר מלא (אבל עדיין יחסית ריק), הטיסה היתה 90% זוגות, וישראלים כמו ישראלים תפסו את הפרנציפ - כולם נלחמו לעלות למטוס ראשונים ואלו שהצליחו התפרסו ביחידים על שורת מושבים שלמה (זוגות אני מזכיר, כן? יכלו לתפוס לעצמם שורה ולשבת בה שניים, אבל הגדילו לעשות ותפסו את כל השורה, כל אחד בנפרד). אנחנו, בגלל שבהלוך הושיבו אותנו 10 שורות מאחורי החבר שישב עם מקום לרגליים, ביקשנו הפעם להיות קרובים אליו, אז הושיבו אותנו שורה אחת מלפניו. רק שמה מסתבר - בשורה הזאת אי אפשר להזיז את המושב. אז ישבנו צפופים, 7 וחצי שעות, כשגם הטיסה עצמה היתה לא נוחה ולא חלקה (לי התחילו בחילות והחבר שישב מאחורינו הלך להקיא, לשנינו אף פעם לא קרה דבר כזה), סיוט מתמשך.

הטיסות קונקשן שאני ראיתי אגב בתאריכים שטסנו בהם (תחילת אוגוסט) היו באותם המחירים (הבדלים של 10-20 דולר), או זול משמעותית עם קונקשן של מעל יום ו/או 2 קונקשנים בדרך. הטיסה עם טראוולסרביס היתה גם הכי נוחה מבחינת שעות (מגיעים בערב וחוזרים בערב) וגם הכי משתלמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...