Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש כאן עובדי הוראה או בני זוג של עובדי הוראה? (בנושא שבתון)

mazinya
שימו לב! השרשור הזה בן 2076 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלתי את זו שיודעת הכל - ומתברר כי יש אפשרות למשוך קרנות השתלמות בתנאים מסויימים - שכולם צריכים להתקיים:

1. מעל גיל 50.

2. יצא לפחות פעם אחת לשבתון (כנראה שזו ה"חובה" שעלהי דיבר פות"ש).

3. קימות נסיבות מיוחדות כגון בעיות בריאות (אבל לא רק כאלה. אולי לכך כיוון בוקי).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, כלומר על השבתון הראשון הכסף שרוף ואוכל להנות ממנו רק בשבתון השני והלאה. עד השבתון השני גם ככה סביר שאהיה קרוב לגיל 50

borsood, כן הייתי מעוניין לדעת לגבי חצי שבתון. הבנתי שזה נותן יתרון כלכלי אבל לא הבנתי מה זה אומר ואיזה יתרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת סדר בבלגאן.

קרנות המורים הן בעלות מחזור של 14 שנים ולא 6 כמו של כל המשק. ניתן לצאת לשבתון אחרי 6 שנים או למשוך אחרי 14 אם לא יצאת לשבתון כשאם יצאת פעם אחת ניתן למשוך אחרי 6. ערכי המשיכה הם 89% מהצבירה אלא אם הגעת לגיל פרישה ואז הם 100%.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת סדר בבלגאן.

קרנות המורים הן בעלות מחזור של 14 שנים ולא 6 כמו של כל המשק. ניתן לצאת לשבתון אחרי 6 שנים או למשוך אחרי 14 אם לא יצאת לשבתון כשאם יצאת פעם אחת ניתן למשוך אחרי 6. ערכי המשיכה הם 89% מהצבירה אלא אם הגעת לגיל פרישה ואז הם 100%.

אני מתקרב לשנה ה 7. כלומר אם לא אצא לשבתון ואחכה עד השנה ה 14, אוכל למשוך הכל ולעשות עם זה מה שאני רוצה? וגם אז אקבל רק 89% מהסכום שהצטבר לי בקרן? לאן הולכים ה 11% הנותרים?

עריכה אחרונה על ידי mazinya
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את כוונתו של נהג הלילה לגבי מחזור של 14 שנה.

מניסיוני מה שקורה הוא שאחרי 8 שנות צבירה הקרן נסגרת לחסכון נוסף, ונפתחת קרן חדשה. עדיין מעלה יכול לנצל את הקרן הראשונה לצורך השתלמות.

לגבי ערכי הפדיון - מפסידים את ההטבות המיועדות לצורך השתלמות. כפי שהוסבר, לקרן יש מטרה מוגדרת, ומי שאינו עומד בה אינו מקבל את ההטבות המיועדות לה.

שים לב שהקרן משלמת גמול חודשי התלוי במשך החסכון (כלומר אחרי 7 שנים תקבל יותר מאשר אחר 6 שנים), וכן את שכר הלימוד לפי היקף הקורסים הנדרש.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את כוונתו של נהג הלילה לגבי מחזור של 14 שנה.

מניסיוני מה שקורה הוא שאחרי 8 שנות צבירה הקרן נסגרת לחסכון נוסף, ונפתחת קרן חדשה. עדיין החוסך יכול לנצל את הקרן הראשונה לצורך השתלמות.

לגבי ערכי הפדיון - מפסידים את ההטבות המיועדות לצורך השתלמות. כפי שהוסבר, לקרן יש מטרה מוגדרת, ומי שאינו עומד בה אינו מקבל את ההטבות המיועדות לה.

שים לב שהקרן משלמת גמול חודשי התלוי במשך החסכון (כלומר אחרי 7 שנים תקבל יותר מאשר אחר 6 שנים), וכן את שכר הלימוד לפי היקף הקורסים הנדרש.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרן השתלמות רגילה אתה יכול אחרי 3 שנים לנצל את הסכום ללימודים או למשוך בתום 6. אצל מורים זה 6 ו 14 בתמורה להפרשות יותר גבוהות.

כשהקרן נזילה אתה יכול למשוך אותה ולקבל 89% ממה שנצבר או לחכות לגיל פרישה ולקבל 100%.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרן השתלמות רגילה אתה יכול אחרי 3 שנים לנצל את הסכום ללימודים או למשוך בתום 6. אצל מורים זה 6 ו 14 בתמורה להפרשות יותר גבוהות.

כשהקרן נזילה אתה יכול למשוך אותה ולקבל 89% ממה שנצבר או לחכות לגיל פרישה ולקבל 100%.

אז ה 11% הנותרים הולכים לאן? מיסים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

borsood, כן הייתי מעוניין לדעת לגבי חצי שבתון. הבנתי שזה נותן יתרון כלכלי אבל לא הבנתי מה זה אומר ואיזה יתרון

זה אומר שאתה מצמצם את המשרה שלך ללא איבוד זכויות ובשאר הזמן לומד (תואר שני, ייעוץ, ניהול, חינוך מיוחד). הקרן משלמת לך גם במהלך השנה.

מכיוון שאתה מנסה לראות איך למשוך את הכסף ללא יציאה לשבתון, זה כנראה לא הכיוון אליו תרצה ללכת.

באופק חדש\עוז ותמורה מספר מסולולי קידום חסומים או מעוכבים ללא לימודים בשבתון. הפרטים המדוייקים יהיו אצל נציג הארגון\הסתדרות.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בשבתון מלא אינך מאבד זכויות. קרן ההשתלמות משלמת גם את הזכויות הסוציאליות.

אאל"ט אתה מקבל גמול חודשי בשיעור 66/77/88% מהשכר בהתאם לותק בקרן (6/7/8 שנים) - ובנוסף שכר לימוד וזכויות סוציאליות. כמובן שהלימודים מוכרים גם לגמולי השתלמות (חוץ מתואר שני, שנותן קידום בשכר היסוד אבל לפי זכרוני גמולי ההתלמות מתאפסים וצריך לצבור מחדש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אומר שאתה מצמצם את המשרה שלך ללא איבוד זכויות ובשאר הזמן לומד (תואר שני, ייעוץ, ניהול, חינוך מיוחד). הקרן משלמת לך גם במהלך השנה.

מכיוון שאתה מנסה לראות איך למשוך את הכסף ללא יציאה לשבתון, זה כנראה לא הכיוון אליו תרצה ללכת.

באופק חדש\עוז ותמורה מספר מסולולי קידום חסומים או מעוכבים ללא לימודים בשבתון. הפרטים המדוייקים יהיו אצל נציג הארגון\הסתדרות.

יכול להיות שלא תהיה לי ברירה וגן אצטרך לצאת לשבתון. במצב כזה אעדיף לעשות את הדבר המשתלם ביותר מבחינה כלכלית.

ואין לי שום רצון לקידום מעבר לתפקיד הנוכחי שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...