Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איוניק או סובארו xv בעד ונגד

shlomiik
שימו לב! השרשור הזה בן 2074 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתחיל להתמקד....

אם נדבר על אמינות בדגש על הגיר של כל אחד מהם.

מה דעתכם?

ברור שמבחינת אבזור וצריכת דלק היונדאי לוקחת.

סוזוקי קרוסאובר 2017 1.4 טורבו.

סקודה פאביה 2011 ידנית 1.2tsi

פורד פוקוס 2007.פגו' 205 1997.

יונדאי אקסנט 2000,פיאט אונו 1993.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איוניק זולה יותר, זריזה יותר , תא מטען גדול יותר.

סובארו נוח יותר, בגרסת אייסיט מערכות הבטיחות שלו לא נופלות (יכול להיות שאפילו מתעלות) על אלו של האיוניק, עבירות עדיפה בשבילים.

מבחינת אמינות, לא מכיר בעיות עם אלו של הXV, הבעיות שעלו כאן בפורום בהתחלה בנוגע לאיוניק (משהו עם חלקיקים מהממיר שעפים לתוך המנוע אם אני לא טועה)

כבר לא עולות כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתחיל להתמקד....

אין קשר בין איוניק ל-XV, הן בקטגוריות שונות לחלוטין, אז אני לא בטוח שאתה ממוקד.

ה-XV הוא קרוסאובר עם יכולת שטח לא מבוטלת, והאיוניק היא משפחתית היברידית, לא מצליח לראות שום קשר בין שני הדגמים הנ"ל.

מה הצרכים שלך? למה הגעת דווקא לשני הדגמים (הלא בדיוק מתחרים באותו הסגמנט כאמור) הללו?

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר בין איוניק ל-XV, הן בקטגוריות שונות לחלוטין, אז אני לא בטוח שאתה ממוקד.

ה-XV הוא קרוסאובר עם יכולת שטח לא מבוטלת, והאיוניק היא משפחתית היברידית, לא מצליח לראות שום קשר בין שני הדגמים הנ"ל.

מה הצרכים שלך? למה הגעת דווקא לשני הדגמים (הלא בדיוק מתחרים באותו הסגמנט כאמור) הללו?

תודה על התגובה.

הצרכים שלי הם הצרכים של האישה.

רכב נוח שנראה טוב, כמו נעליים.

טני מוסיף אמין.

זה יכול להיות קרוסאובר / משפחתי/ היברידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה קרוסאובר, קח נירו, ההשוואה בין השניים, זה צרכים והעדפות, היתרון הגדול של הסובארו זה יכולת השטח שלה, החיסרון זאת יחידת הכוח בדגש על הגיר הרציף שגוזל כוח מהמנוע, ונותנת תחושה מעצבנת, הקיה הרבה יותר נעימה, לדעתי אם הקטע off road לא חשוב לך קח קיה, אני הייתי לוקח גם נסיעת מבחן בסיאט אטקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

הצרכים שלי הם הצרכים של האישה.

רכב נוח שנראה טוב, כמו נעליים.

טני מוסיף אמין.

זה יכול להיות קרוסאובר / משפחתי/ היברידי.

הטויוטה C-HR נראית לי מועמדת ראויה. מעוצבת, נוחה מאד עם מכלולים מוכחים בגרסה ההיברידית.

יש לציין שהעיצוב גובה את מחירו בכל הקשור לרווח במושב האחורי ובנפח ת"א המטען, אך אם זה רכב שני, אני מניח שזה לא אמור להוות בעיה.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במישור האמינות אולי אינני מדגם מייצג, אך האיוניק שלי לבינתיים מראה את כל הדרכים האפשריות לכשלים עתידיים. כרגע, עם קרוב ל 9,000 ק"מ עדיין לא נתקלתי בתקלה משביתה, אך משהו חזק אומר לי שלא יקח עוד הרבה זמן עד שזה יגיע.

לבינתיים הרשמים שלי על הכשלים באיוניק הם בעיקר מזגן שמחליט לא להכנס לפעולה (מפוח נכנס תמיד ומוציא אוויר, אך לא קר) עד לכיבוי והפעלה מחדש, השתנקויות של הרכב (כאלו הדומות להשתנקויות של הרעבת דלק או תלמיד בשיעור נהיגה), תופעות דמויות החלקה של קלאץ' בהעברות הילוכים (הילוך עובר בהקפצה קלה של הסל"ד עד להשתלבות מלאה), בלימה לא חלקה/הססנית, בעיקר בשלב שמאוד קרוב לעצירה מוחלטת, ירידה מאוד איטית אך עיקבית במפלס נוזל הקירור של המנוע (של הממיר נראה שללא שינוי) וזהו בגדול. לא תופעות שנעים לחוות ברכב חדש אך כל עוד לא נדלקו נורות מיותרות או שהרכב הזדקק לגרר, למוסך המורשה אין יותר מה לעשות.

בשורה התחתונה - thumbs down ממני בנוגע לאיוניק.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה קרוסאובר, קח נירו, ההשוואה בין השניים, זה צרכים והעדפות, היתרון הגדול של הסובארו זה יכולת השטח שלה, החיסרון זאת יחידת הכוח בדגש על הגיר הרציף שגוזל כוח מהמנוע, ונותנת תחושה מעצבנת, הקיה הרבה יותר נעימה, לדעתי אם הקטע off road לא חשוב לך קח קיה, אני הייתי לוקח גם נסיעת מבחן בסיאט אטקה.

קצת חושש ממנוע 3 צילינדרים וגיר רובוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיאט אטקה זה 4 צילינדר, גיר רובוטי יש גם בקיה ויונדאי, קח נסיעת מבחן בגיר הרציף, ודמה האצה מהירה למספר שניות או בצע עליה כמו העליות לירושלים, תבין שגיר רציף זה חתיכת דבר מעצבן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעליות לירושלים אני לא יכול לחשוב על גיר ראוי יותר מגיר רציף. היכולת של הגירים האלו לשמר מומנט היא לא פחות ממהפיכה. בנוגע לכל השאר, התחושה תהיה יותר פושרת.. לא משנה כמה עתיר יהיה המומנט של המנוע, עם גיר רציף אתה לא תידבק למושב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיאט אטקה זה 4 צילינדר, גיר רובוטי יש גם בקיה ויונדאי, קח נסיעת מבחן בגיר הרציף, ודמה האצה מהירה למספר שניות או בצע עליה כמו העליות לירושלים, תבין שגיר רציף זה חתיכת דבר מעצבן

אין לי בעיה עם איך שהגיר עובד, יותר בכיוון של אמינות הגיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבא שלי יש איוניק, רכב נחמד, חסכוני להפליא, מאובזר היטב. לטעמי הוא לא נוח, בידוד רעשים בינוני.

בקשר לתקלות, יש אצלנו בחברה כמה עשרות של איוניק, תקלות מזגן כבר הופיעו מספר פעמים, חוץ מזה בינתיים שקט.

הגיר, בנוסף לאיוניק, יש אצלנו גם קיה סיד בעל גיר רובוטי מאותו יצרן, שם מתלוננים על קפיצות קלות בתחילת נסיעה ראשונה בבוקר אך תקלות לא היו.

ה-XV, רכב נוח, "מרגיש" הרבה יותר טוב על הכביש (אחיזה, יציבות, שליטה בגובה). צריכת דלק יחסית גבוהה, חלש במנוע 1.6 אך בנהיגה עירונית מספק לחלוטין. אם ההשוואה היא לגירסת האייסייט, האיבזור בה די מכובד ולא נופל מהאיוניק. בגירסאות הנמוכות יותר היתרון של האיוניק בולט מאוד.

לא מכיר שום בעיה מתועדת עם הגיר הרציף הנוכחי של הסובארו בכל השנים בהן הוא משווק.

מרווח הפנים של הרכבים די דומה אך תא המטען של האיוניק גדול בהרבה.

בקיצור, דילמה לא קטנה לרכב שני (ו/או לאישה) - האיוניק תחסוך המון בדלק ויותר חשוב בתדלוקים אך הסובארו, לפחות לי, מרגישה הרבה יותר טוב. (*ההשוואה מול XV איסייט, הנחיתות באבזור בגרסאות יכולה להטות את הכף).

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי

לגבי האיוניק, אני כבר שנה ורבע ו80000 ק"מ עם הרכב, (בחברה שלנו יש לא מעט איוניקים) והרכב מגלה אמינות מצויינת, כרגע יש תחושה שהקלאצ' מחליק קצת בתחילת נסיעה.

הרכב מאובזר, לא נוח במיוחג קצת רועש אבל תמורה טובה לכסף.

ההתלבטות שלך צריכה להיות בין הנירו לבין הסובארו, וההבדל המרכזי הוא כמה היא נוסעת?

הרבה - קח נירו

מעט - אני הייתי לוקח את הסובארו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2074 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...