Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניסאן סנטרה - בחינה קצרה לבדוק מידת התאמה כרכב ליסינג

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 2072 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מייל מקצין הרכב 'אוקטביית הליסינג הגיעה לפרקה - אתה צריך לבחור רכב אחר'.

האופציות המוצעות יונדאי I25, סקודה ראפיד וניסאן סנטרה.

אציין כי אין לי אפשרות לוותר על הרכב עבודה, שכן הוא הכרחי לצרכי העבודה, ומוגדר בהגדרת התפקיד.

סליחה צמפיון וכלמוביל אבל היונדאי והראפיד לא עונות לצורך הבסיסי של משפחה עם שלושה ילדים.

אז לפני שאני הופך שולחן הלכתי לבדוק את הסנטרה, ותיאמתי נסיעת מבחן.

מבחן אולם התצוגה:

הרכב מרשים מאוד. עיצוב קצת מצועצע, אבל אחרי האוקטבייה המכוערת זה נסבל.

מושב אחורי - הפרמטר הכי חשוב. יושב בכסא הנהג, מכוון לעצמי את המושב שיתאים לי, ועובר למושב האחורי.

שפע של מקום. בסיס המושב שטוח לחלוטין, וזה מועיל מאוד למי שמשתמש בבוסטר / כסא בטיחות. כאשר יש הנמכה בבסיס המושב באחד המושבים החיצוניים מאחורה, לבוסטר / כסא יש נטיה לנזול לכיוון אמצע המושב, דבר שמשאיר פחות מקום לשני היושבים ליד, ואז מתחילות מריבות.

תא מטען גדול ושימושי, אם כי פחות שימושי מזה של האוקטביה.

מושב הנהג בסדר, הגה מתכוונן לגובה ולעומק. אבל כשמשחררים אותו לכיוון הוא 'נופל' מיד למטה ללא כל שיכוך.

סה"כ הרכב נראה סביר והגיוני למטרות שלי.

מנוע 1800 סמ"ק עם 130 כ"ס ב 6000 סל"ד ו 17.7 קג"מ ב 3600 סל"ד, המשודך לגיר רציף.

בסיס גלגלים של 2.7 מטר, מהגדולים בקטגוריה.

נציגי אולם התצוגה מנסים לשכנע שמובילאיי זה 'בסדר' כחבילת בטיחות.

יוצאים לעשות נסיעת מבחן, עם נציג חביב בעל הבנה וידע.

רכב ההדגמה עם כ 11,000 ק"מ.

עם היציאה מהסוכנות, על כבישי ת"א השבורים בזכות עבודות הרכבת הקלה, הרכב מרגיש מעט קשיח מדי. בכביש המהיר זה כבר מרגיש לא נעים בכלל, ואני חושד שברכב יש לחץ אוויר של מעל 40PSI. העברת ויברציות מהאספלט הן לא סבירות רכב כזה. מושב הנהג מתגלה במהרה כלא ממש נוח, או לא מתאים למי שמבין איך רכב ב 2018 צריך להרגיש ולהתנהג.

השילוב של המנוע והגיר אינו מוצלח. נהגתי בעבר על גירים רציפים של טויוטה וסובארו, והגיר הזה פחות נעים באופן משמעותי. העברת הכח גיר / מנוע מרגישה לא נעימה ומיושנת. (אני משווה לגירים כמו שיש באוקטביה או לגיר הפלנטרי שיש ברכבי פיג'ו / סיטרואן )

רגל שמאל, אם מקופלת, נתקלת בבליטה שעל הדלת עליה ממוקמים כפתורי חלונות החשמל.

על מנת לכוון את מושב הנהג צריך לעצור ולפתוח את דלת הנהג. הדיפון של הדלת קרוב מדי למנופים, ולא ניתן / קשה מאוד לעשות את זה כשהדלת סגורה.

העיצוב הפנימי נעים לעין, והרבה פחות קודר מזה של האוקטביה.

על המזגן צריך להרחיב – אמנם לא חוכמה להרכיב מדחס מזגן חזק על מנוע 1800 סמ"ק, אבל זה שבסנטרה הוא ליגה בפני עצמו. באמצע אוגוסט, אני מוצא את עצמי קופא מקור ומנמיך את העוצמה למינימום מהר מאוד. בחיי פ33ה של מזגן.

אחרי סיבוב לא קצר מדי עם הרכב אנחנו חוזרים לסוכנות, ועם היציאה מהרכב נפלטת לי אנחת רווחה שכזו. ראשית, אני מעריך עוד יותר את האוקטביה, שנית הסנטרה לא עומדת בקו אחד עם המשפחתיות הטובות שבקבוצה.

אני חוסך את רשימת האיבזור הנדיבה שיש בסנטרה, היא באמת נדיבה.

מגיע שלב הצעת המחיר שביקשתי לקבל. את הסנטרה ניתן לקבל גם בעסקאות 0 ק"מ בכ 100.0 אש"ח, וגם ישירות מהיבואן בקצת יותר. VFM גבוה למי שאינו 'חי' את עולם הרכב, כאשר משפחתיות מובילות כמו אלנטרה / קורולה / אוקטביה יימכרו במעל 130.0 אש"ח, ניתן לקבל משפחתית לא פחות מרווחת, בהרבה פחות כסף.

האם הייתי רוכש אותה לעצמי – לא.

האם בחרתי בה כרכב הבא שלי לכ 35.0 א' ק"מ בשנה, לשלוש השנים הבאות – לא.

האם אני 'פוסל' אותה כאלטרנטיבה משפחתית – גם לא. אני בטוח שרבים יעשו עליה נסיעת מבחן ויהנו ממנה מאוד.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בקיצור, יש סיבה שזה יותר זול.

מה שכן, אצלי בעבודה, בערך במחיר של ראפיד אפשר לקבל יונדאי איוניק (נירו 100 ש"ח יותר). הייתי מנסה לבדוק את הכיוון הזה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסנטרה רכב מיושן שבא לשחק באמת על המשבצת של גדול לשקל.

בליסינג פרטי היא זולה יותר מה-i20 לדוגמא.

בין ה-3 שהציעו לך לדעתי הראפיד היא הכי טובה.

למרות שזאת ירידת רמה מהאוקטביה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבו, זו לא השאלה.

הפוסט הזה נועד לתמצת את הניסאן סנטרה.

הפוסט הזה לא נועד לקבל ייעוץ איזה רכב כדאי לי לבקש.

העצות של תקח X או Y מהניסיון של אחרים - לא רלוונטי.

נבחרה קורולה בתוספת של מעט מאוד כסף כל חודש.

איוניק - התוספת החודשית היתה פי 2 ממה שנדרש עבור הקורולה. הדלק ללא הגבלה עקב הנסיבות.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבל בתחילת הפוסט נכתב שהן(רפאיד ו-I25) לא אופציות.

בכל מקרה, בתחרות כלשהיא עם הפיאט טיפו וקטגוריית הסאב משפחתיות יש לה כנראה יתרון - היא לא נמצאת בקטגוריה של המשפחתיות ה"אמיתיות".

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי חודש על ניסן סנטרה

זה רכב שאין בו כלום.

לא מדבר מבחינת איבזור או כאלה.

פשוט סתם רכב.

לניסן יש בעיה במראות הם מאוד מגדילות שם לב

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המראות היה לי גם באלמרה חלופית שקיבלתי - זה קטע של תקנים אמריקאים לדעתי(גם הסנטרה וגם האלמרה הן עם תקן אמריקאי ולא אירופאי).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נבחרה קורולה בתוספת של מעט מאוד כסף כל חודש.

איוניק - התוספת החודשית היתה פי 2 ממה שנדרש עבור הקורולה.

אולי בגלל שאצלנו מנסים לדחוף רכבים היברידיים, אבל במקרה שלי איוניק הייתה משמעותית יותר זולה מהקורולה. אולי בגלל שיש מגבלה על קילומטראז׳ אבל אין מגבלה על דלק.

אבל עדיין, בשם שתי הקורולות שהיו לי, בחירה מצויינת.

מצפה לסקירה "קורולה vs אוקטביה vs קקטוס".

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסנטרה הוא רכב השכרה קלאסי - מרווח, מאובזר לא רע, מזגן טוב, מניח שאמין אבל נוח כמו קרש גיהוץ, מיושן ויש בו לא מעט פאולים בהנדסת אנוש.

הקורולה עדיפה עליה בכל פרמטר.

האיוניק חביבה אבל לא נוחה כמו הקורולה.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הן אותו דבר בערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואדים, אני לא חושב שיש לקקטוס מה לחפש מול הקורולה והאוקטביה, מדובר ברכב הרבה יותר פשוט , קטן, וזול, שבכלל לא באותה ליגה.

ובכלל השוק הזה של רכבי הבדג'ט נראה שהולך לקרוס די מהר, פשוט לא משתלם לרכוש אותם כפרטיים ואפילו רוב הנהגים לא יהיו מוכנים להתפרשר בשביל כמה שקלים בחודש.

ויש חברות שלקחו את זה בזלזול יתר על המידה, כמו ה301 ואליזה, פשוט הגזימו עם איכות ירודה ברמות שפשוט אי אפשר לקלוט ואפילו לסלוח, אני אישית עם כל האהבה שלי יצרן הזה, ממש לא הולך להתקרב יותר למוצרים שלו, מבחינתי במוצר שרכשתי מהם פשוט חזרו אחורה.

בנוסף נשמע לי שהמתקון הזה של מנוע 1.8 וגיר רציף לא מוצלח כל כך, קראתי שגם המיצובישי לנסר בעלת המנוע 1.8 עם גיר רציף רועשת ולא מוצלחת כמו ה1.5, 1.6.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

PSA כיוון למטה וגם קלע, הוא לא חיפש אוטו שיתאים לך, למרות האהבה העזה שאתה רוחש לו ( קצת לא ברור אם אליו התכוונת או לניסן, מניח שאליו בשל ההצהרות החוזרות ונישנות על אותה אהבה ), הוא מייצר במקרה זה ובמכוון מכונית זולה שנותנת בצד איבזור פשוט ומכניקה בסיסית מרחב ונוחות. תפיסה שגם מוצאת ביטוי בקקטוס אגב, אם כי ביתר חן. הוא גם יודע לייצר מכוניות מאובזרות, מודרניות, מעוצבות להפליא, מיוחדות ובהחלט טובות. גם ניסן כך, בקיצור לא צריך להתייאש, יש סיכוי לאהבה שלכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלע? :-D

המכירות מראות בדיוק ההיפך.

וזה עוד לא הגעתי לרכב עצמו, הוא מפגר מאחור ביחס לרכבים אחרים באותה קטגוריה.

עריכה אחרונה על ידי Wildlands
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2072 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...