Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קודיאק חדשה vs סנטה פה בת 3

inon007
שימו לב! השרשור הזה בן 2042 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני כבר לא יודע במה לבחור...

מצד אחד קודיאק 2.0tdi אמבישן בסיסית חדשה עם מערכות בטיחות חדשות שעולה על הכביש 177k במבצע הוט. מצד שני, סנטה פה 2.4 בנזין ברמת גימור suprim 2015 עם 30k על מד האוץ ב 145k.

לטובת היונדאי - מפוארת לעילה ולעילה, נוחה על הכביש, שקטה, זולה ב 30k לאחר ירידת ערך של 100k ב 3 שנים.

לרעת היונדאי - בזבזנית בדלק 1/8.5, לא חדשה, ביטוח שיקר ב 1500 שקלים מהסקודה.

לטובת הסקודה - חסכונית בדלק 1/15, בטיחותית מאוד, יציבה ונוחה מאוד במהירות בין עירונית, שקטה, חדשה, הרגשה של רכב גרמני.

לרעת הסקודה - ירידת הערך העתידית (לא ידוע כמה), נוקשית בעיר, תעלת הינע, לא מפוארת.

במה אתם הייתם בוחרים?

SUZUKI CROSSOVER TURBO 2017

Alpine

spg-17cs

Hertz Hi Energy 250

HERTZ HCP 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה כלכלית:

הסקודה תפסיד לפחות 15 אחוז עם התחלפות שנת הדגם לשנת 2019, עוד כ- 4.5 חודשים בלבד (ללא חישוב תוספת חודשי עלייה לכביש שבדרך כלל לא מקבלים״), שזה כ- 27 אלף ₪. תפחית מזה הנחת מבצע של כ- 6,000 ₪, הגעת לירידת ערך של כ- 21 אלף ₪.

היונדאי תרד בתקופה מקבילה זאת בערך כ- 4 אחוז בלבד (ואולי פחות מכך), כלומר בערך 5,500 ₪ בלבד.

כלומר הפרש לטובת היונדאי של כ- 15,500 ₪.

משנת 2019 ואילך ירידת הערך תהיה די דומה, שכן המחירים של שני הרכבים יהיו דומים (הסקודה כ- 150 אלף ₪, היונדאי כ- 140 אלף ₪) ושיעור ירידת הערך באחוזים צפוי להיות דומה (סביב 10 אחוז לשנה יחסית למחירון של השנה לפני כן).

ואולם הסקודה תחסוך לך כל שנה כסף על חסכון בדלק, שיכול להגיע לכמה אלפי ₪ בשנה, תלוי בקילומטרז׳ שאתה נוהג.

כלומר תוך כמה שנים החסכון בדלק יקזז את ההפרש הנ״ל לטובת היונדאי.

הסקודה חדשה באחריות והיונדאי לא וצפוי עלויות תיקונים וכן בלאי והיתרון עובר לסקודה.

מבחינת הרכבים:

היונדאי בשנת 2015 הגיע ללא שום מערכות בטיחות אקטיביות.

אני חושב שגם מערכת המולטימדיה של היונדאי בשנה זאת הייתה בהתקנה מקומית וצריך לבדוק מה טיבה.

הסקודה בעלת ביצועים טובים יותר משמעותית והתנהגות כביש טובה יותר.

היונדאי לא הרגישה לי מפוארת, המראה הפנימי מצועצע וכבר רואים את גילו.

בסקודה לא הצלחתי להגיע לתנוחת נהיגה נכונה ובשבילי היא פסולה עקב כך, אבל חלק גדול מהאנשים לא יודעים מה זאת בכלל תנוחת נהיגה נכונה, תשים אותם בכל רכב והם יסתדרו. ביונדאי אני לא זוכר איך תנוחת הנהיגה.

ללא הפרמטר של תנוחת נהיגה, הייתה בוחר בסקודה.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי השוואה מופרכת. הקודיאק, ברור. אם כבר להשוות לסנטה-פה, אז קח סורנטו - טובה יותר ומודרנית יותר מהסנטה-פה.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי השוואה מופרכת. הקודיאק, ברור. אם כבר להשוות לסנטה-פה, אז קח סורנטו - טובה יותר ומודרנית יותר מהסנטה-פה.

לדעתך, היית לוקח סורנטו בת 6-10 חודשים על הכביש ברמת גימור ex עם מנוע 2.4 שהיא הביניים במחיר של קודיאק חדשה?

Alpine

spg-17cs

Hertz Hi Energy 250

HERTZ HCP 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו סורנטו אחרי מתיחת הפנים, עם מערכות בטיחות ומולטימדיה מקורית? כי אם כן, אז זו יכולה להיות עסקה לא רעה - למרות שכנראה הייתי מעדיף את המנועים של הקודיאק, בגלל הטורבו. הסורנטו בוודאות גדולה יותר, ואתה גם מקבל מזגן לשורה האחורית ואחלה גג זכוכית בEX.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אוהב את הרכבים של קיה אבל הסורנטו רכב טוב,בסקודה לא הייתי נוגע מטעמי אמינות ועמידות,הסנטה פה לא רע אבל מפואר הוא ממש לא,לך על סורנטו בת שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה כלכלית:

הסקודה תפסיד לפחות 15 אחוז עם התחלפות שנת הדגם לשנת 2019, עוד כ- 4.5 חודשים בלבד (ללא חישוב תוספת חודשי עלייה לכביש שבדרך כלל לא מקבלים״), שזה כ- 27 אלף ₪. תפחית מזה הנחת מבצע של כ- 6,000 ₪, הגעת לירידת ערך של כ- 21 אלף ₪.

היונדאי תרד בתקופה מקבילה זאת בערך כ- 4 אחוז בלבד (ואולי פחות מכך), כלומר בערך 5,500 ₪ בלבד.

כלומר הפרש לטובת היונדאי של כ- 15,500 ₪.

משנת 2019 ואילך ירידת הערך תהיה די דומה, שכן המחירים של שני הרכבים יהיו דומים.........

לא מצליח להבין את החישוב הזה:

לפי זה, אף פעם אסור לרכוש רכב חדש בחודשים האחרונים של השנה?!

מילא לקנות בדצמבר או אפילו בנובמבר זה באמת קצת טיפשי, אבל באוגוסט?

אני מכרתי כעת רכב שעלה לכביש ביוני 2015.

לא שיחק ללקוח שזה יוני ולא ינואר? ברור שכן.

בטרייד אין ובמגרשים באמת מסבירים שזה לא משנה, אבל במכירה ללקוח פרטי זה מאוד משנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטרייד אין ובמגרשים באמת מסבירים שזה לא משנה, אבל במכירה ללקוח פרטי זה מאוד משנה

אז למשל, מה אני אמור לעשות?

בגלל מבצע מועדון הוט אני חייב לקבל את הרכב בנובמבר, אין אפשרות לדחות את המסירה לינואר ובנוסף, אם אני דוחה איך שהו לינואר, אני צריך למכור את הרכב שלי באיזור נובמבר דצמבר, שזה אומר שגם אני אפסיד המון במכירה כי אנשים אומרים: עוד מעט מתחלפת שנה...

Alpine

spg-17cs

Hertz Hi Energy 250

HERTZ HCP 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתכוון להחזיק את הקודיאק לפחות 3-4 שנים.

חייב להוסיף שהייתי היום שוב בסוכנות של קיה בקשר לסורנטו. אני חייב לציין שאיכות החומרים פשוט מעולה! חומרי הדלתות רכים גם מקדימה וגם מאחורה, בניגוד לסקודה שבה רק מקדימה.

רק חבל שהקיה עולה 23000 שקלים יותר מהסקודה. יש לי אפשרות לחכות לאוקטובר למבצע מועדון הוט ולשריין לי סורנטו. הבנתי מסקודה שאני יכול לבטל ולקבל את ה 3000 שקלים ששלמתי עד שהרכב נמצא שבועיים בישראל. אני מקווה שהם אומרים את האמת ולא מבלפים.

Alpine

spg-17cs

Hertz Hi Energy 250

HERTZ HCP 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודיאק TDI עם מצמדים רטובים צפוי להיות הרבה יותר אמין מהתדמית של סקודה בכלל.

ולא צפוייה בעיה לסוכנות למצוא קונה במקומך, אם תחליט לבטל

אני חושב שזה ייקח להם בדיוק 5 דקות להתקשר לממתין למשלוח הבא של סקודה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשוואה של ירידת הערך שעשיתי הייתה בין רכישת רכב חדש לרכישת רכב משומש באותו אורך של תקופת אחזקה.

ברכישת רכב חדש הוא נמכר באותו מחיר מחירון לאורך כל השנה (למעט במבצעי מכירות מעת לעת שמתקיימים גם בינואר דרך אגב) בעוד שברקע מחיר המחירון של אותו הרכב כמשומש הולך ופוחת (לצורך הדוגמה קודאיק דיזל אמבישין 2018 משומש כבר מופיע במחירון יצחק לוי של חודש 08/2018 במחיר מחירון של 160 אלף ₪. כלומר כאשר אתה רוכש קודיאק חדש בחודש זה, במחיר מחירון של רכב חדש, סך של 180 אלף ₪, אתה משלם 20 אלף ₪ יותר ממחיר המחירון המשומש הנ״ל).

למעשה אם הלקוחות היו מודעים יותר היבואנים היו נאלצים להוריד את מחיר המחירון בהדרגה עם כל חודש שעובר.

ברכישת רכב משומש אתה משלם בפועל את מחיר המחירון המופחת שיורד מדי חודש בחודשו.

כמו כן בדרך כלל רכב חדש בשנה הראשונה שלו יורד בשיעור גבוה יותר מהשנים לאחר מכן ולכן בהשוואה לרכישת רכב משומש הדבר בא לידי ביטוי (אלא אם כן מדובר במבצע טוב יותר. בסדרי גודל של מחירים כמו הקודיאק ההנחה שהיבואנים נותנים בדרך כלל היא בסדר גודל של 10 אלף ₪ ומעלה ולא רק סך של 6,000 ₪).

בהשוואה של רכישת רכב חדש בתחילת שנה לעומת רכישת רכב חדש בסוף שנה ההבדלים יהיו קטנים יותר ככל שתקופת האחזקה תהיה ארוכה יותר (וכמובן ככל שמחיר הרכב נמוך יותר).

אם ניקח כדוגמה את הקודיאק דיזל אמבישין שעולה כחדש 180 אלף ₪.

צפי ירידה בשנה הראשונה, נניח רכש שנרכש בשנת 2018, הוא של כ- 15 אחוז, דהיינו מחיר המחירון שלו לאחר שנה, בשנת 2019, יהיה 153 אלף ₪.

בכל שנה לאחר מכן צפי ירידה של כ- 10 אחוז (פלוס מינוס, לא בדקתי בפועל לאור שינוי התמחור בדגמי הקודיאק החדשים שבאים לידי ביטוי גם במחירון של קודיאק משומש).

כלומר בשנת 2020 מחיר המחירון יהיה כ- 138 אלף ₪.

בשנת 2021 מחיר המחירון יהיה כ- 124 אלף ₪.

בשנת 2022 מחיר המחירון הצפוי יהיה כ- 112 אלף ₪.

מי שרכש את הקודיאק בחודש 09/2018 יימכור אותו בחודש ינואר שנת 2022 במחיר מחירון של 112 אלף (שזה מחיר מחירון של חודש 01/2018 ללא תוספת חודשי עליה לכביש בהנחה שלא תתקבל תוספת זאת).

מי שרכש את הקודיאק בחודש 01/2019 יימכור אותו בחודש ינואר שנת 2022 במחיר מחירון של 124 אלף ₪ (שזה מחיר מחירון של חודש 01/2019 כאשר אין ממילא תוספת חודשי עליה לכביש מאחר ומדובר בחודש ינואר).

ההפרש הוא של 12 אלף ₪. אבל מי שרכש בחודש ספטמבר בכל זאת קיבל את הרכב רבע שנה לפני זה שרכש בחודש ינואר ונהנה ממנו ולכן ניתן להפחית רבע מההפרש הנ״ל, כך שההפרש יעמוד על סך של בערך 9 אלף ₪.

כמובן שההפרש ייקטן עוד ככל שמי שרכש בחודש 09/2018 יקבל במכירה באופן פרטי תוספת של חודשי עליה לכביש (במכירה בטרייד אין בוודאות לא נותנים את התוספת הזאת).

יש גם עניין של תזמון, ייתכן שלא יהיה מבצע דומה של סקודה שיהיה רלבנטי לתחילת שנת 2019 ואז הרכישה תהיה במחיר מחירון מלא או כמעט מלא, לעומת הנחה שניתנת כעת ואז ההבדלים יצטמצמו יותר.

אצל חלק מהיבואנים יש באופן קבוע מבצעים טובים גם בתחילת שנה ועוד לקהל הרחב ולא רק למועדוני לקוחות ואז ניתן לבנות על כך (למשל קיה. למיצובישי יש מבצע עם מועדון חבר בחודש ינואר באופן קבוע מדי שנה). אצל סקודה זה לא בהכרח כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם מחדש מפתיע אותי כמה אנשים מתעקשים לירות לעצמם ברגל, אפילו כשהמדינה מנסה לעזור להם. כל הרעיון של חודש עליה לכביש הוא לבטל את החשש של קניית "שנת מודל" וחלוקה הגיונית של השנה ל-12 חלקים, מתוך הבנה שאין דין עלייה לכביש ב-1 לינואר כדין עלייה לכביש ב-31 לדצמבר של אותה שנה.

ואנשים, במקום לזרום עם זה, מוכנים ליפול למלכודות של סוכני מכירות וטרייד אין חלקלקים.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון ועדכון למה שרשמתי:

מי שקיבל את הקודיאק החדש בחודש 09/2018, נניח בתאריך 01/09/2018, מדובר בשליש שנה לפני מי שקיבל את הקודיאק ביום 01/01/2019, ואז יש להפחית מההפרש בסך של 12 אלף ₪ שליש ולא רבע, דהיינו ההפרש יקטן לסך של 8,000 ₪.

כמו כן יש להפחית בערך 3,4 אחוז ירידת ערך מהרכב המשומש אותו מחליף הקודיאק, שיימכר בחודש 01/2019 במקום בחודש 09/2018 במקרה של קבלת הקודיאק בחודש 01/2018 (ובתקופה זאת תחול ירידת הערך הנ״ל בערך על הרכב המשומש).

אם הרכב הנמכר הוא סוזוקי בלנו שנת 2017 כמו אצל פותח השרשור, ירידת הערך בתקופה זו תהיה סביב 4,000 ₪, אותם יש להפחית מההפרש הנ״ל בסך של 8,000 ₪, כך שהוא קטן לסך של 4,000 ₪ בלבד.

כלומר ההפרשים בסופו של דבר נמוכים בין קבלת הרכב החדש בחודש 09 של השנה לעומת קבלת הרכב בחודש 01 של השנה לאחר מכן כמו בדוגמה הנ״ל.

באופן כללי, יהיה שוני בהפרש הנ״ל, בהתאם לאיזה רכב משומש נמכר (אותו מחליף הרכב החדש) ומה תהיה ירידת הערך שלו עד ינואר, האם, מתי וכמה הנחה תינתן על מי מהרכבים החדשים הנרכשים, באיזה זמן של השנה נרכש הרכב החדש והאם וכמה תוספת חודשי עליה על הכביש יהיה ניתן לקבל על הרכב שיירכש בסוף השנה במכירה עתידית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
לדעתך, היית לוקח סורנטו בת 6-10 חודשים על הכביש ברמת גימור ex עם מנוע 2.4 שהיא הביניים במחיר של קודיאק חדשה?

היי

מה עשית בסוף לגבי זה?

יש לי אותה ההתלבטות - סורנטו בת שנה וקצת ex או קודיאק אמבישן חדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2042 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...