Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כונן קשיח שבק חיים בלפטופ סוני

dany
שימו לב! השרשור הזה בן 2071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב חברים,

יש לי לפטופ של סוני שירשתי והוא כבן 10,

עד לפני מספר ימים עבד כמו שצריך (השימושים שלי הם אינטרנט וצפייה אונליין),

יום אחד קמתי בבוקר וגיליתי שהכונן הקשיח לא עובד יותר.

השאלה היא האם כדאי להשקיע ב-ssd ולהמשיך לחיות אתו (מספק אותי לחלוטין) או שזה כוסות רוח למת כי המחשב עתיק מדי ולא יצליח לנצל כראוי את הssd?

המחשב הוא סוני דגם pcg-7142L,

מצורפת תמונה של הכונן הקשיח והסלוט בלוח.

מפרט טכני של הכונן המת:

https://www.cnet.com/products/seagate-momentus-5400-4-st9250827as-hard-drive-250-gb-sata-300-series/specs/

אודה לעצתכם!

IMG_20180817_100618.jpegIMG_20180817_100802.jpeg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי dany

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו מערכת הפעלה?

איזה מעבד?

אם מדובר בויסטה ומטה - הן יהרסו את ה-SSD מהר מאד, שכן הן אינן בנויות לניהול קבצים במדיום הזה. 7 ומעלה זה בסדר.

לדעתי הטוב ביותר יהיה לנסות להשיג כונן מגנטי ישן ולהשתיל אותו במחשב, ובהזדמנות להתקדם למחשב מודרני.

לי יש שני מחשבים ניידים בגיל הזה ובנוסף נטבוק מדור ראשון, הם פועלים, אבל לא יותר מזה. האיטיות שלהם הרסנית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את התמיכה בTRIM הוסיפו דווקא בויסטה. XP הוא זה שהורס כונני SSD.

בלי מפרט של מחשב קשה לדעת. אולי זה משהו שנקנה בזמנו במבצע בשופרסל ואפשר לזרוק אותו לפח או לתרום בראש שקט, ואולי זאת תחנת עבודה ישנה דוגמת hp z או דל precision, שעדיין יכולה לתת פייט למחשבים מודרניים זולים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מחשב מסדרת vaio שנקנה בארצות הברית בזמנו, לפני שהכונן נפטר הקיץ ווינדוס 7 כמו גדול.

מחיפוש ברשת מדובר על

Sony Vaio Vgn-ns110e Pcg-7142l Intel Pentium T3200 2.00ghz 2gb RAM

האם ssd הוא בחיבור sata3?

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מחשב Dell שמתקרב לגיל 11, מפרט די דומה מעבד T2450. בקושי זז.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לשים SSD פשוט של 120GB, קינגסטון או סנדיסק, יש SSD טובים יותר, אבל למחשב הזה - לא רלוונטי. הם נמכרים בסביבות 130-140₪ בארץ בנפח הזה (או אולי 128GB), גם במחשב ישן תהיה השפעה (אם תתקין מ"ה כמו ווינדוס 7), יהיה שיפור בוודאות, אבל אל תצפה לביצועים מטורפים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את התמיכה בTRIM הוסיפו דווקא בויסטה. XP הוא זה שהורס כונני SSD.

בלי מפרט של מחשב קשה לדעת. אולי זה משהו שנקנה בזמנו במבצע בשופרסל ואפשר לזרוק אותו לפח או לתרום בראש שקט, ואולי זאת תחנת עבודה ישנה דוגמת hp z או דל precision, שעדיין יכולה לתת פייט למחשבים מודרניים זולים.

יש לי שאלה בקשר לתמיכה בSSD, לפני חודשיים קניתי מחשב נייח חדש עם דיסק SSD 256 והתקנתי אלו WIN 10.

אחרי שבוע שמתי לב שהנורה האדומה על המארז מתחילה לדלוק קבוע והDISK קופץ ל100 אחוז בטאסק מאנג'יר אחרי 5 דקות שלא נוגעים בעכבר ובמקלדת.

אחרי ששום פתרון לא עזר התקנתי את הוינדוס מחדש, אחרי שבוע בדיוק הבעיה חזרה...

הפכתי עוד פעם את כול האניטרנט עד שמצאתי את הפתרון. היה צריך לבטל את הדפראג האוטומטי...

מעניין שמערכת הפעלה כול כך מתקדמת כמעט והרסה את הSSD בגלל הדפראג הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כדאי כבר לרכוש כבר 256gb?

כל כונן ssd עם sata3 יתאים לי?

יש תאימות לאחור, אז לא צריכה להיות בעיה.

אתה יכול לרכוש בנפח גדול יותר, ומקסימום אם המחשב ישבוק חיים, תעביר את ה-SSD הזה למחשב השולחני שלך או ללפטופ שתרכוש (אם לא יהיה שם כבר SSD).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהבחור מלמעלה אמר.

סוני עשו מחשבים מעולים, חבל שהם יצאו מהשוק הזה.

סוני עשו מחשבים מצויינים והפסידו הרבה כסף, ולכן יצאו מהשוק.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגמה בשוק זה לעבוד מדיסקים מגנטיים לssd, יחד עם ירידה בצורך בנפח איחסון מקומי גדול (לדוגמא אם קודם היו מורידים סרטים/סדרות, היום יש נטפליקס/אמזון/פופקורן טיים, אם היו מורידים מוזיקה, היום יש יוטיוב וספוטיפיי), אז במקום דיסק מגנטי של חצי טרה, אפשר לשים ssd של 256 ג'יגה, שיעלה בערך אותו דבר, כאשר מבחינת ביצועים עדיף ssd גרוע על דיסק מגנטי טוב.

הניחוש המושכל שלי זה שעוד כשנה-שנתיים כבר לא יהיה בשוק מחשבים ניידים עם דיסק קשיח מגנטי.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יש לי מחשב נייד בן 10 שנים שלפני 4 שנים קיבל SSD ישן (מהתקופה ש 80GB עלה 1,400 שקל), הדבר הביא לו בוסט רציני לזמן התגובה והאריך את חיי הסוללה.

דגם המחשב Dell latitude E4300.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקפיץ חברים,

ניתקתי את הארד דיסק הישן,

חיברתי את החדש,

הכנסתי דיסק און קיי בוט עם ווינדוס,

המחשב עולה אחרי הסמל של סוני ונשאר על מסך שחור שעות,

ניסיתי לחבר בפורט אחר, הכונן תקין, בלעדיו המסך שנתקבל הוא "no operation system founed".

מה יכולה להיות הבעיה?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...