Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרת ייעוץ בדאצ'יה

HaLoMukAr
שימו לב! השרשור הזה בן 2073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

העקרון שבגירה מנסה להעביר ברור. לא יודע אם אלה גורמים בעלי אינטרס שניסו להחדיר לתודעה את הפחד מחוסר הבטיחות ואת ההנחה שבמקרה של תאונה הדאצ'יות יתפוררו לרסיסים בעוד כל שאר הרכבים יעמדו איתנים (אולי זה הקלף האחרון שנשאר להם בתחרות).

דאצ'יה סנדרו תשרוד תאונה לא פחות טוב מכל פחוני המיני שמטיילים לנו על הכבישים. מבחינת הגנה פאסיבית. יש הרבה אנשים שמערכות הגנה אקטיביות חשובות להם ויש הרבה יותר שלא. אני למשל בכל נסיעה בספורטאז' המשפחתית מכבה מיד את הבקרת סטייה מנתיב. מעדיף שהמחשב לא ייגע לי בהגה כשאני נוהג.

אגב מובון, הפעולה שלו הרבה יותר נעימה לטעמי משל המובילאיי.

גם מבחני ריסוק צריך לדעת לנתח לפני שמפחדים להסיע ילדים ברכב מחשש שיתפורר מהחיכוך עם האוויר, ציון יורד גם על כל מיני פיצ'רים כמו לדוגמה התראה על חגורת בטיחות ומערכות הגנה אקטיביות כמו גם על בטיחות להולכי רגל. כל אלה לא מעידים במאום על איך יתנהג הרכב בזמן תאונה ועל הסיכוי של הנוסעים בו לצאת ממנה בשלום.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ש הרבה אנשים שמערכות הגנה אקטיביות חשובות להם ויש הרבה יותר שלא. אני למשל בכל נסיעה בספורטאז' המשפחתית מכבה מיד את הבקרת סטייה מנתיב. מעדיף שהמחשב לא ייגע לי בהגה כשאני נוהג.

בנוסף, בקטגוריה שלה, הסטפוויי ממש לא יוצאת דופן בהעדר בקרות אקטיביות.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי שנתיים על סטפוויי 0.9 ידנית. היא לא מכונית בטוחה.

אקטיבית, אין בכלל על מה לדבר ברמת המחיר הזו.

פאסיבית, המבחן של הסנדרו הוא מ2013, התוצאה היתה בינונית מאוד (רחוקה מלהיות טובה אבל גם לא אסונית) ומאז המבחן הוחמר מספר פעמים. חשוב לציין שהמבחנים האלה לא מאפשרים להשוות בין מכוניות משנתונים שונים אבל משום שהציונים מאוד קרובים, סביר להניח שהפיקנטו בטוחה יותר. ואגב, את ציוני הילדים לא ניתן בכלל להשוות משום שהמבחן שונה בצורה טוטאלית והם בכלל לא בודקים את אותם דברים.

אבל הרכב לא בטוח עוד הרבה לפני שההתרסקות שלו משום שהוא לא יושב כמו שצריך על הכביש. במהירויות בינעירוניות (חוקיות לחלוטין), הרכב מרגיש מרחף ומנותק מהכביש (שילוב של מתלים זולים ורכים והיגוי מאוד לא מדויק עם שטח מת עצום במרכז). במהירויות עירוניות הוא סובל מהיגוי מומנט (torque steer) די חריף והוא נכנס לתת היגוי מוקדם מאוד, בכלל זה במהלך פניות מאוד סולידיות במהירויות עירוניות.

זה רכב חמוד, הוא נוח, הוא זול, הוא גבוה ואפשר לרדת איתו לשבילים והעבירות שלו מפתיעה אבל הוא לא רכב בטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום דבר ממה שתארת לא מוכר לי, מה שמוביל אותי למסקנה הבלתי נמנעת שנסעת על צמיגים גמורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא מכיר שום דבר ממה שהבחור תיאר. גם טיילתי עם הרכב בטיולי נהיגה בכבוד (יחסית כן? זה עדיין רכב גבוה ולא ספורטיבי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסיעת מבחן גם לא הרגשתי משהו חריג, דווא המתלים מספקים נוחות נסיעה טובה, זה לא רכב דינמי אבל להגיד שלא בטוח? אישית לא הייתי אומר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי שנתיים על סטפוויי 0.9 ידנית. היא לא מכונית בטוחה.

אקטיבית, אין בכלל על מה לדבר ברמת המחיר הזו.

פאסיבית, המבחן של הסנדרו הוא מ2013, התוצאה היתה בינונית מאוד (רחוקה מלהיות טובה אבל גם לא אסונית) ומאז המבחן הוחמר מספר פעמים. חשוב לציין שהמבחנים האלה לא מאפשרים להשוות בין מכוניות משנתונים שונים אבל משום שהציונים מאוד קרובים, סביר להניח שהפיקנטו בטוחה יותר. ואגב, את ציוני הילדים לא ניתן בכלל להשוות משום שהמבחן שונה בצורה טוטאלית והם בכלל לא בודקים את אותם דברים.

אבל הרכב לא בטוח עוד הרבה לפני שההתרסקות שלו משום שהוא לא יושב כמו שצריך על הכביש. במהירויות בינעירוניות (חוקיות לחלוטין), הרכב מרגיש מרחף ומנותק מהכביש (שילוב של מתלים זולים ורכים והיגוי מאוד לא מדויק עם שטח מת עצום במרכז). במהירויות עירוניות הוא סובל מהיגוי מומנט (torque steer) די חריף והוא נכנס לתת היגוי מוקדם מאוד, בכלל זה במהלך פניות מאוד סולידיות במהירויות עירוניות.

זה רכב חמוד, הוא נוח, הוא זול, הוא גבוה ואפשר לרדת איתו לשבילים והעבירות שלו מפתיעה אבל הוא לא רכב בטוח.

שוב לא יודע מי הכותב ומאיפה הוא מגיע אבל גם לי יש ניסיון של כ10 חודשים עם הסנדרו סטפווי ולא הכרתי שום דבר כזה. אני נוהג בצורה די נמרצת (אם כי לא יצא לי לעלות עם הרכב על המסלול [emoji38]) ואף פעם לא שמתי לב לחוסר יציבות בנהיגה.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי עם הצמיגים שהגיעו מהמפעל, אם אני זוכר נכון הם היו קונטיננטל אקוקונטי כלשהם.

לא הולך לריב פה עם אף אחד, בטח לא עם אחראים ראשיים, אבל כשרשמתי דברים דומים בשרשור דומה לפני חודשיים, בגירה טען שהוא מסכים איתי, רק שהוא ייחס את זה לסוג הצמיג וטען שהחלפה שלהם לצמיגים ספורטיביים יותר פתרה את הבעיה: https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?655145-%D7%93%D7%90%D7%A6%D7%99%D7%94-%D7%A1%D7%A0%D7%93%D7%A8%D7%95-%D7%A1%D7%98%D7%A4%D7%95%D7%95%D7%90%D7%99-%D7%99%D7%93%D7%A0%D7%99%D7%AA&p=5668238#post5668238

אני עומד מאחורי הדברים שלי. זה רכב זול, גבוה, לא מכויל במיוחד, מתלים פשוטים ורכים מאוד וזה פועל יוצא של כל אלה. אני לא יכול להתייחס להשפעה של החלפת הצמיגים אבל את שני הסנט שלי אני שם על המתלים. יתכן ואלה שופרו במתיחת הפנים אבל למיטב ידיעתי היא היתה קוסמטית בלבד.

נ.ב., זה דווקא רכב מצוין לקורסים לנהיגה מתקדמת כי לא צריך להתאמץ יותר מדי בשביל להכניס אותו למצבים בעיתיים:-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להיפך, קשה להכניס אותה למצבים בעיתיים בגלל שיש בקרת יציבות שמנתקת אותך מאוד חזק. מצד שני עדיין אפשרי לשמור איתה על קצב נאה (כזה שגורם לאבא שלי לצעוק עליי שהוא יקח לי את הרישיון, וכנראה לקבל שלילה גם מהמשטרה אבל לא קצב של מכונות נהיגה ונהגים טובים באמת).

הרכב מאוד רך (מאוד מאוד) אבל זה לא דבר רע. להיפך, הרכב מאוד נוח לנסיעה אבל הוא לא מתנדנד יותר מידי כשנוהגים שפוי.

לי אישית לא הייתה בעיה לא עם צמיגי הקונטיננטל הקודמים אבל ההיגוי הפך לחד יותר כששמתי צמיגי הנקוק ונטוס פריים על הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת ששכחתי מהבקרות שלה שקופצות מהר מאוד ואגב, עובדות לא רע בכלל בנסיעה על שבילים (בגדש על כאלה חוליים על אחיזה גרועה) אבל כנראה שיש סיבה שזה אחד הרכבים היחידים שלא מאפשר ניתוק של הבקרות:wink:.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שיש סיבה שזה אחד הרכבים היחידים שלא מאפשר ניתוק של הבקרות:wink:.

היא בחברה טובה עם הג'וליה...:wink:

וברצינות, היחידים?

ועוד פעם ברצינות, בוא נלך על רכב הרבה יותר רציני, ניסן ג'וק או סטוניק.

ובוא נגיד שאפשר לנתק בו בקרות (אין לי מושג).

נו, אז מה בדיוק נותן לך ג'וק בלי בקרות חוץ מאשר רכב יותר מסוכן מאשר ג'וק עם בקרות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לבצע נסיעת מבחן.

האינטריור מזכיר רכבים פשוטים מלפני 15-20 שנה.

בהחלט מחזק.

ממליץ לעשות נסיעת מבחן.

אחד הרכבים היותר גרועים שיצא לי לנהוג עליהם.

סוזוקי קרוסאובר 2017 1.4 טורבו.

סקודה פאביה 2011 ידנית 1.2tsi

פורד פוקוס 2007.פגו' 205 1997.

יונדאי אקסנט 2000,פיאט אונו 1993.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיזו בחינה?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...