Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרת ייעוץ בדאצ'יה

HaLoMukAr
שימו לב! השרשור הזה בן 2067 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, אשמח לקבל את עזרתכם, אנחנו מעוניינים לרכוש רכב דאצ'יה סנדרו סטפווי.

הייתי שמח לשמוע את דעתכם על אמינות הרכב, שכן אני מודע לכך שאין לו שוק כמעט ביד 2, צריכת דלק מוכרת.

אנחנו רוצים לקנות רכב ולהיות בראש שקט, עד כמה שאפשר, וכמובן שאשמח לדעת מניסיון, לגבי עלות התיקונים ברכב, ואיכות השירות של היבואן.

תודה רבה, סופש נעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה מחפש חדש?

ידני? רובוטי? בנזין או דיזל?

דווקא לדיזל יש אחלה שוק, לבנזין קצת פחות כרגע...

יש להוריי אחת כבר כמעט שלוש שנים ופרט לתקלה אחת שסודרה במסגרת האחריות הכל תקין ברכב. אין גם זמזומים או רשרושים מפלקסטיקה. הרכב שלנו עבר כבר כמעט 50 אלף ק"מ, מכיר חברים עם הרבה הרבה יותר וגם שם לא נרשמו תקלות.

טיפול קטן, לחברי קהילת דאצ'יה, זה סביב 600 ש"ח במוסכי היבואן המורשים. טיפול גדול עולה יותר כמובן אבל אם רפידות ודיסקים (נתקע לי מקל בין הרפידה לדיסק וזה גמר את הדיסק:?) עלה לי 1300 ש"ח.

טיפול ראשון עשיתי במוסך היבואן בבני ברק ומאז עברתי לטפל במוסך המרכזי בראשון לציון וקיבלתי יחס מצויין מכולם. יש לי לא מעט חברים שאומרים דברים דומים על המוסך בחיפה ועל מוסך ההילוך השישי בבאר יעקוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך מצטרפים לקהילה? המחיר לטיפול קטן יותר סביר ממה שנתקלתי בו עד כה.

הלכתי לקבל הצעת מחיר מהמורשה בירושלים לטיפול ראשון לסנדרו וזה יצא באזור 780, וגם אחרי שמורידים את המסיר פיח המיותר שדחפו שם זה עדיין 700 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רק דבר אחד להגיד בעניין - שתצפו בסרטון הבא המדמה התחמקות ממכשול (moose test), שבה הרכב נכשל באופן גרוע ביותר:

אחר כך תעשה מה שאתה רוצה.

ואותו הדבר לגבי רכישה עתידית של ניסאן קיקס, שנכשלה במבחן לאחר שכמעט והתהפכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך מצטרפים לקהילה? המחיר לטיפול קטן יותר סביר ממה שנתקלתי בו עד כה.

הלכתי לקבל הצעת מחיר מהמורשה בירושלים לטיפול ראשון לסנדרו וזה יצא באזור 780, וגם אחרי שמורידים את המסיר פיח המיותר שדחפו שם זה עדיין 700 שקל.

בפייסבוק יש קבוצה בשם קהילת דאצ'יה הרשמית. אם תשלח לי את הטלפון שלך בפרטי אדאג שיצרפו אותך גם לקבוצות הווטסאפ.

בדקתי חשבוניות- טיפול קטן זה 640 שקל יצא לי, הגדול עם הברקסים אני טעיתי- יצא 1575 ולא 1300 כפי שזכרתי. עמכם הסליחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחזקה של כל רכב במורשה יקרה- אצלי בהונדה טיפול של שמן,מסנן שמן ומסנן דלק ותפס שלו עולה לצרכן לא פחות מ 1,800 ש"ח.

לגבי הרכב עצמו- כדאי לקרוא מבחני בטיחות.

חלק גדול מהדגמים של דאצ'יה לא ממש מצטיינים בתחום הזה ואם הרכב למשפחה,אז שיקול הבטיחות צריך להיות במקום הראשון לפחות לטעמי.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רק דבר אחד להגיד בעניין - שתצפו בסרטון הבא המדמה התחמקות ממכשול (moose test), שבה הרכב נכשל באופן גרוע ביותר:

אחר כך תעשה מה שאתה רוצה.

ואותו הדבר לגבי רכישה עתידית של ניסאן קיקס, שנכשלה במבחן לאחר שכמעט והתהפכה.

יש הרבה רכבים שנכשלו בצורה כזאת במבחן, מטויוטה היילקס וג'יפ גראנד צירוקי ועד ניסאן ג'וק. יש גם רכבים שאולי לא הצטלמו בפוטוגניות עם גלגלים באוויר אבל פשוט לא הצליחו לתמרן.

במבחן החיים האמיתיים כנראה לא תתקל בסיטואציית קצה כמו במבחן הנ"ל אבל רכב לא פונה או עם זנב רוקד בהגזמה לא יהיה בטוח יותר.

מניסיון שלי עם כמה דגמי דאצ'יה עד עכשיו אין ספק שמדובר ברכבים שנותנים הכי הרבה תמורה למחיר נכון להיום ובפער גדול.

אני הייתי הולך על מנוע הדיזל בסנדרו שאיתו יש לי ניסיון בדאסטר החדש. המנוע מעודן מאוד בפעולה שלו (למעט הצליל הדיזלי אבל אין רעידות בכלל), בעל מומנט זמין מתחתית הסקאלה וחסכוני מאוד בדלק. בדאסטר אין שום בעיה להגיע לנתון משולב אמיתי של 1 ל20 (כולל כל העליות הירושלמיות בתוך ומחוץ לעיר) ובגלל משקל קל יותר של הסאנדרו בכמעט 200 קילו והספק מופחת מאמין שהיא אפילו מתעלה על הנתון הזה.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האינטריור בדאסטר החדש עבר שיפור משמעותי ביותר וכבר מרגיש בשורה אחת עם כל המתחרות היקרות בהרבה וגם בסאנדרו עבר מתיחת פנים שעדכנה בעיקר את ההגה שבאמת היה נראה כמו הגה של משאית קודם ועכשיו האווירה בפנים טובה בהרבה.

בשביל ה70 וקצת אלף שח מקבלים שם מנוע חזק אמין וחסכוני, מרווח, תנוחת ישיבה גבוה ומרווח גחון שמאפשר טיולי שבילים וקצת מעבר בשטח. לשם השוואה בשביל אותם 70 אלף אפשר לקבל בקושי פחון מיני ממונע.

מסכים עם זה שמעליי, אין תחליף לנסיעת מבחן עליה ועל המתחרות כדי לקבל החלטה.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדאצ׳יה ברור מאוד איפה חסכו - למי שאוהב ללטף דשבורדים או להסתכל בביט ובביט של הגימור הרכב באמת לא מתאים, למי שזה ממש לא אכפת מדובר סך הכל באפשרות מעולה ביחס למחיר.

רק חבל שלא מייצרים אותן עם מערכות בטיחות מקוריות, מקווה שבקרוב זה יצטרף.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש סנדרו סטוופיי 0.9 ידנית.

שנה וחצי, עוד מעט 50K ק"מ ללא אף תקלה עד עכשיו.

רמת מחירי התיקון שהוזכרה כאן ממש נשמעת זולה, לי טיפולים עלו כ 850 ש"ח.:cry:

בקשר לבטיחות, מעניין תמיד לראות בדיונים על דאציה את נושא הבטיחות עולה וכמעט לעולם הוא לא מוזכר בדיונים על הרכב הנמכר ביותר במדינה מזה כמה שנים ברציפות, קיה פיקנטו, רמת הבטיחות שלהן זהה.

אם אתה מעוניין בדגם האוטומטי, לדעתי חובה לבצע נסיעת מבחן לפני הרכישה כי הגיר הרובוטי החד מצמדי (גם ככונספקט וגם ספציפית בדאצ'יה/ רנו) לא מתאים לכל אחד.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפיקנטו למשל יש 7 כריות אוויר ויש בלימה אוטונומית עד 80 קמ"ש, את כל אלו אין בסאנדרו. כמדומני 4 כריות אוויר ומובון.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל הפרמטרים, הדאציה יותר בטיחותית.

הנה על נוסעים בוגרים 79% בפיקאנטו לעומת 80 בסנדרו.

הגנה על ילדים, 64% בפיקאנטו לעומת 79% (!) בסנדרו.

הגנה על הולכי רגל, 54% בפיקאנטו לעומת 57% בסנדרו.

ואני ממש לא מנסה לשכנע שהדאציה בטיחותית כי זה לא ממש נכון. אני רק בא להגיד שיש נבלות גדולות ומצליחות יותר על הכביש ועליהן לא ממש נשמעים רינונים קבועים של "בטיחות".

סתם לקטע, תבדקו מבחן של פיאט 500.

https://www.euroncap.com/en/results/kia/picanto/27762

https://www.euroncap.com/en/results/dacia/sandero/8866

https://www.euroncap.com/en/results/fiat/500/26307

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוואה מטעה, הפיקנטו נבחנה אחרי שינוי שיטת הניקוד ולכן לא ניתן להשוות בין 2 המבחנים.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2067 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...