Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זכות קדימה בכיכר עם 2 נתיבים

שימו לב! השרשור הזה בן 2048 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

יש כיכר שאני נוסע בה כמעט כל יום, וכמה פעמים כמעט הייתה לי תאונה בה.

רציתי לשמוע את דעתכם.

מצורפת תמונה:

כיכר.jpg

לינק לשרת חיצוני למי שלא מצליח לראות את התמונה בפוסט: https://imgur.com/a/PNA8ECB

אני פונה שמאלה:

• במקטע האדום מאותת שמאלה
  • במקטע הכתום מאותת ימינה ומסתכל במראה תוך כדי מעבר נתיב

הרכב במקטע הכחול רוצה להמשיך ישר. לרוב הוא נותן לי זכות קדימה והכל טוב.

אבל מדי פעם הוא נכנס לכיכר וזה עלול לגרום לתאונה בהצטלבות של המקטעים הכחול והכתום.

במקרה כזה קורה אחד מהשניים:

• אני רואה שהוא לא נותן לי לפנות, אז אני ממשיך לסיבוב נוסף סביב הכיכר
  • הוא עוצר באמצע הכיכר כשרואה שאני מתחיל לפנות, וצופר בעצבים כאילו אני אשם

כמה טענות. אשמח לתגובות האם הן נכונות:

1. הנהג בכחול לא אמור להיכנס לכיכר
  2. אני לא אמור לעצור
  3. במקטע הכתום אני צריך לאותת ימינה
  4. אם נגרמת תאונה (חלק אחורי שלי עם חלק קדמי שמאלי שלו בהצטלבות מקטע כתום וכחול) - זו אשמת הנהג בכחול

מה דעתכם?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתחת פה תיבת פנדורה. לך לקנות פופקורן וקולה.

אף אחד בארץ לא יודע איך נוסעים בכיכר רב-נתיבית, מהסיבה שעד עצם היום הזה אין הגדרה בתקנות התעבורה למעגל תנועה כזה. מבחינת החוק יש מעגל תנועה באופן כללי (בלי התייחסות לנתיבים ומספרם), מעבר לכך זו סדרה של צמתים משורשרים עם פניה ימינה בלבד, על כל ההשלכות הנובעות מכך.

לפי החוק היבש, בצורתו כרגע, כל הטענות שלך נכונות.

מה שאתה עושה זה בדיוק הדבר שהכי נכון לעשות, להתייחס לכיכר כזו כאל ג'ונגל שבו כל דבר מנסה להרוג אותך ולנהוג בהתאם.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הנהג בכחול לא אמור להיכנס לכיכר- הוא מבחינתו רואה שני נתיבים וכניסתו לא מפריעה לך.
  2. אני לא אמור לעצור - אתה אמור אם אתה מזהה שעומדת לקרות תאונה.
  3. במקטע הכתום אני צריך לאותת ימינה - כן. זה המפתח - לאותת. אתה לא עובר אם לא פנוי.
  4. אם נגרמת תאונה (חלק אחורי שלי עם חלק קדמי שמאלי שלו בהצטלבות מקטע כתום וכחול) - זו אשמת הנהג בכחול - זה לא כזה פשוט. שופט בטח יטיל אשמה על שניכם אז פשוט תזהר. אני כמוך הייתי ממשיך לעשות עוד סיבוב (מי ישמע) עד שהנתיב החיצוני יהיה פנוי בשבילי לצאת.

מה דעתכם?

תודה מראש.

01000100 01101111 00100000 01101110 01101111 01110100 00100000 01110100 01100101 01101100 01101100 00100000 01110100 01101000 01100101 01101101 00100000 01110111 01100101 00100000 01100001 01110010 01100101 00100000 01010010 01110101 01110011 01110011 01101001 01100001 01101110 00100000 01100010 01101111 01110100 01110011 00101110

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעולם הגיוני ונורמלי, אם קיימת כיכר בעלת 2 נתיבים או יותר, רכב שלא יוצא ביציאה הראשונה לא יכנס לנתיב הכי ימני בכיכר מה שיאפשר כמעט תמיד לרכבים אחרים שכבר נמצאים בכיכר בנתיב הפנימי יותר וכבר חלפו על פני לפחות יציאה אחת לצאת בניחותא מבלי לדאוג שהרכב בנתיב מימינם ימשיך ישר.

בג'ונגל הישראלי כל אחד אדון לפני עצמו ויש לצפות לגרוע מכל לאותת ימינה ולקוות לטוב. אם יש לך אופציה לעבור לנתיב הימני קצת לפני היציאה שלך מה טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו קללה שלא כתובה בתורה: לעומת כיכר חד מסלולי ,שהכול ברור ,מי נותן זכות קדימה למי וכו ....

במקרה שלך בכיכר דו מסלולי: הבלגן חוגג ,מוטב שמישהו במשרד התחבורה יוציא הנחיות ברורות,מה עושים בינתיים ,איך נוהגים ? נוסעים בזהירות בעיניים פקוחות ,מסתכלים 7 פעמים לפני שאתה פונה ימינה מהנתיב השמאלי ,בעיקרון אני משתדל לא לתפוס את הנתיב השמאלי ולהימנע מבעיות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יוצאים מכיכר דו-נתיבית מהנתיב השמאלי.

מאחר ואין תקנות הנוגעות לנסיעה בכיכר דו-נתיבית, ובהנחה שאין חיצים בשילוט לפני הכיכר, או חיצים מצויירים בכיכר עצמה, הנסיעה בכיכר היא בהתאם לכללים של נסיעה בכביש, תהיינו, יציאה מהכיכר (פניה ימינה), תתבצע מהמסלול החיצוני/ימני, מה שמצריך מעבר זהיר אליו, לפני היציאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעולם הגיוני ונורמלי, אם קיימת כיכר בעלת 2 נתיבים או יותר, רכב שלא יוצא ביציאה הראשונה לא יכנס לנתיב הכי ימני בכיכר מה שיאפשר כמעט תמיד לרכבים אחרים שכבר נמצאים בכיכר בנתיב הפנימי יותר וכבר חלפו על פני לפחות יציאה אחת לצאת בניחותא מבלי לדאוג שהרכב בנתיב מימינם ימשיך ישר.

.

אם אתה מתייחס לנתיבים בכיכר כמו לכביש ישר ויש שני נתיבים כל הזמן ( ולא המצב בו הנתיב הימני מיועד רק לפניה ימינה ), אין שום בעיה להכנס לנתיב הימני, גם אם אינך יוצא ביציאה הראשונה.

הרכבים שנוסעים במעגל הפנימי יתכבדו לעבור בזהירות לנתיב הימני לפני היציאה ולא יחתכו את אלה שנוסעים מימינם, כמו שבכביש הישר אתה לא יוצא ימינה מהנתיב השמאלי תוך חיתוך נתיב הימני.

ואז לא יהיה שום ג'ונגל.

נכון, לפעמים יש שני נתיבים גם ביציאה, אבל זה לא אומר שמותר לחתוך רכבים בנתיב הימני של הכיכר.

וממה שזכור לי, המגיב מעלי זכה במשפט בדיוק בכזה מקרה שמישהו יצא ימינה מהנתיב השמאלי של הכיכר ופגע בו ( או קרובת המשפחה שלו, אני לא זוכר בדיוק ).

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתייחס לנתיבים בכיכר כמו לכביש ישר ויש שני נתיבים כל הזמן ( ולא המצב בו הנתיב הימני מיועד רק לפניה ימינה ), אין שום בעיה להכנס לנתיב הימני, גם אם אינך יוצא ביציאה הראשונה.

הרכבים שנוסעים במעגל הפנימי יתכבדו לעבור בזהירות לנתיב הימני לפני היציאה ולא יחתכו את אלה שנוסעים מימינם, כמו שבכביש הישר אתה לא יוצא ימינה מהנתיב השמאלי תוך חיתוך נתיב הימני.

ואז לא יהיה שום ג'ונגל.

נכון, לפעמים יש שני נתיבים גם ביציאה, אבל זה לא אומר שמותר לחתוך רכבים בנתיב הימני של הכיכר.

וממה שזכור לי, המגיב מעלי זכה במשפט בדיוק בכזה מקרה שמישהו יצא ימינה מהנתיב השמאלי של הכיכר ופגע בו ( או קרובת המשפחה שלו, אני לא זוכר בדיוק ).

מצד שני אם נהגים (או חוקי התנועה) היו פועלים כמו שאמרתי זה היה מוריד את הסיכון כמעט לגמרי. לנתיב הימני נכנסים רק אם יוצאים ביציאה הקרובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכתב ה"ה pasat04, קרי, מי שיוצא יוצא רק מנתיב ימין, זה בדיוק המצב החוקי כיום.

יש מי שמגדילים ואומרים בנוסף, מי שבימין חייב לצאת (זו לא אותה טענה!), נתקלתי בכך כמה פעמים בעבר, לטענה זו אין שום תוקף חוקי. שים לב שאתה כופה כאן שני מעברי נתיב (!), ומעבר לכך, שיטה זו מעקרת במידה רבה את כל הקונספט של כיכר רב-נתיבית. אפשר כבר מלכתחילה לבנות כיכר עם "בננות" כפי שאכן כבר יש במקומות רבים בארץ.

שורה תחתונה, בהינתן המצב של העדר כל הסדרה שהיא, או לחילופין סימון מנדטורי בכל כיכר ברמת בפירוט כמו שרואים בארצות מערב אירופה, אנו נאלצים לנהוג בדיוק כפי שכתב pasat04, למרות שלדעתי זו שיטה מסוכנת הכופה מעבר נתיב בכיכר, שזו פעולה מסוכנת פוטנציאלית, ופוגעת בזרימת התנועה. טוב היה אם משרד התחבורה, שהוא כנראה המשרד הממשלתי הפרימיטיבי ביותר בארץ, היה מוציא את האצבע מישבנו ועושה משהו בנדון.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנה פשוטה

ניישר את הכיכר ואז נקבל כביש בעל שני נתיבים או יותר.

מי שבנתיב השמאלי ורוצה לצאת מן הכיכר חותך את הנתיב הימני ועליו לתת את זכות הקדימה למי שבנתיב הימני.

נזכור רק שלמי שנמצא במעגל התנועה ( אם קיים תמרור 303 ) יש זכות קדימה על פני רכב הנכנס למעגל מימין.

אם התנועה במעגל הימני הייתה רק לאלה שיוצאים בזרוע הקרובה לא הייתה סכנה של תאונה, כי הנוסע בנתיב השמאלי היה יוצא לנתיב הימני מיד לאחר הזרוע הקודמת לזרוע שממנה הוא רוצה לצאת.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

מצורפת תמונה:

[ATTACH=CONFIG]508400[/ATTACH]

1. הנהג בכחול לא אמור להיכנס לכיכר
  2. אני לא אמור לעצור
  3. במקטע הכתום אני צריך לאותת ימינה
  4. אם נגרמת תאונה (חלק אחורי שלי עם חלק קדמי שמאלי שלו בהצטלבות מקטע כתום וכחול) - זו אשמת הנהג בכחול

מה דעתכם?

תודה מראש.

אם רצית שהנהג בכחול יתן לך זכות קדימה ,אז למה תפסת את הנתיב השמאלי , גם כך בפנייה השנייה אתה לוקח ימינה

מספר אחד: לא נכון .

מספר שתיים : אתה צריך לחכות עד שתהיה מאחוריו ואז לפנות.

מספר שלוש : נכון אתה צריך לאותת ,אבל אם לא תאותת זה לא אסון

מספר ארבע : אשמת שתיכם ,פיפטי פיפטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רצית שהנהג בכחול יתן לך זכות קדימה ,אז למה תפסת את הנתיב השמאלי , גם כך בפנייה השנייה אתה לוקח ימינה

שים לב לציור - הדגשתי בו את כל הפרטים החשובים.

זו לא כיכר סטנדרטית (חד נתיבית או דו נתיבית) - בכיוון בו אני נוסע יש רק נתיב אחד הפונה שמאלה.

זאת אומרת שכדי לסיים את המסלול אני חייב לעבור מהנתיב השמאלי לימני במקטע הכתום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את הסיבוך פה.

כשאתה נכנס לכיכר אתה אמור לצאת מהנתיב הכי קרוב ליציאה - כלומר אין שום סיבה לחתוך את הכחול ולצאת מהמעגל הפנימי החוצה. ככה זה אמור לעבוד.

לכן אם אתה רוצה לצאת ביציאה הקרובה תהיה בנתיב הימני ביותר או שתסתכל במראה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבוך כאן בגלל שרק באחת היציאות יש נתיב אחד ( לפחות לפי הציור ). ובכניסה שלפני כן יש שני נתיבים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעולם יש שתי גישות:

1. מי שמתכוון לצאת ביציאה הראשונה נכנס לנתיב הימני, אחרת לשמאלי, וצריך לעבור לימני לקראת היציאה.

2. אותו כלל לגבי הכניסה, אבל ביציאה זכות קדימה למי שנע בשמאלי!! ז על מנת לאפשר לרכב שנכנס בכניסה הבאה להשתלב - אבל לא לחסום את היציאה למי שכבר נמצא במעגל.

הבעיה היא שמדינת ישראל לא החליטה באיזה גישה היא נוקטת, ולכןכל נהג (וכל שופט) בוחר בגישה הנראית לו.

דרך אגב - גם לגבי האיתות במעגל יש שתי גישות: הגישה האנגלוסכסית דוגלת באיתות ימינה למי שיוצא ביציאה הראשונה, אי איתות למי שממשיך ישר ואיתות שמאלה בכניסה למי שפונה שמאלה, וימינה ביציאה. הגישה הגרמנית - לא מאותתים בכניסה למעגל בשום מקרה, אלא רק ביציאה ממנו. גם כאן מדינת ישראל טרם החליטה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2048 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...