Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לוחיות צהובות באירופה - ככה מטיילים

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2050 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מכירים את זה שאתם אומרים לעצמכם "אם הייתי יכול, הייתי לוקח את האוטו שלי ונוסע לטיול מטורף בכל אירופה"? אז עכשיו תכירו קבוצה של אנשים (לא לגמרי שפויים אם אתם שואלים אותנו, אבל בקטע טוב) שאשכרה עשו את זה.

אנחנו יכולים רק לשבת פה בחושך, לבד, ולהוריד בפניהם את הכובע האינטרנטי שלנו.

MAIN.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד.

להזכיר את היול שערך חבר הפורום שמוליק אחרי ויכוחים אים סופיים בפורום לגבי הרעיון של הובלת הרכב לאירופה, אולי הוא יקשר את סיכום חוויותיו.

וד"א - ב-2010 (קצת לפני שהצטרפתי לפורום) פגשתי במכרות המלח ב-Hallein קבוצה של איזה 25-30 רוכבים על אופנועים נושאי לוחיות רישוי ישראליות (למעשה פגשנו רק את האופנועים, כנראה שהרוכבים ביקרו באות זמן במכרה). ולפני הרבה מאד שנים צדה את עיני בהולנד פורד פיאסטה עם מספר שהיה פחות או יותר עוקב למספר של הפיאסטה המשפחתית שלנו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ב -82 אני ואשתי לעתיד היינו חודשיים וחצי עם הרכב (אלפא רומיאו ג'וליה 1300 בת 10) באירופה בטיול קמפינגים.

זכרונות בהקשר של האלפא :

- מערכת פליטה שנפגמה באחד השלבים, תוקנה חאפרית בתחנת דלק בדרך להלסינקי, תוקנה שנית ב"מורשה יבואן" בהלסינקי, ואחרי שלא נתנו לנו להיכנס לגרמניה בחזור בגלל הרעש, הוחלפה במוסף אלפא בדנמרק ובא שקט על צפון אירופה.

-מוקדם בבוקר בקמפינג ביער השחור, אוסף גרמנים עתיקים (הצעיר בהם היה בטח בן 80) שמתאסף אחרי האלפא שכהרגלה סרבה להניע ברעש רב, ושולח נציג לשאול בנימוס אם נרצה שהם ידחפו אותנו... אפילו האלפא הסמיקה מבושה בשלב זה והניעה.

- הירידה מהמעבורת מסטוקהולם ונציג המכס הפיני שמסרב להאמין שמישהו יורד מהמעבורת הענקית הזו, עם חנויות הפטור ממכס שלה ולא מביא ולו סיגריה אחת או איזה בקבוק.

- קצת אח'כ בפינלנד, תוך כדי עצירה בצד הכביש, רכב עוצר אחרינו, פיני מבוגר יוצא, ניגש אלינו ומתחיל לצרוח ש"איך זה שישראל לא היתה מוכנה למלחמת יום כיפור ו ...".

- והנער הגרמני שמלא דלק באיזה חור, ושאל מה זה המספר וכשהסברנו שאנחנו מישראל שאל אם הגענו דרך לבנון (להזכירכם - 82, מיד אחרי מלחמת לבנון הראשונה [הפלגנו שבוע אחרי ששוחררתי מהמילואים]). אחרי שהסברתי לו את הבעיתיות המסוימת שיש בכך, שאל אם הגענו דרך טריפולי שבלוב ....

ב 91 היא שכבר היתה אשתי בתי בת ה5 ואני היינו כמעט חודשיים עם הרכב (סאאב 99 כפולת דלתות מודל 70 [אכן... בת 21 בשלב זה מצד השלדה] בטיול קמפינגים באירופה (בעיקר [חודש, מהם שלושה שבועות של נהיגה] באנגליה).

זכרונות בהקשר של הסאאב -

- כמעט 12,000 ק'מ נטולי בעיות.

- שבוע במוסך סאאב ליד לונדון (תואם מראש מהארץ) להחלפת דלתות. כיוון שהמשומשות ששמרו לנו היו חלודות מלמטה (מי אמר מלח ולא החליד?) מצאו לנו דלתות NOS במחיר מצחיק. מי שלא ראה אנגלי בחליפה עובד על האוטו שלו ... הם עצמם נהנו מהמפלצת שהבאתי לאנגליה - שלדה מודל 99, מנוע שני ליטר (ותיבת 5 הילוכים) מודל 84 ומושבים מודל ...(כבר לא זוכר). היו אוספים אותנו בבוקר מהקמפינג בסאאב 9000 ולוקחים לרכבת ללונדון. בחזרה כבר לקחנו מונית לזכרוני. שנים אח'כ עוד שלחנו להם שי (מארזי הדרים) לחג המולד.

- וכמובן, אחרי שהרכב חזר מהחלפת הדלתות מצאתי את הבת מתנדנדת בשמחה על המראה של דלת שמאל. כיאה לפלדה שוודית העסק לא התפרק.

אם רק ייצרו את ה 99 מחדש :-(.

עריכה אחרונה על ידי dani666
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל מאוד שהמדינה הזאת היא יותר גרוע מאי (כי לאיים יש בד"כ מעבורות). הייתי בשמחה נוסע לחו"ל עם רכב, חבל שזה לא כלכלי.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד.

להזכיר את היול שערך חבר הפורום שמוליק אחרי ויכוחים אים סופיים בפורום לגבי הרעיון של הובלת הרכב לאירופה, אולי הוא יקשר את סיכום חוויותיו.

וד"א - ב-2010 (קצת לפני שהצטרפתי לפורום) פגשתי במכרות המלח ב-Hallein קבוצה של איזה 25-30 רוכבים על אופנועים נושאי לוחיות רישוי ישראליות (למעשה פגשנו רק את האופנועים, כנראה שהרוכבים ביקרו באות זמן במכרה). ולפני הרבה מאד שנים צדה את עיני בהולנד פורד פיאסטה עם מספר שהיה פחות או יותר עוקב למספר של הפיאסטה המשפחתית שלנו.

אני כאן.

אין ספק, חוויה מעולם אחר, ואפילו מומלצת למרות העלויות.

המסלול שלנו היה מעגלי וכלל מספר מדינות לעומת המסלול הישיר של החברה שהתחילו באיטליה וסיימו באנגליה. אנחנו גם חשבנו להגיע לאנגליה מצרפת אבל ויתרנו על הרעיון בגלל זמן (היו לנו קצת יותר משלושה שבועות בגלל העבודה בארץ). אנחנו שילמנו כ-11,500 אלף ש"ח (לא זוכר את המספר המדויק) לשילוח המכוניות, כולל שירות הסוכן, עמיל מכס והמיסי נמל גם בארץ וגם באיטליה.

אני חושב שאם מתכננים טיול כזה, צריך לתכנן אותו לתקופה של לפחות חודש וקצת ובכל מקרה זה ישתלם. לשכור מכונית ספורט באירופה יעלה הרבה יותר.

זכור לי ששלושה ימים לפני מועד מסירת המכונית לשילוח לארץ נתקעתי בצפון איטליה בגלל דוושות קלאץ שקרסו. החוויה הייתה מלחיצה מעט כי חשבתי שלא נספיק לתקן את המכונית. יש לציין שחברי נעם ווינד שהביא גם הוא את המיאטה שלו למסע, דאג לחזור לכפר ולארגן גרר עם מוסך שיטפל לי בתקלה.

לצערי לא עלינו למסלול בגרמניה בגלל שהיה ערפל כבד והמסלול היה סגור, אבל מצד שני אני שמח שזה לא יצא לפועל כי מספר ימים אחרי הביקור במסלול, המשאבות שלי קרסו. לחשוב מה היה קורה אילו הייתי במסלול והן היו קורסות. מתכון בטוח לתאונה.

למרות שהפוקוס הוא על הקבוצה שעשתה כאן מהלך יפה וכבודם במקומם מונח, אני מפרסם סרטון שכל פעם מחדש גורם לי לצחוק. נכנסו לכיכר המפורסם עם הבתי מלון והקזינו במונקו עם המיאטות שלנו. זה היה מצחיק. אמנם לא היו שם הרבה מכוניות על וחלקן עזבו לפני שנכנסנו, אבל המחשבה ששתי מיאטות זקנות בעלות מספר ישראלי נכנסות למקום הזה מעלה בי חיוך וזכרון טוב.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק - כמעט כמו להכנס עם ג'יפ צה"לי וסירנה לככר מנארה :lol:.

בשבילי מונאקו הוא הרמזור שבו עמדו, לפי הסדר - פרארי, פיקנטו, למבורגיני.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר לא זוכר איזה דלק יש שם, אבל לא הייתה בעיה.

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדלק באירופה זהה לדלק בארץ.

באמריקה (לפחות הצפונית) שיטת מדידת האוקטאן שונה, ולכן הערכים מתחילים ב-87.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו שילמנו כ-11,500 אלף ש"ח (לא זוכר את המספר המדויק) לשילוח המכוניות, כולל שירות הסוכן, עמיל מכס והמיסי נמל גם בארץ וגם באיטליה.

אני חושב שאם מתכננים טיול כזה, צריך לתכנן אותו לתקופה של לפחות חודש וקצת ובכל מקרה זה ישתלם. לשכור מכונית ספורט באירופה יעלה הרבה יותר.

השכרה של מיאטה ND במינכן לחודש, כולל הפחתת השתתפות עצמית, ביטוח שמשות וצמיגים, שרותי דרך ותאונות אישיות עולה 1,777$, שבתרגום לשקלים זה קצת יותר מחצי מהסכום שציינת.

ללא ספק מדובר בחוויה חלומית ומיוחדת, אבל לא כלכלית.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוסיף את כל הק"מ שעשינו (6000 ק"מ), תוסיף החזרה במקום אחר ואתה מגיע לסכום הרבה יותר גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2050 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...