Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לפני רכישה של קורולה 2014 - האם שווה לקנות בזול יותר אבל יד 01

slavikik
שימו לב! השרשור הזה בן 2068 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

אחרי התלבטויות רבות ומספר נסיעות מבחן אני ואישתי החלטנו שאנחנו רוצים לקנות קורולה 2014-2015 (יותר בכיוון 2014 בגלל התקציב).זה הפך את החיפוש לממוקד אבל גם לקשה יותר בגלל הדרישות והתקציב שלנו (עד יד 01, עד 90K ק"מ, עד 60K ש"ח).

אז הנה ההתלבטות שלנו; רוב הקורולות בתקציב זה הם יד 01 (יד 00 ליסיניג).

כרגע אנחנו מתלבטים האם ללכת על קורולה שמצאנו יד 01 פרטי הרכב ברשותו שנתיים (00 ליסניג) יש היסטוריה של טיפולים, ורק 83K קילומטר. מחיר 59K ש"ח.

אם אנחנו קונים את הרכב אנחנו כבר יד שלישית. עד כמה יהיה לנו קשה למכור את הרכב בעתיד?

אני ואישתי נוהגים כ 15-17K בשנה, הרכב הזה ישמש אותנו גג 3 שנים (אנחנו אוהבים לשדרג) נגיד עוד 3 שנים הרכב יהיה עם 130 אלף יד שלישית האם יהיה מאוד קשה למכור אותו? (הייתי רוצה למכור במחיר סביר כ- 5 אלף ש"ח מתחת למחירון המשוקלל)?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קנית וכבר דואג למכירה ?

קנה ותהנה - אחר כך (בבוא יום המכירה) תדאג (אולי).

גם אם מישהו ינבא / יעריך לך אם יהיה קשה למכור בעתיד - מי ערב לכך ?

(הנבואה ניתנה רק למיוחדים...)

רכב מליסינג - העבר שלו יכול להיות קצת מעורפל (איך ואיפה טופל ? מי נהג בו ?)

רכב ידני לעומת זאת - קצת יותר סביר שהתייחסו אליו קצת יותר טוב + הסטוריית טיפולים, שיכול להיות שקיים אצל אנשים פרטיים.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הההגדרות שלך קצת לא מתאימות לשוק.

קורולות יש SUN ו GLI .

SUN בעיקר עבר דרך ליסינג ו GLI נרכש יד ראשונה פרטית.

חברות הליסינג מוכרות עכשיו את ה 2015 שסיימו 3 שנים, לחפש SUN שנת 2014 זה אומר לחפש מישהו שרכש שנה שעברה

ורוצה למכור עכשיו. אתה עלול ליפול על הרבה לימונים שאנשים התחרטו על שקנו ורוצים למכור אותם.

לדעתי או שתעלה ל 2015 ותרכוש ישירות SUN ישירות מליסינג או שתרד שנה שנתיים ותרכוש GLI יד ראשונה ממוכר פרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הההגדרות שלך קצת לא מתאימות לשוק.

קורולות יש SUN ו GLI .

SUN בעיקר עבר דרך ליסינג ו GLI נרכש יד ראשונה פרטית.

חברות הליסינג מוכרות עכשיו את ה 2015 שסיימו 3 שנים, לחפש SUN שנת 2014 זה אומר לחפש מישהו שרכש שנה שעברה

ורוצה למכור עכשיו. אתה עלול ליפול על הרבה לימונים שאנשים התחרטו על שקנו ורוצים למכור אותם.

לדעתי או שתעלה ל 2015 ותרכוש ישירות SUN ישירות מליסינג או שתרד שנה שנתיים ותרכוש GLI יד ראשונה ממוכר פרטי.

כן זה דגם SUN 2014.

לגבי העסקה הספציפית הזו אני מכיר את הבנאדם ואני יודע שהוא מוכר רק בגלל שקיבל עבודה בארה"ב והוא עובר לשם לכמה שנים.

בדקתי SUN 2015 והמחיר באזור 70K וגם הרבה רכבים עם 100K קילומטר.

ולגבי GLI לא מצאתי 2013-2015 אפילו ב 70K..ושנת 2012 לא אוהב את העיצוב של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הק"מ סביר אבל המחיר נמוך מידי ואף באופן מעט מחשיד- צריך לבדוק הסטוריית טיפולים ושהרכב לא עבר תאונה רצינית.

אם הכל מאומת אז בסכום הזה זו עסקה טובה- סה"כ רכב שיש לו שוק, מקסימום תוריד כמה אלפים אח"כ כדי למכור.

עדיין עדיף לקנות יד ראשונה מחברת ליסינג כי תקבל סוכריה בדמות אחריות לכל צרה שלא תבוא.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מחשיד במחיר?

רכב בן 4, עבר 2 ידיים, בעלות קודמת ליסינג, ק"מ מעל הממוצע, רמת גימור נמוכה, ברור שהוא ימכר במחיר נמוך יותר מאשר דגם GLI פרטי יד ראשונה עם ק"מ ממוצע או נמוך מהממוצע.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה קונה ממישהו שאתה מכיר אישית ויש לך ידע לגבי התנהגות הרכב בשנתיים שהוא אצלו.

ואתה יודע שהוא מוכר את הרכב רק בגלל עזיבה לארה"ב ולא בגלל שיש לו איזה בעיה מהותית .

אז זה נשמע בסדר גמור.

בסה"כ הרכבים האלה בסדר גמור ושורדים לא רע.

רק תוודא שיש לך את כל היסטורית הטיפולים ותעשה יישור קו.

פלגים מחליפים ב 90 אלף (כנראה לא החליפו מאז שהרכב עלה לכביש)

שמן גיר CVT - היצרן מצהיר שאין צורך להחליף אבל הרבה ממליצים כן להחליף , תבדוק מה אתה רוצה לעשות.. סיכוי טוב שלא יקרה כלום לגיר עד 150K גם אם לא תחליף (אבל כנראה 300K הוא לא יחזיק)

חוץ מזה אני לא מכיר עוד נקודות לבדיקה בשנתון הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי בלבד לא לגעת אם היה בליסינג אלה אם אתה מכיר את הבנאדם שנהג עליה אישית וגם אז קח בחשבון שכל המשפחה שלו גם חגגו עליה מצאת החמה עד צאת הנשמה, בקיצור ולעניין:

סבלנות סבלנות סבלנות זה כל מה שצריך.

תחפש רק פרטית ודגם GLI. ב SUN אין כלום. גם ככה משעמם לפחות שיהיה מאובזר כמו שצריך.

תחפש 2013,שמור,פרטי,יד1,ק"מ נמוך, הדגם הזה יצא מהמפעל באוקטובר 2013 כך שזה בעצם 2014 חודשיים הבדל סה"כ, אותו הרכב בדיוק.

למה לקנות 2015 רכב גמור ובלוי ?! חיצונית כולן יפות אחרי שטיפה הכל נראה ורוד, מכאנית הרכב שחוט,

באמת אין שום סיבה.... שיקול שלך.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מחשיד במחיר?

רכב בן 4, עבר 2 ידיים, בעלות קודמת ליסינג, ק"מ מעל הממוצע, רמת גימור נמוכה, ברור שהוא ימכר במחיר נמוך יותר מאשר דגם GLI פרטי יד ראשונה עם ק"מ ממוצע או נמוך מהממוצע.

ק"מ סביר לרכב פרטי וממש לא גבוה- 83,000 בכמעט 5 שנים וגם אם הרכב עלה בסוף 2014 גם ל 4 שנים זה ממש לא הרבה.

תראה בכמה בערך נסחרות כאלו פרטיות ביד 2 ותגלה שיש הפרש של 20,000++, לי זה נראה מעט חשוד ואולי אני חשדן מידי אבל אחרי 2 עסקאות,שאחת לא היתה מוצלחת מלכתחילה והשנייה שהתבררה כלא מוצלחת בשנת האחזקה האחרונה של הרכב מובילה למסקנה של סובארו לויאל- עדיף לקנות שמורה מפרטי,אלא אם אתה יודע בוודאות שרכב הליסינג ננהג ע"י נהג יחיד ואתה מקבל מקצין הרכב אישור חתום ולא סיפורי סבתא והרכב טופל עם הסטוריה מוכחת (לא חובה ביבואן ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי ישלם 80 אלף ש"ח על רכב בן 4 (תכף 5), יוצא ליסינג עם 2 ידיים? אולי זה המחירון (ואולי לא, קשה לי להאמין, הקורולה של ההורים שלי הייתה שווה במחירון אחרי כ-3 שנים משהו כמו 89-90 אלף ש"ח, והיה מדובר על רכב יד ראשונה, פרטי, ק"מ מתחת לממוצע ורמת גימור GLI).

60 אלף ש"ח נשמע לי מחיר סביר לגמרי בהתחשב בנתונים של הרכב, אז מה אם זאת טויוטה?

כרגע הרכב בן 4, 83 אלף ק"מ הם כ-21 אלף ק"מ בשנה בממוצע, שזה מעל הממוצע השנתי. (לא בהרבה יש לומר)

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק 83 אלף, 20 אלף בשנה.

לפי דעתי האישית ונקודת מבטי בלבד:

בוא אני אספר לך מה זה 20 אלף של ליסינג מול פרטי שזה יכניס אותך לפרופורציות.

רכב ליסינג מונע בבוקר מזגן מחובר לסוויץ כמו כן רגל לריצפה, אין באמצע. נוסעים כביש 6 חיפה ת"א וזה במקרה הטוב, מסתובבים בין אתרים ומקומות הרכב נותר דלוק מהבוקר עד הערב רצוף כמובן למה לכבות לא חבל מזגן, פקקים עצור סע כל היום בחזור כביש 6 פול קיקים 160 כאילו אין מחר וזה יום עבודה רגיל ככה 20 ימים בחודש, בסופשים הרכב זוכה לנסיעות מיוחדות שכוללות סיבובים בכל הארץ כמובן נסיעות שטח הולכים לראות פרפרים בחרמון או נוסעים לאילת כי מה איכפת, ובניהם כמובן הילד צריך לצאת עם החברה או האישה נוסעת לקניות אינסופיות, וככה עוברת לה שנה וזה רכב ליסינג. אה סליחה כן הוא עובר טיפולים בזמן פעם בשנה אחמד מחליף לו שמן ופילטר וכמובן ברקסים כי מה לעשות הם נגמרים כל שנה.

עכשיו תחשוב מה זה 83 אלף ככה, הרכב לא שחוט מת?!

כל הרכבי ליסינג כולם מנהג יחיד הייטק שנוסע עבודה בית, זה מה שכולם יספרו לך, ואיפה כל הרכבים של חברות ה בררה שמובילים תבנית בטונים בבגאג ומסתובבים בין אתרי בניה כל היום זה אין הא.

תעלה ל רכב ליסניג ורכב זהה פרטי, אתה ישר תרגיש שהרכב הסלינג כמה הוא בלוי שחוק ורפוי, אז אתה משלם 10 פחות ואתה מקבל מה שאתה משלם בדלת האחורית. גם תקלות מוזרת שיופיעו בפרטי רק ב 200 אלף פלוס אם בכלל , בליסינג יופיעו לך ב 100 פלוס, למה רכבי ליסינג מעיפים ב 60-80 למה לא מחזיקים אותם עוד.הרכבי האלה בלויים ושחוקים על לעצם.

תדבר עם קציני רכב תראה מה יאמרו לך.

אין מה לעשות לומדים בדרך הקשה.

עריכה אחרונה על ידי subaru_loyale

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקצנת לחלוטין, יש הרבה רכבי ליסינג שנוסעים המון (אני בינהם), כן עם 4 נהגים, אבל הרכב שמור, לא יורד לשבילי עפר, (גם הילדים לא מעיזים), מכיוון שאני הרבה ברכב אז שומרים עליו ואני מכיר לא מעט כמומי.

היום יש הגבלה על דלק בהרבה חברות אז הרכב גם נכבה בחניות.

ולשאלת פותח השרשור, כן לא יהיה קל למכור רכב עם 130K ק"מ יד שלישית מיליסינג בהפחתה קלה בלבד מהמחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק 83 אלף, 20 אלף בשנה.

רכב ליסינג מונע בבוקר מזגן מחובר לסוויץ כמו כן רגל לריצפה, אין באמצע. נוסעים כביש 6 חיפה ת"א וזה במקרה הטוב, מסתובבים בין אתרים ומקומות הרכב נותר דלוק מהבוקר עד הערב רצוף כמובן למה לכבות לא חבל מזגן, פקקים עצור סע כל היום בחזור כביש 6 פול קיקים 160 כאילו אין מחר וזה יום עבודה רגיל ככה 20 ימים בחודש, בסופשים הרכב זוכה לנסיעות מיוחדות שכוללות סיבובים בכל הארץ כמובן נסיעות שטח הולכים לראות פרפרים בחרמון או נוסעים לאילת כי מה איכפת, ובניהם כמובן הילד צריך לצאת עם החברה או האישה נוסעת לקניות אינסופיות, וככה עוברת לה שנה וזה רכב ליסינג. אה סליחה כן הוא עובר טיפולים בזמן פעם בשנה אחמד מחליף לו שמן ופילטר וכמובן ברקסים כי מה לעשות הם נגמרים כל שנה.

כל הרכבי ליסינג כולם מנהג יחיד הייטק שנוסע עבודה בית, זה מה שכולם יספרו לך, ואיפה כל הרכבים של חברות ה בררה שמובילים תבנית בטונים בבגאג ומסתובבים בין אתרי בניה כל היום זה אין הא.

תעלה ל רכב ליסניג ורכב זהה פרטי, אתה ישר תרגיש שהרכב הסלינג כמה הוא בלוי שחוק ורפוי, אז אתה משלם 10 פחות ואתה מקבל מה שאתה משלם בדלת האחורית. גם תקלות מוזרת שיופיעו בפרטי רק ב 200 אלף פלוס אם בכלל , בליסינג יופיעו לך ב 100 פלוס, למה רכבי ליסינג מעיפים ב 60-80 למה לא מחזיקים אותם עוד.הרכבי האלה בלויים ושחוקים על לעצם.

בחלק גדול מדבריך אתה צודק,הרכב שאני קניתי לפני כמעט 6.5 היה עם ק"מ נמוך מליסינג של הרץ (31,000 ק"מ,הייתי בטוח שזו מציאה וכבר לקראת גיל 8-9 החל להרגיש עייף.

יחד עם זאת להשוות קורולה למשל ליונדאי לפחות מבחינת האמינות שקול להשוואת בין משקל תפוח בודד למשקל תמר בודד (לא הבדיחה האגדית מה שוקל יותר ק"ג ברזל או ק"ג נוצות).

מבחינת האבזור,דווקא רכבים קוריאניים היום מגיעים לא פחות מאובזרים מהקורולה (ב I35 נאמר כבאן באחד השרשורים שיש מזגן מאחור,החלק גדול מהדגמים יש גלגלי מגנזיום,גג חשמלי נפתח).

גם אני חושב שעדיף רכב פרטי אבל ההפרש כאן הוא באיזור ה 18-20,000 ש"ח וכנראה שלפותח הנושא זה כבר יותר מידי.

עדיף לרדת שני שנתונים ולקנות 2012 פרטית- לא כזה נורא לנסוע על רכב בן 6-7 ולהחזיק אותו 4-5 שנים.

גם בגיל 112,אם הרכב היה מתוחזק כל חייו הוא יראה אמינו7ת ותהיה נקודה בה אפשר יהיה להשתדרג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק 83 אלף, 20 אלף בשנה.

אני לא אקנה רכב מליסינג, אני מעדיף לקנות רכב קטן יותר אבל חדש.

לדעתי, אתה מגזים. אכן יש אנשים שמנצלים את הרכב של הליסינג והורסים אותו, וחושבים שאם הם משלמים 3000₪ בחודש מותר להם לעשות איתו הכול, כולל דברים שהם לא היו עושים עם הרכב הפרטי שלהם.

מצד שני, אני מכיר גם אנשים שמתנהגים ככה לרכב הפרטי שלהם, SO? הנה, קנית רכב מפרטי מבן אדם כזה, וקיבלת רכב במצב של ליסינג.

יש גם אנשים שיקבלו רכב ליסינג ולא יהרסו אותו. קח אותי למשל, אם אקבל רכב ליסינג, לא אעשה בו נסיעות מיותרות, לא פתיחות משוגעות ולא כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחלק גדול מדבריך אתה צודק,הרכב שאני קניתי לפני כמעט 6.5 היה עם ק"מ נמוך מליסינג של הרץ (31,000 ק"מ,הייתי בטוח שזו מציאה וכבר לקראת גיל 8-9 החל להרגיש עייף.

יחד עם זאת להשוות קורולה למשל ליונדאי לפחות מבחינת האמינות שקול להשוואת בין משקל תפוח בודד למשקל תמר בודד (לא הבדיחה האגדית מה שוקל יותר ק"ג ברזל או ק"ג נוצות).

מבחינת האבזור,דווקא רכבים קוריאניים היום מגיעים לא פחות מאובזרים מהקורולה (ב I35 נאמר כבאן באחד השרשורים שיש מזגן מאחור,החלק גדול מהדגמים יש גלגלי מגנזיום,גג חשמלי נפתח).

גם אני חושב שעדיף רכב פרטי אבל ההפרש כאן הוא באיזור ה 18-20,000 ש"ח וכנראה שלפותח הנושא זה כבר יותר מידי.

עדיף לרדת שני שנתונים ולקנות 2012 פרטית- לא כזה נורא לנסוע על רכב בן 6-7 ולהחזיק אותו 4-5 שנים.

גם בגיל 112,אם הרכב היה מתוחזק כל חייו הוא יראה אמינו7ת ותהיה נקודה בה אפשר יהיה להשתדרג.

קודם כל תודה לכל התגובות. אכן אין דעה אחת שרק היא נכונה ואני יכול לקחת וליישם אותה למצב שלנו.

אבל אני הכי מסכים שבעצם עדיף לחפש פרטי או אם כבר ליסינג אז ממישהו שאני מכיר אישית.

תמיד יש את הפיתוי לקנות בזול יותר אבל לי הכי חשוב לא להפסיד מלא כסף וזמן בעתיד במעמד המכירה.. אז אני יהיה סבלני יחפש פרטי וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2068 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...