Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ראשון לזוג בלי ילדים. תקציב- 20K. מתלבט בין- פיאסטה, 107 או אלטו

ברז
שימו לב! השרשור הזה בן 2073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל המלומדים.

אנחנו זוג סטודנטים ללא ילדים ומחפשים רכב לנסיעה יומיומית ממודיעין לירושלים ובחזרה (כ80 ק"מ ליום, ובתחשיב שנתי- 20,000 ק"מ).

הדרישה- כמה שיותר זול לתחזוקה.

לכן:

צריכת דלק נמוכה

אמינות גבוהה

טיפולים זולים

אין לי עדיפות לגיר אוטומט, להפך, מפאת החסכון במחיר הרכב ובצריכת הדלק, אני זורם בכיף עם ידני.

עשיתי סקירה די מקיפה על כמה דגמים, אך ישנם עדיין נקודות שאינן ברורות לי, ואשמח להכוונה

פורד פיאסטה ידני 1.25-

הבנתי שבנסיעה מסוג זה תעשה כ15 ק"מ לליטר

האמינות אמורה להיות גבוהה, וכך גם נוחות הנסיעה בנסיעות בינעירוניות.

מדובר ברכב שלא מרגיש פח כמו שאר הדגמים בטווח מחירים זה.

השאלה- האם עלויות האחזקה גבוהות? מה תדירות ועלות הטיפולים?

פיג'ו 107 (או C1\אייגו)-

החסכונית שבאפשרויות, בכל הסקירות מדובר בכ18 ק"מ לליטר

האמינות אמורה להיות יותר דומה לטויוטה מאשר לסיטרואן

השאלה- בכל מקום נאמר שהרכב חמוד ונוח לנסיעה בעיר, אך לא כתוב כמה הוא גרוע מחוץ לעיר. יש על מה לדבר בכלל? אני לא מחפש לימוזינה, אני רוצה לצאת מהרכב בלי כאבי גב. ובנוסף, האם הרכבי מסוגל בכלל לשאת נסיעות כאלה, או שיחלו לצוץ בעיות ברגע שיופעל עליו לחץ "בינעירוני"?

סוזוקי אלטו ידנית-

נאמר שעושה 17 ק"מ לליטר

נאמר בכל מקום שהאמינות מאד גבוהה

השאלה- בדומה לפיג'ו, כמה סביל יהיו הנסיעות היומיומיות בעליות לירושלים מבחינת הרכב ומבחינת הגב שלי?

עוד דגמים שביררתי עליהם-

פיאט פנדה- הבנתי שהאמינות גבוהה והמנוע פשוט כך שהטיפולים זולים והאחזקה בעלות נמוכה, אך היו דיווחים סותרים באשר לצריכת הדלק ונוחות נסיעה בינעירונית.

ניסאן מיקרה ידנית- מתחרה על המקום עם הפיאסטה, אך נדמה שהפיאסטה טובה ממנה.

אשמח לכל עצה מחכימה או הארה, מדובר בקנייה הראשונה שלי ואני ממש לא רוצה לפשל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיאטסה תהיה נוחה ובטיחותית יותר אבל פחות חיסכונית.

הפיגו תהיה תהיה חיסכונית מאוד וכניראה אחד הרכבים החיסכונים שיש, בבין עירוני רגוע ניתן לקבל 1/20.

אבל היא רועשת יחסית, דווקא המושבים סבירים, אחזקה לא יקרה, היו פה כמה תלונות לגבי הממיר הקטליטי.

הפנדה נוחה יותר וקטה יותר תהיה מעט פחות חיסכונית עקב המשקל של הפנדה החדשה.

לדעתי הפיאסטה אופציה טובה, די חיסכונית אבל מציעה נוחות ובידוד עדיפים.

לצד בטיחות טובה עם 7 כריות אוויר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את 3 האחיות התאומות (אף שהן יצרנים שונים: טויוטה,פיגו/סיטרואן) לא הייתי שוקל לפני עשיית נסיעת מבחן ברכב -לרכבים הללו גיר רובוטי חד מצמד,שלא מתאים לנהיגה לכל נהג.

לעומת זאת,אם מדובר על גיר ידני-זו כבר פחות צרה אחת.

הפיאסטה שהיא "סופר מיני" אולי פחות חסכונית אבל אמורה להיות קצת יותר זריזה ואם אני זוכר נכון,היא יותר מרווחת משלושת הקודמות שהן מיני.

בנוסף,כסופר מיני היא תהיה נוחה ושמישה גם עם ילד אחד או שניים-דבר שלא חושב שניתן לומר על 3 ה3 האחרות.

שורה תחתונה- גם אני ממליץ על פיאסטה עם גיר ידני.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולה, תודה!

ומה לגבי האלטו או המיקרה? הן אופציות הגיוניות?

ומה לדעתך תהיה צריכת הדלק של הפנדה? (כאמור- 80 ק''מ ביום מתוכם כ65 בינעירוני)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלטו אין ממש טעם, הפנדה עדיפה.

המיקרה פחות נוחה אבל עם מנוע זריז בחבורה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין כל האופציות שהועלו כאן - הפיאסטה. מה שכן, הייתי ממליץ לבדוק שנוח לך לשבת בה בתור נהג, כי אין כיוון גובה למושב הנהג, רק בדגמים שיובאו בייבוא מקביל.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הבעלים של פיאסטה ידנית בהווה ולשעבר אלטו ידנית.

לעומת הפיאסטה האלטו היתה חסכונית בדלק, וזה היה היתרון היחיד שלה.

קשה להסביר עד כמה תהומי ההבדל בין 2 המכוניות מבחינת הרגשה ונוחות. היום לאחר שנתיים עם הפיאסטה אין לי מושג איך סבלתי לנסוע על האלטו.

מבחינת עלויות טיפולים, לא נתקלתי בתקלות (טפו טפו), והטיפולים התקופתיים בעלות דומה.

שים לב שבפיאסטה קיים טיפול טיימינג יקר יחסית יקר ב90 אלף קמ או לאחר 5 שנים, המוקדם מביניהם.

בסוזוקי הברקסים והקלאץ לטעמי היו בעלי חיים יחסית קצרים אך אין לך דרך לאמת אם זו הרגשה בלבד או משהו אמיתי.

אתה מוזמן לפנות אלי בפרטי בכל שאלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש תודה! אז אלך לכיוון הפיאסטה ואבדוק האם הוחלף טיימינג...

יש כמה מציאות בגזרת הפיאסטה הידנית. זה פשוט לא ייאמן, מי שנוהג על ידני יכול למצוא רכבים מעולים בחצי מחיר, וכמובן- לרוב הם חסכוניים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...