Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימודים אקדמאים בתחום הרכב

Shahar Tammam
שימו לב! השרשור הזה בן 2076 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למנהלים אם טעיתי בתת הפורום נא להעביר תודה.

שלום לכולם אני בן 23 המעוניין להתחיל לימודים אקדמאיים אשתף אתכם ואשמח לתגובות

1. לימודי הנדסאי רכב (מכונות התמחות רכב) פה בארץ הבנתי שהרמה היא בהתאם לעיסוק בכל הקשור לרכב במסגרת הארץ ברמת תיקון הרכב ודיאגנוסטיקה לבדיקת תקלות דברים טכניים ביותר ( אשמח ותרחיבו בנושא הלימודים בארץ)

2.לימודים בחו"ל הנדסת רכב במכללה אני מבין שזה לא הולך להיות קל אבל אני יתן את הכל אבא שלי יתמוך בי כלכלית בנושא אז בואו נחסוך אני מכוון ללימודים של "high performance" של עולם השיפורים המטרה שלי להשתלב בתוך עולם הספורט המוטורי (פורמולה 1, פורמולה דריפט,נאסקאר וכו') אשמח להמלצות קישורים ומנסיון של אנשים שעברו את זה.

איך בעצם עושים את? מה הדרישות? היכן המכללות המתמחות בתחום? אם יש מישהו שיוכל לכוון אותי בתהליך...

בתודה גדולה לכל העוזרים ,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הגרוש ללירה שלי, בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון ישנם כמה קורסים שעוסקים בעולם הרכב, מנועים וכו'.

שווה לך ללכת ליום פתוח או פשוט לבדוק את העניין.

8) ידני זה הכי אחי 8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את תגובתו של סייקלמן, בפקולטה למכונות בטכניון ישנם מספר קורסים בנושא וכמובן את פרוייקט הפורמולה (פורמולה SAE). אני השתתפתי בו בעבר, ויש חבר פורום נוסף שלדעתי עדיין משתתף בו. אם אתה רוצה להיכנס לעולם המרוצים, זאת התחלה די טובה לדעתי. רק אוסיף שיש קבוצות פורמולה SAE גם באוניברסיטת בן גוריון ואולי גם בת"א, לצערי אני לא ממש מעודכן.

אם אתה רוצה ללמוד נושאים יותר מתקדמים יש בטכניון גם מסלול לתואר שני בהנדסת רכב.

למיטב הבנתי משיחות עם אנשים מחו"ל (גרמניה ספציפית), באירופה יש גם תארים ראשונים בהנדסת רכב שהם בעצם לא מאוד שונים מתואר בהנדסת מכונות, רק ממוקדים יותר בנושא הרכב, כך שלא בטוח שלימודים בחו"ל יהיו שונים בהרבה מהבחינה הזאת.

עריכה אחרונה על ידי RedLabel

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תחרות של כל האוניברסיטאות המובילות בארץ שכל אחת בונה רכב פורמולה והטכניון לדעתי אפילו השתתפו איתו בכמה תחרויות בחול.

אין לי מושג איך זה הולך או איזה חוג זה (משער שהנדסת מכונות) - אבל זה קיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הנדסה הבתחום הספורט המוטורי מעניין אותך, מככלת הנגב והטכניון מריצים פרויקט פורמולה, שם תלמד את המקצוע בצורה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפקולטה להנדסת מכונות יש קורסים שקשורים ברכב אבל אין מגמת רכב.

מכיר קורסים של מערכות רכב,מנועי בעירה וקורסים שבעזרתם תבין איך עובדים חלקים(גג''ש,הידראוליקה וכו').

פרויקט הפורומולה התחלק ל2, יש רכב מירוצים ורכב מירוצים אוטונומי והמון סטודנטים ממגוון פקולטות עושים את פרויקט הגמר בפורמולה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל בהכרת המושגים - הנדסאי אינו מהנדס!! מדובר בתעודה מקצועית הנרכשת לאחר כשתי שנות לימודים, בדרך כלל הכיוון הוא "מעשי". לעומת זאת הנדס לומד 4 שנים לתואר אקדמי ראשון, הלימודים הרבה יותר תאורטיים.

אם אתה רוצה לעבוד בידיים - לימודי ההנדסאי יתאימו לך. אם אתה רוצה ללמוד את התאוריה בהעמקה, על מנת להכנס לתפקיד של תכנון או פיקוח על ייצור\אבודות או דומה - יהיה עליך ללמוד לתואר אקדמי, כאמור לימודים ממושכים, הרבה מאד לימודי בסיס (מתמטיקה, פיזיקה ונגזרותיהם), ואחר כך תקופה לא קצרה של הכשרה ייעודית בתעשיה, בה תלמד את האספקטים המעשיים הנדרשים לצורך התחום בו תעסוק.

פרוייקטי גמר הם חלק מלימודי ההנדסה, בדרך כלל מתרכזים בשנה האחרונה (רביעית) ללימודים. הם יכולים להיות תאורטיים לחלוטין (תכנון איזה מודל) או משולבים בעבודה מעשית, כמו מכוניות המרוץ הסטודנטיאליות שהוזכרו, או להוויינים שנבנים על ידי סטודנטים בטכניון ועומדים להיות משוגרים בשנה הקרובה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בבן גוריון יש איזה פרויקט של BGR Racing. לא יודע מי נוטל בו חלק, אבל יכול להיות שיתאים לך, ביחד עם תואר בהנדסת מכונות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה לכל העונים!

אשמח גם למי שיודע על לימודים בחו"ל

אני יותר מאשמח להשתלב בזריזות ביעילות בפורמולות המוכרות יותר בעולם... ובכל אם מישהו עבר את החוויה ויכול להעיד על התהליך חוויותיו וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שעולם הרכב עובר ממנועים בעירה למנועים חשמלים. לכן אני חושב שכדאי לך ללמוד הנדסת חשמל בהתמחות מערכות הספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בארץ תעשיית רכב מסורתית ולהשתלב במדינה זרה בתחום בתור איש מקצוע חסר נסיון יהיה לא קל בכלל.

חברות פותחות פה מרכזי פיתוח של רכבים אוטונומיים,זה הכי קרוב לתעשייה הרכב.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בארץ וגם בחו"ל אין דבר כזה ללמוד את תחום הרכב. בדרך כלל אתה מתחיל בתחום המכונות ( מהנדס או הנדסאי ) ומשם מגיע לתחום הרכב ומתמקצע בו.

תכיר קודם מושגים בסיסים בקינימטיקה, הדראוליקה, אנרגיה, חוזק חומרים, כימיה וכו'... אחרי שיהיה לך בסיס מוצק וטוב תוכל להשתמש בו על מנת ליישם בתחום שתבחר ( רכב למשל ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כול, יש תארים של הנדסת רכב בחול, גם תואר ראשון וגם שני. אני כרגע מתחיל תואר ראשון בהנדסת רכב בהולנד.

2.לימודים בחו"ל הנדסת רכב במכללה אני מבין שזה לא הולך להיות קל אבל אני יתן את הכל אבא שלי יתמוך בי כלכלית בנושא אז בואו נחסוך אני מכוון ללימודים של "high performance" של עולם השיפורים המטרה שלי להשתלב בתוך עולם הספורט המוטורי (פורמולה 1, פורמולה דריפט,נאסקאר וכו') אשמח להמלצות קישורים ומנסיון של אנשים שעברו את זה.

איך בעצם עושים את? מה הדרישות? היכן המכללות המתמחות בתחום? אם יש מישהו שיוכל לכוון אותי בתהליך...

עולם של שיפורים... תראה, כול אחד והרצונות שלו, אני פחות חיפשתי את זה. אני יודע שיש קורסים (שים לב, לא תארים אלא קורסים) בארהב בתחום השיפורים, לא יודע אם זה שווה משהו, מתאר לעצמי שפורמוטה 1 ונאסקאר לא כול כך מסתכלים על זה - אבל אני לא יודע.

אם ממש מעניין אותך נטו מירוצים זכור לי שראיתי תואר שמכוון לדבר הזה ב perth אשר באוסטרליה, גוגל הוא חברך הטוב.

יש תארים באנגליה, יש בהולנד, יש בגרמניה כמובן, אבל בגרמניה רוב המקומות מלמדים בגרמנית. אתה צריך לחשוב מה אתה רוצה ולהתחיל לחפש בגוגל.

הדבר הבסיסי שבטוח תצתרך זה הוכחה של ידיעת שפה, אם התואר באנגלית אז IELTS/TOEFL, לשפות אחרות יש גם את המבחנים שלהם.

הדרישה אצלי הייתה תעודת בגרות עם מתימתיקה ופיזיקה וציון מסויים במבחן ידיעת אנגלית.

מה יצא מהלימודים האלה אני לא יודע, אעדכן עוד 4 שנים.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2076 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...