Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוב ביטוח לאומי (6,000₪) - האם יש אל מי לפנות להקטנת החוב?

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 2075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

בקצרה:

חוב ביטוח לאומי שנצבר על גבי שנים בגלל מעמד לא עובד.

בהרחבה:

סיימתי את לימודי, מרגע זה יש צורך לשלם. כל אדם רגיל בדרך כלל מתגייס.

אצלי המצב היה אחר בגלל המצב בבית, לא גייסו אותי. מה שהביא למצב שהחוב הולך וגדל.

הסיבה שלא גייסו אותי, ונתנו לי פטור, היא בגלל שבמערכת הצבאית אמרו לי שנראה להם

שיהיה לי קשה מאוד גם לשלב צבא וגם עם המצב בבית (אני המטפל היחידי בבית) מה שאומר שגם

לעבוד לא עבדתי, כי אם אני אעבוד - אין מי שיעזור יסייע ויטפל.

עובד זר - צריך משכורת מינימום ועליה ועוד כמה אלפים בכדי לממן עובד זר.

החוב טפח וטפח עד היום.

סכום החוב הוא 6,000₪.

שלחתי לא מעט מכתבים. אמרו לי אתה בין הכיסאות.

טיפול בבן נכה - זכאי להבטחת הכנסה, ממנה היית משלם את החוב (אלף/אלפיים ומשהו בכל חודש).

אבל טיפול באח נכה ואם נכה - לא זכאי.

* ביקשתי אם אפשר לקבל הבטחת הכנסה למשך כמה חודשים (לכיסוי החוב), ושאת כל הקצבה הביטוח לאומי יקח

לכיסוי החוב (שאהיה זכאי, אבל שלא יכנס אלי לחשבון אלא ירד לי מהחוב) - אי אפשר. אין גמישות, חוק זה חוק.

זה החוק, ואין מה לעשות. ביטוח לאומי עובד רק לפי החוק היבש.

הגיעו אלינו לא מעט אנשים במהלך השנים האלה שהחוב נצבר. מעקלים.

סיפרתי להם את מה שכתבתי כאן, אמרו כן באמת סיפור לא קל, אין לי מה לעשות מה לעקל, מקווה שיסתדר לך.

היו נחמדים, אבל - כמובן שזה לא עוזר, החוב ממשיך לטפוח.

כעת אני צריך חשבון בנק. אני ברוך השם מתחיל ללמוד, ובשביל לקבל סיוע ומלגה בגלל מצב סוציאלי, צריך חשבון בנק.

אני גם אצליח בעזרת השם לעבוד (זו הסיבה שאני מתחיל ללמוד, יש לי עכשיו זמן ויכולת להתמקד בי ולטפל בי).

אבל בשביל משכורת צריך גם חשבון בנק.

חשבון הבנק שלי מעוקל עד שלא אשלם את החוב.

איך אפשר להקטין את החוב חברים? או שבאמת מצב מבאס, בין הכיסאות, אבל אין מה לעשות?

מלבד להוריד (100-200) ריבית והצמדה, בביטוח הלאומי אומרים שאין מה לעשות.

הסיבה שפניתי אליכם, כי לפעמים יש יוצא מהכלל, אנשים שהצליחו - יש מה לעשות, או אבוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב את הפקידים הם לא יעזרו רק מי שמעליהם.

אני מבין שהחוב שהצטבר הוא שלך, והקייס שלך חלש לצערי.

פנית למנהל הסניף? יש מקרים שגם הוא יכול לסייע או להפנות את העיניין הלאה.

ניתן גם לפנות לעו''ס/ית של הב''ל אגב.

שלחת מכתב לועדה לביטול חובות של בטוח לאומי?

אם לא,

תכין מכתב מפורט ומנומק לועדה, עד תגובתם

לא יפגעו לך/בך בשום עיניין,

שם יושב גוף עם שיניים שכן יכול לבוא לקראתך בביטול או הקטנת חוב,

לדעתי תצטרך להעזר במכתב מהעוס/ית של הב''ל או עיריה וכו'.

שמור לך עותק במידה ולא יבואו לקראתך יש עוד כלים.

עריכה אחרונה על ידי yossy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי,

מצאתי את הקישור הבא - https://www.kolzchut.org.il/he/%D7%95%D7%A2%D7%93%D7%94_%D7%9C%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A7%D7%AA_%D7%97%D7%95%D7%91%D7%95%D7%AA_%D7%91%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%93_%D7%9C%D7%91%D7%99%D7%98%D7%95%D7%97_%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%99

לאחר מכן את הטופס באתר ביטוח לאומי - https://www.btl.gov.il/%D7%98%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7%9D%20%D7%95%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D/forms/general_forms/Pages/bjinatJovot.aspx

הבנתי שהוועדה לא דנה בחוב שנצבר ממעמד לא עובד, אלא חוב שנצבר אם שולמה בטעות קצבת יתר.

"ועדה למחיקת חובות היא הגוף המוסמך להורות על ביטול ומחיקת חובות של מבוטחים, שנוצרו כתוצאה מתשלום יתר בגמלה שקיבלו מהמוסד לביטוח לאומי."

היה נחמד אם היה דבר כזה, גם למצבים של בן משפחה שלא עבד, בגלל סיבות מוצדקות (טיפול בבן משפחה, באח ואם נכים). אבל אני מבין שאין.

למרות שלמדתי מהניסיון שלי שתמיד כשאני פונה לפורום, אני מופתע. אולי מישהו יפתיע בעוד כיוון לפנות אליו.

אל המנהל פניתי, אותה תשובה. שלחתי גם לו מכתבים, ולכל מה שמצאתי

באתר ביטוח לאומי בצור קשר או למחלקות הרלוונטיות. תשובתם שאין מה לעשות, זה החוק.

חייב לשלם דמי ביטוח לאומי מי שלא עובד - חובה.

אלא אם יש סיבות שמזכות אותך בהבטחת הכנסה, ואז משם אפשר לשלם.

אבל כמו שכתבתי, אני נפלתי בין הכיסאות.

טיפול בבן נכה, מזכה.

אם נכה ואח נכה - לא מזכה.

אין חריגים, או לפנים משורת הדין (זה מה שאני אשמח לגלות אם יש, לכן פתחתי פה את הפוסט)

תודה יוסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

6000 שקל זה באמת לא סכום אסטרונומי.

אתה צריך לבקש לבטל עד כמה שאפשר קנסות ריבית והצמדה להישאר עם הקרן בלבד.

לאחר מכן תנסה לגייס את הכסף. או שאנשים פה יתאגדו ותוך דקה תכסה את זה, או הד סטארט. לא יודע מה.

תתחיל בצמצום החוב למינימום.

אם תפרסם כאן את פרטי החשבון שלך - או מקום אחר להעביר, אני בטוח שתצליח לגייס די מהר 6000 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי, אין לי מה לתרום לדיון בקשר לאופציות לביטול החוב.

אבל - מניסיון - ניתן להגיע עם ביטוח לאומי להסדר מאוד נוח להחזרת החוב בתשלומים. ברמה של פריסת החוב למס׳ שנים כך שתצטרך לשלם סכום תלת או אפילו דו ספרתי בחודש (ללא ריבית כמובן), וכל זה כמובן בנוסף לביטול קנסות וכו׳.

באם לא תמצא דרך לבטל את החוב (ואני מקווה מאוד שתצליח, אולי מישהו אחר כאן יוכל לעזור), ממליץ לך לפנות אליהם בבקשה להסדרת החזר החוב בתשלומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתח האד סטרט, ממני כבר יש לך עזרה אם תעשה זאת..

כנ"ל. בטוח שעוד כמה יתגייסו למטרה.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש HEADSTART או מנגנון דומה שמאפשר להחזיר בחזרה את "ההלוואה"/"חוב"?

לא מדבר על הלוואות חברתיות כרגע כי זה לא רלוונטי...

אני מניח שפותח השרשור ירגיש אם זה הרבה יותר נוח, אם בסופו של דבר הוא יחזיר את הכסף לבעליו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חברים, מחמם את הלב, וזאת לא פעם ראשונה שעוזרים לי.

הוותיקים זוכרים (כשרק קיבלנו את הרכב). אני כמובן לא שוכח בכל פעם שעולה על האוטו.

ובזכותכם הרכב שימש אותנו, אותי ואת משפחתי מספר שנים (ובעזרת השם עוד ישמש) ואחי גם הצליח

לסיים לימודים אקדמיים תודות לרכב שאפשר לנו נסיעה מהבית ללימודים ובחזרה.

לגייס כסף

זה הפתרון הקל ביותר, ואני מעדיף שלא לבחור בו. אבל כן חשוב לי לציין שאני מאוד מעריך, ולא סתם במילים. תודה רבה!

אני פשוט רגע לפני ש - אז החלטתי לפנות לפה (כי לא תמיד מה שאומרים הפקידים, זה באמת נכון)רציתי להבין, במצב מורכב שכזה, שכולם אומרים לי שהוא באמת מורכב.

וזה מקרה של נפילה בין הכיסאות. כי הורה לבן נכה, כן היה מקבל הבטחת הכנסה, וממנה משלם את החוב.

אבל ברגע שזה הפוך, וההורה נכה, והבן בריא ברוך השם, ויש לבן גם אח נכה, והוא המטפל - הבן לא יקבל.

הרי הבן לא יכול לעבוד, הוא צריך לטפל. לקחת מטפל זה יותר ממה שהבן ירוויח אם יצא לעבוד

(וכשיצא הבן אין מי יטפל בהורה ובאח בזמן הזה. גם אם נניח והבן ירוויח בחודש 12 אלף שיכסו מטפל, לצורך הדוגמה).

* הגזמתי מאוד עם הדוגמה של 12 אלף בחודש לאדם שלא עבד. דוגמה גרועה מאוד, מודה.

אם בסופו של דבר אין פה מישהו שמכיר דרך, או שמע, או חריגים - אני פשוט אפרוס את החוב לכמה שיותר. אין ברירה.

כי אני חייב שישחררו לי את חשבון הבנק שלי, בשביל הלימודים ובשביל העתיד שלי.

שוב -

רוצה להודות לכם על הושטת היד לעזור. שמח שזה כתוב, ושאנשים נוספים יוכלו לראות איזה פורום מיוחד זה.

ואיזה אנשים מיוחדים יש בו. תודה!

מי שיש לו תגובה עם מידע שיכול לעזור לי לצמצם את החוב כמובן ניתן להמשיך להגיב, זה יעזור לי מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתן, אין לי עניין בלקבל חזרה :)

יש HEADSTART או מנגנון דומה שמאפשר להחזיר בחזרה את "ההלוואה"/"חוב"?

לא מדבר על הלוואות חברתיות כרגע כי זה לא רלוונטי...

אני מניח שפותח השרשור ירגיש אם זה הרבה יותר נוח, אם בסופו של דבר הוא יחזיר את הכסף לבעליו...

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנה לקבלת עזרה מעמותת 'ידיד' אשר מעסיקה אנשי מקצוע וגם עורכי דין ויש להם קשרים וטלפון ישיר למנהלים בביטוח לאומי.

חפש באתר שלהם סניף קרוב לביתך וקבע פגישה במהרה.

https://www.yedid.org.il/contact

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה מרק.

אם יש עוד עמותות או ארגונים כאלה שניתן לפנות אליהם - אשמח להכיר.

לא הכרתי את 'ידיד'.

חבר פורום שאין לו גישה, שלח לי הודעה פרטית, שהיה לו חוב בגובה 10 אלף שח,

והוא הצליח להוריד את החובה לכיון ה-7 אלף שח. פיזית, בסניף.

זה טוב לדעת שזה אפשרי. אני ניסיתי פיזית, מלבד אמפתיה, לא יכלו לעשות דבר.

להוריד ריבית והצמדה + פריסה ארוכה.

שאלתי את אותו חבר אם החוב שלו זהה לסוג שלי. אזרח לא עובד ודמי ביטוח חובה.

אם כן, זה מלמד אותנו שאולי ניתן להוריד את גובה החוב, וכך להקל עלי את כיסוי החוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט אפשר ורצוי להעזר בעמותת ידיד שעזרה להרבה אנשים.

תאם איתם פגישה וספר להם את הקשיים שהמשפחה שלך מתמודדת איתם.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי הצטבר אצלם חוב "קטן" של 1,700₪ מאותה הסיבה שקרתה לך.

(ללא קשר זה היה רשלנות חלקית שלהם כי הפסקתי לעבוד ודיווחתי להם שהתפטרתי בגלל שיש לי נכות קלה שלא איפשרה לי להמשיך בעבודה, והם עידכנו את זה אצלם משום מה רק אחרי שנה וחצי).

בוקר אחד קפצתי לסניף והגעתי איתם להסדר ללא מאמץ מיוחד על ביטול הריביות וההצמדה, וסוכם שיקוזז מקצבת הילדים כל חודש 97₪ במשך שנה וחצי עד לסיום החוב.

לדעתי, צא מנקודת הנחה כי את הקרן אתה בכל מקרה תאלץ לשלם (כמה היא?).

את הריבית וההצמדה הם יכולים להוריד. השאלה היא כרגע איך לעשות את זה, לפי מה שהבנתי ממך הם אל הסכימו. בזה אתה צריך להתמקד.

ברגע שתעשה הסדר תשלומים (נניח 200-300₪ בחודש) יסירו לך את העיקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...