Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מד דלק מזייף - יונדאי i20 שנת 2009

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 2078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

יונדאי i20 שנת 2009 גמעה מעל 230000 ק"מ.

לאחרונה מד הדלק התחיל לזייף ובכל התנעה מצביע על ערך שונה. מחשב הרכב משתגע בהתאמה, פעם מראה שנשאר לנסוע 190 ק"מ, פעם 120 ומנורת האזהרה שהייתה אמורה להידלק לא נדלקה היום.

ממה יכולה לנבוע הבעיה וכמה זה יכאב בכיס?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוחחתי עם חבר שהוא בעלים של חנות חלקי חילוף ונאמר לי שהמצוף מגיע ביחד עם המשאבה ולא בנפרד ב i20 אבל הוא לא יודע מחיר הוא צריך לבדוק.

יש לך הערכה כמה זה יכול לעלות כולל עבודה?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: שוחחתי עם יונדאי שופ ואמרו לי שמשאבת דלק כזו עולה 2210 ש"ח :shock:.

מי אמר חלקי חילוף זולים?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שכדאי לך לפנות אל "המחון ספידומטרים" (בהנהלת פניאל ורפי)

שברח' הפלד 25 א.ת חולון, טל' 03-5507254.

הם כמובן יאבחנו את מקור התקלה ובהרבה מקרים יש להם פתרונות תיקון

טובים.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלטתי אולי לנסות לעזור לך: נכנסתי לאתר מק"טים וניסיתי לעזור מבלי לבקש מספר שלדה. ראיתי שחלק מזרימת הדלק מתא דלק למנוע, מועבר ע"י צינור גומי.

תוחלת החיים של מוצרי גומי השונים של יונדאי הם בערך 5-10 שנים (לא הכל, אבל אני מצליח לעקוב אחרי תקלות שונות ביונדאי שרובן על תקלות של גומי).

במידה ואכן יש לך את צינור גומי, אין לי מושג איך להגיע לצינור. מניח שבעל מקצוע ידע להגיע לצינור.

לפני שהייתי ממליץ ללכת לבעל מקצוע: האם הזיוף תמיד לרעה? אם כן, יתכן שהבעיה היא בגצינור גומי.

המק"ט של הצינור הוא 310361J000 (מסומן בירוק) או 310371J000 (מסומן בכתום)

מעלה לכאן את השרטוט שאני מצאתי לרכב I20:

1111122.jpg

אני לא מאמין שהמצוף היא הבעיה, כי בגטס (לא ב-I20) המצוף הוא משטח פלסטיק שעטוף בנייר מסוים. קשה לי להאמין שהחתיכת פלסטיק תהיה הבעיה. אבל אולי אני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזיוף מראה שכביכול יש לך עוד הרבה ק"מ לנסוע אבל בפועל המיכל ריק.

כך למשל בכל שבוע אני ממלא בסכום של כ- 230 ש"ח כשאני מגיע לרבע מיכל.

אתמול הרכב היה על רבע מיכל (אחרי שהמחוג השתגע כמה פעמים והראה אפילו שיש יותר) תדלקנו את האוטו באותה תחנת דלק שאנחנו בד"כ מתדלקים בה ויצא 270 ש"ח- מה שאומר שמיכל הדלק היה כמעט ריק והנורה לא נדלקה כלל.

אגב, האם יכול להיות שלא צריך להחליף מסנן דלק ברכב הזה? משום מה לא רשום שצריך להחליף אותו בספר הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוויסט בעלילה: הראתי לחבר שחובב תיקוני DIY ויש ברשותו את הרכב. לטענתו יש סליל בלוח שעונים שמתפגר. הסליל עצמו נמצא מתחת למחוג של המהירות.

הייתי ממליץ לך ללכת לאיש חשמל/ספידומטרים, ולשאול אם יש קשר בין השנים. אם אכן זו מחלה ברכבים האלו, הוא ישר יזהה את הסליל ויחליף את הסליל.

לגבי פילטרים: תמיד כדאי לרענן לפילטר חדש. כמו שאין דרישה להחליף פילטר מזגן, ובכל זאת מחליפים בתדירות מסוימת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: שוחחתי עם יונדאי שופ ואמרו לי שמשאבת דלק כזו עולה 2210 ש"ח :shock:.

מי אמר חלקי חילוף זולים?.

אמנם יש ברשותי יונדאי i30cw, אבל המודול של משאבה+פילטר+מצוף דלק דומה ונמצא באותו מקום. מתוך ניסיון להחליף באופן יזום את הפילטר דלק שגרם לקרע באחת הגומיות ולאחר מכן להבנה שמגרעת בפילטר שקניתי מחנות חלפים בארץ לא מתאים בדיוק. החזרתי את הפילטר המקורי והזמתי מאלי אקספרס את המודול שכולל משאבה+פילטר+מצוף דלק בכ- 55$.

לאחר שבועיים החלק הגיע והחלפתי את המודול בחצי שעה- פירוק ספסל של כסא אחורי, פירוק מכסה של המודול, ניתוק צינור דלק ומחבר חשמל ופירוק המודול ממיכל הדלק.

שמרתי את החלק המקורי אצלי בבית, כך שאם הרכב לא יניע ולא אשמע את הלחץ של המשאבה, אז אוכל להחזיר בחזרה. המודול עובד מעולה ב2000 ק"מ שעשיתי מאז ההחלפה.

לדעתי במקרה שלך שהרכב לא מושבת, תוכל להזמין מאלי אקספרס ולהחליף כמוני באופן יזום. הנה החלק שאתה צריך: https://tinyurl.com/y8yrl6mm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזיוף מראה שכביכול יש לך עוד הרבה ק"מ לנסוע אבל בפועל המיכל ריק.

כך למשל בכל שבוע אני ממלא בסכום של כ- 230 ש"ח כשאני מגיע לרבע מיכל.

אתמול הרכב היה על רבע מיכל (אחרי שהמחוג השתגע כמה פעמים והראה אפילו שיש יותר) תדלקנו את האוטו באותה תחנת דלק שאנחנו בד"כ מתדלקים בה ויצא 270 ש"ח- מה שאומר שמיכל הדלק היה כמעט ריק והנורה לא נדלקה כלל.

אגב, האם יכול להיות שלא צריך להחליף מסנן דלק ברכב הזה? משום מה לא רשום שצריך להחליף אותו בספר הרכב.

מי אמר לך שאין דרישה להחליף פילטר מזגן?

Sent from my LG-H840 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוויסט בעלילה: הראתי לחבר שחובב תיקוני DIY ויש ברשותו את הרכב. לטענתו יש סליל בלוח שעונים שמתפגר. הסליל עצמו נמצא מתחת למחוג של המהירות.

הייתי ממליץ לך ללכת לאיש חשמל/ספידומטרים, ולשאול אם יש קשר בין השנים. אם אכן זו מחלה ברכבים האלו, הוא ישר יזהה את הסליל ויחליף את הסליל.

לגבי פילטרים: תמיד כדאי לרענן לפילטר חדש. כמו שאין דרישה להחליף פילטר מזגן, ובכל זאת מחליפים בתדירות מסוימת.

מי אמר לך שאין דרישה להחליף פילטר מזגן?

נ.ב

התגובה הקודמת בטעות.

Sent from my LG-H840 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רשמתי פילטר מזגן, אלא פילטר דלק.

בספר הרכב רשום שזה פריט ללא תחזוקה וצריך לערוך לו בדיקות תקופתיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר,מסנן דלק לפחות ב I30 שהיתה לי לפי הוראות יצרן יש להחליף כל 45,000 או 3 שנים המוקדם מביניהם.

לומר בוודאות האם יש /אין קשר ? לא יודע..

לא סבלתי מתקלה כזו,החלפתי 2 מסנני דלק (פעם ראשונה בטיפול 3 שנים - עוד לפני שהרכב הגיע ל 45,000 ופעם שניה באיזור ה 84/86 אלף ק"מ).

כיוון שמדובר על זיוף שעון,גם לי יש הרגשה שצריך לגשת למכון לספידומטרים- חפש אחד שמומלץ בפורום.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רשמתי פילטר מזגן, אלא פילטר דלק.

בספר הרכב רשום שזה פריט ללא תחזוקה וצריך לערוך לו בדיקות תקופתיות.

אתה יודע איך עורכים בדיקה תקופתית לפילטר דלק שצמוד למשאבה עצמה? מחכים להיתקע עם הרכב שהפילטר ייסתם. פילטר צובר טינופת ומומלץ להחליפו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...