Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות האם למכור את הרכב

Caliper_GT
שימו לב! השרשור הזה בן 2047 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי אנשים מאוד אשמח שתעזרו לי בהתחלבטות הזו.

אז ככה ברשותי רכב שבמחירון הוא שווה 104 אלף ש''ח , את הרכב קניתי לפני שנתיים מהחברה בתכנית מימון ב-150 אלף ש''ח .

עד כה נשאר לי להחזיר 119 אלף ש''ח להלוואה אני משלם 1500 ש''ח כל חודש למשך 5 שנים שבסוף ה-5 שנים אצטרך לשלם 50 אלף ש''ח .

חשבתי עם עצמי ואמרתי לעצמי שאולי עדיף למכור את הרכב ולקנות רכב יד שניה בכ-60-70 אלף ש''ח .

למכור את הרכב ב-104 ולהשלים את הפער שזה 15 אלף ש''ח לבנק ובכך לסיים את ההלוואה ולקחת עוד הלוואה נוספת של כ-30 אלף ש''ח ולסיים אותה בשנה וחצי עם תשלום של 1500 ש''ח.

השאלה מה התכנית הכי משתלמת לי כי כבר הפסדתי על הרכב ואני לא מעוניין להפסיד עוד.

כמובן שאם אקנה רכב ב-60-70 אלף ש''ח אקבל כמעט את כל ההטבות שיש לי ברכב שנת 2016 שברשותי.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא מבין את ההיגיון.

הפסדת כי כל רכב חדש מאבד סכומים גדולים בשנתיים הראשונות. עכשיו, אחרי שספגת את הנזק הגדול, וירידת ערך תהיה יותר מתונה, אתה רוצה למכור בסכום שאפילו לא מכסה את יתרת ההלוואה, לקחת הלוואה אחרת כדי להשלים את החסר+ 70 אלף נוספים לרכב אחר.

למה לא:

1. הלוואה לרכב משומש ניתנת בתנאים פחות טובים.

2. אתה קונה חתול בשק.

3. גם הרכב שתקנה במקום הנוכחי יפסיד כספים במחירון כל שנה.

כדאי למכור אם יש לך בעיה להמשיך בתכנית ההחזרים או שהרכב לא מתאים לצרכים שלך או שאינך מרוצה ממנו.

אם אינך במצוקה כספית , הרכב טוב לך ואתה נהנה ממנו - אל תמכור.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את ההיגיון.

הפסדת כי כל רכב חדש מאבד סכומים גדולים בשנתיים הראשונות. עכשיו, אחרי שספגת את הנזק הגדול, וירידת ערך תהיה יותר מתונה, אתה רוצה למכור בסכום שאפילו לא מכסה את יתרת ההלוואה, לקחת הלוואה אחרת כדי להשלים את החסר+ 70 אלף נוספים לרכב אחר.

למה לא:

1. הלוואה לרכב משומש ניתנת בתנאים פחות טובים.

2. אתה קונה חתול בשק.

3. גם הרכב שתקנה במקום הנוכחי יפסיד כספים במחירון כל שנה.

כדאי למכור אם יש לך בעיה להמשיך בתכנית ההחזרים או שהרכב לא מתאים לצרכים שלך או שאינך מרוצה ממנו.

אם אינך במצוקה כספית , הרכב טוב לך ואתה נהנה ממנו - אל תמכור.

אני לא נמצא במצוקה כספית אבל אכן אני מעוניין לחסוך.

עכשיו לפי החישוב שלי תקן אותי אם אני טועה,

אם אני נשאר עם הרכב הנוכחי אני בעצם משלם מעכשיו לעוד 5 שנים 120 אלף ש''ח.

אם אני מוכר את הרכב כרגע ב-103-104 ומחזיר את השאר לבנק - 15 אלף ואז לוקח הלוואה של 30 אלף ש''ח ומוסיף מהוני האישי 40 אלף ש''ח .אני בעצם משלם 85 על רכב שנת 2014 (שהוא גם עונה על כל צרכיי) העניין שאני בעצם מרוויח מהעסקה 15 אלף ש''ח אך יורד ברמת הרכב בכשנתיים אך קונה רכב עם ירידת ערך גם פחותה משלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, תמכור

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר ברצינות.

אם אתה מעוניין למכור את הרכב, לסגור את ההלוואה, ולא להיות חייב שום דבר לאף אחד, לך על זה.

זה מה שאני עשיתי לפני כמה חודשים - מכרתי ב45 אש"ח רכב שהייתה לי עליו הלוואה של 56, השלמתי את ההפרש מהכסף האישי, ולקחתי ליסינג מהעבודה.

אין על ההרגשה הזאת שאתה לא חייב כלום לאף אחד.

אם אין לך נסועה גבוהה, הייתי מציע אפילו לקנות רכב זול יותר (40 אש"ח) עם מוניטין אמינות טוב, ככה שלא תצטרך לקחת הלוואות כלל.

אגב, באיזה רכב מדובר?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החישוב יותר פשוט - עכשיו אתה חוסך 30 אלף אבל יורד בשנתיים וקונה רכב מחוץ לאחריות.

לא רשמת מה הרכב הנוכחי והאם בכוונתך לקנות את אותו הדגם, רק יותר ישן. יותר ישן= הבלאי יגיע יותר מוקדם ( הוצאות : מצבר, צמיגים ואולי תקלות ). אתה לא יודע איך נהגו ברכב, איך טיפלו בו. את שלך אתה מכיר מיומו הראשון.

נגיד, בעוד שנתיים ההפרש בין המחירונים יהיה 20 אלף (במקום 30 עכשיו). כמובן, הרכב הבא יהיה עם יד נוספת ( לא מוסיף לשמירת ערך ). בשנתיים האלה תוציא עוד 2000-2500 על בלאי יותר מהיר ( בתנאי שלא יהיו תקלות רציניות). זה שווה את כל זה?

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, תמכור
אם הוא היה מוכר וסוגר חובות - מעולה!

אבל הכוונה לקחת הלוואות חדשות לרכב משומש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר ברצינות.

אם אתה מעוניין למכור את הרכב, לסגור את ההלוואה, ולא להיות חייב שום דבר לאף אחד, לך על זה.

זה מה שאני עשיתי לפני כמה חודשים - מכרתי ב45 אש"ח רכב שהייתה לי עליו הלוואה של 56, השלמתי את ההפרש מהכסף האישי, ולקחתי ליסינג מהעבודה.

אם אין לך נסועה גבוהה, הייתי מציע אפילו לקנות רכב זול יותר (40 אש"ח) עם מוניטין אמינות טוב, ככה שלא תצטרך לקחת הלוואות כלל.

אגב, באיזה רכב מדובר?

הוא לוקח הלוואות נוספות לרכישת רכב יד 2.

מחיר המכירה לא מכסה את החזר ההלוואה ובנוסף להלוואה של הרכב יד 2 שהוא לוקח הוא צריך עוד הלוואה של 15K לסגירת החוב הקיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר ברצינות.

אגב, באיזה רכב מדובר?

מדובר בגולף 2016 ובקנייה של במוו סדרה 1 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא היה מוכר וסוגר חובות - מעולה!

אבל הכוונה לקחת הלוואות חדשות לרכב משומש.

אז העניין הוא שאת ההלוואה של ה-15 ההורים יעזרו לי ומה שישאר לי זה ההלוואה החדשה של ה-30 עכשיו

ובמקום לשלב 5 שנים אצטרך לשלם אך ורק שנה וחצי ולהנות מרכב משלי ולחסוך בכל חודש ב3 וחצי שנים 1500 שקל יותר

שזה 63 אלף ש''ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זה קצת משנה את התמונה. במקרה של הב.מ.וו. אתה מקבל רכב יותר זול לקניה, אבל כנראה יותר יקר לאחזקה.

זה פחות שווה כלכלית.

לדעתי תמכור את הגולף, אבל תקנה משהו עם מוניטין אמינות טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקת מחירי ביטוח מקיף לבימר?

זה 3 שנים, לא שנתיים.

אני מניח שהרצון להחליף לא בא רק ממניעים כספיים - וזה כבר סיפור אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2047 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...