Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות האם למכור את הרכב

Caliper_GT
שימו לב! השרשור הזה בן 2072 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בדקת מחירי ביטוח מקיף לבימר?

זה 3 שנים, לא שנתיים.

אני מניח שהרצון להחליף לא בא רק ממניעים כספיים - וזה כבר סיפור אחר.

הרצון להחליף הוא ממניעים של חשיבה עתידית ולחסוך כסף. כבר ביררתי את הביטוח והוא זהה בכמעט למה שאנ משלם על הגולף כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כל החישובים הפנימיים (עזרה מההורים וכו..) לא משנים את החשבון הכללי - במקום רכב ששווה 104 אלף אתה קונה רכב 3 שנתונים יותר ישן (ובמקרה יקר יותר במוסך) ב 30 אלף פחות. אתה יכול לבקש את אותם 15 אלף מההורים+חסכונות שלך ולסגור חלק מההלוואה הקיימת\ להשאיר את החסכונות שיש לך לעתיד.

רוצה באמת קצת לחסוך? תמכור גולף ותקנה קורולה\מאזדה 3 2014.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל החישובים הפנימיים (עזרה מההורים וכו..) לא משנים את החשבון הכללי - במקום רכב ששווה 104 אלף אתה קונה רכב 3 שנתונים יותר ישן (ובמקרה יקר יותר במוסך) ב 30 אלף פחות. אתה יכול לבקש את אותם 15 אלף מההורים+חסכונות שלך ולסגור חלק מההלוואה הקיימת\ להשאיר את החסכונות שיש לך לעתיד.

רוצה באמת קצת לחסוך? תמכור גולף ותקנה קורולה\מאזדה 3 2014.

עזוב מוסכים / לאבא שלי יש חברות מוסכים אז זה לא רלוונטי אני מדבר איתך על הנייר מבחינת כסף מול כסף זה שווה לי|?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר כתבתי 3 פעמים שכלכלית לא שווה.

אבל אם בא לך לגוון/ מתחשק להיות בעלים של BMW, מי אני שאגיד לך לא.

בלי קשר, הייתי חושש לקנות ב.מ.וו בת 4 מחשש שקרעו לרכב את הצורה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד אופציה - יש לך 40 אש"ח פנויים? פרע את ההלואה באופן חלקי. החוב שלך יצטמצם ל-75,000 ש"ח, תקופת הפרעון תתקצר => תשלם פחות ריבית (במצטבר על פני משך חיי ההלוואה).

כמובן שאם השיקול הוא ה"חשק" לעבור ל-BMW השיקול הכלכלי הופך משני. קרוב לודאי שבסופו של דבר החסכון שלך יהיה הרבה יותר קטן מכפי שאתה מצפה, כיון שאחזקת ה-BMW תהיה הרבה יותר יקרה מאחזקת ה-VW. אישית א י רואה את ה"חשק" כסיבה מאוד בעייתית להחלפת רכב, כיון שהוא חוזר על עצמו כל שנה - שנתיים, ואתה נכנס לסחרור של החלפת רכבים יקרה.. בעייתי אם אינך יושב על הר רציני של כסף.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד אופציה - יש לך 40 אש"ח פנויים? פרע את ההלואה באופן חלקי. החוב שלך יצטמצם ל-75,000 ש"ח, תקופת הפרעון תתקצר => תשלם פחות ריבית (במצטבר על פני משך חיי ההלוואה).

כמובן שאם השיקול הוא ה"חשק" לעבור ל-BMW השיקול הכלכלי הופך משני. קרוב לודאי שבסופו של דבר החסכון שלך יהיה הרבה יותר קטן מכפי שאתה מצפה, כיון שאחזקת ה-BMW תהיה הרבה יותר יקרה מאחזקת ה-VW. אישית א י רואה את ה"חשק" כסיבה מאוד בעייתית להחלפת רכב, כיון שהוא חוזר על עצמו כל שנה - שנתיים, ואתה נכנס לסחרור של החלפת רכבים יקרה.. בעייתי אם אינך יושב על הר רציני של כסף.

אתה צודק בהחלט תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מקרה קלאסי של חשק רגשי להחלפת רכב ותליית הסיבה ב"חסכון כספי"

אז לא, ידידי. בשורה התחתונה לא תחסוך (כמעט) כלום מהמהלך. את ירידת הערך הרצינית כבר ספגת. מה יועיל עכשיו גם לממש אותה?

בא לך בימר? תתחדש! אבל אל תספר לעצמך סיפורים שזה בקטע של חסכון, כי זה לא.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי לפגוע בפותח השרשור,

אני לא יודע איך בועת האשראי למכוניות עדיין לא התפוצצה. אני לא חושב שזה חכם לקחת הלוואה בסכום כ"כ גדול בשביל רכב חדש (פותח השרשור לא היחיד, יש אלפי אנשים שקונים רכבים בהלוואות כאלו גדולות). מילא 20, 30, 40 אלף שקל בפריסה ל 5 שנים זה סכום שאפשר לחיות איתו, אבל מעל 120K? אני לא הייתי עושה את זה ולא משנה כמה הייתי מרוויח.

אני מבין את הלחץ של פותח השרשור למכור את הרכב, אבל מצד שני הרכב כבר חטף ירידת ערך ופותח השרשור נישאר עם ההלוואה.

אופציה אחרת, היא למכור את הרכב, להישאר כמה זמן ללא רכב כלל, לחסוך כסף, ולקנות משהו שאתה יכול לעמוד בו בלי הלוואה כמו סיאט איביזה ידנית 2017, פיג'ו 208 ידנית 2017 שנמכרות במחירי בדיחה, ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקן אותי אם אני טועה, אבל אני מניח שרוב ההלוואות לקניית רכב משולמות במלואן, גם אם במחיר של "הלוואה לסגירת הלוואה".

כך שיש תמיד תמריץ מצד המוסדות הפיננסים להשאיר אותך במצב של "הלוואה תמידית" ורק הרכב מתחלף, לא?

האינטרס של הבנק כבר הפך להיות כל כך בוטה ושקוף, הכפתור הכי בולט באתר שלו זה "הלוואה בקליק" ושות'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאן קצת בלבול.

נושא המימון לרכב מורכב מאד, ואינו וניתן להפרדה מכל נושא בחירת הרכב. שניהם מצריכים ראיה לטווח ארוך, שניהם מצריכים בדיקה יסודית של הצרכים והיכולות, ובהחלט לא חסרים מקרים בהם יש הצדקה ללקיחת הלואה לרכישת רכב.

איתמר - האם 100,000 ש"ח הם סכום גדול? אתה אומר שכן. אני טוען שזה תלוי אדם. יש מי שזה פי 5 מכל הונו, יש מי בשבילו שהפסד סכום כזה אינו אפילו מכה קלה בכנף. כולנו יוצאים מנקודת ההנחה שפות"ש שייך לקבוצה הראשונה, אבל למעשה זה נעלם מעינינו. ובלי קשר, כמובן שמה שאברג'ל ואתה כותבים על ספיגת ירידת הערך בשנתיים הראשונות נכון לגמרי.

עומר - נושא ה"תגיד ג'ק קבל צ'ק" נפרד לחלוטין. כאן מדובר בשיווק של הלואות יקרות מאד, על גבול השוק האפור. אם אני מקבל מחברת האשראי הודעה כי אני יכול לקבל"הלוואה מיידית" ברבית של פ+10 אני רואה זאת כחוצפה חריגה. אבל יש בקהל מספיק אנשים חסרי הבנה כלכלית, או כאלה שמראה סניף הבנק מעורר בהם חלחלה, שיתפתו וישלמו דרך האף - בלי קשר לרכב. והנורא בעניין הוא שבדרך כלל מדובר במי שלא יכול להרשות לעצמו לממן את הבנק\חברת האשראי\חברת הביטוח.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אליי היו מתקשרים בחגיגיות והתלהבות להודיע לי שבדיוק יצאו מבמצע חסר תקדים ושאני זכאי להלוואה ובאותה נשימה לשאול לכמה תשלומים אני רוצה לחלק את התשלום. שמעת את זה ברוך ? אני זכאי ! זה בטח משהו טוב. מה לא ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. גם אני קיבלתי את השיחות האלה בתדירות של פעם בשבוע. התגובה שלי היתה האם הם זקוקים להלוואה.

אחד הדברים המדהימים הוא ההפרש בריביות בין כרטיסי אשראי בנקאיים - כאלה ש"מכירים" את ההיסטוריה הבנקאית שלי, לבין החוץ בנקאיים. לא שהראשונים זולים, אבל לפחות הגיונים (פ+1.5), האחרונים מסתובבים בין פ+7 ליותר מ-פ+10.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי היה מקרה שבטעות לחצתי על כפתור "הלוואה ברגע" באפליקציה של ויזה כאל. לא חתמתי על כלום, ישר יצאתי, ותוך רבע שעה קיבלתי מהם טלפון "ראינו שאתה מתעניין בהלוואה".

זאת הפעם היחידה שבחורה מתקשרת להציע לי דברים, ואני צריך לשכנע אותה שאני לא רוצה ממנה כלום.

אליי היו מתקשרים בחגיגיות והתלהבות להודיע לי שבדיוק יצאו מבמצע חסר תקדים ושאני זכאי להלוואה ובאותה נשימה לשאול לכמה תשלומים אני רוצה לחלק את התשלום. שמעת את זה ברוך ? אני זכאי ! זה בטח משהו טוב. מה לא ?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צורת החישוב שלך אינה ברורה לחלוטין. ראשית אמרת שהרכב במקור עלה 150 אלף שקל? או שסכום ההלוואה שלקחת היה 150 אלף? לא ברור. כמו כן אמרת שנשאר לך להחזיר 119 אלף. איך הגעת לזה? הרי נשארו לך 3 שנים החזר (1500*3*12=54,000) + 50,000 בסוף ביחד זה יוצא 104 ולא 119,000. שים לב גם שאמרת שאתה מחזיר 1500 לחודש כפול 5 שנים = 90,000 שקל + 50,000 בסוף = 140,000 שקל. אז איך עסקת המימון היא 150,000?! (גם אני מוכן לקחת 150,000 ולהחזיר 140,000 :) )

את החישוב היית צריך לעשות ברמה הבסיסית ביותר לפני נטילת ההלוואה והוא היה צריך להיות: מה סכום ההלוואה שאני לוקח וכמה אצטרך להחזיר בסך הכל. ברמת הריבית במשק בשנים האחרונות (שהיא 0.1%) הריבית על ההלוואה שנראת לי סבירה במקרה כזה, לא צריכה לעבור את ה 1% לשנה, דהיינו ריבית אפקטיבית של עד 0.5% כפול 5 שנים (כי אתה מחזיר את ההלוואה החל מהחודש הראשון) . כלומר סכום ההחזר היה צריך להיות כ 2.5% גבוה מההלוואה. אם זה לא נכון, לא היית צריך לקחת את ההלוואה

עריכה אחרונה על ידי shha
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2072 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...