Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנתי מצבר 470 והיה לי 330 אמפר, יכול לעשות בעיות?

itayosef
שימו לב! השרשור הזה בן 1874 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השאלה מה קורה בטמפרטוה מינוס 15-20 מעלות? כיוןן שנתון 370 אמפר מתייחס להתנעת מנוע קר לגמרי בטמפ' הנ"ל.

ברור שלהתנעת מנוע בטמפ' עבודה נדרש זרם הרבה יותר נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

השאלה מה קורה בטמפרטוה מינוס 15-20 מעלות? כיוןן שנתון 370 אמפר מתייחס להתנעת מנוע קר לגמרי בטמפ' הנ"ל.

ההתייחסות בזרם ההנעה הרשום ע"ג המצבר אפס מעלות צלזיוס - במכשיר בדיקה לדוגמא Sensotronic ניתן לבדוק את זרם ההתנעה של המצבר בטמפרטורות שונות, מאוד מדוייק.[h=3][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מספיק שעות אוסילוסקופ כולל צבת אמפר מטר (ציר הזמן שניות)

- לידיעתך זו השיטה לבדיקת לחץ דחיסה יחסי

ברוב מכוני הרישוי בדיקת קניה משתמשים במכשיר כזה אומם ללא אוסילוסקופ אבל עם רישום מדויק.

370 אמפר זה זרם שילוב התנעה באוטובוס. (זרם התנעה באוטובוס 160-180 אמפר) - ממש לא נכון.

1000 אמפר גם טנק המרכבה לא מתקרב. - גם הנתון הזה לא נכון.

חבר יקר,

אני שואל X ואתה עונה על Y. שאלתי האם אתה מכיר בעל מקצוע בארץ הקודש שבודק סטרטר עם משקף תנודות ?

אם רוצים לבדוק סטרטר בצורה מקצועית ולבצע השוואה לעומת נתוני ייצרן יש לצורך לבצע את הבדיקה על טסט בנץ' אשר מסוגל בצורה

קלה וברורה למדוד את כול הפרמטרים הנדרשים ולבדוק מול נתוני הייצרן.

להנאתך צירפתי נתוני ייצרן של סטרטר המותקן בסוזוקי SX4.

נתונים עבור סטרטר בעל הספק של 1.2 קילוואט (ולא של אוטובוס או רכב מסחרי שבהם הסטרטרים הם בעלי הספק של 2.5 קילוואט ועד 8 קילוואט)

צריכת זרם ללא עומס - 90A

צריכת זרם בעומס - 300A

צריכת זרם בזמן נעילה - 780A

Pages from Suzuki SX4-SERVICE MANUAL-99500-52L10-01E.pdf

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתוני ייצרן הרכב לגבי צריכת הזרם ושאר הפרמטרים של הסטרטר המופיעים בספרות הטכנית של ייצרן הרכב מתייחסים בדרך כלל לטמפ' של 20 מעלות צלזיוס (פלוס) או במקרים מסויימים ל-15 מעלות צלזיוס.

הארה

נתונים נוספים ובדיקות שמבצע ייצרן הסטרטר נעשים גם בטמפ' של 20- מעלות צלזיוס או 15- מעלות צלזיוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהתכוונתי לאמור, זה שנתון כושר התנעה שרשום על גבי המצבר מתייס למינוס 18 מעלות. זה זרם מקסימלי שהמתצר יכול לספק במשך X זמן בלי שהמתח שלו יירד מתחת לערך מסויים, לפי תקן הבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי 300 אמפר ב 7 וולט, אין תנועת סיבובית ב 7 וולט - 4 וולט 780 אמפר זה זרם קצר - הנתון היחיד הנורמלי הוא 90 אמפר ב 11 וולט וגם אז רשום מקסימום,

זרם מקסימלי נוצר באלפיות השנייה הראשונות כשהמתנע משתלב לגלגל התנופה ולאחר מכן למשך ההתנעה יורד לסביבות 70 אמפר (מניסיון) וכמובן ככל שמהירות המנוע עולה זרם ההתנעה יורד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי 300 אמפר ב 7 וולט, אין תנועת סיבובית ב 7 וולט - בהחלט שקיימת תנועה סיבובית ואתה יכול לראות בדף הנתונים שמהירות הסיבוב יורדת ואת מומנט הסיבוב המתפתח ובגלל צריכת הזרם הגבוהה מתח הקטבים של המצבר יורד ל-7 וולט.

- 4 וולט 780 אמפר זה זרם קצר-ואם זה זרם קצר אז מה ? עדיין זה זרם פיק שנצרך מהמצבר.

למעשה אתה טוען שהנתונים שייצרן הרכב מפרסם לא נכונים ועלינו לסמוך על 'הניסיון' שלך ?

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעשה אתה טוען שהנתונים שייצרן הרכב מפרסם לא נכונים ועלינו לסמוך על 'הניסיון' שלך ?

הוראות יצרן? מה לעשות מתחת ל 9.6 וולט אין התנעה זה עובדה,

בקשר למהירות ההתנעה:

לפי הנתונים שפרסמת מעל 800 סל"ד בהתנעה ? אלו סיבובי סרק, את זה אני מאמין שאתה יודע.

מתנצל שאני מתקן אותך מקווה שאתה לא לוקח את מקצועית ולא אישית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על 9.6 וולט במנוחה, באמת לא תהיה הנעה. כאשר המתנע מעמיס על המצבר ומושך מאות אמפרים, מתח הקטבים בקלות יורד מתח ל10 וולט ונמוך מזה.

בקשר למהירות ההתנעה:

לפי הנתונים שפרסמת מעל 800 סל"ד בהתנעה ? אלו סיבובי סרק, את זה אני מאמין שאתה יודע.

מדובר ב800 סל"ד של המתנע, לא של המנוע. המתנע מסתובב משמעותית מהר יותר מהמנוע.

מתנצל שאני מתקן אותך מקווה שאתה לא לוקח את מקצועית ולא אישית

לא מזלזל בנסיון שלך, אבל תקשיב לדוד מרק.. אמנם בדרך כלל הוא נודניק, אבל במקרה הזה הצדק לגמרי איתו.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיה ריו - התקנתי מצבר 470 והיה לי 330 אמפר, יכול לעשות בעיות?
תלוי מאוד איזה מצבר היצרן דורש ולא מה שהיה מורכב ברכב, אלא אם היה מורכב המצבר המקורי של הרכב מהמפעל.

חשוב לדעת גם את הקיבוליות של מצבר (אמפר/שעה) האם תואמת לדרישת היצרן ולא רק לנתון זרם התנעה קרה.

הכלל הוא לשם מצבר שלא נופל מדרישת היצרן או המצבר המקורי גם בנתון הקיבוליות וגם בנתון זרם התנעה קרה. שמת מצבר "חזק" יותר? כל עוד המצבר יאנו גדול יותר משמעותית מלחינת הגודל הפיזי והוא מתאין בדיוק לתושבת מצבר שיש ברכב, המצב תקין ואין עם זה שום בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב 7.5 וולט תשמע קלק קלק של הסלונואיד המנוע לא יסתובב המתנע לא יסתובב בטח לא 850 סלד

במידה ומצבר מסוגל להחזיק 7.5 וולט זה מכה ניצחת לשוק המצברים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר למהירות ההתנעה:

מתנצל שאני מתקן אותך מקווה שאתה לא לוקח את מקצועית ולא אישית - תודה על ההתחשבות אבל אני באמת לא זקוק ממך לקומפלימנטים.

ב 7.5 וולט תשמע קלק קלק של הסלונואיד המנוע לא יסתובב המתנע לא יסתובב בטח לא 850 סלד

במידה ומצבר מסוגל להחזיק 7.5 וולט זה מכה ניצחת לשוק המצברים

אם לא הבנת את ההסבר של יגאל אני אנסה שוב פעם לנסות להסביר לך בשפה פשוטה.

הנחה: מצבר תקין וטעון ב-100 אחוז שמתח הקטבים שלו ללא עומס הוא סביב 12.7 וולט.

כאשר אתה מניע את הרכב תהליך ההתנעה כולל מספר שלבים כאשר אחד השלבים הוא שהמתנע מסובב את גלגל התנופה סיבוב או שניים ובו זמנית מתחיל תהליך דחיסה/יניקה שבו מתח המצבר יורד לפרק זמן של כ-20-30 מילישניות גם ל-6 וולט וגם מתחת לזה באיזורים קרים בזמן שילוב הסטרטר.

על-מנת לנטר את שינוי המתח המהירים למשך זמן קצר אתה צריך סקופ או מד-מתח עם קצב דגימה מהיר בעל יכולת שמירה של נתוני מינימום או מקסימום וממוצע.

* אם תפרק פעם מחשב רכב או מחשב אחר שעובד בזמן תהליך ההתנעה אתה תגלה שמייצבי המתח המותקנים במחשבי הרכב הם מסוג LDO או VLDO כלומר מייצבי מתח בעלי מפל מתח מאוד נמוך אשר מסוגלים לספק מתח מיוצב של 5 וולט גם כאשר מתח הכניסה יורד ל-5.5 וולט וגם פחות מזה.

** דרך אגב היום מותקנים ברכבים מסויימים גם ממירי מתח מסוג Buck-Boost אשר גם מעלים את מתח היציאה ל-5 וולט כאשר מתח המצבר יורד מתחת ל-5 במקרים של התנעה קרה ומצבר לא טעון במלואו.

*** אני פרשתי מהדיון איתך - כול טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא הבנת את ההסבר של יגאל אני אנסה שוב פעם לנסות להסביר לך בשפה פשוטה.

הנחה: מצבר תקין וטעון ב-100 אחוז שמתח הקטבים שלו ללא עומס הוא סביב 12.7 וולט.

כאשר אתה מניע את הרכב תהליך ההתנעה כולל מספר שלבים כאשר אחד השלבים הוא שהמתנע מסובב את גלגל התנופה סיבוב או שניים ובו זמנית מתחיל תהליך דחיסה/יניקה שבו מתח המצבר יורד לפרק זמן של כ-20-30 מילישניות גם ל-6 וולט וגם מתחת לזה באיזורים קרים בזמן שילוב הסטרטר.

על-מנת לנטר את שינוי המתח המהירים למשך זמן קצר אתה צריך סקופ או מד-מתח עם קצב דגימה מהיר בעל יכולת שמירה של נתוני מינימום או מקסימום וממוצע.

* אם תפרק פעם מחשב רכב או מחשב אחר שעובד בזמן תהליך ההתנעה אתה תגלה שמייצבי המתח המותקנים במחשבי הרכב הם מסוג LDO או VLDO כלומר מייצבי מתח בעלי מפל מתח מאוד נמוך אשר מסוגלים לספק מתח מיוצב של 5 וולט גם כאשר מתח הכניסה יורד ל-5.5 וולט וגם פחות מזה.

** דרך אגב היום מותקנים ברכבים מסויימים גם ממירי מתח מסוג Buck-Boost אשר גם מעלים את מתח היציאה ל-5 וולט כאשר מתח המצבר יורד מתחת ל-5 במקרים של התנעה קרה ומצבר לא טעון במלואו.

*** אני פרשתי מהדיון איתך - כול טוב.

תודה על הפרשנות ומצטער שנפגעת, בגיליון בדיקה כתוב שמשך הבדיקה 30 שניות, במתחים שאתה מדבר כל מחשבי הרכב יוצאים מפעולה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1874 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...