Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזדה לנטיס 323 נכבה בעיקר בסיבוב שמאלה

cars123456
שימו לב! השרשור הזה בן 2078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לנטיס 323, 2001, 271 אלף ק"מ.

מזה כשבוע הרכב נכבה לי באמצע נסיעה.

זה קורה בעיקר בסיבובים, וסיבובים שמאלה.

המצרעת נוקתה, משאבת דלק הוחלפה.

לא בעיה של חיישן.

אובד עצות בתקווה להציל את הרכב.

מה הבעיה יכולה להיות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו תקלה מסוג שדי קשה לאבחן-כל תקלה שקשורה במערכת ההצתה/הזרקת הדלק הגיונית.

לדעתי,בהנחה שמשאבת הדלק חדשה,אין נפילות טורים /משחקי סל"ד בעמידה בגלל מצערת לא תקינה (לא שולל בעיה בחיישן כלשהו שמזייף גם אם לא נדלקה מנורה) כדאי שבעל מקצוע מומחה יבדוק תחילה היטב את מע' ההצתה (כולל חוטי/סלילים/מצתים).

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אמר לי המוסכניק שאני מאוד סומך עליו שזו בעיה קשה שצריך מזל בשביל לתפוס אותה.

משאבת הדלק אינה חדשה, אך ע"פ המוסכניק, היא תקינה.

הכנסנו את הרכב למוסך מורשה, אכלנו אותה בעלות בדיקה, ועדיין הבעיה לא נפתרה. הוא הוריד את הטורים. טען שהתושבות לא תקינות והמנוע רועד. והשפריץ עם ספריי כלשהו שם. בנוסף, ניקה את המצרת.

מבדיקה באינטרנט, הועלתה השערה לצינורות אוויר/ צינורות דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סוגר ופותח סוויץ והוא מניע מיד או אחרי המתנה של עד כדקה.

משאבה חלופית, שפורקה מרכב.

לדבריו, היא תקינה. הבעיה הייתה גם לפני. הוא החליף אותה בשביל לבדוק אם זה מהמשאבת דלק או לא. כשהוא ראה שהמשאבה האחרת לא פותרת את הבעיה, אז הוא כבר השאיר אותה ברכב שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך מורשה כזה לא מקצוען בעליל.

אם הוא שיחק עם הטורים,יש גם אפשרות שלא פירק בית מצערת/מנוע צעדים וניקה יסודית,אלא בצורה חאפרית עם ספריי קרבורטור וכנראה שכאן קבור הכלב.

מה יש לך להפסיד ? בקש ממוסך כללי שאתה סומך עליו לפרק את בית המצערת ולנקותה ביסודיות,לאחר מכן כמובן יש לכוון סיבובי מנוע לפי הגדרות יצרן ואסור באופן כללי לגעת בבורג התערובת.

אם יש על בית המצערת חיישנים כמו טמפ' מנוע/זווית מצערת,לפרק ולנקות במידת האפשר.

כמובן,שיתכן שהתקלה בחיישן כזה או אחר או אפילו מסנן דלק סתום שעושה את כל הבלגן,גם אין קוד תקלה. הערה קטנה לגבי משאבת הדלק-אם היה ספק לגביה מדוע לא הוחלפה לחדשה ? (יש חלקים שלא כדאי לקנות מפירוק בשום אופן וזה אחד מהם).

אם ניקוי מצערת לא יעזור ונבדק שמסנן הדלק אינו סתום,נבדקה מע' הצתה יסודית כפי שכתבתי קודם ועדיין יש תקלה

,הייתי ניגש למכון הזרקות דלק מומלץ בפורום (לא חייב מוסך מורשה יבואן אך אם אתה מעוניין בכל זאת במורשה אז "שי לי" מאור יהודה מורשה מאזדה וגם חבר הפורום הזה) לבדיקה יסודית.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המקצועית ידידי.

הוא לא היה סגור על הבעיה, ולטענתו החל בניסוי וטעייה. הוא הניח שזה קשור למשאבה, והוא עבד מאוד קשה בלפרק ולהרכיב :). שאלתי אותו לגבי המשאבה שלא תהיה בה בעיה או משהו בסגנון ואמר לי שהכול בסדר איתה. סומך עליו ועובד איתו מעל עשור. על כל הבדיקה לא לקח שקל. ואפשר לומר שהוא חסך לי אלפי שקלים במהלך השנים. לכן, כמו שאמרתי אני נוטה לסמוך עליו ועל היושרה שלו.

לגבי המוסך מורשה, הרים אותו על הליפט, אבל לגבי מה שהוא עשה כבר אין לי שליטה. אלא רק לסמוך על שאתם עונים לי ומייעצים לי כאן, ולהסיק מסקנות מזה.

אתה יודע מהי הגדרת הסל"ד ללנטיס 323?

לגבי החיישנים רק חשמלאי רכב יכול לתת לי תשובה?

לידע כללי, מה עלותה של משאבת דלק ומסנן דלק?

אני נמצא בצפון הארץ כך שלהגיע למוסך שהמלצת עליו תהיה לי בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הסלד נופל בסיבוב בהדרגה עד לכיבוי מלא? ניסית לראות עם מעט גז בסיבוב אם הוא גם ניכבה? ולמה סתם לגעת בטורים???

לא שמתי לב לסל"ד.

בסיבובים יש מעין "תקיעות של הגז" ואז משתחרר ביציאה ממנו. לפעמים הוא נכבה מיידית. מנורת שמן נדלקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו תקלה מסוג שדי קשה לאבחן-כל תקלה שקשורה במערכת ההצתה/הזרקת הדלק הגיונית.

לדעתי,בהנחה שמשאבת הדלק חדשה,אין נפילות טורים /משחקי סל"ד בעמידה בגלל מצערת לא תקינה (לא שולל בעיה בחיישן כלשהו שמזייף גם אם לא נדלקה מנורה) כדאי שבעל מקצוע מומחה יבדוק תחילה היטב את מע' ההצתה (כולל חוטי/סלילים/מצתים).

לגבי הטורים, לפני שהוא הוריד לי את הטורים, הם היו קופצים בעמידה, ואם אני לא טועה, כשהרכב היה בD.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שהבעיה קורית בהטיית הרכב לצדדים אז מה שהייתי עושה לצורך הבדיקה הוא מעלה את הרכב 2 גלגלי צד על המידרכה שיווצר אלכסון ואז בודק אם התופעה קורית ואם היא קורית אז יש סיכוי שבמצב הזה הרכב גם לא יניע ואז לבדוק את מקור הבעיה יהיה הרבה יותר קל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר סבלתי מתופעה דומה דווקא בפיאט אונו. הרכב נכבה אחרי כל פנייה שמאלה ובנוסף היו בעיות נוספות כמו הרמת הטורים בנסיעה ועמידה.

הלכתי לכל המומחים למינהם. מחברים עד בעלי מקצוע למינהם. הוחלף מנוע צעדים. נוקתה מצערת. איפוס מחשב(מסתבר שכבר באונו היה מחשב להזרקה).

היא עמדה פעם מונעת 6 שעות במוסך שחיכו שהתופעה תקרה וכלום. המוסך שיחרר אותי ואמר שבעייתי לדעת בלי לתפוס.

בסופו של דבר חשמלאי רכב שביקשתי ממנו גם לבדוק את הבעייה שלח אותי למישהו שמתעסק בהזרקות רכב,(מישהו שניקה קרבורטור ברכב הקודם שלי) עברתי אליו ואז רק בעקבות תיאור התקלה הוא אמר לי שחיישן טמפ' מים ברכב מכוסה חלודה מבפנים וצריך להחליפו, אמר לבוא למחרת כי אין לו את החלק.

באתי למחרת החליף אותו בשניה.הברגה וקונקטור. ואמר לחזור בעוד שבועיים. באתי אליו אחרי שבועיים שקטים. ואמר לי פשוט 'סע לשלום'. מאז כל בעיה במערכת הדלק שלי או של חברים מופנית אליו וגם בדיקות מחשב.

אם ראשל״צ לא רחוק לך אז שווה לנסות ותחליף בלי שום קשר את הפלאג המדובר. הבנתי שזה רכיב מאוד זול ונגיש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דין תקלה ברכב Y בהכרח למסקנה שהתקלה זהה ברכב X.

העובדה שנדלקה מנורת לחץ שמן די מדאיגה ולכן לדעתי, כדאי לפנות בהקדם האפשרי למוסך מתמחה בדגם (קיבלת המלצה לאחד כזה) כדי להימנע מנזקים נוזפים בלתי הפיכים ובלתי רצויים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקש מהמכונאי שלך שיבדוק היטב את צנור כניסת האויר מבית מסנן האויר אל המנוע

אם אין בו סדקים כך שנוצרת יניקת אויר בלתי מדודה אל המנוע.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...