Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלה כחודשיים לאחר החלפת רצועת תזמון בסובארו B3 2.0

avraham91
שימו לב! השרשור הזה בן 2067 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום,

אתמול בנסיעה בכביש מהיר צנחו לפתע הטורים, דוושת הגז לא הגיבה שנייה לאחר מכן נדלקה מנורת מנוע אדומה ולאחריה כל שאר המנורות. הזמנתי גרר וסירבתי לנסות להניע שוב עקב חשש שמקור התקלה הוא ברצועת תיזמון שהוחלפה במסגרת טיפול לפני כחודשיים במוסך מורשה סובארו. השארתי את הרכב בשער המוסך, היום הגעתי למוסך המכונאי ניסה להניע ואמר שיש בעיה עם המנוע לפי הרעשים שבוקעים. אמר שצריך לפרק את המנוע ולבדוק מה המקור של הרעש ותוך כדי גם לראות האם רצועת תיזמון היא הסיבה (הערתי לו שלפני כחודשיים עשיתי אצלם טיפול גדול כולל טיימינג).

כמה שאלות לי אליכם:

1) איך אוכל לוודא שאם אכן מדובר ברצועת התיזמון כמקור התקלה לא ינסו לספר לי סיפור אחר ולהתנער מאחריות (הוא התחיל לדבר על רעשי לאגרים וכו')

2) מחר אדע לגבי הטיימינג. במידה וקיים נזק למנוע עדיף לשפץ או לבקש מנוע תחליפי תואם נתונים (ק"מ דומה ושנה)

3) עד כמה יש פגיעה בירידת ערך (הערכה גסה)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) כדאי להביא שמאי רכב שמבין במכונאות שיעריך את הנזק במקביל למוסך (מעין חוות דעת שניה)

2) אם הם מתקנים על חשבונם - מה שהם יחליטו, אם אתה משלם תלוי בנזק שנגרם ועלות התיקון - האחריות של המוסך אמורה להיות לשלושה חודשים לפחות.

3) בד"כ אין ירידת ערך על אירוע כזה, בטח לא ברכב בן 5 שנים יותר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעויות מצערות קורות גם לטובים ביותר.

אם באמת נקרעה רצועת תזמון ויש נזק למנוע לא ניתן להסתיר זאת והמוסך יצטרך לקחת אחריות מלאה.

לוקח- נהדר (מרכיבים תזמון חדש ומשפצים ראש מנוע כל זאת בתקווה שאין נזק גם לבוכנות כי אם כן,גם המוסך יעדיף להרכיב מנוע מייבוא ולא יתעסק בזה יותר מידי).

לא לוקח- אתה מביא שמאי משלך שיעריך את הנזק,מצרף את הקבלה מהמוסך על הטיפול שנעשה,מתקן את הנזק ותובע את המוסך בתביעות קטנות.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבקש בעת הבדיקה לעמוד ליד הרכב שייפתחו לפני הכל את מיכסה רצועת הטיימינג, תבדוק שהיא קיימת ולא קפצה לה ותבקש שיזיזו את הגלגלות לסימוני הטיימינג ותראה בעצמך אם כולם במקום. הייתי שולח לך סימונים מדוייקים מאוטודאטה אבל אני לא ליד המחשב..מקווה שמישהו פה יישלח לך..ואם יש לך מישהו שמבין אל תתבייש לקחת אותו איתך שהוא ייראה בדיוק מה קורה שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אין לי אפשרות להיות נוכח אני רוצה להאמין שמוסך מורשה לא ינסה לטשטש נזק.

בנוסף, אני מבין מדבריך שסימוני הטיימינג הם חלק מהמנוע לכן אם קרה משהו לגלגות לא יכולו לשים טיימנג אחר.

תקן אותי אם אני טועה :)

תבקש בעת הבדיקה לעמוד ליד הרכב שייפתחו לפני הכל את מיכסה רצועת הטיימינג, תבדוק שהיא קיימת ולא קפצה לה ותבקש שיזיזו את הגלגלות לסימוני הטיימינג ותראה בעצמך אם כולם במקום. הייתי שולח לך סימונים מדוייקים מאוטודאטה אבל אני לא ליד המחשב..מקווה שמישהו פה יישלח לך..ואם יש לך מישהו שמבין אל תתבייש לקחת אותו איתך שהוא ייראה בדיוק מה קורה שם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרצועה נקרעה,אין אפשרות לטשטש /לייפות את הדברים.

במקרה הטוב-אם בדגם הזה אין מפגש בוכנה שסתום אז יש סיכוי שבו אם יחליפו רצועה ומותחן שוב הכל יהיה בסדר- חשוב להקפיד על רצועה ו/או מותחן מקוריים.

במקרה הרע- אם יש מפגש בוכנה שסתום ונקרעה הרצועה יש נזק כזה או אחר למנוע שלא ניתן להעריך/לכמת עד הרמת ראש המנוע ובדיקת הראש והבלוק.

עוד מעט יגיבו מומחים ממני ויאמרו לך אם יש או אין מפגש בוכנה- שסתום ברכב כיוון שזה משנה את תמונת הטיפול ברכב בצורה משמעותית.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התכוונתי על עניין הגלגלות אלא יותר לכיוון של קפיצת שיניים ברצועה. אם אתה בוחר להאמין על בליינד מי אני שאומר לך לא...אז מעבר לייעוץ שכזה אי אפשר לנחש מה מקור הבעיה. רק אל תשכח שאם אתה לא נוכח אתה מסכן פה לא מעט כסף..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרצועה נקרעה,אין אפשרות לטשטש /לייפות את הדברים.

במקרה הטוב-אם בדגם הזה אין מפגש בוכנה שסתום אז יש סיכוי שבו אם יחליפו רצועה ומותחן שוב הכל יהיה בסדר- חשוב להקפיד על רצועה ו/או מותחן מקוריים.

במקרה הרע- אם יש מפגש בוכנה שסתום ונקרעה הרצועה יש נזק כזה או אחר למנוע שלא ניתן להעריך/לכמת עד הרמת ראש המנוע ובדיקת הראש והבלוק.

עוד מעט יגיבו מומחים ממני ויאמרו לך אם יש או אין מפגש בוכנה- שסתום ברכב כיוון שזה משנה את תמונת הטיפול ברכב בצורה משמעותית.

שאתה לא נוכח ניתן לעשות ולומר מה שרוצים..ומי כמוך איש נסיון שיודע על מה אני מדבר..מראה עייניים טוב יותר ממשמע אוזניים. עדיין לא קובע שום דבר בוודאות אבל במיקרה שכזה בהחלט כדאי להיות נוכח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאתה לא נוכח ניתן לעשות ולומר מה שרוצים..ומי כמוך איש נסיון שיודע על מה אני מדבר..מראה עייניים טוב יותר ממשמע אוזניים. עדיין לא קובע שום דבר בוודאות אבל במיקרה שכזה בהחלט כדאי להיות נוכח.

אני רק אומר שאם הטיימינג נקרע המוסך לא יכול להסתיר את הבעיה (הטיימינג נקרע,שסתומים דופקים/בעיה בבוכנות ולכן המנוע דופק, לא ברור לי איך אפשר לטשטש כזה דבר).

עם כל הניסיון ו"ניסיונות סיבון" של מוסכים שעברתי בחיי עדייין במקרה הזה ,ה"טשטוש" היחיד יכל היה להיות באמת אם אין מפגש בוכנה- שסתום וניתן היה "רק" להחליף רצועה ומותחן ואז הכל מסתדר ואומרים ללקוח "הלך ראש מנוע" (וגם אם זה מה שהיו עושים,עדיין זו אחריות מוסך כי יש קשר בין קריעת הטיימינג לראש המנוע ומה האינטרס של מוסך להחזיק סתם רכב על הליפט ולפרק סתם ראש מנוע- זה לא תמוה מעט ?)

אם המנוע באמת דופק,כנראה שנקרעה רצועת התזמון/התפרק המותחן שלה/מלכתחילה הורכבה בצורה לא מקצועית מספיק שן אחת שהתפספסה ויש נזק רציני.

פותח הנושא,אם אינך יכול להיות שם נוכח פיסית,שלח אדם אמין מטעמך לביקור במוסך- זה יסיר ספקות/חשדנות יתר עם/בלי הצדקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אומר שאם הטיימינג נקרע המוסך לא יכול להסתיר את הבעיה (הטיימינג נקרע,שסתומים דופקים/בעיה בבוכנות ולכן המנוע דופק, לא ברור לי איך אפשר לטשטש כזה דבר).

עם כל הניסיון ו"ניסיונות סיבון" של מוסכים שעברתי בחיי עדייין במקרה הזה ,ה"טשטוש" היחיד יכל היה להיות באמת אם אין מפגש בוכנה- שסתום וניתן היה "רק" להחליף רצועה ומותחן ואז הכל מסתדר ואומרים ללקוח "הלך ראש מנוע" (וגם אם זה מה שהיו עושים,עדיין זו אחריות מוסך כי יש קשר בין קריעת הטיימינג לראש המנוע ומה האינטרס של מוסך להחזיק סתם רכב על הליפט ולפרק סתם ראש מנוע- זה לא תמוה מעט ?)

אם המנוע באמת דופק,כנראה שנקרעה רצועת התזמון/התפרק המותחן שלה/מלכתחילה הורכבה בצורה לא מקצועית מספיק שן אחת שהתפספסה ויש נזק רציני.

פותח הנושא,אם אינך יכול להיות שם נוכח פיסית,שלח אדם אמין מטעמך לביקור במוסך- זה יסיר ספקות/חשדנות יתר עם/בלי הצדקה.

התקשרו מהמוסך ואמרו

שעקב מותחן טיימינג שהתפרק הטיימינג "החליק". הם רכיבו את הטיימינג שוב ונעשתה בדיקת קומפרסיה שיצאה תקינה.

שאלתי אם יש תיעוד תוצאות? אמר לי שלא כי המכשיר מראה ערכים רגעים והציע עקב החשש לבצע מולי את הבדיקה שוב.

לטענתו עקב חוסר נסיון התנעה (ניסה מולי להתניע פעם אחת ביום שמסרתי את הרכב) "היה מזל" וכנראה לא נפגעו חלקים

בהסתמך על בדיקת קומפרסיה.

אשמח לדעת מבעלי נסיון וידע איך כדאי לפעול לי כרגע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק אם המנוע שלך הוא interference או none interference

לא מזמן הייתי עד לדיון כזה ואני לא זוכר אם הEJ20 של השנים האלו הוא אחד בו אין הפרעה כאשר נקרעת רצועת התזמון או יש - בגוגל תוחל לחפש רשימה של מנועים מוכרים - הסובארו נמצאים שם.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני הוצאת הרכב מהמוסך - התקשר למכוני בדיקה לרכב באזורך, ושאל האם מבצעים בדיקות למנוע.

בדיקה של קומפרסיה.. ובדיקת דליפות שסתומים וצילינדרים. (העלות, רק לבדיקת מנוע סביב 200 ש"ח.)

תאם עם המכון (עדיפות ראשונה) או מוסך אשר יש לו ציוד מתאים, כי אתה רוצה להגיע ולבצע את הבדיקה.

מיד עם הוצאת הרכב מהמוסך, גש לבצע את הבדיקה למנוע.

תוצאות הבדיקה נרשמות בצורה מפורטת, על טופס הבדיקה. (חשוב לבקש גם הסברים)

כדאי מאוד לבצע את הבדיקה למנוע - לא כי לא סומכים על.. המוסך.

הבדיקה במיוחד עבורך, לדעת את מצב המנוע ולהורדת חששות כי יש בעיות, או יהיו בעתיד.

כגון שסתום עקום ודליפה או פגיעה בבוכנה, והבעיה עם הזמן תגדל.

מנוע עובד גם עם דליפות לחץ ושסתום קצת עקום - הבעיה כי הנזק גודל עם הזמן

והחשש כי עד שתתגלה הבעיה - האחריות תגמר, או יגרם נזק גדול יותר למנוע.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני הוצאת הרכב מהמוסך - התקשר למכוני בדיקה לרכב באזורך, ושאל האם מבצעים בדיקות למנוע.

בדיקה של קומפרסיה.. ובדיקת דליפות שסתומים וצילינדרים. (העלות, רק לבדיקת מנוע סביב 200 ש"ח.)

תאם עם המכון (עדיפות ראשונה) או מוסך אשר יש לו ציוד מתאים, כי אתה רוצה להגיע ולבצע את הבדיקה.

מיד עם הוצאת הרכב מהמוסך, גש לבצע את הבדיקה למנוע.

תוצאות הבדיקה נרשמות בצורה מפורטת, על טופס הבדיקה. (חשוב לבקש גם הסברים)

כדאי מאוד לבצע את הבדיקה למנוע - לא כי לא סומכים על.. המוסך.

הבדיקה במיוחד עבורך, לדעת את מצב המנוע ולהורדת חששות כי יש בעיות, או יהיו בעתיד.

כגון שסתום עקום ודליפה או פגיעה בבוכנה, והבעיה עם הזמן תגדל.

מנוע עובד גם עם דליפות לחץ ושסתום קצת עקום - הבעיה כי הנזק גודל עם הזמן

והחשש כי עד שתתגלה הבעיה - האחריות תגמר, או יגרם נזק גדול יותר למנוע.

אייל.

תודה אייל!

משיחת הטלפון הם מוכנים לתת לי ליווי לשקט הנפשי עד חצי שנה.

בדיקת קומפרסיה תיתן לי אינדיקציה לגבי מצב המנוע (גם אם קיים נזק מזערי?)

עם המזל שלי אולי קיימים כרגע נזקים קטנים שילכו ויגדלו עם הזמן והבלאי יגדל.

החשש שאחרי זמן האחריות יקרה נזק רציני. מלבד בדיקת הקומפרסיה זהו חתול בשק כי לדעת מה המצב מתחת לראש.

אולי כדאי לבצע 2 בדיקות עם תווך של כמה חודשים בין לבין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הקומפרסיה תצא תקינה אז זה הכל...לא ייקרה כלום בהמשך ולא צריך עוד בדיקה נוספת. יאמר לזכות המוסך שלקח אחריות על עניין הטיימינג. רק חשוב בהחלט שתלך עכשיו לבצע בדיקת קומפרסיה מסודרת לראש השקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2067 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...