Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מימון רכב בחול התלבטות לגבי יציאה מחוזה

icuple
שימו לב! השרשור הזה בן 2079 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בואו נומר שרכשתם רכב ונומר והתחרטתם. בואו נומר שעברו חודשיים והרכב במימון.

טוב אז אני גרה בספרד ורכשתי טויוטה יאריס ובפוסט הקודם רשמתי כמה דברים, בעקבותם אני שוקלת להחזיר את הרכב לחברה. (לרכב הודבקה לשמשה הקדמית קופסת סנסורים שמסתירה לי את כל הרמזורים ובכלל מרגיזה*

עלות הרכב עם המימון 14 אלף יורו

שולם על חשבון 4,700 והיתרה ב 4 שנים 83 יורו לכל חודש. ריבית 1 אחוז בלה בלה בלה. לא ממש הבנתי את החוזה אבל

במידה ומבטלים את המימון משלמים לחברה המממנת כמעט 9000 ש"ח,וחברת הרכב לפני חודש הסכימה לתת לי 11 אלף שח בתמורה לרכב כשעשיי בו 2000 קמ. כעת יש לו 4000 קמ.

אני במצב שאני לא מסוגלת לעשות חשבון ולהבין את המשמעות

אמרו לי שניתן לבטל אחרי שנה אבל אחרי שנה הרכב מצד שני יהיה ישן אז מה הרעיון להשאיר אותו שנה. למה יוצא לי יותר זול להשאר כל התקופה ובינתיים לנסוע ברכב שאני לא מסתדרת איתו ממש?

מצטערת על החפירה אבל זה עולה לי בשנת לילה גרועה.

עריכה אחרונה על ידי icuple
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המורה לחשבון שלי מתה בכיתה א', כך שחישובים תעשי לבד.

אם אחרי חודשים לא הצלחת להתרגל לרכב אזי יש לך שני אפשריות.

*הראשונה במידה ואת יכולה לעמוד בהפסד הכספי, לבלוע את הגלולה המרה (של הפסד הכסף) ולהחליף לרכב לטעמך.

*השנייה במידה ואינך יכולה לעמוד בהפסד הכספי, לצאת מהגישה של לא נוח, שהרי יש אלפי רכבים כאלה ואם יש נהגים שמסתדרים גם את יכולה להתסדר, תנסי לתפוס בעל רכב שכנ"ל ולראות איך הוא כיוונן לו את המושב וכדומה ברכב, ייתכן שהדבר יעזור לך, בסופו של דבר (במיוחד אם אין ברירה) מתרגלים לכל דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היתה מה מפסידים יותר או יותר נכון מה מפסידים פחות אם נותנים עכשיו או בעוד שנה. מה בדיוק הרווח אם הרכב יזדקן אצלי בעוד שנה. אפסיד פחות מהחברה המממנת והערך שלו ירד אז לא הבנתי מה אני מרוויחה. מצטערת שחפרתי אבל זו השאלה.

תודה רבה שוב. אחלה פורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה שני מרכיבים:

1) מחיר הרכב כמשומש.

2) קנס על פרעון מוקדם של המימון.

סעיף 1 - אכן תלוי בשוק הרכב בספרד, וגם תלוי ברכב האחר שתרכשי במקום. מכירה במזומן תמיד תתן מחיר נמוך יותר מהחלפה ברכב אחר.

סעיף 2 - סביר להניח שעם התקדמות התקופה הקנס בגין ההחזר המוקדם יורד, אם תוכלי לקבל מחברת המימון טבלה - זה יעזור לך להחליט.

כדאי גם לבדוק עם חברת המימון אם ניתן לגרור את ההלוואה לרכב אחר שתרכשי ולחסוך את הקנס בגין הפרעון המוקדם.

סביר להניח שהערך של הרכב יורד יותר מעמלת הפרעון המוקדם, אך לדעתי את צריכה להחליט לאיזה רכב את רוצה להחליף לראות אם אפשר לגרור את העסקת המימון לרכב הבא, ולקבל על הרכב הזה יותר כסף כחלק מעסקת טרייד-אין, במקום למכור במזומן, לקבל מחיר נמוך, וגם לשלם את הקנס לחברת המימון.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערבבת שקלים ויורו. אין לי איך לגשת לזה בכלל.

אני גם לא מבין את מבנה העסקה.

את יכולה למכור את האוטו לבד ולהחזיר להם את החוב (כנראה + תוספת מצידך)?

את יכולה להחזיר להם את הרכב תמורת דמי ביטול?

תעשי את החישוב, תראי כמה את מפסידה בסופו של דבר, ותחליטי אם זה שווה את זה.

אגב, יש לך אחלה רכב. אני הייתי מנסה להתרגל.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הכוונה לגרור את ההלוואה לרכב אחר? החברה המממנת היא חברה של טויוטה מטויוטה יש לי אפשרות לרכוש רק את האייגו ומסתבר שגם לו שמו קופסה כזו מול האף. מה אם אלך על קיה פיקנטו, החברה הממננת תעבוד מול קייה? זה יכול להיות? נראה לי לא הגיוני. תודה רבה מרראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאלי אותם - אולי תופתעי, יכול להיות שהם עובדים עם כמה חברות במקביל.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש,

כמה דברים אינם ברורים ולכן אניח הנחות שאינן בהכרח מציאותיות.

עלות הרכב כולל מימון, כ-14 אלף יורו, ללא מימון (רכישה), כנראה פחות מ-13 אלף יורו

לפיכך, המקדמה ע"ס 4,700 יורו + 83 יורו ל-48 חודשים, מסתכמים ב-8,684 יורו, הרבה פחות מעלות המימון.

מכאן, שתי אפשרויות: יתרה בסוף תקופה ע"ס ההפרש – כ-5,300 יורו או שטעית בהחזר החודשי והוא עומד על 183 יורו (גם אז חסרים אי אילו יורוס אבל נתעלם) – רצוי שתבהירי ע"מ שהחברים יוכלו לייעץ.

בנוסף, מניח שהסכומים שציינת בשקלים היו אמורים להיות ביורו.

באם כך הוצעו לך 9,000 יורו לביטול המימון (די הגיוני היות ו-9,000 + 4,700 מקדמה מייצגים קרוב לכרך המימון במקור כשאת נמצאת בסמוך להשקתה) – הוגן למדי ואז את נשארת עם הרכב אותו תוכלי למכור בשוק החופשי. השאלה אם יש בידך סכום כנ"ל (סביר שלא, אחרת לא היית מתחייבת לעיסקת מימון).

זאת ועוד, סוכנות טויוטה מוכנה לרכוש ממך את הרכב תמורת 11,000 יורו – סך הגיוני לרכב יד שנייה שמחירו כאמור פחות מ-13 אלף יורו. במקרה כזה, תוכלי להחזיר למממן 9,000 יורו ע"מ לפדות את העיסקה, להשאר עם 2,000 עודף – אך הפסדת 2,700 יורו שהם ההפרש מהמקדמה (מתעלם מתשלום חודשי שיתכן וכבר נפרע).

מקריאה בין השורות, עדיף שתנסי להתרגל לרכב הנוכחי כפי שהוצע לך בפוסטים קודמים. חלופות אחרות תלוונה קנס/דמי לימוד לא מבוטל/ים.

בהצלחה

לפני המון זמן,  avargel כתב:

חברים, הבא שעונה לו חוטף כאפה. אני לא צוחק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שחלק זה הלוואת בלון (מה שנשאר בסיום התקופה)

אל תניח הנחות שרק יבלבלו אותה. יש רכב - היא רוצה למכור אותו כי היא לא מרוצה. היא תמכור ותפרע את האשאראי + קנס, או תגרור את ההלוואה לרכב אחר.

או שהיא תחליט שבהתחשב בעלויות הלא-נמוכות של המהלך - היא תשאר עם הרכב.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2079 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...